Обява

Свий
Няма добавени обяви.

F-35

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: F-35

    Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
    ...
    Колко самолета бяха свалили космическите сили над Сирия, че загубих бройката?!
    Това трябва да е смислен въпрос ли?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: F-35

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Това трябва да е смислен въпрос ли?
      Не, няма как да е смислен въпрос. Но и не разбрах причината за нескритото задоволство от обичайно обективен участник.


      Коментар


      • От: F-35

        Фенството движи темата, ако се разчита руснаците да сътворят нещо че да пишем можем да закрием темата. Все пак е необходимо и малко реализъм.
        Ето сътринта попаднах на интересна разработка на Lockheed Martin, създали са телескоп с 90 % по малък от еквивалентните, като позволява да бъде сгъван. Изработен е от отделни клетки като всяка си има леща и фотонен сензор. Това прави изработката много по евтина и гъвкава, колкото повече сензори се монтират по добър образ. Опитния образец е 1.2м квадрат със само 30 елемента, позволява да се различи влак от космоса 450км Линк
        Разработката не е нова, нова е технологията и материалите за сглабяне на образа. Идеята е да се произведат малки сателити с висока разделителна способност, но има и друго приложение, Тези елементи могат да се разположат по самолета като се превръща в един 360 г телескоп Забавно .
        Науката минава в първо в армията.
        Ето един саит , където с удоволствие губя много време. , има интересни публикации, Една разработка на ДАРА , за създаване на COMOS чип за лидар- лазарен радар- създаване на образ не с отразени радио вълни а с лазерни.
        Определено развитието фотонатаелектрониката ще предизвика сериозен скок в технологиите. Надявам се след няколко години да ги видим в ГСМ а след това и в руските самолети

        Коментар


        • От: F-35

          Ся ако качиш и разработката на гери-никол...

          Хубаво е, че даваш инфо, ама малко по-разбираемо ще е още по-добре.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: F-35

            Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
            Не, няма как да е смислен въпрос. Но и не разбрах причината за нескритото задоволство от обичайно обективен участник.
            Здравей, blago72!

            Аз задоволство от това не изпитвам. И имам не лоши познания за определени процеси и явления при такъв род манипулации. Поради това и мога да направя допускания с достатъчна частица обективност за случилото се. С написаното от мен аз само задавам индиректно определени въпроси...За да им се отговори е нужно човек да притежава дадени основни знания , а не да е прочел рекламни материали от нета и да е научил нещо наизуст и да го рецитира само без да знае значението му.

            Лек ден!

            Коментар


            • От: F-35

              Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
              Здравей, blago72!

              Аз задоволство от това не изпитвам. И имам не лоши познания за определени процеси и явления при такъв род манипулации. Поради това и мога да направя допускания с достатъчна частица обективност за случилото се. С написаното от мен аз само задавам индиректно определени въпроси...За да им се отговори е нужно човек да притежава дадени основни знания , а не да е прочел рекламни материали от нета и да е научил нещо наизуст и да го рецитира само без да знае значението му.

              Лек ден!
              Споделям всичко това, очевидни за мен са и наличието и нивото на познанията. Точно по тази причина, без да съм някакъв фактор или от особено значение, не одобрих излишно тържествуващият стил на твоя предходен коментар.



              Коментар


              • От: F-35

                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                Ся ако качиш и разработката на гери-никол...

                Хубаво е, че даваш инфо, ама малко по-разбираемо ще е още по-добре.
                Технологията не е нова, прилога се при радиотелескопите, Вместо да създаваш някакъв огромен , разполагаш няколко малки на определени места, там е лесно радиото в електричество и са намерили софтуер да обединят образа. В момента се опитват да упгреиднат стари радиотелескопи така че всички заедно () дори и в различни страни) да действат като един огромен.

                При оптиката това не се получава, прехода е труден и се губи информация , но с развитието на photonic integrated circuit (PIC) or integrated optical circuit device явно са успели да постигнат ниски загуби и добра интеграция .

                Нещо се е случило с линковете

                http://newatlas.com/lockheed-martin-...-images/50755/

                http://spectrum.ieee.org/

                Коментар


                • От: F-35

                  Коментар


                  • От: F-35

                    В началото на 90-те имах 386 dx2. Първата ми игра беше F117 https://classicreload.com/f-117a-nig...ghter.2.0.html всеки ден му разказвах играта на Кадафи.

                    Коментар


                    • От: F-35

                      https://theaviationist.com/2017/08/2...or-royal-navy/
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: F-35

                        Готино фото

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Because_I_Was_Inverted_20-706x321.jpg
Прегледи:1
Размер:42.9 КБ
ID:5765138

                        израелците спазарили още f35 по 100млн./бр.
                        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                        Суперспам - спама на суперите

                        Коментар


                        • От: F-35

                          Дали наистина е фото?
                          Стартиране на двигател на ракета докато е на пилона? И то в обърнат полет? Силно съмнително....

                          А за израелците - може... Те си търсят своите интереси... Уж са под американско командване, и им ходят по свирката, ама си играят своята игра..
                          Т.е. е напълно възможно да преглътнат такава поръчка, ако си гонят печалба в друга сфера...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: F-35

                            Истинска си е снимката ето го и продължението
                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...78#post3196578

                            Коментар


                            • От: F-35

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              Дали наистина е фото?
                              Стартиране на двигател на ракета докато е на пилона? И то в обърнат полет? Силно съмнително....

                              А за израелците - може... Те си търсят своите интереси... Уж са под американско командване, и им ходят по свирката, ама си играят своята игра..
                              Т.е. е напълно възможно да преглътнат такава поръчка, ако си гонят печалба в друга сфера...
                              Евреите винаги са си гледали първо своите интереси . В този регион няма кой да им наложи нещо различно от това което те самите искат . С американската политика и интереси винаги са се съобразявали доста условно .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: F-35

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Дали наистина е фото? ... Силно съмнително.........
                                То и за стелта така.
                                със 100-те млн. всъщност е сложен таван за продажбената цена на разни конкуренти
                                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                                Суперспам - спама на суперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X