Обява

Свий
Няма добавени обяви.

F-35

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: F-35

    На ракети с компютърен прицел не им трябва време за намиране на каквото и да било,трябва им време само за напускане на корпуса ,запуска е след това и подаването на целите е на по път ,като и целта може да бъде променена до последният момент,това със сигурност е и под 8 секунди!Всичко друго са технологии от 50 те ,60 те години.И отново е и до финансиране ,едни плюс 54 милиарда долара ще им доразвият нещата много над каквато и да било конкуренция!Въпроса е авионика ,но и високи технологии,със сигурност и Ф22 и Ф35 няма да имат проблеми с нито едното от двете.Не е нужно да се правят демонстрации за пъчене на въздушни мускули в стил"луд Иван",времето и реалността ще покажат,а със сигурност ще извадят и други джокери от ръкавите на US военно -промишления комплекс !п.с. излитане и кацане на ракета без авионика изпълнена от частна фирма си е нова епоха в авиокосмическите технологии,бързо и лесно , днеска излитаме ,доставяме и кацаме.Та технологиии........!
    Последно редактирано от faster; 20-03-17, 19:26.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • Re: От: Re: F-35

      Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
      По достъпни данни излиза, че Ф-35 няма много да се плаши от С-400. Някой да има други параметри ?
      По достъпни данни руснаците твърдят че за тях ф35 не е нищо особенно и си го отстрелват без проблем.

      Та за това ти говоря, че много подскачаш без да имаш реални данни. Изписа и куп глупости за АРМАТА, танк за който още няма никакви реални данни. Копи пейст от гугъл няма ка да ме впечатли поне мен. Нека има нещо реално за ф35. Може да се окаже много по добър или много по лош от всичко представено до сега.

      Малко ми е странно. Като си купувате джип все гледате да няма много електроника. Махането на автоматични хъбове и слагането на ръчни му викате тунинг, а в един момент обсъждате високи технологии. Малко ми е лицемерно.

      Коментар


      • От: Re: От: Re: F-35

        Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение

        Малко ми е странно. Като си купувате джип все гледате да няма много електроника. Махането на автоматични хъбове и слагането на ръчни му викате тунинг, а в един момент обсъждате високи технологии. Малко ми е лицемерно.
        Нормално . Конвенционалната цивилна електроника създава доста проблеми . Автоматичните хъбове също
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Re: От: Re: F-35

          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
          По достъпни данни руснаците твърдят че за тях ф35 не е нищо особенно и си го отстрелват без проблем..
          Те руснаците могат да твърдят, че свалят и марсианци.
          А аз тук давам секунди за пуск и секунди за реакция на ПВО-то.

          Ти казваш да не отклоняваме темата, а намесваш Армата при самолетите.
          А като стана дума за Армата - все още съм прав. Още не е танк, а някаква парадна конструкция. Я ми припомни колко броя трябваше да имат до сега ?
          Не влезе ли на въоръжение е само някакъв прототип с PR данни. Там на паради даже макети на балистични ракети са вадили.

          Коментар


          • Re: От: Re: От: Re: F-35

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Нормално . Конвенционалната цивилна електроника създава доста проблеми .
            Аз не знам за електроника която не създава. Освен ако не са измислили нови правила и закони за които не знам.

            Коментар


            • Re: От: Re: От: Re: F-35

              Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
              Те руснаците могат да твърдят, че свалят и марсианци.
              А аз тук давам секунди за пуск и секунди за реакция.

              А колкото за Армата - все още съм прав. Още не е танк, а някаква парадна конструкция. Я припомни колко броя трябваше да имат до сега ?
              Не влезе ли на въоръжение е само някакъв прототип с PR данни.
              Пак обръщаш русия америка и възможности. Няма значение дори дали ще влезе на въоръжение. Важното е концепцията. А и за ф 35 още не е ясно дали е самолет. Така че пак не си прав. Просто си пристрастен към мейд ин америка. И трабант да направят ти ще си му фен.

              Коментар


              • От: Re: От: Re: От: Re: F-35

                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                Аз не знам за електроника която не създава. Освен ако не са измислили нови правила и закони за които не знам.
                Западната военна електроника не я познавам ама на времето най айляшката служба караха точно техниците по електрониката на летището . Законите са едни ама военното изпълнение е съвсем друго .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: F-35

                  Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                  Явно и при Ф-35 е 8 секунди цялата процедура. Ето реален пуск.

                  Затова ако вземем за база тази руска публикация (Пять преимуществ С-400 над Patriot), в която на Патриота дават 15 секунди за реакция и ако вярваме или предполагаме, че С-400 е поне 50% по-добър (по-бърз) от Патриота - излиза, че Ф-35 спокойно ще си изпуца джепането, без да има време да го прехванат обстрелят...
                  Впечатляващо, нали ?
                  Особенно ако се придържа на прилична дистанция - тук нали една схема пуснаха, че май от 35 километра го хваща С-400 ?
                  Впечатляващо може би е за тебе и други диванни тактици, или си представяш че двубоя ще е баш такъв, ескадрила Ф-35 влита на 50км пуска бомбите и се умита?Преди да се доближи и на 500км от С-400 ще трябва да прелети над територия наситена с доказано най силната ПВО в света, на фронтовата линия ще са Тунгуска, Тор, Оса, Панцир след тях близо до фронта/границата са ЗРК с среден обсег Бук, Витяз, още в дълбочина следват няколкото варианта С-300 и чак тогава С-400. Прибавяме и десетина вида мобилни и стационарни радари и тука в тая какафония от радиовълни, смутители/имитатори и заглушители, Ф-35 трябва да открие опознае и унищожи не С-400 а радара му който може да е на 2 километра от пусковите установки.От цялата тая картинка разбира се изключваме ВКС които понеже ще са впечатлени като тебе, ще са изпокрили самолетите и ще чакат Ф-35 да си замине по живо по здраво.

                  Коментар


                  • От: Re: F-35

                    Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                    Някой да има други параметри ?
                    Изхождайки от текущата практика действителните параметри ще се демонстрират в бойна обстановка. Цял свят знаеше, че Калибрите едва докарват 500км, но когато калибрираха цели на над 2000км без много напъване изведнъж разни лодки из Персийския залив хукнаха през глава, че не се спряха даже и в Оманския залив. Например турските пилоти на F16, излитащи от Инджирлик неведнъж се изказваха, че е крайно изнервящо, когато още на 30 (тридесет) метра височина са осветени от радарите на "Форт-М" и "С-300" (даже не С-400) в боен режим, ерго - още на 30 метра над пистите са мишени, а това не се знаеше. По "брошури на производителя" можеха да разчитат на поне 300-350 метра под. А сега пода е 30 метра. Или, че онази свръх неуязвима система Егида (или как беше там - Aegis) дето беше инсталирана на МакДоналд Кук и едно-единствено хвърчило й изключи телевизорите за дълго време, докато си правеше маймунските колелета около него...
                    Действителността се рабира в пряк контакт, а такъв ще се избягва с всички сили и от двете страни...
                    И - никой не разчита на тези 8 секунди да засече и неутрализира F35. Ако създателите разчитат на това то сериозно ще подведат пилотите. Както е видно от диаграмата по-горе - F22 свети като новогодишна елха посред нощ. Както и всички други и от двете страни. Тези, които трябва да го зная го знаят.
                    Последно редактирано от CAESAR; 20-03-17, 20:00.
                    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                    Коментар


                    • Re: От: Re: От: Re: От: Re: F-35

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Западната военна електроника не я познавам ама на времето най айляшката служба караха точно техниците по електрониката на летището . Законите са едни ама военното изпълнение е съвсем друго .
                      Съгласен, много по добро е. Даже и братушките са се постарали. Рядко съм виждал повредена военна електроника нищо че е била лампова.

                      Коментар


                      • От: Re: F-35

                        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                        Изхождайки от текущата практика действителните параметри ще се демонстрират в бойна обстановка. Цял свят знаеше, че Калибрите едва докарват 500км, но когато калибрираха цели на над 2000км без много напъване изведнъж разни лодки из Персийския залив хукнаха през глава, че не се спряха даже и в Оманския залив. Например турските пилоти на F16, излитащи от Инджирлик неведнъж се изказваха, че е крайно изнервящо, когато още на 30 (тридесет) метра височина са осветени от радарите на "Форт-М" и "С-300 в боен режим, ерго - още на 30 метра над пистите са мишени, а това не се знаеше. По "брошури на производителя" можеха да разчитат на поне 300-350 метра под. А сега пода е 30 метра. Или, че онази свръх неуязвима система Егида (или как беше там - Aegis) дето беше инсталирана на МакДоналд Кук и едно-единствено хвърчило й изключи телевизорите за дълго време, докато си правеше маймунските колелета около него...
                        Действителността се рабира в пряк контакт, а такъв ще се избягва с всички сили и от двете страни...
                        И - никой не разчита на тези 8 секунди да засече и неутрализира F35. Ако създателите разчитат на това то сериозно ще подведат пилотите. Както е видно от диаграмата по-горе - F22 свети като новогодишна елха посред нощ. Както и всички други и от двете страни. Тези, които трябва да го зная го знаят.

                        Не четеш и ти явно, виж по нагоре че нитро я има брошурата на С-400 с всички данни, нищо че са строго секретни и полвината свят дава мило и драго да ги докопа.

                        Коментар


                        • От: Re: F-35

                          Първоначално публикуван от Любенов Преглед на мнение
                          Не четеш и ти явно, виж по нагоре че нитро я има брошурата на С-400 с всички данни, нищо че са строго секретни и полвината свят дава мило и драго да ги докопа.
                          Ми като не знам още всичките букви...
                          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                          Коментар


                          • От: F-35

                            Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                            А иначе я да видим какво показва диаграмата на ЕОП за различните ракурси на F22... На F35 няма да е по-добре...
                            Достоверен източник? Сравнение с други самолети?
                            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                            Коментар


                            • От: F-35

                              Dani F-35 тепърва ще се развива и най-важното поевтинява. P&W в XTE68/LF1 обещават още тази пролет доста подобрения, малко по малък разход на гориво, много по ниска температура и 50% увеличаване на живота.

                              C-400може за тях ф35 не е нищо особено и си го обстрелват без проблем. Ако седи така в лабораторни условия, сам и с предварителна подготовка, така ако може хапнали без водка
                              Ц400 е хубава система ама доста стара , колкото и да е хубава, се управлява от "руснаци" и още по лошо произведена от "руснаци"
                              Директно - В държавните заводи са с мизерни заплати, останалите там работници са ..... мъка неземна. Сложи в сметката , че на входа и изхода стои един олигарх, като знаем и каква е кражбата от държавното...
                              Накрая какво се получава - парада в крим да го пускам ли отново.

                              Май вече е време да се пусне отделна тема ПВО- срещу самолет
                              Аз много се колебая, колко е времето на живот на пво? Система огромни тежки камиони, бавни и шумни, правещи впечатление от далече,(като се сетя холандците как изкараха снимки на руския бук в Украйна, къде е минал кой го е карал и с кой и какво си е говорил по гсм, дори и селфитата им пуснаха) Та такава машина да я наместищ тайно - най малкото трябва да спят фацебука в русия. Остави това ама след първото включване - от космоса вече ще знаят и какво е ял оператора.
                              Темата ще е много философска, бързия подвижен атакуващ срещу якия ама окопан защитник

                              АРМАТА, танк за който още няма никакви реални данни. Този проект си беше чисто медииен. Мина парада и всичко приключи, някой знае ли да има някакво развитие

                              Коментар


                              • От: F-35

                                Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                                Достоверен източник? Сравнение с други самолети?
                                Комуто е интересно ще си намери.

                                Иначе какво се разбира под "достоверен източник"?
                                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X