Обява

Свий
Няма добавени обяви.

F-35

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: F-35

    Ако дам снимка на jверсия не може да я познаеш, за това пуснах рекламно видео, ама и то е трудно за осмисляне. Mald има от доста години, дори има и вариант за танкове, като мине над тях ги кара да гърмят като на китайската нова година.
    Любенов, домашното съм си го написал, само че четем от различни учебници. Ф35 не трябва да ги носи, стелта лети зад тях . Както по горе написаха нови стратегии.

    Чавдар, старая се всеки пост да сложа някаква връзка за подкрепа, а ти дотук само лични квалификации и плюене , без нищо да докажеш.
    Дори и ма улицата да ти го приземят няма да го видиш. Щом не е в пан значи не съществува
    Последно редактирано от biol; 03-03-17, 10:57.

    Коментар


    • От: F-35

      Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
      ...
      Чавдар, старая се всеки пост да сложа някаква връзка за подкрепа, а ти дотук само лични квалификации и плюене , без нищо да докажеш.
      Дори и ма улицата да ти го приземят няма да го видиш. Щом не е в пан значи не съществува
      Какво подкрепяш ?!? Първо се цепиш че им знаеш и зъбките на руските радари и че за нищо не ставали. Като те питат (повече от веднъж) въз основа на какво правиш такива тежки изводи и да споделиш познания за модели, тт данни и що не стават, ти пускаш рекламни клипчета и викаш "Хип хип ура, туй е голямата работа, щот е мериканско". И това го броиш за доказателство за нещо?!? Би ли се опитал да обясниш защо, аджеба, клипче, в което сини самолетчета опукват червени ракетки да е непременно по-достоверно от другото, на което червени ракетки опукват сини самолетчета?!? Защото на тебе ти се иска да е така?!?

      Че имали американците средства за подавяне на ПВО. Факт - имат и са добри. Но има едно НО. През 1999 също използваха масирано такива средства срещу сръбската ПВО, въоръжена със системи от 60-те и от 70-те на миналия век. Под "масирано" разбирай, че цели 40% от полетите са били насочени срещу средствата за ПВО. Определено са имали успех срещу стационарните зенитно-ракетни системи като С-75 и С-125 - унищожили са 70% от тях. В същото време обаче, според западната статистика, 389 (т.е. 52% от общо 743) ракети HARM са били изстреляни срещу мобилния ЗРК Куб/Квадрат, но с тези близо 400 ракети са били унищожени едва 3 (три) системи. И това, при положение, че става въпрос за стара система (от началото на 70-те), на която израелците още през 1982 са й намерили цаката! Ей ти един ефект само от по-умелото използване на техниката, пък била тя и стара ...

      Та, след 1999 и на Запад отчитат че:

      This lesson was well understood in the East. Since 1999, Russian and Chinese manufacturers of IADS components have invested heavily in improving mobility, and providing missile batteries with active and electronic defences. Contemporary Russian and Chinese digital IADS radars and missile batteries are now built around a five- minute “shoot-and-scoot” model, equipped with jamming equipment and decoys, and typically covered by short range missile and gun systems built to shoot down HARM missiles and smart bombs. Low Probability of Intercept (LPI) radar technology is also now emerging outside the West, making radar emissions very difficult to detect. If the 1960s and 1970s Soviet IADS in Serbia were hard to kill, modern Russian and Chinese IADS are extremely hard to kill. ...
      Така че, да правиш капитални изводи от рекламни клипчета и брошурки е малко нещо паешка работа, както казваше дядо ми (лека му пръст!) ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: F-35

        Какво, къде и кога е свалило С-300 или С-400 в реален конфликт ?


        Аз няма да коментирам, само ще цитирам БГ укито :

        https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1-300

        " Германия като наследство от ГДР притежава С-300, които след обединението са върнати по договор обратно в Русия. Дава възможност на специалисти на НАТО, да се запознаят обстойно с комплекса."


        https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1-400

        "Предназначен е да замени морално остарелите С-200 и С-300 в руската армия."




        Прехласването не е хубаво и в двете посоки, още повече, че в едната имаме само рекламни брошури с вундервафе елементи, непокривайки се логически заради ниското ниво на електрониката.

        Коментар


        • От: F-35

          Бук свали холандски пътнически самолет- не съм сигурен това успех ли е или показва колко са компетентни
          Иначе мрежата е пълна със свалени С-300

          Коментар


          • От: F-35

            Първоначално публикуван от biol
            Иначе мрежата е пълна със свалени С-300
            Моля за поне един пример за свалена С 300!
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • От: Re: От: F-35

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Рекламата едно на ръка, но на мен ми е много интересно какви са им резултатите от работата на С-400 по откриване, захващане и водене на реални цели. Че там задачката не ще да е била особено лесна. Хем да изпробваш техниката в реални условия, хем да не позволиш да научат прекалено много за нея, защото със сигурност РТ разузнаване и на израелци, и на американци е слухтяло яко около тези системи.
              Факт е че от както руснаците закараха в Сирия С 400 всички останали "ходят по търлъци" около тях . Предполагам че всички синхронизират с руснаците къде ще летят за да няма някоя грешка .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: F-35

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Не ми бягай с рекламни филмчета! Такива из Интернет с лопата да ги ринеш. Руснаците също имат куп рекламно-пропагандни клипчета с компютърно анимирани ракети, които измитат от небето самолетите на "лошите". Безрезервна вяра на едните или на другите е чиста проба елементарна фенщина. [emoji38]
                Викаш и Калибър и той така рекламно-пропаганден... от 500км хвръкна на почти 2000....

                Коментар


                • От: F-35

                  Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                  Какво, къде и кога е свалило С-300 или С-400 в реален конфликт ?
                  ...
                  Прехласването не е хубаво и в двете посоки, още повече, че в едната имаме само рекламни брошури с вундервафе елементи, непокривайки се логически заради ниското ниво на електрониката.
                  Ако сериозно задаваш този въпрос на мен, ще те помоля първо да ме цитираш кога и къде съм казал, че руските системи гарантирано няма да пуснат и врабче да прехвръкне. А иначе отговорът е, че те са поразили толкова цели в реален конфликт, колкото и Ф-35. Т.е. николко. За момента и от двете страни имаме най-вече рекламно-пропагандни анонси.

                  А тия приказки за ниското ниво на електрониката по-добре ги остави за надъхване на себеподобните. Не е зле човек да помни уроците от историята. Годината е 1973, израелците са свикнали да имат превъзходство във въздуха, имат си AGM-45 Шрайк за поразяване на РЛС и не очакват сериозни ядове.
                  Само че, ония тъпите с ватенките, взели че дали на арабите едни доста нови мобилни ЗРК Куб/Квадрат с "ниско ниво на електрониката" и в резултат Израел за по-малко от 3 седмици губи над 100 самолета (близо 1/3 от всички налични), та се е наложило братските САЩ спешно да организират доставка на поне 100 бр F-4 Фантом, някои от които влизат в бой часове след доставката.

                  Та, изводът от горното е, че ЗКПЧ-ейското отношение и подценяването на противника е мноооого тъпа идея ...

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Факт е че от както руснаците закараха в Сирия С 400 всички останали "ходят по търлъци" около тях . Предполагам че всички синхронизират с руснаците къде ще летят за да няма някоя грешка .
                  Факт е, ама по-скоро е на принципа "better safe than sorry", отколкото на доказани възможности на системата. Макар че, аз ако съм на руснаците, дори и да разбера, че мога да боря стелт-ове, на този етап ще си трая и няма да се разпростирам в подробности за реалните възможности. Винаги е за предпочитане да те подценяват.
                  Последно редактирано от Чавдар (V93); 03-03-17, 18:34.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: F-35

                    Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
                    Викаш и Калибър и той така рекламно-пропаганден... от 500км хвръкна на почти 2000....
                    И една част се саморазрушиха в полет, една част паднаха в пустинята, а една част биха сергиите по пазарите .... Защо ли спряха да ги стрелят и минаха на чугунни бомби ?

                    Коментар


                    • От: F-35

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Ако сериозно задаваш този въпрос на мен, ще те помоля първо да ме цитираш кога и къде съм казал, че руските системи гарантирано няма да пуснат и врабче да прехвръкне.
                      Не, не е към теб въпросът.

                      Но пък от 73-та доста време е минало и еврейчетата воюват по-добре. Днес това надали ще се повтори.

                      Коментар


                      • От: F-35

                        Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                        Защо ли спряха да ги стрелят и минаха на чугунни бомби ?
                        Що да са спрели? Пуцат си периодично... Но е факт, че това е по-скъпо оръжие от другите конвенционални... И в повечето случаи няма нужда от Калибър, щото си имат на място летище и удобен (и оперативен) достъп със самолетите...
                        В тази връзка - без да са 'невидими' самолетите си вършат работата там...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: F-35

                          Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                          ... Но пък от 73-та доста време е минало и еврейчетата воюват по-добре. Днес това надали ще се повтори.
                          Eвреите показаха, че бързо си вадят поуките и през 81-82-а си го връщат, но за целта получават и много съществена помощ от тъпата некадърност на противниците си ...

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          ... В тази връзка - без да са 'невидими' самолетите си вършат работата там...
                          Сирия не е показател за нищо в смисъла на споровете тук. В момента ВВС и на Запада и на Русия там действат в условия на пълен комфорт поради пълната липса на що-горе сериозна ПВО. Това, което противникът им евентуално може да има, и то в малки количества, се неутрализира лесно с полети на не по-малко от 4-5000 м.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: F-35

                            За любителите на фантастиката:

                            HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                            Коментар


                            • От: F-35

                              Много ли фантастично ти се вижда?
                              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                              Коментар


                              • От: F-35

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Факт е, ама по-скоро е на принципа "better safe than sorry", отколкото на доказани възможности на системата. Макар че, аз ако съм на руснаците, дори и да разбера, че мога да боря стелт-ове, на този етап ще си трая и няма да се разпростирам в подробности за реалните възможности. Винаги е за предпочитане да те подценяват.
                                До инцидента с турския Ф 16 реална заплаха за руснаците там нямаше . Летяха си щурмовите дори без прикритие от изтребители . След инцидента Путин реши да си "върже гащите" и освен че ги прикриват изтребители като са в полет ги прикрива и С 400 да са спокойни докато са на земята . Предполагам че от гледна точка на международното право руснаците са се подсигурили с железен договор за военна помощ и са единствените които пребивават там легитимно от гледна точка на правото . Суверенитета на Сирия като държава още никой не го е отменил така че могат да разглеждат като агресор и заплаха всеки който наруши сирийското въздушно пространство . С евреите се бяха разбрали още от началото и си летят почти съвместно който където си има работа . Предполагам че добре си сътрудничат на местно ниво а и на евреите им е много по изгодно да дават на руснаците разузнавателни данни къде се намират някои цели и руснаците да ги суровакат вместо те да пращат самолети . С ракетите Калибър обърнаха наопаки цялата американска военна доктрина . Оказа се че техните авионосни съединения са в обсега дори и на ракетите базирани на континентална Русия .
                                Последно редактирано от sek.1; 04-03-17, 05:49.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X