Обява

Свий
Няма добавени обяви.

А380 в София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: А380 в София

    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
    И като се има предвид, че е примерно едни 50 тона по-лек без полезен товар, защо да не дръпне вертикално, с едни 30° нагоре?
    30° тангаж е вертикално нагоре...!?
    Като се има в предвид , че отлетя за Германия и качи един автобус хора , което значи че не му трябва пълна зарядка от 320 000 литра и е далеч от пълния си пасажерски капацитет, може и доста повече от 50 тона да е по-лек в сравнение с максималното си излетно тегло...
    Лека Вечер!

    Коментар


    • #92
      От: А380 в София

      Пътувах 2 пъти от Хюстън до Франкфурт и 1 път от Чанги /Сингапур/ до Мелбърн и е невероятно приятно и ТИХО вътре! Все едно не си в самолет и е доста спокойно и неуморяващо. Наистина няма друг подобен самолет!

      Коментар


      • #93
        От: А380 в София

        Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
        ..."Трибуни" имаше и западно от VIP стоянка / стоянката на 28-и отряд/ на южния перон...
        Ехе-е, аз не спадам към никакви випове, по никакъв параграф. Откъм Враждебна пред хангара бях - на "Отворените врати"
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #94
          От: А380 в София

          Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
          Хубав самолет и комфортен, поне под флага на Катар. За съжаление не съм въодушевен като пътувам с него поради огромния брой пътници и бавната обработка на чекина, проверките и гейта. Да не говорим като кацне колко време им отнема докато разтоварят пътници и багаж, докато минат паспортен контрол и т.н. Много по-привлекателни са 787 и А350 - леки, икономични, комфортни и с нормален брой пътници.
          Те това го казваха моите професори преди 30 години. Лимитът е наземното ослужване .Иначе технически не беше проблем и с онези технологии да се направи. Справка 747 и Мрия.

          Коментар


          • #95
            От: А380 в София

            Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
            Те това го казваха моите професори преди 30 години. Лимитът е наземното ослужване .Иначе технически не беше проблем и с онези технологии да се направи. Справка 747 и Мрия.
            На местата, където съм кацал с 380 не е имало проблем с оформянето, нито с разтоварването на пътници и багаж... Просто е създадена правилната организация... И ако не се лъжа - това бе едно от условията да лети 380 до дадено летище - да има достатъчно добра инфраструктура, специално подготвена за 380 за да може да бъде обработен бързо... Да, народа е много, но се обработваше от три точки (горен етаж и два долни, като първата врата май бе за някоя от луксозните класи веднага зад пилотската кабина)... Вратите на самолета не са като на АН-24 - почти безпроблемно си слизаха едновременно двама души един до друг (колоните от левия и десния коридор - самолетите бяха на Емирейтс по схема на икономична класа 3-4-3)..
            На едно от летищата си имаше отделна секция за 380, с възможност за обработване САМО и единствено на ЕДИН 380 (просто летището бе с размери на варненското)... Но отново си бе със специализираните ръкави за 380..
            За комфорта - да, поне в на Емирейтс 380 бе с по-широка стъпка на седалките от 777...
            За звука/шума - може би мааалко по-тих от 777, но по-шумен от 340...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #96
              От: А380 в София

              Мммм-дааа, със сигурност са различни големите чудовища. Най-малко десетина години разлика във времето: като започнем от концепции, стандарти, минем през технологии, безопасност, еко.... и стигнем до мода, изисквания и т.н. лигавщини!

              Коментар


              • #97
                От: А380 в София

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Ехе-е, аз не спадам към никакви випове, по никакъв параграф. Откъм Враждебна пред хангара бях - на "Отворените врати"
                Как не сме се видели тогава!
                А иначе самолетчето е добро.
                Лека Вечер!

                Коментар


                • #98
                  От: А380 в София

                  Ние като нищо сме се и мярнали (между три и половина и пет, навалица съвсем нямаше), но как е могло да го разберем.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #99
                    От: А380 в София

                    Така е като не четете " Работническо дело " няма да се познаете !

                    Коментар


                    • От: А380 в София

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Ние като нищо сме се и мярнали (между три и половина и пет, навалица съвсем нямаше), но как е могло да го разберем.
                      Друг път на сходно събитие ще се разберем предварително.
                      Лека вечер!

                      Коментар


                      • От: А380 в София

                        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                        Разбирам ентусаизма, но реалностите са други. Луфтханза техник София обслужва тяснофюзелажни самолети от рода на А320 и 737 и много се съмнявам рязко да ги надстроят с възможност за обслужване на А380.

                        Оставяйки настрана инфраструктурата на терминал 2, което е поправимо, но пълната липса на редовни полети с по-малки от А380 със сходни характеристики и далеч по-масови самолети като 747, А340, А330, 777, 767 и т.н. може да ти подскаже каква е вероятността А380 да се появи отново в следващите 10 години.
                        Наземната инфраструктура се определя от пътникопотока . Ако има достатъчно пътници ще я изградят за отрицателно време . Гражданската авиация няма социалната функция на градския транспорт и не може да си позволи да разхожда празни самолети .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: А380 в София

                          Българският флаг се развява над Токио!

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9942_D-AIMD_800.jpg
Прегледи:1
Размер:314.6 КБ
ID:5731822

                          Малко със закъснение, но все пак за протокола.
                          Самолетът който кацна на 16 в София е с регистрация D-AIMD и е кръстен Tokio

                          Коментар


                          • От: А380 в София

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            На местата, където съм кацал с 380 не е имало проблем с оформянето, нито с разтоварването на пътници и багаж... Просто е създадена правилната организация... И ако не се лъжа - това бе едно от условията да лети 380 до дадено летище - да има достатъчно добра инфраструктура, специално подготвена за 380 за да може да бъде обработен бързо... Да, народа е много, но се обработваше от три точки (горен етаж и два долни, като първата врата май бе за някоя от луксозните класи веднага зад пилотската кабина)... Вратите на самолета не са като на АН-24 - почти безпроблемно си слизаха едновременно двама души един до друг (колоните от левия и десния коридор - самолетите бяха на Емирейтс по схема на икономична класа 3-4-3)..
                            На едно от летищата си имаше отделна секция за 380, с възможност за обработване САМО и единствено на ЕДИН 380 (просто летището бе с размери на варненското)... Но отново си бе със специализираните ръкави за 380..
                            За комфорта - да, поне в на Емирейтс 380 бе с по-широка стъпка на седалките от 777...
                            За звука/шума - може би мааалко по-тих от 777, но по-шумен от 340...
                            Отрицателният ми опит е на летището във Франкфурт. Трагедия.

                            На летището в Доха няколко пъти съм кацал с 380 и там няма никакви проблеми.

                            В Банкок имаха известни затруднения с обслужването му, но да кажем, че беше приемливо.

                            В Токио - всичко беше точно, както винаги в Япония.
                            ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                            СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                            Коментар


                            • От: А380 в София

                              Stas, напълно е възможно...
                              С 380 съм летял в Дубай и Мавриций... Айде Дубай си има голямата инфраструктура, ама Мавриций допреди 3 години имаха едно летище от рода на Варненското преди ремонта...
                              Пистата му е почти като на варненското (т.е. къса и тясна), но направиха нов терминал май преди година, и сега си имат отделна стоянка (с трите ръкава) за 380-та...
                              И ленивите индийо-маврицианци обработиха самолета за нула време... И в двете посоки... Да не споменавам как пък бе оформено връщането на ДДС - събраха ми очите...
                              Направих го повече за експеримент - сумата не бе голяма. Отне ми около минута сумарно цялата обработка от митничаря, и касата (където ме питаха как ги искам парите - по карта, в $$, в €€ или в местна валута....
                              Сега обработват около 2.5млн пътници годишно. За сравнение Варна- около 1.3млн, но София - над 4млн...
                              Вярно, че има разлика между структурата на потока в Мавриций (там повечето полети са междуконтинентални, с големи багажи и т.н.) и София , но все пак...
                              Така, че е въпрос на организация...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: А380 в София

                                Днес така се случи, че доста слушах радио. БНР, "Хоризонт", предаването май "Хоризонт за вас" (там дето се обаждат слушатели и изразяват мнения и позиции). Та обажда се някаква лелка и тегли една пледоария (цитирам по памет): "Кой преди 25 години можеше да предположи, че днес тук ще кацат чужди самолети! И не какви да е чужди самолети, а германски! И не какви да е самолети, а най-големият на света! Къде ни е националният суверенитет!"...
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X