Обява

Свий
Няма добавени обяви.

А380 в София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: А380 в София

    Гледам се срещат ограничения за гръбен ватър 15kn (10kn за височини над 8000ft), и страничен вятър 40kn....
    Причината за по-малките ограничения за гръбния вятър според мен са, че това с много увеличава разбега и пробега...
    Все пак при излитане например самолета трябва да ускори с още 10kn, което може да го направи например за още 3-4 sec, което като дистанция ще е още 200м използвана писта...
    Пък и повечето пъти изменят посоката на кацане/излитане на самата писта...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #47
      От: А380 в София

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      ...например за още 3-4 sec, което като дистанция ще е още 200м използвана писта....
      Ako не е претоварен, това би трябвало да се компенсира лесно с ъгъла на задкрилките? Но ми е ясно от друга страна, че там правилата за безопасност са железни.

      Коментар


      • #48
        От: А380 в София

        Toва откъм Враждебна ли ще го гледате, или ще е от летището?

        Коментар


        • #49
          От: А380 в София

          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
          Ako не е претоварен, това би трябвало да се компенсира лесно с ъгъла на задкрилките?...
          Всичко е в относителната скорост. Вятърът в посоката на излитане безусловно я намалява.

          Коментар


          • #50
            От: А380 в София

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            Ako не е претоварен, това би трябвало да се компенсира лесно с ъгъла на задкрилките? ....
            Имах предвид, че вместо например с 78м/с ще трябва да излети с над 82м/с, а ускорението до тази по-голяма скорост би отнело още около 4 секунди, през което самолетът ще изразходва сериозна дистанция от пистата (при такава скорост).
            Неслучайно западният стил/обучение на кацане набляга на точното място на допир, а не толкова на мекото кацане, защото се оказва, че забавяне на кацането /висенето над пистата със секунда-две с цел мек допир, води до сериозни аварии заради малкото оставащо място за спиране...
            Механизацията не играе в случая (тя си е в положение за излитане или кацане, сметнат предварително, заедно с референтните скорости на излитане или кацане, и е еднаква и в двата случая, защото зависи предимно от масата)...
            Да, промяна на лимитите на двигателите би променила ускорението, за да промениш общата дистанция на пробега/разбега, но и това не променя кардинално нещата - пробега и разбега се увеличават чувствително дори при такива малки стойности на гръбен вятър в сравнение с 'безветрените' стойности...
            Факт е, че този гигант няма някакви необичайни по-високи скорости на кацане и излитане въпреки масата си - всичко е сметнато правилно и скоростите са идентични както при самолетите със съвсем друг размер..
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #51
              От: А380 в София

              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
              Toва откъм Враждебна ли ще го гледате, или ще е от летището?
              Откъм Враждебна, там ще има и "Ден на отворени врати".
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #52
                От: А380 в София

                Врaждебнa ,през поделението ,щото имa възможност зa много хорa и изглед ,но със сигурност ще е лудницa .Не знaм в кaквa посокa ще е зaходът зa кaцaне ,aко е изток -зaпaд при Кривинa нa околовръстното пaк ще е внушителнa гледкa.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #53
                  От: А380 в София

                  А добре де, час обявиха ли?

                  Коментар


                  • #54
                    От: А380 в София

                    Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                    А добре де, час обявиха ли?
                    Втори път питаш, а отговорът е непосредствено преди първия...

                    Първоначално публикуван от DinoZavrov Преглед на мнение
                    Последна информация по темата:

                    http://bgspotters.net/constructor.php?c=index

                    Според прогнозата за времето (посоката на вятъра) вероятността за кацане по RWY 09 е 90%.
                    Аз бих казал 99%, защото дори при гръбен вятър от 10 knots за А380 не е проблем да кацне.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #55
                      От: А380 в София

                      Най-близкото до отговор на въпроса ми е " Очаква се самолетът да навлезе в българското въздушно пространство около 12:30ч" , което въобще не отговаря на въпроса "в колко ще кацне?". Много ме съмнява, вече да няма готов летателен план, в който по минути да е разграфен полетът на машината, но явно най-ясният отговор на въпроса ми е - "никой не го еня, че хората си имат и друга работа, затова и никой не си е направил труда да обяви в колко часа самолетът ще е над СФ. Важното е пак да има масовки на летището от 9 сутринта, че нали после по новините е по-добре да се вижда, че е пълно..."
                      Липсата на такава основна информация е доста нетипично за дойчовците, така че подозирам, че нашите шапкари имат пръст в цялата "секретност" на часа на кацане...сигурно за да не вземат баш тогава руснаците да прелетат през Черно море и двата ни миг-а да се окажат заети....


                      p.s. В немските сайтове се споменава, че машината ще се върне обратно около 18.30 (19.30 бг време ). При 2ч20мин полет, означава, че ще излети от СФ в 17 (+/- 10 мин ).
                      Последно редактирано от _kalata_; 15-10-16, 23:08.

                      Коментар


                      • #56
                        От: А380 в София

                        Ми ти пък - със същата самоувереност - нАправи една сметка. За колко време, след навлизане във въздушното ни пространство, при крайцерска скорост, ще бъде над София. А ако въпросните минути са драматични за личния ти график - изобщо не го товари (графикът) допълнително.
                        Аз лично възнамерявам да съм във Враждебна поне откъм десет и половина-единайсет.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #57
                          От: А380 в София

                          За сведение на чакащите, е сега питах един познат, който работи на летището и последно ( в началото на седмицата, че не е бил на график след това ) се е говорило за час на кацане преди 10.... явно пак положението ще е поживьом-увидим...


                          п.с. от границата до СФ е 10мин на нормален курс.

                          Коментар


                          • #58
                            От: А380 в София

                            Тук има последно инфо от вчера.
                            http://www.aeropress-bg.com/news/bul...-в-софия

                            Май е най-добре, примерно към 10.30ч https://www.flightradar24.com и ще се види.

                            Писали сме заедно
                            Последно редактирано от Georgi_G; 16-10-16, 07:52.

                            Коментар


                            • #59
                              От: А380 в София

                              Би трябвало да излезе на Флайт-радара... А38 не са толкова много, а LH още по-малко (слага се филтър "А38")
                              Т.е. ще може да се види още като излети, и от там - да се предвиди кога ще кацне (навярно +15 минути ако прави почетна обиколка над София)..

                              П.С. гледам сега точно захожда за кацане във Франкфурт от Майами D-AIMC... Може и точно този самолет да е 'нашият' - имат час и половина да го подготвят за следващия къс полет
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #60
                                От: А380 в София

                                Нещо с тая позивна самольот не намирам във флайтрадара (гледам позивната в линка на бгспотерите)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X