Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Аз исках да знам защо точно Юрофайтърът не става.
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално е замислен като самолет за операции ВВ и в последствие е доработен до многоцеливи самолет който да може да работи и по наземни цели, на нас ни предлагаха транш 1 - с други думи само за ВВ операции. Транш 2 доработения до многоцелеви никога не ни е предлаган, може и аз да съм грешка но поне това е което намирам като свободна информация.
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
        Първоначално е замислен като самолет за операции ВВ и в последствие е доработен до многоцеливи самолет който да може да работи и по наземни цели, на нас ни предлагаха транш 1 - с други думи само за ВВ операции. Транш 2 доработения до многоцелеви никога не ни е предлаган, може и аз да съм грешка но поне това е което намирам като свободна информация.
        Нали уж авиация ни трябваше за охрана на въздушното ни пространство или пак сънуваме кошмари как ни налазват турски и гръцки танкове и не сме спрели да се готвим да превземаме Истанбул ?
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Нали уж авиация ни трябваше за охрана на въздушното ни пространство или пак сънуваме кошмари как ни налазват турски и гръцки танкове и не сме спрели да се готвим да превземаме Истанбул ?
          Баш по стандартите на НАТО трябва да имаме многоцелеви самолет ... Я, другарю евроатлантик, си представи какво става, ако любимата ти дъвка - руснаците вземат та направят десант във Варна!
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Баш по стандартите на НАТО трябва да имаме многоцелеви самолет ... Я, другарю евроатлантик, си представи какво става, ако любимата ти дъвка - руснаците вземат та направят десант във Варна!
            Това много пъти съм споделял как си го представям - с бъклица и дрян, ракия с мед и най-личните моми подмити отпред. Така ще ги посрещаме братушките, нали ?
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
              Само една малка забележка Юрофайтъра май нещо имаше проблем с многофункционалноста.
              За Транш 3, казваха че ще получи такива възможности. Ама той ще е най-скъпият вариант.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Нали уж авиация ни трябваше за охрана на въздушното ни пространство или пак сънуваме кошмари как ни налазват .......... гръцки танкове и .......... ?
                Екстра съм, ше си папкам рибка на корем и ше си живеем на кредит, якоо.

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Това много пъти съм споделял как си го представям - с бъклица и дрян, ракия с мед и най-личните моми подмити отпред. Така ще ги посрещаме братушките, нали ?
                И пак убаво - херинга, водка и яко военни играчки. А и газ, газ
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Това много пъти съм споделял как си го представям - с бъклица и дрян, ракия с мед и най-личните моми подмити отпред. Така ще ги посрещаме братушките, нали ?
                  И подмити левенти ще има
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    За Транш 3, казваха че ще получи такива възможности. Ама той ще е най-скъпият вариант.
                    Още от Транш 2 нататък Евробоеца има възможност да работи по земни цели(но да не забравяме,че все пак не е щурмовик),а Транш 3 е с две подмодификации-Транш 3А е специално разработен за РАФ и 3В-за "останалата рая",но май още не са му сложили радар с АФАР(автоматична фазирана антенна решетка),доскоро май само Рафала беше единственният сериен истребител с АФАР.

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Не е руски. Само руските машини са многофункционални.
                      Точно пък при руснаците и американците имаше ясно разделение на типовете машини за решаване на отделните оперативни задачи . Чист щурмови самолет в голяма серия след втората световна са произвеждали само те .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Точно пък при руснаците и американците имаше ясно разделение на типовете машини за решаване на отделните оперативни задачи . Чист щурмови самолет в голяма серия след втората световна са произвеждали само те .
                        Ахъм. Ама американците са на път да си пенсионират техния, щото си имат скъпо универсално джобно ножче F-35, дето само кафе няма да прави.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Не Чавдаре, ще си лети до остатъка на ресурса даже има и модернизации по простата причина, че нямат друго което да облети и разпознае визуално целта.
                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Ахъм. Ама американците са на път да си пенсионират техния, щото си имат скъпо универсално джобно ножче F-35, дето само кафе няма да прави.
                            Те искат да го пенсионират от повече от 20 години ама се оказва че не може без него та им се наложи да го модернизират . Даже върнаха концепцията с оръдейните бордове бавен транспортен самолет Локхид АС 130 накичен по вратите с разни 50ти калибър браунинги и вулкани .https://www.youtube.com/watch?v=93kGCTOwmow
                            Последно редактирано от sek.1; 23-12-15, 18:09.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                              Не Чавдаре, ще си лети до остатъка на ресурса даже има и модернизации по простата причина, че нямат друго което да облети и разпознае визуално целта.
                              Това го знам. Станало е след як натиск върху генералите от ВВС-а, които нещо май не харесват въздушния "кашик". Ама не планират развитие в тази насока, а залагат на на F-35 като на някакъв универсален войник. Пък той, със всичките му звънченца и камбанки посмъртно не може да прави това, което го прави А-10. Сигурно ще се пробват с нещо от модерните безпилотни машини, ама нещо не съм убеден какъв CAS ще прави някой на н'ам си колко хиляди километра.

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              ... Даже върнаха концепцията с оръдейните бордове бавен транспортен самолет накичен по вратите с разни 50ти калибър браунинги и вулкани .
                              Тази концепция става само в случай, че противникът няма никакво що-годе сериозно ПВО.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Тази концепция става само в случай, че противникът няма никакво що-годе сериозно ПВО.
                                От втората световна насам първото и основното изискване за да спечелиш една война е унищожаването на ПВОто на противника и завоюване на въздушното превъзходство . С това почват всички съвременни войни . Американците добре си научиха урока от Корея и Виетнам където не се справиха с тая задача и им се наложи да се изнасят с насрани гащи . Руснаците го закъсаха в Афганистан когато американците дадоха огромен брой ПЗРК Стингър на муджахедините и авиацията на съветската армия практически не можеше да работи . Всичките арабо - израелски войни са почвали с това . С това започнаха и американците през двете войни в Ирак .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X