Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    В България сме все пак, непрекъснато се напомня. Без държава и политика даже не можеш да утилизираш, а е нискорискова инвестиция с добра печалба и переспективи в региона. Има частни работилници за хвърчила, но защо ли не съм чул да мислят за нещо на Миг.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
      .....
      От отговора ти съдя, че си много далеч от начина на организирането на такъв ремонт...
      По случайност се занимавам точно с подобна дейност но в друга сфера, и знам колко години, обучения, пари, подготовка на кадри и съдействие от държавата са нужни за да се създаде и работи такава структура... В тази сфера участието и съдействието на държавата е голям фактор...
      Въпроса бе, че сами изтърваваме пилците и погубваме създадена такава структура...

      Аналогия от друга подобна сфера...
      Знаеш ли например колко години/десетилетия са били нужни за създаване на подводния флот в България???
      Т.е. да се достигне до фаза, да може да се 'самоподдържа' технически и кадрово без помощта на СССР?
      И работеше.
      Затова и пак едно от първите неща, които се направиха по 'молба' на новите ни партньори бе унищожаване на подводния флот - щото нямало нужда...
      Ако имаш възможност питай някой от бившите подводничари как са се представял подводния флот (да, накрая - само 1 подводница) по време на НАТО-вските учения, и дали са успявали да намерят подводницата при активното и търсене, когато тя не е искала да бъде открита...

      За съжаление натам е тръгнал и въздушния ни флот....
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
        В България сме все пак, непрекъснато се напомня. Без държава и политика даже не можеш да утилизираш, а е нискорискова инвестиция с добра печалба и переспективи в региона. Има частни работилници за хвърчила, но защо ли не съм чул да мислят за нещо на Миг.
        Защото с парите за такава работилница за 6 мотора, на супер архаичната 29 можем да купим 29 Ф-22

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        От отговора ти съдя, че си много далеч от начина на организирането на такъв ремонт...
        По случайност се занимавам точно с подобна дейност но в друга сфера, и знам колко години, обучения, пари, подготовка на кадри и съдействие от държавата са нужни за да се създаде и работи такава структура... В тази сфера участието и съдействието на държавата е голям фактор...
        Въпроса бе, че сами изтърваваме пилците и погубваме създадена такава структура...
        ..
        Имаме , имали сме кадри преди 27г, и ще развиваме супер перспективния РД33.
        Правете го този бизнес печелете, защо трябва да се набутва държавата.
        Ролята на държавата и парите и не са за да се създават някакви фирми. Тя трябва да създава условия, а баницата е от инвеститора.
        Да ама тогава за философите няма хлябб.
        Има вече няколко частни компании който инвестират в университети за да си създават кадри


        От отговора ти съдя, че си много далеч от начина на организирането на такъв ремонт.
        От ремонта да , но иначе съм много по близо.
        До тук последните 70г (след 45) историята показва, че държавата не е добър инвеститор.
        Но пък е най-желания, защо - всеки иска да стой на топло и да лапа пари.
        В момента има много - държавни инвестиционни фондове, ЕС и много ама много частни фондове.
        Правиш проект , кандидатстваш , работиш.
        Последно редактирано от biol; 02-12-15, 10:57.

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          biol, не става въпрос за инвестиция от страна на държавата... Става въпрос за 'непречене', а в някои случаи и нужда от директна 'дипломатическа' помощ в тази сфера....
          При военните това е едно от задължителните условия - просто иначе няма как да стане...
          В някои части държавата може и трябва да е добър инвеститор... Това не ти е пускане на 1км асфалт...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            ...
            Затова и пак едно от първите неща, които се направиха по 'молба' на новите ни партньори бе унищожаване на подводния флот - щото нямало нужда...
            ....
            Доказателства?!?

            /приемат се дори и бледи извадки някъде от дебрите на интернета. "На всеки километър"-ници не!/

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Доказателства?!!!!
              Флота го НЯМА вече - унищожен от Аню Ангелов (......) какви още доказателства искаш... Последната подводница бе бракувана наскоро - 2011г и дивизиона - закрит... Подводницата - изнесена за Турция.. И имаме още една (изведена от експлоатация), която се чудят музей ли да я правят или някой да си напълни джоба като и нея я продаде за скрап....
              А относно провеждането на ученията и резултатите - надявам се не мислиш, че резултатите ще ги намериш в нета...
              Ако ти е интересно - има книги как е възстановен българския подводен флот (защото след Първата световна война ни е забранено да имаме подводен флот - защо ли?)... И какви усилия е струвало...

              Аналогията с развитието на ВВС е доста пряка....
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Доказателства?!!!!
                Флота го НЯМА вече - унищожен от Аню Ангелов
                Сега обясни как това се връзва с непрестанното мелене от страна на НАТО да вземем да си вдигнем военния бюджет до някакъв по-приличен процент от държавния.

                Пари нема. И нема 50% заради това че толкова ни е БВП и 50% заради това че такава ни е войската. Ама те нещата са свързани. Вариант да харчим 20% от БВП за войската в мирно време вече НЯМА. И за добро.

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  Флота го НЯМА вече - унищожен от Аню Ангелов...
                  Аню е поредния, по чието време не се даваха кинти за нищо. В тоя смисъл нищо не е унищожил, щото нямаше нищо за унищожение - купчина ръжда както и да я възстановявяш, новото трябва да има за какво да се хване все пак.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Ясене, други трябва да обясняват... Факта си е факт ...
                    Възможно е 'меленето' да е само за закупуване на техника, за която могат да ни издоят колкото си могат...
                    Т.е. - лобита от ВПК (ама не нашия)... Но това са субективни разсъждения и съмнения...
                    Накратко - не знам....
                    sparky, качвал ли си се на подводница? Купчина ръжда е обидно определение дори за нашите, докато бяха в експлоатация...
                    Формалната причина за брака бе, че няма пари за нова батерия...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      ...
                      Възможно е 'меленето' да е само за закупуване на техника, за която могат да ни издоят колкото си могат
                      Бъркаш НАТО с Варшавския Договор.
                      Меленето не е за техника (парите които могат да вземат от нас са смешни за мащабите им) а за елементарни неща като нормални и грамотни военослужещи дето знаят работния език в съюза примерно (те струват едни пари и ги нямаме).
                      Последно редактирано от Ясен; 02-12-15, 15:38.

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                        До тук последните 70г (след 45) историята показва, че държавата не е добър инвеститор.
                        Но пък е най-желания, защо - всеки иска да стой на топло и да лапа пари.
                        В момента има много - държавни инвестиционни фондове, ЕС и много ама много частни фондове.
                        Правиш проект , кандидатстваш , работиш.
                        Виж как се прави в белите страни, а не в Абсурдистан.
                        Като искат нов самолет, кораб или танк в САЩ, правителството (военните) дават изисквания. После който може кандидатства, ако даде нещо интересно го финансират, после сравняват, изпитват и почва да се действа от победителя.
                        И най-малкият може да спечели - кой беше направил оная легендарна малка джипка от Втората война ?
                        После ако нямаш ресурс се кооперираш - трябва гъвкавост, която липсва у нас.

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Аню е поредния, по чието време не се даваха кинти за нищо. В тоя смисъл нищо не е унищожил, щото нямаше нищо за унищожение - купчина ръжда както и да я възстановявяш, новото трябва да има за какво да се хване все пак.
                          Подводницата е страшно и възпиращо оръжие. Аз съм ги гонил и знам какво е.
                          Две подводници в морето могат да са възпиращ фактор колкото 20 кораба. Не случайно подводниците на великите сили са в триадата.
                          Адски тъпа история беше да се закрият подводните ни сили, а да се оставят десетките стари руски корита, някой от които даже за скрап не стават, само точат бюджет.

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            Доказателства?!!!!
                            Флота го НЯМА вече - унищожен от Аню Ангелов (......) какви още доказателства искаш... ...
                            Хич недей бягя по "слога" .... !
                            Дай доказателства, че НАТО ('новите ни партньори") са настояли да си закрием и нарежем подводния флот!

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                              ...
                              И най-малкият може да спечели - кой беше направил оная легендарна малка джипка от Втората война ? ...
                              Говориш за ония времена в които в САЩ мандра за газиран цвик да направиш - пак щеше да получиш военна поръчка, за оная държавна поръчка дето от 135 фирми с които се свързало правителството - отговорили единствено двете най-малки, и за оная легендарна малка джипка дето дори и прототипите и били дадени за изпълнение на Форд и Вилис, понеже оригиналната фирма - автор на проекта - била прекалено малка (според правителството), и за утеха и дали до края на войната да прави ремаркета ?

                              Страхотен пример
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Аз за традициите и начина на действие пиша, затова примера е страхотен. Може да конструираш нещо в гаражни условия и да спечелиш ако е читаво. После ако нямаш пари за серийно производство се кооперираш с по-голяма риба.
                                Така се върви напред.
                                Има пример и от авиацията. И то от доста съвременната реактивна авиация. Дали не бяха и повече от един ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X