Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    NATO: "България е 100% консуматор на сигурност(от съюза)"
    За теб какво значи?


    пп
    за мен значи,че BulAf има потвърждение.
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
      NATO: "България е 100% консуматор на сигурност(от съюза)"
      За теб какво значи?
      Ми ти хубаво за това си се хванал, ама удобно пропускаш десетките признания за професионализъм и способности в условия на оскъдица и бюджетни ограничения за ВС, и че сме надежден партньор.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
        И в момента (предвид оскъдните ресурси) е качествена и това е международно признание. И двете са възможни дори и в момента, на територията на страната.

        Знаеш ли РТВ с какви оскъдни средства се справят и какъв професионализъм влагат, и дори със остарялата съветска техника, на места само частично модернизирана. А носят туенти фор севън или иначе казано непркъснато бойно дежурство, за разлика от други родове войски. М/у другото и те получават високо партньорско признание, и също м/у другото старата съветска техника си върши работата, нищо че се тръби за "НАТО-съвместими" 3Де радари.
        Представи си много добре знам как е в РТВ (оставил съм си половината очи там - буквално). Беше на ръба на мизерията преди повече от 10 години и ... не е мръднало оттам. "Старата съветска техника" си върши работата само защото все още има единици прежалили здравето си и броящи годините до пенсия, а след това.
        И защо изобщо намесваме РТВ? Моето мнение, е че (за жалост) трябва да се откажем от изтребителната авиация. Не ни е по-джоба! Прибалтийските страни да не са по-прости или пък бедни, но ги охранява НАТО.

        Вертолетната напротив - трябва да се увеличи. При нашия ландшафт силно биха ни били полезни въздушно преносими части ( Air cavalry ). Medevac - също е на вертолет задължително.
        Близък въздушен удар най-често се прави от щурмови вертолети.

        П.П.: Пилотите не са цялата армия. Именно за това говоря, че вместо да имаме необучени пилоти + недобре обучени "кашици" (като събирателно за останалата войска), за капак и без елементарна съвременна обмундировка, е по-добре да направим като хората поне едното.

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
          Ми ти хубаво за това си се хванал, ама удобно пропускаш десетките признания за професионализъм и способности в условия на оскъдица и бюджетни ограничения за ВС, и че сме надежден партньор.
          "Надежден партньор" е едно приятелско потупване по рамото, малко надъхване за мотивация. По стара традиция, обаче ние го възприемаме, че вече сме хванали коча за мъдете... Повярвай ми токова сме си осрали пътеките из НАТО с поемане на някакви ангажименти и последващото им отменяне, че вече няма накъде повече.

          П.П.: Една Грузия е по-боеготова и полезна от нас за НАТО мамка му. Да не са по-богати или пък с нещо по акълести от нас....

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Не зная от къде се налага това за необучените пилоти. Обучени си и доста добре се справят при крайно недостатъчния нальот. Именно там е проблема.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              Не зная от къде се налага това за необучените пилоти. ...
              Ще се наложи по естествен път, ако ВВС хлопне кепенците поради липса на самолети. Със самолетите ще си отидат и обучените пилоти, които и без това не са особено много.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                "Надежден партньор" е едно приятелско потупване по рамото, малко надъхване за мотивация. По стара традиция, обаче ние го възприемаме, че вече сме хванали коча за мъдете... Повярвай ми токова сме си осрали пътеките из НАТО с поемане на някакви ангажименти и последващото им отменяне, че вече няма накъде повече.
                Не, не ми е ясно НАТО точно какъв коч е, и какви са му мъдете (в смисъла в който разбирам поговорката). Относно неправилната преценка за желаното и възможното, колкото е наш проблем, толкова и на алианса. Те също трябва да си правят реалистична преценка какво могат да очакват от нас и какво да поискат, какви задължения да ни делегират. А силен и адекватен военен съюз си мисля, че се изгражда не с потупвания по рамото.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                  ...Прибалтийските страни да не са по-прости или пък бедни, но ги охранява НАТО....
                  Просто са доста по-малки като площ и е по-изгодно да се охраняват заедно... Трудно е да маневрираш ако максималните дистанции на територията на държавата ти е 150-200км (например при заход за кацане към Варна гражданските самолети започват снижаване на 200км от Варна - още над Букурещ..
                  А и там има друг фактор - местното население е доста поляризирано про-против Русия, и навярно едва ли могат да се разберат кой какво иска от отбраната..
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    Ми ти хубаво за това си се хванал, ама удобно пропускаш десетките признания за професионализъм и способности в условия на оскъдица и бюджетни ограничения за ВС, и че сме надежден партньор.
                    Не ги пропускам,
                    признанията явно за НАТО не покриват и 0.01%. От това което НАТО нарича сигурност
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                      Не, не ми е ясно НАТО точно какъв коч е, и какви са му мъдете (в смисъла в който разбирам поговорката). Относно неправилната преценка за желаното и възможното, колкото е наш проблем, толкова и на алианса. Те също трябва да си правят реалистична преценка какво могат да очакват от нас и какво да поискат, какви задължения да ни делегират. А силен и адекватен военен съюз си мисля, че се изгражда не с потупвания по рамото.
                      "Да хванеш коча за мъдете" е че се мислим за много велики, пък като се обърнем гащите ни скъсани...

                      Вие осъзнавате ли се, че вече има поделения където се получават 5 варела гориво за цялото поделение и се движи единствено командирската кола, дежурния джип (понеже трябва да закара храната до няколко отдалечени обекта) и е в готовност линейката....
                      Глобиха шофьора на командира да плати 600 грама нафта "разхищение" щото бил отишъл до работилницата с нея...
                      Ние гащи нямаме, гайда (изтребители) търсим!

                      П.П.: а какво освен по рамото да ни правят? Колко пъти ни се намекна, че трябва да се увеличат парите за отбрана? Подаръци се опитваха да ни дадат - не ги щем, горди го играем...
                      Една проста сграда не можем да намерим парите да ремонтираме, при все че 60% от тях се осигуряват от НАТО, а оборудването е изцяло от него... Пари за киреч няма!

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Всъщност какъв е проблема да си признаем, че сме скъсаняци и нямаме пари?
                        Дори турски самолети да ни пазят пак нещо проблем не виждам. Ето например ПСВ сме съюзници и ни помагат да вземем Букурещ.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          За армията - бюджет 2015г. - 950млн от него 700млн. за заплати, осигуровки и т.н. За всичко останало 250млн. лева.
                          Е няма как да стане.
                          Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            T.е. проблемите са в парата?
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Всъщност какъв е проблема да си признаем, че сме скъсаняци и нямаме пари?
                              Дори турски самолети да ни пазят пак нещо проблем не виждам. Ето например ПСВ сме съюзници и ни помагат да вземем Букурещ.
                              Психически
                              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                              Суперспам - спама на суперите

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                                Аз понякога имам чувството, че в България живеят само шизофреници... Значи както се тръби "Само с авиация нищо не става, трябва да мине ботуш през територията", "вижте Сърбия, американците нищо не им направиха с тия самолети", и т.н., и т.н.... и изведнъж - Бум, всичко можело да се реши със самолети....

                                Руснаците (а и който и да е друг) могат да направят едно нищо в Сирия ако долу не са армията на Асад + руските "журналисти" в почти всяко подразделение. Досега за изминалите 15 години колко пари се насипаха във ВВС. Някой беше споменал в статия цифрата 2 милиарда лева (не съм я проверявал)... Какъв е резултата? - "0" или поне близо до нея.
                                Спокойно, самолети ще се купят, щото Ганьо обича да се пъчи, без грам да може да си направи сметката може ли да си го позволи. Доказателство са 80% от населението с купените с кредити коли и айфони, пък после нямат пари да им купят гуми....
                                От втората световна насам някой да е спечелил война на земята без преди това да е спечелил тая във въздуха ? Помниш как иракчаните се предаваха на дроновете . В Сирия сухопътните сили най накрая правят нещо защото има синхрон между въздушните и сухопътните сили . Преди какво беше ? Американци ; французи ; турци ; саудитци си бомбандираха цели които те са си избрали и по време което те решат без съгласуване с тези на земята и без някакъв реален ефект щото с един два самолета само имитираш борба с тероризма . Армията е съвкупност от всичките въоръжени сили . Няма как да е боеспособна развивайки само един вид въоръжени сили .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X