Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Така,я пак да се вьрнем защо Поляците и какво Поляците.

    По договор с НАТО ние трябвая да имаме поне 6 хвьрчила 16та,след 16та още малко ма това е далеч в бьдещето след година.За разлика от техните които едно време са модернизирани с Даймлер то нашите трябва да се пипнат само в раздел Лети ли,лети........Та на кратко - те хубаво ще ни покажат 29ка с радар,станции,ИЛС,свой/чужд......та да видят нашите Поляците какво правят,но по споразумение или поне по информацията която я има колкото я има Поляците трябва да наблегнат на двигатели и да ги закьрпят да летят нашите 29ки,а не да си играят с ьпгрейдване на самия самолет.

    Или с 2 думи - за чий Поляците докарват 2 самолета тук след като УЖ ще се пипа само и основно по моторите на тези машини?До колко можеш да усетиш и до колко ти е важно дали 25 годишната ми кола е с нов мотор или не?Ако не отворя капака ми е все тая,но ако ми сложат флай бай уайьр управление и нов радар и без да отварям капака ще го усетя и ще ми трябват едни часове за да го подкарам.

    Та сьвсем накратко - май няма да са само моторите макар,че това се спряга,а от там и простата логика,че няма да се хвьрлят тия 29ки скоро
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
      Това е много логична стъпка, след като показахме, че повече ни е страх от враговете от колкото от съюзниците.
      Показва какво мислят западните служби за нашата армия. Как да сме независими след като всички са завършили полит школа в москва.
      Има си и добра страна, до сега руснаците си правеха каквото си искат без да им пука за нашата армия, сега доста ще се замислят дали да нарушат въздушното ни пространство след като има полски изтребители.
      BENZBOSS
      Айде да приключим вече този въпрос. Много се изписа, двигателя на миг е от 70 г на миналия век. Дори и тогава е проектиран да е прост и лесен за производство, няма нито монокристали нищо - прост евтин и за работи в ниски температури и пуши повече от Пернишки дизелов голф. Полша в момента произвежда много по сложни двигатели, някъде попаднах че и GE ще правят завод в Полша, така че след като са казали и вземат парите значи могат да се справят.

      Смяташ ли че могат да си позволят да подпишат договор за нещо което не могат, пък и колко години вече ремонтират и поддържат техните

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение

        Та сьвсем накратко - май няма да са само моторите макар,че това се спряга,а от там и простата логика,че няма да се хвьрлят тия 29ки скоро
        Ми няма ми, ти до сега да не си мислеше, че ще ги изхвърляме. Тъпото е, че сме закъснели с модернизациите с двайсетина години, а специално в частта относно интегрирането с натовските с-ми, там комуникации, свой/чужд и други - с десет години.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
          Има си и добра страна, до сега руснаците си правеха каквото си искат без да им пука за нашата армия, сега доста ще се замислят дали да нарушат въздушното ни пространство след като има полски изтребители.
          Малий, страшна сила, страшно нещо. Точно в тоя МиГ, след тоя пост, провокациите им спряха.
          Само да вметна, че това което могат полските (независимо 29-ки или ф-16-ки) при мисиите по еър полисинг и специално срещу типа цели, които от руска страна нарушават въздушното ни пространство, го могат и нашите в момента, та и 21-те ни също.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
            BENZBOSS
            Айде да приключим вече този въпрос. Много се изписа, двигателя на миг е от 70 г на миналия век. Дори и тогава е проектиран да е прост и лесен за производство, няма нито монокристали нищо - прост евтин и за работи в ниски температури и пуши повече от Пернишки дизелов голф. Полша в момента произвежда много по сложни двигатели, някъде попаднах че и GE ще правят завод в Полша, така че след като са казали и вземат парите значи могат да се справят.

            Смяташ ли че могат да си позволят да подпишат договор за нещо което не могат, пък и колко години вече ремонтират и поддържат техните
            Не е договор,а Писмо за намерение,не произвеждат всичко по този мотор,а канибалисват от купените немски и чешки за по един долар,разчитат на Руски части все още,те и глава за Волгов мотор могат да направят ма ще им стьпо повече от цял мотор закупен от Русия / за един чорап пералня вьрти помниш ли /.След като имат намерение да вземат парите то за някои от нас значи,че могат да се псравят,но не и за мен.По письмцето става ясно,че имат намерение,един вид предварителна уговорка,че са навити да пристьпят кьм оформянето на договор.
            Подьржат и ремонтират с части втора употреба,от 2 един правят и каквото нямат си го купуват от Русия.В техния завод упгрейдват електрониката главно и това е причината да докарат 2 техни тук,а не смяната на мотор / ти ако смениш мотора с нов на твоята кола ще ми го познаеш ли и ще има ли огромна разлика за жена ти ако не отвори капака/?

            Е това са част от причините да се чудя моторите какво ще им пипат и с какви части за какви пари и колко ресурс ще имат.

            Спираме - щом ще вземат пари значи ще се оправят,ако не.........само ще вземат парите.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Хм... Доколкото си спомням нагоре пишеше, че поляците ремонтират двигателите (ползвайки донори), но за да удължат живота им променят междуремонтния ресурс на 200 часа, като освен това намаляват тягата....
              За руснаците пишеше, че преминават на експлоатация по състояние, и промяна на междуремонтния ресурс на 1000 часа... Дали е така? Защото ако е така, нещата с тези 50% икономии обявени от министъра нещо сметките не излизат на икономия....
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Хм... Доколкото си спомням нагоре пишеше, че поляците ремонтират двигателите (ползвайки донори), но за да удължат живота им променят междуремонтния ресурс на 200 часа, като освен това намаляват тягата....
                За руснаците пишеше, че преминават на експлоатация по състояние, и промяна на междуремонтния ресурс на 1000 часа... Дали е така? Защото ако е така, нещата с тези 50% икономии обявени от министъра нещо сметките не излизат на икономия....


                Докато вярваме на "пишеше" Все ще е така.

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Абе ей сега се замислих.
                  Ако мине цел над нас, и тая цел не отговаря на НРЗ с "я свой" ( сега не знам дали има такова нещо, ама по мое време пуск по цел, дето отговаря така, не можеше да мине), та в най-добрия случай се дава пуск по целта, и целта е поразена.

                  ОК, до тук добре.

                  Отговорността за тоя пуск си е наша.
                  (хайде, с условности наша, че навремето цел, излетяла от Инджирлик, си мина като на парад над половин България, и макар, че всичко живо беше в готовност за пуск, никой, вкл, от Киев, не разреши пуск.Това - със собствените си очи съм го видял!!!)

                  Въпроса ми е друг.

                  Ер полицията - натовска, седи и ни пази. Аналогична ситуация - цел. Пуск по целта, целта поразена.

                  Кой поема отговорността за пуска. От НАТО ли биха се разправяли с руските самолети, за които се говореше оня ден, или еър-полицая пуца, пък после България опира пешкира?

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Докато вярваме на "пишеше" Все ще е така.
                    Ми сподели ни нещо друго, на което да вярваме...или да не вярваме. Особен проблем е липсата на прозрачност. Важи и за много други аспекти на обществено-политическия живот. Тия способности или липсата на такива, тая армия, всичко това е в услуга на обществото. Не са на министъра, не са на премиера и/или правителството, нито са на главно-командващия. На всички нас са и трябва да се спазва абсолютна прозрачност.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                      Ер полицията - натовска, седи и ни пази. Аналогична ситуация - цел. Пуск по целта, целта поразена.


                      Кой поема отговорността за пуска. От НАТО ли биха се разправяли с руските самолети, за които се говореше оня ден, или еър-полицая пуца, пък после България опира пешкира?
                      Е, па както който пое отговорността за малайзийския MH-17
                      Иначе заповедта трябва да излезне от коментирания по-горе Combined Air Operations Centre (CAOC)
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                        ...
                        Показва какво мислят западните служби за нашата армия. Как да сме независими след като всички са завършили полит школа в москва. ...
                        Бива ли без крещящи глупотевини?!?
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          Абе ей сега се замислих.
                          Ако мине цел над нас, и тая цел не отговаря на НРЗ с "я свой" ( сега не знам дали има такова нещо, ама по мое време пуск по цел, дето отговаря така, не можеше да мине), та в най-добрия случай се дава пуск по целта, и целта е поразена.

                          ОК, до тук добре.

                          Отговорността за тоя пуск си е наша.
                          (хайде, с условности наша, че навремето цел, излетяла от Инджирлик, си мина като на парад над половин България, и макар, че всичко живо беше в готовност за пуск, никой, вкл, от Киев, не разреши пуск.Това - със собствените си очи съм го видял!!!)

                          Въпроса ми е друг.

                          Ер полицията - натовска, седи и ни пази. Аналогична ситуация - цел. Пуск по целта, целта поразена.

                          Кой поема отговорността за пуска. От НАТО ли биха се разправяли с руските самолети, за които се говореше оня ден, или еър-полицая пуца, пък после България опира пешкира?
                          Нищо няма да стане . Самолета нарушител ще си полети до където иска и ще си замине . После следват редовните в случая размяна на гневни дипломатически ноти и отговор он заблудился и така . Никой в този момент не иска допълнително натягане на отношенията с Русия .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Абе точно политшколи надали са завършили ама 50% от генералитета у нас начело с "Моливко" са завършили военни академии в СССР/Руссия.

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                              Абе точно политшколи надали са завършили ама 50% от генералитета у нас начело с "Моливко" са завършили военни академии в СССР/Руссия.
                              И то три годишния курс на генерал щабната
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                                ... 50% от генералитета у нас начело с "Моливко" са завършили военни академии в СССР/Руссия.
                                Кой е Моливко - Симеон Симеонов ли ?
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 9 потребители онлайн. 0 потребители и 9 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X