Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    Що така си мислиш?
    Производителя в случая диктува условията...
    Не става въпрос за трактор, който като угасне на ливадата - ще отидеш да го дръпнеш с уазика...
    "...писмо, изпратено до председателя на Комисията по отбрана ген. Михо Михов от генералния директор на компанията производител на машините - АО "РСК МиГ" Сергей Коротков"

    Все едно аз да получа заплашително писмо от "Балканстар", че ако си ремонтирам 11-годишното "Либи" или 8-годишното "Хеми" при Еди или дядо Владо, ще падне таванът на лятното кино, ще пръдне гушерът и "ще видя каквото ще видя", както казват французите.

    Тоалетна хартия е писмото и не случайно е пратено на Михов (я какви интересни работи пише в уикито за него) след като космонавта Александров не можа да вдигне достатъчно шум.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      ....
      Боголюбе, не е съвсем същото...
      Все едно е да получиш заплашително писмо от Балканстар, че ти е отпаднала гаранцията на гаранционен автомобил (а за самолетите 'гаранцията' е сертифицирането)...
      И че никога няма да можеш да получиш от тях уникална част да си ремонтираш автомобила на друго място, тъй-като те са единствения производител на тази част, а ти си се опитал да ползваш открадната от техен склад част...
      Навярно ти е ясно и защо се налага ремонта на самолетите - заради изтекъл ресурс, който е регламентиран от същия този производител... Дали могат реално да летят още - ами сигурно могат и след изтичане на ресурса, ама тя става съвсем циганска работа...
      Все едно държавата да разреши градските автобуси да се движат по пътищата при условие, че не могат да преминат Технически преглед...

      Така ги виждам нещата, пък дали съм прав - времето ще покаже...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Все едно е да получиш заплашително писмо от Балканстар, че ти е отпаднала гаранцията на гаранционен автомобил (а за самолетите 'гаранцията' е сертифицирането)...
        И че никога няма да можеш да получиш от тях уникална част...
        Докато си търкаляше гаранционната джипка из Заполярието тука се разви една "вейка" в темата, ако я беше прочел, щеше да видиш, че НЯМА УНИКАЛНА част, която поляците да не могат да произведат, особено пък за такива колекционерски олдтаймъри като нашите МиГ-ове... прочее няма ли колекционери, дето събират такива железа, че да им ги шитнем, вместо някой друг да го направи, като със заровените "Майбахове" по южната ни граница ?
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Някак си из редовете се загуби и другата новина. Румъния официално вече пази и нашето черно море.

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
            Някак си из редовете се загуби и другата новина. Румъния официално вече пази и нашето черно море.
            Туй срещу предоставяне от наша страна на онова потенциално газово находище ? Къде го пише това, че не го намирам ?
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Интересно с какво ще пази-техните Лансери са една идея по-добри от нашите МиГ-21бис а португалските Ф-16 още не са дошли.

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Докато си търкаляше гаранционната джипка из Заполярието тука се разви една "вейка" в темата, ако я беше прочел, щеше да видиш, че НЯМА УНИКАЛНА част, която поляците да не могат да произведат, особено пък за такива колекционерски олдтаймъри като нашите МиГ-ове...
                Наистина не съм я чел...
                Би ме учудило ако поляците могат да направят например лопатка на турбина... Ама много би ме учудило....
                И друго - когато китайците си правиха своя аналог на руските изтребители, странно защо руснаците им сложиха 'ембарго' върху технологиите/ноу хау точно на двигателите...
                И китайците доста време бяха принудени да купуват руските двигатели (дали сега е така - не знам), защото не можеха да докарат параметрите/ да произведат чаколаците...
                Ама казваш - къде са китайците, къде - поляците

                Но може това нашето и да е замислен политически ход с ясното съзнание, че няма да се изпълнява... С един изстрел няколко заека:
                1. Нови козове за избор на самолети от 'правилния' доставчик - старите хвърчиплани вече са неизползваеми и няма къде да се ходи - трябва да се действа
                2. Наново се поддържа 'правилната политическа линия' - 'доказва се', че руснаците са източници на всички злини на света и галактиката, и в частност - причина за пропадането на нашите ВВС
                И т.н.
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  И китайците доста време бяха принудени да купуват руските двигатели (дали сега е така - не знам), защото не можеха да докарат параметрите/ да произведат чаколаците...
                  Произвеждат си ги.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    ...прочее няма ли колекционери, дето събират такива железа, че да им ги шитнем, вместо някой друг да го направи, като със заровените "Майбахове" по южната ни граница ?
                    Има, но за сега купуват само по- леко и бързоликвидно, па и приятели, да го влачат и развързват де искат. И аз наистина предпочитам ориг. ходова част, па и на n-годишен котур, ма като ще е само за снимка... .
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Наистина не съм я чел...
                      Би ме учудило ако поляците могат да направят например лопатка на турбина... Ама много би ме учудило....
                      Ами вземи я прочети тогава Лопатките, представи си, не растат и не се берат само в Матушка. Поляците правят ако не половината, то поне една четвърт от реактивните двигатели в света, а ние се чууудим ли чууудим тука как така, нали уж бехме на едно дередже при кАмунизЪма.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Но може това нашето и да е замислен политически ход с ясното съзнание, че няма да се изпълнява...
                        И т.н.
                        То че няма, няма. Едва ли е политически, макар пак толкова мислен. Матрял.
                        Последно редактирано от veskov; 26-09-15, 14:00.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          То че няма, няма.
                          Бас? Агне?
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Ще ни обложат, но нищо, брои се за вързано. Но началните условия ще се променят и няма да има смисъл.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                              Ще ни обложат, но нищо, брои се за вързано. Но началните условия ще се променят и няма да има смисъл.
                              Нещо не схващам витиеватия отговор. Кой и с какво (данък ?) ще ни обложи (туй нещо ДДС и митни сборове за агнето ли ?), "брои се за вързано" = сключваме бас или... "няма да има смисъл" ?
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Що така си мислиш?
                                Производителя в случая диктува условията...
                                Не става въпрос за трактор, който като угасне на ливадата - ще отидеш да го дръпнеш с уазика...


                                Поляците да са станали производители на резервни части?!
                                За военното производство има сертификат за краен получател...
                                Който пак се контролира от изпращача/производителя...

                                Т.е. - може да си го ремонтираш сам, но това ще е еднозначно с това например да си купиш чисто нов мерцедес, да му сложиш двигател от таврия, и след това да искаш от мерцедес да поддържа гаранцията му, и да ти даде документ, че мерцедес гарантират, че можеш да го ползваш за обществен транспорт

                                Гледам из други места коментират, че писмото не било получено по дипломатичен път... Та в случая става въпрос за обикновени технико-икономически отношения между производител и потребител...
                                Как биха погледнали на въпроса ако например Еврокоптера решим да го ремонтираме в Русия?
                                Или Ф-16?

                                Продължавам да мисля, че идеите за този ремонт са дадени от некомпетентен 'специалист', без сондиране или проучване на възможните проблеми...
                                Нищо не диктуват за машини които отдавна са платени и им е изтекъл гаранционния срок . Гарантират единствено определен ресурс на ремонтираното евентуално от тях . Естествено че руснаците не им е хич приятно че друг ще вземе едни пари които си мислеха че са им гарантирани . Щом поляците ремонтират техните машини и летят на тях и то от доста години не виждам проблем . И това е пазар малко по специфичен но пак пазар който предложи по добрата оферта печели .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X