Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
    "Абе много тъпо беше, дето тогавашния голям брат ни пробутваше рециклаж, ама е също така тъпо да не вземем такъв рециклаж от сегашния голям брат..."
    Тва ся - твоята интерпретация ли ми вменяваш, или само ме осведомяваш за нея?
    Щот реалността е семпла - летателната техника е скъпо нещо, като най-доброто и особено пък непременно ново, не е по възможностите на държавата ни. И съвсем не от днес, или вчера. Пък и съвсем не е от драматично решително значение.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Понеже все пак направих някаква бърза справка - самолетите втора ръка в България са 8 бр. МиГ-19П и 5 бр. МиГ-23МЛД... Всичко друго е доставено ново.
      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
        Светни ме какви са плюсовете за румънците?
        Така и не престанаха да летят, което ние фактически направихме. Не им се наложи да ползват (платно, или безплатно) чужди ВВС да охраняват въздушното им пространство, което ние фактически направиме. Пет години напред са в сравнение с нас, в експлоатацията на, така или иначе, представляващата еднозначна перспектива техника. И т. н. и т. н.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
          Понеже все пак направих някаква бърза справка - самолетите втора ръка в България са 8 бр. МиГ-19П и 5 бр. МиГ-23МЛД... Всичко друго е доставено ново.
          Ми за бърза справка - толкова и вярно.

          ПП
          И със "справки" - да знаеш - няма много повече (от това) да се получи. Трее си четене...
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Ясно - нищо по същество. Конкретни източници, от които да прочета твоята гледна точка ще дадеш ли?
            "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

            2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Ще ми е нужно известно време - да изровя и подробно опиша (със съответната идентификация - ISBN и пр.) няколкото десетки тома плюс доста годишни течения, от всякаква периодика, със всякакъв произход.
              И да ти кажа, освен че не ми се занимава, изобщо не съм убеден (дори напротив), че има смисъл.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Така и не престанаха да летят, което ние фактически направихме. Не им се наложи да ползват (платно, или безплатно) чужди ВВС да охраняват въздушното им пространство, което ние фактически направиме. Пет години напред са в сравнение с нас, в експлоатацията на, така или иначе, представляващата еднозначна перспектива техника. И т. н. и т. н.
                Нямам впечатление ние да сме престанали да летим. Е верно, не летим на 30 годишни американски/портокалски дараци, летим на 30 годишни савецки такива. Демократично модернизирани в НАТО-вска Полша, за нашите демократични и натовски кинти. Което автоматично ги превръща в не-савецки. Ама въпреки всичко да си савецки.

                Ся, че не близнахме правилния задник, в правилното време - тук сме виновни.
                Последно редактирано от windwarrior; 06-10-18, 00:46.
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                  Нямам впечатление...
                  Ми аз какво да направя?


                  ПП
                  Летим бе - летим. Девет души на три самолета.
                  Формално погледнато, летим нормално - нормално погледнато, летим формално... (По Р. Ралин)
                  Последно редактирано от davc; 06-10-18, 00:55.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Вярно ли са 9 пилоти на 3 самолета?! Че за какви ВВС тогава разтягате лукуми? То само ВВ останало. Или по точно ВВБезсилни.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Забатачена работа,ама яко.То от кражби нямат пари за нищо ,та камо ли за армия и ВВС.Ти знаеш кво треа да стане ,ма тука нема кой ,една шепа хора.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Абе, преди години, набързо минах през Монако. Там са даже по-малка шепа хора, ама не си търпят толкова идиотите.
                        3 самолета. То едно елементарно учение не може да се направи с 3 самолета. Да не говорим, че с толкова пилоти, се налага да им разделяш храната в столовата- а ядат от една кора яйца, и се натровят, а сме останали без бойна авиация. Е, поне целия ни боен наряд, след яйцата, няма да изхарчи и 2 ролки тоалетна хартия.
                        Резил.
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                          Вярно ли са 9 пилоти на 3 самолета?! Че за какви ВВС тогава разтягате лукуми? То само ВВ останало. Или по точно ВВБезсилни.
                          И 300 да има все тая като няма пари за гориво и поддръжка . Боен пилот с по малко от 150 - 200 часа нальот годишно е небоеспособен по всички нормативи .
                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Предният път "бурята в чаша вода" беше породена от обстоятелството, че бяха употребявани (о-о-у боже, божке...). Сега този дразнител липсва, та затова и наблюдаваното спокойствие.
                          30+ годишни модернизирани бракми и сега си имаме.
                          Последно редактирано от sek.1; 06-10-18, 07:27.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Ще ми е нужно известно време...
                            О, недей да полагаш толкова много труд. Хвани една книга/списание и снимай страничка (поне една), в която има текст за получени втора употреба МиГ-17, или 21, или 25, или 29...

                            Митичната библиотека на davc!
                            "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                            2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                              Ти знаеш кво треа да стане ,ма тука нема кой ,една шепа хора.
                              Ало революционера, и като стане това къде треало, кво? Ще станеш цар и ще финансираш армията?
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                И 300 да има все тая като няма пари за гориво и поддръжка . Боен пилот с по малко от 150 - 200 часа нальот годишно е небоеспособен по всички нормативи .30+ годишни модернизирани бракми и сега си имаме.
                                Ама аз това го знам. Татенце беше пилот на Миг17, израстнах в Каменец. Летеше се на 2 смени 6 дни в седмицата. После имам и доста време в Графа...

                                3 самолета. Чак мисля, че се базикате. Ми то на практика няма бойна авиация вече.
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X