Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Пичове, няма Ф16, няма Грипен, няма нови, няма стари - въобще няма да има други самолети.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Пичове, няма Ф16, няма Грипен, няма нови, няма стари - въобще няма да има други самолети.
      То бащицата отдавна вади мъдри слова, които са в тая насока.

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
        А председателя на комисия "Анти Грипен, с две ръце за Ф-16", какъв се явява, че президента трябва да му целува ръка ??
        Защото президента Радев , като шеф на комисията е нарушил много процедури, ако не е ясно още. Сега въпроса е вътрешен и могат да спазарят нещо.
        Но подпишехме ли, проблема става външен .....

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
          Защото президента Радев , като шеф на комисията е нарушил много процедури, ако не е ясно още. .
          Не е ясно - би ли пояснил?
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            А не не нене. писал съм, слагам съм официални връзки, просто прегледай последните страници.

            Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
            "Един последващ въпрос, господин Генерал.
            Казахте, че последната методика от 2016 г., е утвърдена със заповед на тогавашния командващ на Военновъздушните сили, нали така?
            ГЕНЕРАЛ-МАЙОР ЦАНКО СТОЙКОВ: Да

            "Нещо повече, от дирекция „Правно-нормативна дейност“ се изразява мнение, че няма документ, който да упълномощава П2 Борда да утвърди тези документи. "
            .

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
              А не не нене. писал съм, слагам съм официални връзки, просто прегледай последните страници.
              Е кво да ги гледа, твърденията ти са пълен нон сенс.

              То ако беше злоупотребил с избора на доставчик на кюфтета в стола на парламента, управляващите И ТОГАВА(същите като и сега), да са го хванАли на място, ако избора е бил "неправилен"(разбирай, няма ползи за хора близки до властта). Та какво остава за избор в сделка за милиарди!
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                Е кво да ги гледа, твърденията ти са пълен нон сенс.

                То ако беше злоупотребил с избора на доставчик на кюфтета в стола на парламента, управляващите И ТОГАВА(същите като и сега), да са го хванАли на място, ако избора е бил "неправилен"(разбирай, няма ползи за хора близки до властта). Та какво остава за избор в сделка за милиарди!
                Аз не твърдя нищо, цитирам стенограма от заседание на комисия.

                На останалото сам можеш да си отговориш.
                Имай в предвид че сме в България, а не примерно UK
                ako

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                  Аз не твърдя нищо, цитирам стенограма от заседание на комисия.

                  На останалото сам можеш да си отговориш.
                  Имай в предвид че сме в България, а не примерно UK
                  ako
                  Аз съм си отговорил - чудят се по какъв начин ще могат да се отклонят пари в джобове на "наши хора", респективно собствените им.
                  Президента, пари от СААБ, едва ли е взел, или могъл да вземе, като на никакъв етап не е могъл да даде гаранции, за неща които и преди и сега са зависели от ГЕРБ. Той просто натисна леко да не отиде въпроса в последна глуха, щото е от този бранш. Управляващите пък нямаха време да намерят схема за крадене, та донесоха от девет кладенеца вода, за да спрат каквито и да е сделки без допълнителни облаги за тях. Стигнаха до там, че по много въпроси си промениха уж обективното становище на 180 градуса, с което станаха за смях(за съжаление у нас този смях е само снизходителен, защото си ги знаем и сме свикнали с абсолютните им простотии).
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                    Аз не твърдя нищо, цитирам стенограма от заседание на комисия.
                    Да не излезе, че скандалът се гради на части от документи, селектирани от бъдещия огнеборец и бивш шайкописец?
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      Аз съм си отговорил -.
                      Радвам се , щаслив съм за теб. Отдавна съм се примирил да приемам хората такива каквито са.
                      Само че тук вече имам чувството че съм на футболен мач между Левски и ЦСКА.
                      И страшно се радвам на конструкцията която изгради, стъпила на непоколебимата ти вяра в доброто. Вярата е истината и разни документи който вадят комисии са само да очернят бореца за ВВС.
                      "просто натисна леко" браво , една камара юристи в МНО и Парламента се чудят как да тълкуват подписа и т8 ,а отговора е бил лесен "просто натисна леко"


                      "просто натисна леко" в сделка за 1.5 милиарда български пари


                      Просто , просто
                      Колко по лесно е така. Приемаме аксиома - едните са добри и честни, никога не крадат. А управляващите - " си ги знаем и сме свикнали с абсолютните им простотии " и "нямаха време да намерят схема за крадене"

                      А аз глупака се опитвам да водя дискусия. Тъкмо се опитах да насоча темата да коментирам предложението за нови Ф-16.

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                        Защото президента Радев , като шеф на комисията е нарушил много процедури, ако не е ясно още. .....
                        Като гледам, на тебе все още продължава да не ти е ясно, че управляващите си търсеха повод и някой друг да им е виновен за това, че няма да изпълнят собственото си парламентарно решение от миналата година.

                        Затова да ти повторя:

                        ... ремонтът на 15-те МиГ-29 ще бъде извършен с пряко договаряне между министерството и РСК „МиГ”. Поради тази причина преди 3 месеца поканих в София генералния директор НА РСК „МиГ”. ...

                        "грехота към хората” да не се използва техниката, която може до 2029-2030 година да бъде използвана. ...
                        Това го е рекъл министърът на отбраната, в продължение на приказките на Винету.

                        Аз какво ти казах! Пък ти вЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕрвай на комисии. Още от встъпването си на власт управляващите са решили да НЕ купуват самолети и просто са си търсили кой да им е виновен за пред публиката. Още преди т.нар. комисия да е почнала да работи, те вече са подкарали подготовка за кърпене на МиГ-овете. Ама понеже приказките как МиГ-овете са си добри и ще си ги ремонтираме не идат от "льотчика" фенската агитка се спотайва като бълха в потури. И никой не се тръшка като как така министърът на отбраната си е правил срещи с представители на врага Русия.

                        Алооооооооооооооо, дежурните по евроатлантическа вярност! Спите!!!

                        Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                        ...

                        А аз глупака се опитвам да водя дискусия. Тъкмо се опитах да насоча темата да коментирам предложението за нови Ф-16.

                        Я не разправяй вицове! Щатите случайно да са си променили политиката и да са почнали да дават да им се плаща разсрочено?

                        Като си се опитвал да водиш дискусия, що не ми отговори на въпросите? Хайде да ти ги повторя публично:

                        Въпрос №1:
                        На предишното (сегашно) правителство няма как да не им е било добре известно, че страната не може да си позволи да плати накуп за самолетите и именно заради това се искали (и вписали в решението) схема за разсрочване за 6 години.
                        Като знаят, че (щем не щем) ще искаме на всяка цена да има разсрочване на плащанията, защо са включили в късия списък Ф-16, след като американците не дават "на изплащане". Радев е военен експерт и на военните не им е работа да познават чужди законодателства и финансови условия, ама по въпроса са работили и от няколко министерства, в т.ч. и от финанси, и от икономика. Що Бат Бойко си е турил подписа под проект на Министерски съвет, в който има къс списък с участник, който предлага условия, които ние изначално не можем да приемем поради остра форма на паралипсис?!?

                        Въпрос №2:
                        Съдейки по многократните изказвания на сегашния министър на отбраната, ние пак ще искаме разсрочено плащане и то за още по-дълъг период - 8-12 години. Американците няма да си сменят политиката и пак няма да приемат разсрочено. От което следва, че всякакви техни оферти би трябвало да бъдат шкартирани от самото начало поради това, че пак няма да отговарят на изискването ни за схема на плащанията. Какво правим тогава?
                        И за чий са тези истерични театрални тръшкания как били елиминирани Ф-16?!? За да има виновен някой друг, а не бат Бойко & Со?
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Всъщност, защо американците не дават на изплащане на верните си слуги ?? Ако някой знае, нека обясни, моля.
                          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                          Суперскан България www.decbg.com
                          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                            "просто натисна леко" в сделка за 1.5 милиарда български пари


                            Просто , просто
                            Колко по лесно е така. Приемаме аксиома - едните са добри и честни, никога не крадат. А управляващите - " си ги знаем и сме свикнали с абсолютните им простотии " и "нямаха време да намерят схема за крадене"
                            Прав си, сбърках. Дори не е натискал нищо президента. Просто е летец, участвал е на ръководни места във ВВС, и го попитаха за мнението му, във връзка с решението на комисията по конкурса за избор на самолет. Ако беше президент Цецка, нямаше да я питат, а решението на комисията щеше да се предложи за разглеждане в парламента, точно когато се измислеше как да се вземат част от държавните пари. Обаче Летеца стана президент, Бойко хвърли оставка, та нямаше как да потули въпроса, а служебния кабинет нямаше обективна причина да не обяви резултатите от конкурса, щото беше изтекъл срока който имаше комисията. И въпроса се раздуха, малшанс за Бойко, щото трябваше да си изпълнява обещанията, а далавера не беше уредена. Та от немай къде започнаха да носят вода от много кладенци, та да спрат евентуална покупка от която нямат лични ползи. Най-лесно беше да се търси виновен, издънки и пр. Лошото е, че под всяка посочена от тях "издънка" от "преди", стои и тяхното официално одобрение.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Биол , не ти ли омръзна да си толкова пристрастен и едностранчив? Дразниш вече.
                              Фиат Купе
                              Опел Фронтера В
                              Мицубиши Паджеро Пинин

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                                Прав си, сбърках. Дори не е натискал нищо президента..
                                Няма начин.

                                Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                                Всъщност, защо американците не дават на изплащане на верните си слуги ?? Ако някой знае, нека обясни, моля.
                                Заинтересувах се от къде е този закон.
                                Оказа се че е заради тяхната съдебна система, много стар закон във връзка със свободната търговия на оръжие в страната. Много стар закон, но важи и за малки и големи търговци. Но всички големи сделки с чужди държави задължително минават през техния сенат. След сената се договоря и начина на плащане, а там бизнеса е бизнес и са много отворени за всякакви плащания. Дори дават като помощ, примерно Израел всяка година получават оръжие безвъзмездно.
                                По тази тема доколкото седях документите, американците изпращат нота в която приемат схема на плащане съобразена с исканата - но този документ не е бил приет?



                                Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                                Биол , не ти ли омръзна да си толкова пристрастен и едностранчив? Дразниш вече.
                                Да неприятно е . Но не съм пристрастен, навсякъде се стремя да подкрепям поста си с цитат или външна препратка.
                                За съжаление темата вместо на доводи се основава на спекулации. Признавам че отстоявайки собствено мнение, темата стана доста остра.
                                Но във всички мои постове се съобразявам с правилата на форума, добрия тон и (специално правило) уважение към всички институции в страната.

                                Има и друг начин - съгласяват се с мен и продължаваме дискусията кое е по добро нови Грипен или Ф-16, като оставаме отворени и за други предложения

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X