Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
    Можеби защото: ...

    Ти не беше ли почитател на съветските самолети? Като тръгнем по твоята логика да гледаме кой къде и как е воювал, да не излезе, че трябва да бягаме от тях като дявол от тамян. 23-ката, която разхвалваше тук, реално няма някакво блестящо представяне в ролята си на изтребител. Да не говорим за станалото през 1982 над долината Бекаа ...

    29-ката какво представяне има в реални бойни действия?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
      Колега, не виждам някакъв смисъл в цитатите ти. Първо, няма на света самолет, който да е нямал проишествия, второ - AIM-120 AMRAAM се тества само в САЩ и Швеция.

      Как да е, Грипен като "стойност-ефективност" няма равен в момента. Така че няма смисъл да се измукват от пръстите кусури.
      Е, може би има конкурент - Ан-2 ... като стойност (изгорял бензин) и ефективност (убити колорадски бръмбари в картофените поля).
      Юхуууууу!!! Имам си последователи в сектата "Грипен"!!!!
      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
        Юхуууууу!!! Имам си последователи в сектата "Грипен"!!!!
        Пиши и мен в задругата...и не защото съм им голям фен на шведите, но от всичките мераклии, като че ли на шведски най-трудно се превежда, що е то рушвет. За съжаление, точно по същата причина, си мисля че е малко вероятно българските ВВС да се сдобият точно с "Грипен". Всичките му предимства свързани с ниски разходи, евтина поддръжка и възможност да се експлоатира от сравнително малко обслужващ персонал, в нашите условия, всъщност са недостатъци...както се казва, тънко клонче, много маймуни не носи...

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Хайде специален поздрав за Шведският фен клуб - Без грим директно са за "Star Wars"



          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Ти не беше ли почитател на съветските самолети? Като тръгнем по твоята логика да гледаме кой къде и как е воювал, да не излезе, че трябва да бягаме от тях като дявол от тамян. 23-ката, която разхвалваше тук, реално няма някакво блестящо представяне в ролята си на изтребител. Да не говорим за станалото през 1982 над долината Бекаа ...

            29-ката какво представяне има в реални бойни действия?
            Здравей, Чавдар! Почитател съм на конкретно МИГ-23 МЛД/МЛА. В долината Бекка в Израело-Сирийския конфликт участват МиГ-23 МС/МФ-експортни. Най-вероятно си запознат с концептуалните и не само разлики между модификацийте, нищо, че изглеждат привидно еднакви. Не знам да има свалени МЛД-та в този конфликт.
            Ако се прочете дори статията на Светлан Симов за " Изтребителите МиГ-23 в Ливанската война" внимателно и подробно, а не по диагонал, може би ще получиш по-реална , а не статистическа представа за някои неща.
            Лек ден.

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
              Здравей, Чавдар! Почитател съм на конкретно МИГ-23 МЛД/МЛА. В долината Бекка в Израело-Сирийския конфликт участват МиГ-23 МС/МФ-експортни. Най-вероятно си запознат с концептуалните и не само разлики между модификацийте, нищо, че изглеждат привидно еднакви. Не знам да има свалени МЛД-та в този конфликт.
              Ако се прочете дори статията на Светлан Симов за " Изтребителите МиГ-23 в Ливанската война" внимателно и подробно, а не по диагонал, може би ще получиш по-реална , а не статистическа представа за някои неща.
              Лек ден.
              Ами МЛД-то пак "гори" по твоите критерии. Тази модификация няма практически никакъв боен опит като изтребител. Ударите по земни цели в Афганистан не ги броя като такива. Така че фенството ти почива на възможности, които са точно толкова недоказани в реални бойни действия, колкото и тези на Грипен.

              А за Бекаа 1982 съм много съгласен, че за случилото се далеч не са най-определящи качествата на машините, но карам по твоята схема ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Българските ВВС

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Ами МЛД-то пак "гори" по твоите критерии. Тази модификация няма практически никакъв боен опит като изтребител. Ударите по земни цели в Афганистан не ги броя като такива. Така че фенството ти почива на възможности, които са точно толкова недоказани в реални бойни действия, колкото и тези на Грипен.

                А за Бекаа 1982 съм много съгласен, че за случилото се далеч не са най-определящи качествата на машините, но карам по твоята схема ...
                Прочети по-напред и ще си отговориш на въпрос къде, как и защо е използван МЛД в афганистан.
                МЛД-то е участвал с ниво на БРЕЛО и въоръжение във Афганистан , които самолети от 4-то поколение по това време даже не са имали в арсенала си, да не говорим , че нашлемни системи за целеуказване самолети от 4-то поколение получават десетилетие след като МЛД има вече боен опит в едни от най-трудните условия за експлоатация на ЛА въобще.

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                  ... МЛД-то е участвал с ниво на БРЕЛО и въоръжение във Афганистан , които самолети от 4-то поколение по това време даже не са имали в арсенала си, да не говорим , че нашлемни системи за целеуказване самолети от 4-то поколение получават десетилетие след като МЛД има вече боен опит в едни от най-трудните условия за експлоатация на ЛА въобще.
                  Използван е за нещо, за което не е правен, просто защото там въздушен противник практически не е имало.

                  А освен носталгичното хълцане по 23-ките, този самолет е тотално неактуален и не влиза в никакви разчети, включително и в страната-производител ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    не влиза в никакви разчети, включително и в страната-производител ...
                    Изобщо няма място за сравнение на нашите и техните разчети, ако ме разбираш какво имам в предвид.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      Мислех да напиша нещо но просто няма какво да напиша http://pan.bg/view_article-58-28272-...-POLISING.html
                      http://fakti.bg/bulgaria/133993-remo...-miliarda-leva
                      Последно редактирано от gabocvet; 07-03-15, 07:08.
                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Може да е за добро - при тази ситуация вече трябва да предприемат мерки за купуване на нови самолети. Няма накъде повече.

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Сега пък станаха някви милиарди до '29 - та. То вече десет години не ги "ремонтираха" а само плямпат и се чудят за схеми с комисионни, след още десет в същото положение, това ще е 2025-та, ще ни убеждават че "ремонта" им до 2029-та (четири години до разпада) ще ни струва около 3 милиарда. Кой каквото ще да разправя, когато се приведе примера за полските миг-ве, но на поляците вложенията в техните са им се изплатили, достатъчно е само това, че е по силите им да са в ротацията по еър полисинга в Прибалтика.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Поляците имат живо авиостроене - при нас такова нещо няма от 60 години.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Това, че имат живо авиостроене не значи, че не им струва нищо, в смисъл че е безплатно. Същото важи и за ф-те им (не зная те дали са усвоили някаква част от ремонта и поддръжката им) - всичко се изплаща с времето и мисиите, но гледано от друг аспект. При нас разбира се е различно - паре нема, схема има, друг ни е виновен (руснаците или НАТО), не е болка за умиране, че няма да имаме изтребители (и/или авиация въобще) и наистина не е болка - има и други такива държави. Но от друга страна си е голяма болка...
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Нищо да не струва, не може нищо (освен може би прословутото сирене в капана). Но въпросното живо авиостроене има радикално отношение към цената.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X