Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българските ВВС

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Българските ВВС

    Самолета е инструмент. Значи зависи за какво ще се използва. Също и колко пари имаме.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Българските ВВС

      Добър вечер!

      Има един официален сайт на Ф-16. В него има подробно описана програмата MLU и условията, началото, етапите от нея, в кои държави и по кое време е проведена отдавна и кога и защо ще я закрият. Може би ако вземете да прочетете нещо някои неща ще Ви се изяснят.
      А това, че въоръжението на Грипена не било интегрирано със самолета ще се направя, че не съм го прочел....хайде стига!
      Също така един колега беше така любезен да предостави един български клип за тези точно предложения.
      И от предложените модели самолети - Грипен C/D , Юрофайтър транш едно и Ф-16 MLU, кой аджаба е истински многоцелеви, че не ми е ясно?!

      Лека вечер!

      Коментар


      • От: Българските ВВС

        Самолета явно ще е Грипен и ще са нови

        Saab offers to restart Gripen C/D production for Bulgaria

        http://www.janes.com/article/68701/s...n-for-bulgaria
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • От: Българските ВВС

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Стар мерцедес или нова дачия?
          Въпроса ти е риторичен. Нали

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Самолета е инструмент. Значи зависи за какво ще се използва. Също и колко пари имаме.
          Колко пари имаме е несериозен аргумент! +- петсотин милки за дваесе години е семки и бонбобки...
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • От: Българските ВВС

            Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
            Добър вечер!От педложените модели самолети - Грипен C/D , Юрофайтър транш едно и Ф-16 MLU, кой аджаба е истински многоцелеви, че не ми е ясно?!

            Лека вечер!
            И кой?
            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

            Коментар


            • От: Българските ВВС

              Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
              Самолета явно ще е Грипен...
              Правителството било разгледало офертите, но ще остави крайното решение на следващото (и редовно) такова. Да, ама подчертано отдава приоритет на Грипен. Тези две неща, как се съвместяват в рационален план, на мен поне не ми е съвсем ясно. Това, което ми е ясно е, че явно това (приоритет за Грипен) е мнението на генерала-пилот-президент (доколкото служебното правителство, формално - а и реално го доказа - е нему подопечно).
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Българските ВВС



                http://bmpd.livejournal.com/2573110.html
                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • От: Българските ВВС

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Правителството било разгледало офертите, но ще остави крайното решение на следващото (и редовно) такова. Да, ама подчертано отдава приоритет на Грипен. Тези две неща, как се съвместяват в рационален план, на мен поне не ми е съвсем ясно. Това, което ми е ясно е, че явно това (приоритет за Грипен) е мнението на генерала-пилот-президент (доколкото служебното правителство, формално - а и реално го доказа - е нему подопечно).
                  Президента има в ръцете си пре достатъчно механизми за влияние и на редовното правителство . Ако има някой в политическата власт който да е напълно наясно какво е необходимо на нашите ВВС това е той . Даже имам подозрението че лично ще облети някоя от първите машини . Не за друго ама Б.Б. поне не може самолет да кара
                  Последно редактирано от sek.1; 27-04-17, 05:30.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Българските ВВС

                    Чета коментариите по руските форуми и си казах-Боже,колко простотия има на тоя свят.Президента едва ли,ще го пуснат НСО да лети сам,те и Буш-оните ,и двамата бяха бивши/настоящи военни пилоти ама по време на техните мандати май,само сина летя в задната кабина на един Ф-18.М/у другото в нашата авиация бордни номера с 700 имаха една ескадрила от "големите" Су-та-Су-22М4.

                    Коментар


                    • От: Българските ВВС

                      На мен пък ми правят впечатление коментарите с уклон къв ерзац бил грипена
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Българските ВВС

                        Ха - още един + за грипените: GRIPEN COMPLETES TEST FLIGHTS WITH 100% BIOFUEL - ВВС-то ще ни е ЕКО
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • От: Българските ВВС

                          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                          На мен пък ми правят впечатление коментарите с уклон къв ерзац бил грипена
                          Той е такъв - особено версията, която май сме спазарили!
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • От: Българските ВВС

                            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                            красавец е! :-)

                            Коментар


                            • От: Българските ВВС

                              Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                              ...Тук изниква въпросът за логистиката.Не смея да гадая какви са изискванията в договора по тази тема но ако шведите подържат нашите бъдещи Грипени по договор да кажем 10 г то на 12-тата,ще лети само 1....
                              Имаше и друг вариант - преди доста години, когато се заговори за Грипен, из медиите бе излязла информация, че шведите са предложили към пакета включено в цената създаване на завод за поддръжка и производство на резервни части в България (може би с идеята да поевтинят поддръжката и на техните)...
                              Въпроса е нашите податливи на корупция политици да помислят поне малко по-далновидно...
                              Защото такъв вариант би компенсирал доста други недостатъци...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Българските ВВС

                                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                                На мен пък ми правят впечатление коментарите с уклон къв ерзац бил грипена
                                Това в руските форуми (не съм чел) ли имаш прдвид, или моя коментар?
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X