Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

    Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
    И те падат без гориво. Дирижабли и балони, евентуално, летят на самотек.
    Тъй де - Рабина ме разбра. Нормалният им "стремеж" е да се озоват на земята по един или друг начин.

    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
    Да де, само дето първо трябва да излети - преди да падне.А под секрет да ти кажа - дори не съм и чувал някой да проектира самолети за летене на самотек, особено в буквалния смисъл на самотека... точно не е през моментната призма на моментното събитие...
    Ти недей дави рибата, ами ми дай пример за самолет призрак, изоставен от екипажа и умрял от естествена смърт
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

      То и на пътниците това им е нормалния стремеж - в друга точка, но да се озоват на земята.Само че живи.

      За призраци не съм си помислял, ти си ги докара тука, ти си търси примери
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
        То и на пътниците това им е нормалния стремеж - в друга точка, но да се озоват на земята.Само че живи.
        Ми остава да се съгласим че няма начин двете цели - пътниците да се доберат живи и здрави там за където са тръгнали и самолета да падне на земята контролирано с процедура наречена също така "кацане", да се се постигнат без пилотска намеса (поне в конкретния случай на гражданската авиация), и си стискаме ръцете
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
          самолета да падне на земята контролирано с процедура наречена също така "кацане"
          Това и казах - че тоя знак за равенство е неуместен.Иначе от хумористична гледна точка може и да си е на място, но поне на мен не ми е смешно.Иначе не разбирам точно за кое да си стискаме ръцете, нали сам казваш, че трябва умишлена и целенасочена намеса за да кацне/падне.Нали става ясно, че не споря - просто съдържанието на постулата за естественото състояние на самолетите, на практика е несъществуващо и това обуславя несъществуването на спор.
          Последно редактирано от Самодържец; 25-03-14, 17:05.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
            убуу де, къв е точно проблема (че заспорихте за фито на дупката) всеки самолет да се траква (координати/височина/скорост - неколко бита да гое еба@) в реално време на 30 секунди примерно?!?
            Ами, в същност, той си се следи. Даже и ти можеш да следиш един куп полети. Проблемът в случаи като дискутирания е в това, че по ред съображения полетите в наше време се следят най-вече с вторичен "радар", който разчита на транспондера на самолета. И, ако транспондерът по някаква причина замлъкне, следенето умира.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              Извинявай, много ли ти е трудно да осъзнаеш мъката и безизходицата, която е обзела душите на тия хора?Какви очакваш да са реакциите им в самото начало?
              Осъзнавам, ама мъката и безизходицата не ми се връзват с простотията. Общо взето това преждевременно изказване на малайзийския премиер май те си го докараха с всичката дандания. Сега като се откажат повечето държави от търсенето защото района на обявеното падане не е там където търсят и ще си останат с мъката и безизходицата.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Ами, в същност, той си се следи. Даже и ти можеш да следиш един куп полети. Проблемът в случаи като дискутирания е в това, че по ред съображения полетите в наше време се следят най-вече с вторичен "радар", който разчита на транспондера на самолета. И, ако транспондерът по някаква причина замлъкне, следенето умира.
                Да бе - това ми се поизясни покрай темата. Имах предвид нещо елементарно, което да си цъка и пропусне ли 2-3 сеанса (30-45 сек, ако е през 15) значи нещо не е наред и се алармират спасителите в района. Нито е сложно технически, нито е скъпо. А сегашната система явно позволява самолета да се озове (разбит/приземен/приводнен) на хиляди километри от планирания маршрут и последната регистрирана точка.
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                  Аз като аматьор да ви кажа нещичко на ушенце-
                  много сложно го правите бе колеги! Защото-
                  1. На тия дето им е малка земята и намират всичко им пожелавам да тръгнат с нещо плуващо през Тихия Океан. Като погледаш вода няколко седмици, ще си смениш метърчето.
                  2. Буклуци в океана дал Господ. Не минава плаване да не видим я хладилник, я телевизор, я 200 литров варел... И ние ги гледаме само от 2-3 метра от морската повърхност. Тия от самолета разногледи стават. Еле и като вкараш точка 1. в уравнението.
                  3. Има технология да се следи хвърчилката. Ама почти всички от тия джиджавки могат да се изключат от персонала на самолета. Трябва да можеш да му скубеш бушона по време на полет. Който е помирисвал бакелит на ход ще ме разбере.
                  4. Пълни автомати /тракери/ вънка на студенко/жега/влага/вибрации/... захранвани от някакви батерии ще дават толкова много фалшиви аларми, че някой ще получава инфаркт през 10 минути. Като го завреш вътре... виж за бакелита...

                  Като се съберат няколко грешни коза, какъвто и играч да си, губиш!

                  Лека им пръст!
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                    Аз като аматьор да ви кажа нещичко на ушенце-
                    много сложно го правите бе колеги! Защото-
                    1. На тия дето им е малка земята и намират всичко им пожелавам да тръгнат с нещо плуващо през Тихия Океан. Като погледаш вода няколко седмици, ще си смениш метърчето.
                    2. Буклуци в океана дал Господ. Не минава плаване да не видим я хладилник, я телевизор, я 200 литров варел... И ние ги гледаме само от 2-3 метра от морската повърхност. Тия от самолета разногледи стават. Еле и като вкараш точка 1. в уравнението.
                    3. Има технология да се следи хвърчилката. Ама почти всички от тия джиджавки могат да се изключат от персонала на самолета. Трябва да можеш да му скубеш бушона по време на полет. Който е помирисвал бакелит на ход ще ме разбере.
                    4. Пълни автомати /тракери/ вънка на студенко/жега/влага/вибрации/... захранвани от някакви батерии ще дават толкова много фалшиви аларми, че някой ще получава инфаркт през 10 минути. Като го завреш вътре... виж за бакелита...

                    Като се съберат няколко грешни коза, какъвто и играч да си, губиш!

                    Лека им пръст!
                    1. е ясно, на който не му е да ти последва съвета
                    2. виж т. 1;
                    3. ОК, ма като изгубат сигнал от наличните средства ко праиме? Чакаме 2-3 часа и тогава се сещаме, че нещо не е наред... дебилизъм или нещо друго?!?
                    4. Явно проблема не е тракването, а какво се прави, когато изчезне сигнала....
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                      1. е ясно, на който не му е да ти последва съвета
                      2. виж т. 1;
                      3. ОК, ма като изгубат сигнал от наличните средства ко праиме? Чакаме 2-3 часа и тогава се сещаме, че нещо не е наред... дебилизъм или нещо друго?!?
                      4. Явно проблема не е тракването, а какво се прави, когато изчезне сигнала....
                      Като изчезне сигнала, чакаш няколко часа да се появи бръмчилката от другата страна на локвата. Защото сигнала чезне поради-
                      1. Прецака се тракера
                      2. Замириса на бакелит и всичко що не е вързано със самото летене съм го изкубал като морков.
                      3. Изключен по невнимание
                      4. Изключен защото някой ти е опрял .357 в ухото /и други калибри вършат работа/
                      5. Софтуерен проблем
                      6. Ти си за е.ане, нещо си кликнал къде не трябва
                      7. ...
                      46...
                      158...

                      Ммммдааам...
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                        1. е ясно, на който не му е да ти последва съвета
                        2. виж т. 1;
                        3. ОК, ма като изгубат сигнал от наличните средства ко праиме? Чакаме 2-3 часа и тогава се сещаме, че нещо не е наред... дебилизъм или нещо друго?!?
                        4. Явно проблема не е тракването, а какво се прави, когато изчезне сигнала....
                        3. Веднага е сработила 'алармата'...
                        4. Най-логичното е да изпратят хора да огледат мястото на последните координати. И са започнали незабавно да го викат. И навярно веднага са предупредили самолетите в района да се оглеждат за паднал самолет (пожар/дим и т.н.).
                        Какво друго може да се направи? Усилва се бдителността и толкова. Нито ще пренасочиш спътник, та да огледа, нито да изпратиш съгледващи 'по следата'...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          3. Веднага е сработила 'алармата'...
                          4. Най-логичното е да изпратят хора да огледат мястото на последните координати. И са започнали незабавно да го викат. И навярно веднага са предупредили самолетите в района да се оглеждат за паднал самолет (пожар/дим и т.н.).
                          Какво друго може да се направи? Усилва се бдителността и толкова. Нито ще пренасочиш спътник, та да огледа, нито да изпратиш съгледващи 'по следата'...
                          Самолети са били предупредени моментално, мисля пишеше някъде в комюникето че японски самолет се е свързал за последно с тях по молба на виетнамски авиодиспечери. Японския екипаж получил някакъв неразбираем отговор от малайзийския самолет, което не ги е шашнало особено понеже връзките в подобни случаи по принцип били нестабилни.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                            Не прочетох всички мнения, но моето лично е, че самолетът е свален от нечии ВВС. Затова бяха и първите разминавания между военните и цивилните. Целта е да се открие самолетът без черните кутии(като мине времето им на предаване). Ще излязат с една изгодна на всички версия и ще се потули истината.

                            Коментар


                            • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                              Съвсем сериозно каня някой от форума да се вози на лодка през океан. Края на Юли- Хавай до Калифорния. После ще разкаже как жена му е ревала защото е "изчезнал". Няма плаване някоя да не ревне.
                              Последното плаване на брат ми, получавам SMS "алтернатора тресна, гася". И изчезваш от радара за седмица-две.
                              Хора, там е ГОЛЯМО. И тия джаджи са та.ак ако разчиташ на тях. Крайния резултат е винаги "пали един фас, и стискай палци".
                              Никой няма да се юрне защото някаква джаджа спряла да писука преди 5 минути. Ще издънят радиото от повиквания, ще докарат всички стари кучета пред екраните, ще стискат палци ... и ще чакат да се появиш след няколко часа. Това е. Човека е малък, много малък. Ама много хора не го разбират.

                              Желаещи за Хавай? Ама после като литнат чехлите, нямам нищо общо, от сега си го казвам!
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                                Не вдявам нищичко от начините и техниките за проследяване полета на хвърчило, но пък съм напълно съгласен с NIKSD.Много съм летял над океани и не ми е ясно как може да се забележи някакъв обект, особенно, ако има "зайчета", а тях почти винаги ги има.Айде-ако е движещ се кораб лесно се вижда по килватерната следа, ама някакви отломки...абе какво стана със забелязаните големи отломки-потънаха ли?А, ако вълнението е по-силно хептен отиде коня у ряката!Па, ако се пулиш, както той казва от няколко метра височина, а не от самолет кво и дали ще видиш дори да си съвсем близо...?А, в случая, като и района е огромен(а, дали е и що-годе точен, или кой-знае къде е самолета?) ставам голям песимист.Но да видим какво и дали ще се случи?
                                много автомати-слаби резултати!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X