Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
    599 само в България през 2012 година.
    ПС:
    По света годишно от автомобилни катастрофи загиват над 1.2 милиона души
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
      ...599 само в България през 2012 година...
      И това е рекордна (надолу) година.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

        Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
        3 000 000 във всеки момент се споменаха.... 239 ...
        % колко е? Били са на лошо място в неподходящо време.
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
          Кое му е конспирация ?

          На пресконференцията просто казаха че вече имат достатъчно данни да мислят че последния получен от самолета сигнал е бил от еди кой си квадрант в южния Индийски океан. Където не може да кацнат, и от където не са имали гориво да се върнат.

          Все едно да кажат че последния получен от гмуркач сигнал е бил от дълбочина от която може да се изплува за минимум 45 минути, при положение че е разполагал с въздух за пет минути. Възможните варианти за съдбата му не са много, дори да не е още намерен.
          Теоретично какво пречи да се е приводнил и да има/имало оцелели?

          А дидий, как го оглозгахте mbenz за планирането, а уекинко той е по-близо до истината
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            И това е рекордна (надолу) година.
            То затова тя ми излезе най-отгоре в търсенето.

            Та ако допълним малко бройката:
            4067 участници в движението са загинали в периода 2005-2008 г., а за времето от 2009 г. до 2012 г. техният брой е 2932.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

              Сребърна лисицо, не споря.По всички статистики авиотранспорта е най-безопасния.И за разлика от всеки друг транспорт, мерки се взимат бързо.Просто защото че 3ма човека дневно жертви в две катастрофи не изглеждат ненормално, но е много ненормално 239 дневно в една.И затова авиацията е толкова напред.На пръсти се броят тези случаи ГОДИШНО В СВЕТА.Ама болят повече...Затова технологиите достъпни на пилотите идват десететилитие(я) по-късно при шофьорите.
              Има и друго:не е редно да се сравнява самолет с лек автомобил.Както и 22 годишна блондинка с 1 година шофьорски стаж с летец-изтребител (примерно), и към момента пилот на граждански авиолинии...
              Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
              0887/осемпет 66 4осем

              Коментар


              • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
                Хубава домашна всички пием!За мен има няколко основни въпроса:
                Може ли да планира 777?-Може.
                Колко може?-Не се знае.Да кажем достатъчно...
                Трябвало ли е да планира и колко? - Още не знаем...
                И спорим за шантави неща за които няма достоверна информация.
                Темата е важна.Най-малкото доста хора летят- 3 000 000 във всеки момент се споменаха.А и 239 души платиха вече цената...
                Има общо 8 случая на успешно приземени самолети с отказали двигатели . Като най известния е през 1983 година с Боинг 767 в Гимли . http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%...BC%D0%BB%D0%B8
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                  Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                  Теоретично какво пречи да се е приводнил и да има/имало оцелели?
                  Нищо не пречи. Може би затова до сега не го изкарваха официално като версия.

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Има общо 8 случая на успешно приземени самолети с отказали двигатели ...
                  Е преди няколко години един кацна в реката при нас...
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                    Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                    Вярно, обаче дали пассажирските самолети имат тези аварийните буйове?
                    Имат ги задължително, и стационарни с антени на покрива, и самостоятелни с независими антени, по мои груби сметки за 300 човека трябва да има 20 броя Cospas-Sarsat 406 МHz предавателя. Отделно тези на саловете, поне 8 броя. Моделите за този самолет 777 съм ги дал по-горе, а тука е и документацията, който се интересува.

                    570-5004J.pdf
                    Show must go on!
                    LZ1VES

                    Коментар


                    • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                      Теоретично какво пречи да се е приводнил и да има/имало оцелели?

                      А дидий, как го оглозгахте mbenz за планирането, а уекинко той е по-близо до истината
                      Не уекинко а бая баш съм близо до истината за планирането-при добър екипаж това тежко "гюле" без двигатели може да цопне доста "културно" без жертви дори!Лошото е, че не може да се задържи дълго на повърхността.
                      Дано излезе цялата истина и причините за случая!
                      А, че ме глозгаха не ми пука-глозгащите да му мислят!
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар


                      • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                        Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                        Имат ги задължително, и стационарни с антени на покрива, и самостоятелни с независими антени, по мои груби сметки за 300 човека трябва да има 20 броя Cospas-Sarsat 406 МHz предавателя. Отделно тези на саловете, поне 8 броя. Моделите за този самолет 777 съм ги дал по-горе, а тука е и документацията, който се интересува.
                        Има ли вариант всичките да са били с издухали батерии/за парлама колкото да върви чеклиста ? Или поне тези които са били "самолетни-стационарни" ?

                        Има ли вариант тези на саловете да са направени да се задействат само при разгънат сал за да не пищят при нормална влага и подобни, или при всички положения пипне ли вода - писва ??
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                          Гоблине на последните ти въпроси вероятно само няколко малайзиици могат да отговорят...
                          Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                          0887/осемпет 66 4осем

                          Коментар


                          • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            ...Е преди няколко години един кацна в реката при нас...
                            Той фигурира в статистиката, обемаща въпросните общо 8 случая.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                              Има ли вариант всичките да са били с издухали батерии/за парлама колкото да върви чеклиста ? Или поне тези които са били "самолетни-стационарни" ?

                              Има ли вариант тези на саловете да са направени да се задействат само при разгънат сал за да не пищят при нормална влага и подобни, или при всички положения пипне ли вода - писва ??
                              Батериите а и ELT трябва да се проверяват веднъж годишно или на 100 часа, и се записва в сервизния журнал. Ако не са го правили, след 2-3 години може да капнат. На всички морски съдове, вкл. саловете, се включват от морска вода, без да е непременно разгънат напълно сала.
                              Show must go on!
                              LZ1VES

                              Коментар


                              • От: Изчезна боинг на малайзийските авиолинии

                                Е - само на част. Аз лично не знаех въобще че има epirb предаватели вградени в самолети или в техни компоненти. Ако ги има - не вярвам да не могат да се изключат.

                                Остават тези по салове и спасителни средства, които надали могат да се изключат лесно. Там пък логиката ме кара да предположа че има някакъв предпазител който да постави устройството в "готов" режим. Иначе ще пищи на поразия при влага и мокрене. Отново - не познавам принципа на действие. Затова питам.

                                Така или иначе - при цялата липса на информация варианта апарата да се е приводнил цял и после да е потънал ми се вижда под минималния праг за да го приема като вариант.

                                - Ако е потопен умишлено от пилотите - няма грам причина да правят опити да се приводняват меко. По-скоро ще направят всичко възможно да го забият като чук.

                                - Ако всичко що диша на борда е било измряло дълго преди разбиването му - при свършване на горивото ще изпробва там каквито фугоиди му е било конструктивно писано да пробва, и пак ше се прасне във водата. Със сигурност ако отломките които са забелязани са от самолета - за да се запазят с такива размери надали е било тип "вертикално с носа напред", но пак си е било убийствен удар. Вече дали е бил убийствен за epirb излъчвателите е друг въпрос. Ако наистина са били 30 изправни - все нещо е трябвало да сработи. Ако са били 30 на хартия вече става друга история.

                                Въпросът ми беше дали epirb система на сал се включва при каквито и да е условия пипне ли вода, или трябва първо да се постави в някакъв режим.

                                Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                                Батериите а и ELT трябва да се проверяват веднъж годишно или на 100 часа, и се записва в сервизния журнал. Ако не са го правили, след 2-3 години може да капнат. На всички морски съдове, вкл. саловете, се включват от морска вода, без да е непременно разгънат напълно сала.
                                Мерси, писали сме заедно. Това ме интересуваше.
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X