Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сухой Т-50 ПАК ФА.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
    Е как кои са, тези които са им по самолетите, ще действат без афар.
    По кои самолети? Непроизведените? За Су-57 правят Белка-та. По информация Белки има на 2 от прототипите на ПАК-ФА. С Елбруси, на които и 10 годишни компютърни игри не вървят. Нещото за което американски шапкар от статията горе (или в темата за F35, не помня вече) мрънкаше за модернизация на F22.

    Ма то не е проблем бе! Двигатели от 4-то поколение, РЛС от 4-то поколение, пък другото когато стане. Самолета е 5-то, пък! А цял останал свят ще чака! Да не вземете да се объркате нещо, че шефа ще бие с гьостерицата по канчето и вкарва в правия път.

    Ако още някой не е разбрал - ето това е смешното. Едни хубави планове, със срокове, постоянно разтягани във времето, дето очеизвадно и за хора много далеч от "кухнята" няма как да се изпълнят.

    ПП: Дамо поне прототипите са стелт, а да не са ги вапцали с наличната сива боя за СУ-27 в склада.
    Последно редактирано от sparkybg; 28-08-17, 13:35.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

      F22 e c 25 mHz процесор, Елбруса защо да не стигне за Су-то?

      Коментар


      • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        По кои самолети? Непроизведените?
        Произведените и тези които произвеждат и ще произведат до тогава, след това вероятно ще стартират ъпгрейд и замяна на радарите, за които модели ги адаптират. И, какво следва от това, ще литнат сите стелтове с афар-и и ще им овладеят въздушното пространство? Не разбирам. Нещо се изхвърляли и било смешно, щото изоставали с чудното пето поколение, ама от цялото превъзходство на противника не следва възможността за овладяване на руското въздушно пространство.

        М/у другото често споменаваш за тоя елбрус, поне работил ли си с такова дърво, та си убеден или черпиш съвсем достоверна информация? Не е ли нещо специфично правено за техните си военни работи?
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

          Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
          Тука да, ама "на верху" пачему так тоже (>50броя трябвало да има в момента)
          Забележи, едно обзалагане печеля, описано в последния ред ....
          Честно казано не виждам конфликт с казаното от мен... Или не искаш да разбереш, че в голямата игра са включени всички актьори?!
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

            Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
            Много добре знам какво е чиста стая, завършил съм химия в ония години. Специалност - технологии в микроелектрониката. Не знам ти на базата на какво си толкова компетентен, но техническите теми не са ти силата. Стаята е чиста колкото е нужно за конкретния производствен процес. ..
            Кое от ХТММEE неразбираш?
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

              Катедра „Металургия на цветните метали и полупроводникови технологии” (МЦМиПТ) е създадена през 2000 г. чрез обединение на двете самостоятелни дотогава катедри – катедра „Металургия на цветните и редки метали” и катедра “Химични технологии и материали за микро-електрониката и електронните елементи” (ХТММЕЕ)
              http://mmu2.uctm.edu/depts/ccb/?q=bg/node/69
              Има още живи хора работили 40г преди това в чисти стаи. В материята, не там.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                Кое от ХТММEE неразбираш?
                Хич не ми се занимава с тебе. Пише се не разбираш.
                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                Суперскан България www.decbg.com
                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                Коментар


                • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                  Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                  Малко размисъл на глас ако позволиш ?
                  Ал 41, е по руски данни 17% по мощна от Ал31. (постигнали са го с промяна на запалването ????? и електроника???? 17%)
                  Ако Т50 ( сушка) лети без форсаж с 1.6, то Су-35 който е по малък , достатъчно маневрен, също би трябвало да лети сврхзвукова без форсаж- 1.32м
                  Следователно е 5 поколение.

                  Опсссс.
                  Или руснаците са пропуснали да го обявят за 5поколение
                  Или нещо са объркали характеристиките на двигателя


                  Защо досега останах с впечатлението , че ни убеждаваш че руския слон е най слон, а ако не вярваме нищо не разбираме
                  Здравей, Biol!
                  На теб и на спецовете като теб мислех много да пиша. Интерполациите с числото М, ТРД-та, ПАК-ФА и Су-35 нямат никакъв смисъл и са несериозни. Това е така защото пак ще ти напомня , че ти липсват основополагащи знания. Малко си се омотал кой ТРД кой е. А иначе на официалният сайт на УМПО ОДК - umpo.ru е поднесена ето тази информация за АЛ-41Ф-1С:
                  Разработчик: ОАО "УМПО" (ОКБ имени А. Люльки)
                  Основные характеристики:
                  Габаритные размеры, мм:
                  • длина - 4990;
                  • диаметр входа - 932;

                  Параметры в земных условиях:
                  • тяга на полном форсированном режиме, кгс - 14500;
                  • тяга на максимальном режиме, кгс - 8800.

                  Устанавливается на истребители Су-35С.
                  АЛ-41Ф-1С - авиационный турбореактивный двухконтурный двигатель с форсажной камерой и управляемым вектором тяги (УВТ) поколения 4++, является одним из вариантов двигателя «Изделие 117».

                  Двигатели АЛ-41Ф1С отличаются от АЛ-31Ф увеличенной тягой (14500 кгс против 12500), бо́льшим межремонтным ресурсом (4000 часов против 1000), сниженным расходом топлива, управляемым всеракурсно вектором тяги, а также позволяют самолету развивать сверхзвуковую скорость без использования форсажа, что является одним из основных требований к истребителю пятого поколения.


                  В феврале 2008 года НПО «Сатурн» сообщило о завершении испытания двигателя АЛ-41Ф1С, что позволило начать лётные испытания самолёта Су-35С.

                  20 февраля 2008 года прошли успешные испытания истребителя Су-35С с двигателями АЛ-41Ф1С.



                  9 августа 2010 года ОАО «УМПО» начало поставки двигателей АЛ-41Ф1С для многоцелевых истребителей Су-35С, строящихся в КнААЗ имени Ю.А. Гагарина, до 2015 года заключен контракт на поставку 96 двигателей, на 2015—2020 годы планируется закупка еще 96 двигателей.

                  Ако нещо не ти е ясно в тази страница, а както чета доста от нещата не са, питай ще ти ги обясня-на теб и разбирачите като теб и преведа било то от руски на български или от английски на български.
                  За да се чете и тълкува определена информация от Google-то трябват определени основни знания . В случая по Теория на Реактивните Двигатели и Термодинамика. Както и преди съм писал- първо прочетете горепосочените книжки пък после четете всичко друго и те така.

                  Лека Вечер!

                  Коментар


                  • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                    Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                    Съгласен съм с писаното, но помисли. Със стария компресор (нямат технология за производство на широки лопатки) са успяли да постигнат- по висока температура, по високо налагане, 4х (4000) ресурс, и забележи по ниско тегло.
                    Или са измислили революционен материал и технология за лопатки или нова физика.
                    Добре въпроса е след като са открили тази супер технология, защо не правят широки лопатки. Това е толкова по просто - увеличаваш мощността при много по леки условия - или ако е така като пишеш - ще имат двигател- супер мощен, супер икономичен с ресурс над 10 000 часа.

                    Извинявам се , но звучи много невероятно
                    Аз пък не съм съгласен. Тягата не едно ТРД идва от соплото, соплото. Особенно когато намесим и форсажната камера. Или ако имаме две абсолютно еднакви ТРД то това с по-съвършено сопло ше и дава по-голяма тяга.
                    Като нямат широки лопатки този ТРД какъв е:
                    АЛ-31Ф М3

                    3-й этап модернизации АЛ-31Ф ММПП Салют, дополнительно устанавливается новый трёхступенчатый КНД с широкохордными лопатками пространственного профилирования и увеличенной степенью повышения давления до 4.2 (КНД-924-3), что позволяет увеличить тягу до 15 300 кгс (получено на статических испытаниях). Лопатки и диск 3-х ступенчатого КНД представляют собой единое целое (блиск), вместо 9 ступеней КВД планируется уменьшить число до 6.[10] С 2002 года двигатель находился на стендовых испытаниях.
                    КНД-924-3 ли го наричаш стар и от 70-те години на миналия век?
                    На мен пък АЛ-31Ф М3 много ми прилича на PW F119 и PW F135 и по устройство и по философия.

                    10 000 часа ресурс ли казваш. И това за високотемпературно, работещо с около 15 000 об/мин с променлива степен на двуконтурност ТРД. И като добавим, че трябва безпроблемно да работи на претоварване 9-11 G на форсаж ....!!!!?
                    Става , само , че започват да се разпадат във въздуха!
                    Такова нещо нито на Изток и нито на Запад има!

                    Лека!

                    Коментар


                    • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                      Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                      Днес чух най-доброто обяснение защо рашките не разработват Широки лопатки.
                      Сега ако ми кажеш как са постигнали този огромен ресурс на двигателя
                      И някой видял ли е сушка в бойна симулация натоварен с резервоари ракети как излита или прави циркови номера
                      Не са използвали широкохордни лопатки при 1 ва степен на КНН на серийни мотори поради много основателни две причини. Те си личи като гледаш клиповете в нета. Ама....Но ми е любопитна твоята версия.
                      А ти дали си видял където и да е Ф-22 с пълно въоръжение/на всички пилони- вътрешни и външни/ и пълни вътрешни и подкачени горивни резервоари да прави циркаджийките си номера като по демонстрациите? Не се мъчи отговора е -не. Знаеш ли защо? Ами защото взимаш специфичното натоварване на крилото на Ф-22 при максимално разрешена маса за излитане/MTOW/- 486,9 kg на квадр. метър; и го умножаваш по 7, 8 или 9 съответно за 7, 8 или 9 G. И се получават едни 3408, 3895,2 и 4 382,1 kg на квадр. метър специфично натоварване на крилото съответно при 7,8 и 9 единици G. Тези цифрички ги умножи по площта на крилото или Wing area: 840 квадр. ft (78.04 квадр. m;) и се получават стотици тонове. Е сега разбра ли някои нещица? Започна ли да ти просветва? Определени въпроси започна ли да си задаваш? Сега разбра ли какво е гигантското натоварване на силовите елементи на крилото, които са 2, 3 или 4 силови елемента? Сега разбра ли защо определени демонстрации се правят в определени конфигурации. Хайде сега ми кажи какво означава един самолет да има по-малко специфично натоварване на крилото спрямо друг самолет?
                      А сега виж , че максималното претоварване на Ф-22 е 9 единици , а това на су-57/както го наричате/ е 10-11 единици. Като площта на ПАК-ФА е: Площадь крыла: 82 квадр. m; и максимальная взлётная масса: 37000 кг и можеш сам да си смяташ.Като това са данни от Google съответно като напишеш на английски и руски моделите на самолетите. Хайде сега напиши за ниски или липса на технологии при самолето- и двигатело- строене в страната производител на Су. Ама не само ти ами и разбирачите като теб.
                      И искам да напиша, че никога не съм бил против това Всеки да изразява своята гледна точка. Даже съм писал, че съм против редакцията или триенето на мнения. Точно затова е и създаден този форум. Обаче да се пишат и твърдят неща с такава висока доза на увереност и при липса на елементарни базови знания или АБ-то на определени науки не е коректно. Както и искаш да ти направя сравнение м/у две ТРД-та. Ами напиши м/у кои и да им беше написал номенклатурите поне. Нямам нищо против-напиши номенклатурите на желаните за сравнение ТРД-та и да ги дискутираме.
                      И друго : дори страната производител да може да произведе 1000 броя ПАК-ФА за догодина пак няма да го направи , а правилно ще пусне нови и модернизира стари деривати на Су-27. Ти ми кажи защо си съгласен или не с това.
                      Лека !
                      Последно редактирано от petyo413; 29-08-17, 22:27.

                      Коментар


                      • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                        Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                        Здравей, Biol!
                        На теб и на спецовете като теб мислех много да пиша.
                        Това е така защото пак ще ти напомня , че ти липсват основополагащи знания. Малко си се омотал кой ТРД кой е. А иначе на официалният сайт на УМПО ОДК - umpo.ru е
                        Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                        Аз пък не съм съгласен. Тягата не едно ТРД идва от соплото, соплото.
                        Лека!
                        Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
                        Не са използвали широкохордни лопатки при 1 ва степен на КНН на серийни мотори поради много основателни две причини. Те си личи като гледаш клиповете в нета. Ама....Но ми е любопитна твоята версия.
                        !
                        Колко много думи, а единственото което се разбира, че не разбирам, особено ако не ползвам руса номенклатура.
                        Но пък като сложиш цитати от руски сайтове и вече всичко е от ясно по ясно. Вчера попаднах на интересна новина Исус Христос е роден в крим а руснаците са били в основата на цивилизацията .... Е щом е от руски източник значи е истина.

                        Очаквах че ще дадеш някакви реални данни вместо да ме заглавичкаш с глупости стил вики.
                        Вместо да пишем какви са промените по двигателя, трябва да цитирам пъното име на завода , мерси , замен си е несъществена информация.
                        Да напиша ли последно какво са променили -без номенклатура - електроно управление на двигателя, ново плазмено запалване и са махнали една степен на компресора (явно с това са удължили живота и намали теглото , но чак 4х)

                        широкохордни лопатки не са ползвали , защото не могат да направят. А соплото не ми се коментира, не ми се слиза до там. важно е , но е нищо без това пред него.
                        Освен при форсаж де ,ама не е такъв въпроса.

                        Айде и аз малко цитати от викито -щом те радват
                        Су-35 ................................................Су-57............................................... Ф-22
                        Площ на крилете: 62 .............. .. .... 82.................................................: (78.04
                        Празен тегло:
                        18,400 кг ...................18500 кг ....................................... 14 380 kg
                        с 63 % топлива:...............................26510 кг
                        Пълен тегло: 25, 300 кг ....................30610 кг................................... 25 110 kg
                        Максимално тегло:
                        35, 400 кг ........... 37000 кг....................................... 36 290 kg

                        Двигател:
                        2 × Сатурн 117С..... «АЛ-41Ф1»............................... F119-PW-100
                        Мощност:
                        86,3 кН ..............................8800 ???? ....................................116 kN
                        форсаж: 142 кН ................................ 15000 .........................................155 kN

                        Можеш ли да направиш извод от тези данни.
                        Аз мога Су-57, не е самолет. За сега е само платформа, с тези двигатели лети без товар и наполовина гориво , а за номера и с по малко.
                        При тази маса и габарити за да лети нормално му трябва или още един двигател или нов който да е около 130кн, а това със сопло и махане на степени на компресор не става

                        Със сопло докарват мощност на форсаж , но това вече не е ТРД , и за колко време ще му стигне тези 63% гориво. Ясно ли е че това е имитация


                        "9 августа 2010 года ОАО «УМПО» начало поставки двигателей АЛ-41Ф1С для многоцелевых истребителей Су-35С, строящихся в КнААЗ имени Ю.А. Гагарина,"
                        Последно редактирано от biol; 31-08-17, 09:01.

                        Коментар


                        • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                          Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                          Колко много думи, а единственото което се разбира, че не разбирам, особено ако не ползвам руса номенклатура.
                          Но пък като сложиш цитати от руски сайтове и вече всичко е от ясно по ясно. Вчера попаднах на интересна новина Исус Христос е роден в крим а руснаците са били в основата на цивилизацията .... Е щом е от руски източник значи е истина.

                          Очаквах че ще дадеш някакви реални данни вместо да ме заглавичкаш с глупости стил вики.
                          Вместо да пишем какви са промените по двигателя, трябва да цитирам пъното име на завода , мерси , замен си е несъществена информация.
                          Да напиша ли последно какво са променили -без номенклатура - електроно управление на двигателя, ново плазмено запалване и са махнали една степен на компресора (явно с това са удължили живота и намали теглото , но чак 4х)

                          широкохордни лопатки не са ползвали , защото не могат да направят. А соплото не ми се коментира, не ми се слиза до там. важно е , но е нищо без това пред него.
                          Освен при форсаж де ,ама не е такъв въпроса.

                          Айде и аз малко цитати от викито -щом те радват
                          Су-35 ................................................Су-57............................................... Ф-22
                          Площ на крилете: 62 .............. .. .... 82.................................................: (78.04
                          Празен тегло:
                          18,400 кг ...................18500 кг ....................................... 14 380 kg
                          с 63 % топлива:...............................26510 кг
                          Пълен тегло: 25, 300 кг ....................30610 кг................................... 25 110 kg
                          Максимално тегло:
                          35, 400 кг ........... 37000 кг....................................... 36 290 kg

                          Двигател:
                          2 × Сатурн 117С..... «АЛ-41Ф1»............................... F119-PW-100
                          Мощност:
                          86,3 кН ..............................8800 ???? ....................................116 kN
                          форсаж: 142 кН ................................ 15000 .........................................155 kN

                          Можеш ли да направиш извод от тези данни.
                          Аз мога Су-57, не е самолет. За сега е само платформа, с тези двигатели лети без товар и наполовина гориво , а за номера и с по малко.
                          При тази маса и габарити за да лети нормално му трябва или още един двигател или нов който да е около 130кн, а това със сопло и махане на степени на компресор не става

                          Със сопло докарват мощност на форсаж , но това вече не е ТРД , и за колко време ще му стигне тези 63% гориво. Ясно ли е че това е имитация


                          "9 августа 2010 года ОАО «УМПО» начало поставки двигателей АЛ-41Ф1С для многоцелевых истребителей Су-35С, строящихся в КнААЗ имени Ю.А. Гагарина,"
                          Ма как си ги направи тези изводи? Су-35 с същото тегло и с по маломощната версия на АЛ-41 и си лети даже бая натоварен, че и на война ходи. Теглото на Ф-22 в тая таблица е с 4 тона по малко.

                          Коментар


                          • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                            Първоначално публикуван от Любенов Преглед на мнение
                            Ма как си ги направи тези изводи? Су-35 с същото тегло и с по маломощната версия на АЛ-41 и си лети даже бая натоварен, че и на война ходи. Теглото на Ф-22 в тая таблица е с 4 тона по малко.
                            Никакъв шанс за пробив.
                            Отвори характеристиките на двата и ги сравни сам.
                            а после потърси на кой друг самолет му дават характеристиката при 63% гориво.

                            Коментар


                            • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                              Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                              Никакъв шанс за пробив.
                              Отвори характеристиките на двата и ги сравни сам.
                              а после потърси на кой друг самолет му дават характеристиката при 63% гориво.
                              Я кво пише за Ф-35 . Нищо лично, но пак ти казвам много има да четеш, конфигурацията с 63% гориво не е случайна, защо е така явно не разбираш ама има време.



                              Коментар


                              • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                                А бе, СУ-57 може и да не е самолет, ама янките са започнали сериозно да се замислят да сменят F-22 с нов самолет, щото бил по-слаб от суто. И не става въпрос въобще за F-35. А, наздраве!
                                HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X