Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сухой Т-50 ПАК ФА.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

    Едва ли е толкова далеч - вече са на финалната права, щом след 2г ще е в строя..
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      ...щом след 2г ще е в строя..
      За първи път след две години в строя, беше преди около десет години...
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

        След 2 годин в строя ще са следващо поколение технологии и пилотни и безпилотни ,по скоро наблягат на вторите заради МаХовете ,маневрите и ниските орбитални височини.Иначе нека си работят върху продукта, няма лошо ,нека се премята и с нови двигатели,като почне да стреля с интензитет тогава ще се види истината ,за някои ще е остаряла безвъзвратно.Голяма грешка е да се подценява прогреса на технологиите,само като си помислиш ,че днешния супер телефон,телевизор или автомобил все цивилна продукция след месец -два са вече стари ,какво говориме за военно промишления високо-технологичен спектър.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          За първи път след две години в строя, беше преди около десет години...
          То преди десет години извършиха първи полет, та няма как да е било че ще е след 2 години (от тогава) в строя.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
            След 2 годин в строя ще са следващо поколение технологии и пилотни и безпилотни ,по скоро наблягат на вторите заради МаХовете ,маневрите и ниските орбитални височини.Иначе нека си работят върху продукта, няма лошо ,нека се премята и с нови двигатели,като почне да стреля с интензитет тогава ще се види истината ,за някои ще е остаряла безвъзвратно.Голяма грешка е да се подценява прогреса на технологиите,само като си помислиш ,че днешния супер телефон,телевизор или автомобил все цивилна продукция след месец -два са вече стари ,какво говориме за военно промишления високо-технологичен спектър.
            Еми кво да говориме, ф-те са все още актуални, пък виж ги на по колко години са.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              То преди десет години извършиха първи полет...
              Всъщност - да.
              А за първи път, първи полет, беше преди около петнайсет.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Иска на баба им фурката, с футболни гащи...
                Ако от този самолет, в историята останат само въодушевените напъни (което е най-вероятно), то основната причина за това е, че индийците се оттеглиха още преди години!
                Тия дето следят маалко по отблизо нещата може да са забелязали че през последния месец индийците се засилиха да произвеждат сами Ф-16 като поискаха поточна линия ама от Локхиид им показаха среден, и съобщението че пак са в играта с вече официалния Су-57 дойде точно 2 дена след отказа на американците. Ако искат да са регионален фактор имат 2 варианта, или да купуват готови аероплани или обратно при руснаците да се разберат какво точно ще им позволят да си произвеждат сами.

                Коментар


                • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Всъщност - да.
                  А за първи път, първи полет, беше преди около петнайсет.
                  Не те разбрах, но предполагам че и тия 5 години разлика не са нещо изключително. Просто не става ясно от това, което си написал, за дребната подробност и ти на десетката или на петнайската се спираш. Предполагам докато, ако, отговориш вече ще си подготвен.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                    Su-57 е разочарование...

                    Коментар


                    • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                      Е, тази статия ме уби - все едно чета жълтата преса Щатски блогер със твърдо мнение, че даден руски самолет, който навярно дори не е виждал отблизо, е разочарование
                      Може би е имал предвид, че е разочарование за американците - че руснаците не са се отказали?
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • Re: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                        Факт е че моторетката не е готова.

                        Коментар


                        • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                          Щото,писанията на руските диванни тролчета относно F-22 и F-35 са нещо различно?Истината е една-едните имат по над 100 серийни вече самолета от тип а другите-безаналогови прототипи цели 6-7 броя.А индийските цигании с воените поръчки всички ги знаем-особенно сега с задължителното предаване на технологии.Цирка с конкурса за лек истребител беше пълен-първо франсетата спечелиха след близо 7 г конкурс,после самолетите от 126 станаха 36 и в края на краищата договор още няма.

                          Коментар


                          • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                            За моторетката никой не спори... Ще видим как ще литне в близките месеци, и чак тогава ще могат да се правят оценки за конкретната модификация...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Re: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                              Първоначално публикуван от Любенов Преглед на мнение
                              Ооо веднага аз ще те светна, АЛ-41 по същество е добрия стар АЛ-31 но модернизиран и оптимизиран за свръхзвук без форсаж, т.е. е временно закърпване на положението,
                              Материалите и в турбините и в компресора са секретни включително и в двигателите за гражданската авиация, нормална търговска тайна..
                              Понякога четеш ли сам какво пишеш.
                              Хем добрия стар, хем стигнали свръхзвук без форсаж, ама пък било за временно закърпване на положението.
                              Щом сега са успели да постигнат такъв ефект, какво ли ще стане когато пуснат новия двигател. Материалите в компресора не са секретни- има ги публикувани, ако си чел мой постове ще знаеш че разработката е на руснаци
                              Аз още си чакам Петьо, да ми каже как нищо не знам


                              Първоначално публикуван от Любенов Преглед на мнение
                              Индия иска 108 броя, още уточняват с руснаците какво точно ще получат.
                              След като бракуваха най-модерния чисто нов Миг29К за 2.2 милиарда, и руснаците не признаха в 40 чисто нови двигателя производствен дефект,
                              Та на такъв надежден партньор ще поръчат 108 броя нови самолета .
                              „Истината е, че индийските военноморски сили буквално финансираха разработката на този самолет и, ако имаха някаква етика, руснаците щяха да направят така, че всеки проблем да бъде отстраняван безплатно”, коментира пред „Дифенз Нюз” адмирал Арун Пракаш.Независим одит през миналата година показа, че доставените през 2004 г. и 2010 г. руски изтребители достигат до едва между 21,30% и 47,14% боеготовност. Освен това, за около 6 години от строя са излезли 62% от доставените двигатели.
                              „След всяко кацане на самолетоносач части от изтребителя се пропукват, чупят или спират да работят. Самолетът отива на ремонт за смяна на компоненти, които често трябва да дойдат от Русия”, посочи Пракаш.



                              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                              Факт е че моторетката не е готова.
                              Нямат технологията да направят нов двигател. А като гледам индийците и сме коментирали и преди в други теми, качеството на работа в държавните военни заводи е достигнало много притеснителни нива.
                              Но това не пречи на пропагандата да вдига темата всяка седмица , да изтъква постиженията на руската военна мощ.

                              Коментар


                              • От: Re: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                                Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                                Понякога четеш ли сам какво пишеш.
                                Хем добрия стар, хем стигнали свръхзвук без форсаж, ама пък било за временно закърпване на положението.
                                Щом сега са успели да постигнат такъв ефект, какво ли ще стане когато пуснат новия двигател. Материалите в компресора не са секретни- има ги публикувани, ако си чел мой постове ще знаеш че разработката е на руснаци
                                Аз още си чакам Петьо, да ми каже как нищо не знам
                                Проблема че ти трудно асимилираш какво ти се пише, нищо аз съм упорит ще ти го напиша още един път може да ти светне! АЛ-41 по същество е АЛ-31 но преработен и оптимизиран да осигури на Су-35 свръхзвукова скорост без форсаж, понеже нов двигател от нулата трудно се прави за 2 месеца руснаците просто ползваха Ал-41 за да може Су-57 да премине всички изпитания и доработки без да се налага да чакат новия мотор!
                                И тука сега и важното което ти го пиша 5 пъти ма ти още не го смилаш, АЛ-41 нищо че е временна кръпка в програмата Су-57 е абсолютно еквивалентен по тяга а е и по лек от супер дупер мотора на Раптора, дори и изделие 30 хич да не литне настоящия мотор е достатъчен да даде на Су-57 еднаква тяговъоръженост и икономичност с тая на Раптора!
                                И понеже не ти е ясно каква е единствената разлика между моторите на изтребителите 4 и 5 поколение, да ти кажа че тя е само и единствено осигуряването на свръхзвук без форсаж! До като чакаш Петьо да ти каже че абсолютно нищо не знаеш, аз пак да те питам, как така руснаците дето не могат да направят двигател 5 поколение, по една случайност вече имат над 70 летящи самолета баш с мотор дето спокойно осигурява свръхзвукова в безфорсажен режим, по лек е с 15% от двигателя на Ф-22 а и има сопло дето е 1 поколение по напред от плоската недомислица на американците?
                                И понеже продължаваш да повтаряш компресор та компресор, точно той е най малко проблемната част, големия зор е с турбините.Има картинки в нета виж кое къде се намира и за какво служи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X