Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сухой Т-50 ПАК ФА.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

    Истинска ракета от подобен клас май вървеше между 0.5-1.5 М$.
    Скъпи играчки са. А за случая дали са използвали корпус от бракувана или са направили такава от ламарина все си е макет.
    ВП ги е пришпорил за новата военна техника. Лично аз се съмнявам да влезе ПАК ФА на въоръжение догодина (2016). Мисля че тогава ще имат втора серия прототипи - и ще изпитват с тях въоръжението, а ако се закучи нещо, може и още години да отнесат. Май и новият двигател още не е готов ? Щото ако стане като с Армата във въздуха - цената е много дебела. За такъв сложен комплекс какъвто е един съвременен боен самолет от 5-то поколение - бързането само ще навреди.
    Те американците видяха зор с техния въпреки наличието на технологии и пари, а са много по-добри в организирането и планирането на нещата.
    Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

    Коментар


    • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

      Първоначално публикуван от Anyuser Преглед на мнение
      Истинска ракета от подобен клас май вървеше между 0.5-1.5 М$.
      Скъпи играчки са. А за случая дали са използвали корпус от бракувана или са направили такава от ламарина все си е макет.
      ВП ги е пришпорил за новата военна техника. Лично аз се съмнявам да влезе ПАК ФА на въоръжение догодина (2016). Мисля че тогава ще имат втора серия прототипи - и ще изпитват с тях въоръжението, а ако се закучи нещо, може и още години да отнесат. Май и новият двигател още не е готов ? Щото ако стане като с Армата във въздуха - цената е много дебела. За такъв сложен комплекс какъвто е един съвременен боен самолет от 5-то поколение - бързането само ще навреди.
      Те американците видяха зор с техния въпреки наличието на технологии и пари, а са много по-добри в организирането и планирането на нещата.
      Всичо написано до тук издава че не си си направил труда да прочетеш даже и малкото официална информация!
      (новия мотор е готов и преминал първите тестови изпитания) 2017 по план трябва да се ожени със фюзелажа! До тогава ще бъде скъсан от динамични и стрес тестове! За да може да удържи динамичното усукване и ужасния резонанс на вала при "лек" контакт с грунда и да се наеме на достатъчна за катапултиране височина!

      Ще ни осветлиш ли какво точно се е случило с Армата че ми стана интересно? Опитай с факти, без жуналистически глупости!
      Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

      Коментар


      • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

        Преминал първите тестови изпитания - означава в превод " предстоят доработки и нови тестове ", признаваш че по план 2017 трябва да се монтират първите - значи самолета със сигурност няма да е готов до тогава. Двигателя е готов когато започне да се монтира серийно - до тогава е в процес на разработка.

        Стиковането на двигателя и самолета също е тежък процес - ще има доработки и на самолета и на двигателя.
        Не само вала на двигателя трябва да удържи зверското усукване - планера също трябва да удръжи двигателя здраво и стабилно.
        Електрониката трябва да се научи да управлява самолета с новия двигател във всички режими на работа.
        Чак тогава може да се правят реални изпитания на оръжията. До тогава самолета е само прототип.

        Този самолет трябва да е скок в технологиите - т.е по-вечето неща са нови и неизпитани, не се знае как ще се държат в реални условия. По отделно може всичко да е проверено и да работи и като го събереш установяваш че възникват проблеми, където най-малко си очаквал.

        Значи 2018 имаме изпитания с въоръжението.

        Трябва да произведат поне няколко машини на които да се обучават пилоти, самото обучение също отнема време. Защото говорим за машина, която е коренно нова и различна от досегашните. На тези няколко машини ще им отиде ресурса само за тези обучения. Колко летателни часа са необходими на един пилот за да се научи да владее самолета и въоръжението му, да стане едно цяло с него ? Ами персонала по подръжка и той трябва да е обучен. Трябва да се напишат наръчниците и за летене и за ремонт и подръжка.

        Най-рано 2019 трябва да очакваме първите произведени редовни бройки, пилотирани от редовни пилоти. И това ако всичко мине без проблеми. Но ще има, и отлагания също ще има.

        В процеса на експлоатация ще се установят проблеми - следват нови доработки в движение, паралелно с производството.
        т.е след 3-4 години може и да има 20-30 самолета редовно производство с обучени пилоти, което може да се приеме за въвеждане на въоръжение. Макар че за страна с претенциите на Русия това ще е смешно.

        За Армата - на подготовката за парада - един закъса - излязоха разни версии - но е факт че се повреди. Дали е имало нещо недоработено, дали механик-водача е бил необучен - няма значение, ако стане нещо подобно във въздуха самолета пада, и няма да има много за събиране от него после, а този самолет струва доста пари. Следва приземяване на цялата партида докато се установят точните причини, и ако има дефект да се отстрани. Това също струва пари и време.

        Точно това имам предвид като казвам че няма да е готов скоро - 2016 най-много да вземат решение за въвеждане на въоръжение. Листа с хартия на който е написано решението - не лети, не стреля и не изпълнява бойни задачи.
        Докато няма поне 20-30 редовни машини с въоръжение и обучен персонал - нямаме самолет реално.
        Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

        Коментар


        • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

          Първоначално публикуван от Anyuser Преглед на мнение
          Най-рано 2019 трябва да очакваме първите произведени редовни бройки.
          Почти в 10сятката!
          Първоначално публикуван от Anyuser Преглед на мнение
          В процеса на експлоатация ще се установят проблеми - следват нови доработки в движение, паралелно с производството.
          т.е след 3-4 години може и да има 20-30 самолета редовно производство с обучени пилоти, което може да се приеме за въвеждане на въоръжение. Макар че за страна с претенциите на Русия това ще е смешно.
          За теб са смешни трудностите и проблемите за въвеждане в екплоатация на съоръжене - птичка?
          Кацал съм с отказ на мотор и авионика на 3000 метра!

          За Армата се надявах да ми кажеш за съсипана трансмисия, пробита челна броня или нещо сериозно?
          Виждам че си интелигентен човек и за това ще ти задам една малка закачка - За какво служи перката на самолета?
          Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

          Коментар


          • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

            Първоначално публикуван от old111 Преглед на мнение
            За теб са смешни трудностите и проблемите за въвеждане в екплоатация на съоръжене - птичка?
            До колкото разбрах е смешна бройката от 20-30 за мащаба на Русия. Дали - не знам. F22 го спряха, а за 10 години за направени няма и 200 бройки, поне според масово достъпната информация. В цената на което влизат и човешки животи.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

              Първоначално публикуван от old111 Преглед на мнение
              Виждам че си интелигентен човек и за това ще ти задам една малка закачка - За какво служи перката на самолета?
              Да не се изпотява пилота,като му откажат системите на хвърчоплана

              Коментар


              • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
                Да не се изпотява пилота,като му откажат системите на хвърчоплана
                Ъхъ... Само да спре да се върти, и пилота се изпотява
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                  За едномоторен, или двумоторен говорите ? Че има разлика в охлаждането на пилота.

                  Коментар


                  • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                    Мани ги тия, те чак толкова няма се изпотят... Ама те на тоя ако му спрат вентилаторите, направо в пот ще се къпят ....

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Tu-95_wingspan.jpg
Прегледи:1
Размер:85.3 КБ
ID:5666605

                    Коментар


                    • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      До колкото разбрах е смешна бройката от 20-30 за мащаба на Русия. Дали - не знам. F22 го спряха, а за 10 години за направени няма и 200 бройки, поне според масово достъпната информация. В цената на което влизат и човешки животи.
                      Има ясни и побликувани срокове, нека да минат и тогава да изливаме помия върху КБ СУХОЙ

                      Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
                      Да не се изпотява пилота,като му откажат системите на хвърчоплана
                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Ъхъ... Само да спре да се върти, и пилота се изпотява
                      Перката е вентилатор който охлажда пилота и спре ли да се върти пилота се поти.
                      Благодаря веселото отклонение момчета
                      Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

                      Коментар


                      • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                        Още три прототипа Т-50 ще се присъединят към летателните изпитания.

                        Според Юрий Слюсар изпитанията вървят успешно и не се очакват отклонения от графика. Първите серийни руски ‘стелт’ изтребители ще бъдат доставени на ВВС най-късно в началото на 2017 г.
                        http://pan.bg/view_article-5-30747-O...izpitaniq.html

                        Коментар


                        • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                          Никой не живее с илюзии и всеки се опитва с най- малко средства да постигне най-добри резултати (пр. източване на техническа информация)
                          http://warspot.ru/3272-t-50-vs-f-22-...-rossii-i-ssha
                          Китайците са с най-добри "постижения" през последните години......
                          Ето още един аналитичен прочит на реалностите
                          http://argumentiru.com/army/2015/06/400470
                          Последно редактирано от petkov_bb; 17-06-15, 16:15.

                          Коментар


                          • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Верен отговор Г - „нещо друго", а именно - бракуван самолет.
                            Здравей , Давц.
                            Верният отговор е "боен самолет", а това че не е боеготов е друга тема.
                            Лек.

                            Коментар


                            • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                              RUAF T-50 armed with R-77s @ Kubinka 17JUN15 (C) A.Vorivoshin
                              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                              0878 79 20 61 Борис

                              Коментар


                              • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                                Първите два двигателя „Изделие 30” ще са готови през 2015 г.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X