Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сухой Т-50 ПАК ФА.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

    Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
    Зарежи центроплана-виж какви големи хоризонтални плоскости има около него точно пред верт. стабилизатори...
    Точно тях имах предвид като част от центроплана..
    Интересно при толкова раздалечени двигатели как се държи при отказ на някой от тях...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

      Според мен ще е много по-лесно управленитето, спрямо да кажем лайнер с отказал мотор.
      Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
      0887/осемпет 66 4осем

      Коментар


      • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

        Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
        Според мен ще е много по-лесно управленитето, спрямо да кажем лайнер с отказал мотор.
        Особено пък като работещият двигател има управляем вектор.
        Напразни притеснения

        Коментар


        • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

          Той центроплана...много ясно си личи че генерира яка подемна сила...
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

            Чудя се защо и на Т-50 отказват да сложат изцяло остъкление на кабината, а пак е разделено на две - челно стъкло и отделяем фанар. Tова ограничава видимостта. При американските още от F-16 е изцяло.

            Коментар


            • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

              Не съм чел, не зная.Но предполагам не им е проблем технологията и изработката.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                Чудя се защо и на Т-50 отказват да сложат изцяло остъкление на кабината, а пак е разделено на две - челно стъкло и отделяем фанар. Tова ограничава видимостта. При американските още от F-16 е изцяло.
                Този момент май се бистри, защото гледам някои екземпляри са с цяло челно стъкло, на някои е разделено от вертикална преграда посредата. Възможно е докато докарат нещата до серия да направят и едно монолитно.

                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                ...предполагам не им е проблем технологията и изработката.
                Не предполагай, а бъди сигурен! Те никога не са имали, нямат и няма да имат никакви технологични и пр. проблеми. Просто някои технически елементи и концепции първоначално са крайно несъстоятелни, безсмислени, глупави, та и направо вредни - в някакъв момент нещата радикално се променят (по причини от „специално“ естество).
                Последно редактирано от davc; 26-06-14, 11:10.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                  Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
                  Според мен ще е много по-лесно управленитето, спрямо да кажем лайнер с отказал мотор.
                  Имаше случай с авария на едно от изложенията май на МИГ-29 (то с пилот не кой да е, а Квочур), като обявената причина бе - отказ на единия двигател при голяма мощност на другия и вследствие загуба на управление заради разнотяга...
                  Да, след това имаше доработки в технологията на пилотиране (начина на реакция при такъв случай - да бъде основно борбата с крена, а не с плъзгането), но като цяло - се видя влиянието на разнотяг дори при сравнително близки до диаметралната ос двигатели...
                  Та затова се зачудих как ще е при Т-50...

                  За аварията на МИГ-29 ставаше въпрос за това:
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    Имаше случай с авария...
                    Това беше през 1989год. Тогава се лансираше и версия, че е инсценировка на авария, за да се рекламира катапултното кресло.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Не предполагай, а бъди сигурен! Те никога не са имали, нямат и няма да имат никакви технологични и пр. проблеми. Просто някои технически елементи и концепции първоначално са крайно несъстоятелни, безсмислени, глупави, та и направо вредни - в някакъв момент нещата радикално се променят (по причини от „специално“ естество).
                      Не разбирам.Знаеш нещо или просто неуместна ирония с нищо не осветляваща въпроса.Ако е второто - това пък защо?Ако е първото, ако желаеш - сподели.

                      И да, не се съмнявам, че са в състояние да изработят изцяло стъклен фанар/от един детайл/изцяло стъклена кабина - тези назадничави, примитивни, технологично и научно недоразвити и т.н. ...руснаци.


                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Това беше през 1989год. Тогава се лансираше и версия, че е инсценировка на авария, за да се рекламира катапултното кресло.
                      Брех, ти да видиш и конспирация...ебахти неоправдания рекламен риск/трик.
                      Последно редактирано от Самодържец; 26-06-14, 12:12.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                        Знаеш нещо или...
                        Не знам нищо повече от общодостъпното и известно всекиму, който проявява интерес. Евентуално има момент на малко повече способност за систематизиране на информация (оттам това: „Не разбирам“ може би) и не само относно авиация.

                        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                        Брех, ти да видиш и конспирация...ебахти неоправдания рекламен риск/трик.
                        От дистанция на времето, точно така седят нещата. Тогава имаше някакви моменти на достоверност и логика в тази версия.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                          Ти какво очакваш от строител, имащ само виртуален допир до било каква авиацията, камо ли бойната? Иначе в коментариите на тази статия http://topwar.ru/13049-nezametnaya-i...rona-t-50.html има доста интересни мнения защо на ПАК ФА не се исползва беспереплетен фонар. Общото мнение че ПАК ФА трябва да стане новия АК-47 за бойната ни авиация. Интересно е че при предварително прехвален F-35 фонар изглежда ето така:

                          Последно редактирано от Sibirski; 26-06-14, 12:37.

                          Коментар


                          • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Това беше през 1989год. Тогава се лансираше и версия, че е инсценировка на авария, за да се рекламира катапултното кресло.
                            Поне това което съм чел - основна причина отказ на десен двигател, опит на пилота да компенсира плъзгането към спрелия двигател с вертикалното кормило (вижда се ясно на видеото), от което се получава кренящ момент, който се сумира с кренящия момент, получен при плъзгането, и не може да бъде превъзмогнат от елероните.
                            Затова и в последствие мерките са - при такива режими (ниска скорост, голям ъгъл на атака) първото е да се осигури хоризонтален, пък макар и некоординиран полет (с плъзгане), а след това постепенно да се компенсира плъзгането до възможностите на елероните, докато се увеличи скоростта.
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                              Ти какво очакваш от строител, имащ само виртуален допир до било каква авиацията, камо ли бойната?
                              Аз не очаквам кой знае колко, просто очаквам от възрастен и зрял човек да се държи като такъв.Без значение призванието му и т.н.Иначе на огромната част допира ни с авиацията е виртуален, не работим в конструкторски бюра...
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                                Ама поне си видяхме отблизо и самолети, и армията!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X