Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сухой Т-50 ПАК ФА.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

    Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
    Ама аз това не мога да разбера
    Аз пък си мисля, че се дърляш, защото няма какво друго да правиш.
    Инак ти е ясно колкото и на мен.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

      Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
      Ама аз това не мога да разбера- като как/защо го виждаш това Русия да се счепка с Австралия?? Геополитически може да е с китайчуните за някви острови по между тях. Ама чак с Русия дето е на пичк@вци и никога не са имали какво да делят?
      Ми много просто се вижда - имат договор за военно сътрудничество със САЩ за Тихия Океан.

      А между другото всичките дискусии на австралийците за руските самолети не бяха ли понеже преди няколко години разглеждаха отдалеч възможността да закупят такива, или ако не са я разглеждали - поне някой в Австралия беше лансирал идеята до степен да вдигне порядъчно количество шум ?
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Аз пък си мисля, че се дърляш, защото няма какво друго да правиш.
        Инак ти е ясно колкото и на мен.
        Не се! Опитвам се да разсъждавам логично. Знам, че амитата имат и двата и не им е проблем или скрупола. Ама австралииците винаги са били миролюбиви и някъде настрана от големите неща, най-малкото поради географското си положение. Виж им списъка на въоръжените сили. Както и в близък исторически план къде и какво са правили. Надали някой в голямата игра залага на техните ВВС за да им придава такова голямо значение особено спрямо главния враг. Просто искам да кажа, че някой някъде измислил няква машинка и намерил начин да искара пари от нея. Лошо няма. Ама поне ние тука да не се правим на малки деца и да вярваме в дед мароз.
        Ако на австралииците наистина Суто им беше такъв враг или трън в очите нямаше да се замислят и да вземат и двете (дедо попе и двете).
        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

        Коментар


        • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

          Като студент бях на бригада, където 'карахме' симулатор на Як-40 в едно доста известно учебно заведение точно за пилоти и експлоатанти на самолети...
          И то бяхме на бригада по 'компютърна' и програмистка линия...
          Бяхме от двете страни на процеса - и в кабината, и на пулта с повредите...
          Да, можеха да се моделират голяма част от техническите параметри.
          Но да моделираш човешкия фактор? Е как да стане този номер?
          Разправяте времената от Покришкин досега много са се променили...
          Разгледайте последните по-равностойни въздушни конфликти - например Виетнам и Фолклендските острови...
          Виетнам - дори и само с лека промяна на стратегията се променя рязко успеваемостта на дадена техника, и се намаляват загубите...
          Фолкленд - историята с потопения английски параход си е като по учебник. Самолетите били стари, ама пилотите не действали по правилата, и взели, че успели да получат преимущество...
          Та как някаква фирма, пък била тя и с голям опит, ще симулира идеите за тактика и стратегия, и секретното обучение на пилотите...
          Просто са използвали благовиден повод да вземат дадено 'обосновано' решение за покупка на техника
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            А между другото всичките дискусии на австралийците за руските самолети не бяха ли понеже преди няколко години разглеждаха отдалеч възможността да закупят такива, или ако не са я разглеждали - поне някой в Австралия беше лансирал идеята до степен да вдигне порядъчно количество шум ?
            Това определено за първи път го чувам.Наистина в близките изминали години се наблюдаваше нещо като насищане с всевъзможни сравнения м/у су-та и ф-ве, често пъти с някакви изсмукани заключения за "руско превъзходство", в разни австралийски електронни медии, но това едва ли е било за целите на създаване на блага почва за евентуална такава сделка.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              Ми много просто се вижда - имат договор за военно сътрудничество със САЩ за Тихия Океан.
              Ми имат. И с Япония имат + доста голяма ВВС собствена база на Окинава + Ю. Корея + самолетоносачи + Хаваите. Да, Австралия като придатък на UK и косвено на Щатите са в играта, ама предвид броя на самолетите си в собственото ВВС и типа им, не им се придава някво решаващо значение. (ВВС: 17700 човека, 2 бомбардировачни ескадрили 17 Ф-111Г, 4 РФ-111Г и 15 Ф-111 отиващи в пенсия, 3 тактически изтребителни ескадрили 54 Ф/А18 и 17 ТФ-18, за които очевидно търсят в момента заместник, 2 морски разузнавателни ескадрили 19 Р-3С).

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              А между другото всичките дискусии на австралийците за руските самолети не бяха ли понеже преди няколко години разглеждаха отдалеч възможността да закупят такива, или ако не са я разглеждали - поне някой в Австралия беше лансирал идеята до степен да вдигне порядъчно количество шум ?
              Това наистина не съм го чувал , изглежда ми като англииски хумор. Не мога да си го представя дори.
              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

              Коментар


              • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                Не се!
                Това е добре при всички случаи. Ако е наистина - извинявай, съжалявам. Ако не - хич да не ти пука ('щото и на мен така).
                А Австралия винаги си е правила сметките много тънко и никога не е купувала какво да е. Не е въоръжена като американците, но то пък и кой ли е! Да се каже че е в някаква изолация, или самоизолация е неграмотност, в каквато аз лично не мога да те „заподозра“. Като как точно реализират вписването си в „глобалното село“ е въпрос на дълго изложение (но и това се съмнявам, че не ти е известно всъщност).
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                  Не, без майтап. Четох го в някакъв австралийски авиофорум преди години, който да ме утрепеш не мога да намеря.

                  Темата беше фиктивно сравнение между руски, щатски и европейски самолет, че дори и пилотите фиктивно се бяха събрали тримата в бара.

                  Темата беше предизвикана или от възможността Австралия да купи руски самолети, или - вероятно - поради тогавашната перспектива Австралия да купи щатски самолети модел еди какъв си и конфигурация еди каква си, които пък някой веднага спрегна че от момента на покупката вече ще са зад руския модел еди кой си ако е оборудван с ракети еди какви си, която пък конфигурация се гласеше да купи държавата Х, с която Австралия на теория може да се сдърли. Дали беше Индия - ще излъжа.

                  Вероятно е втория вариант. Но идеята ми е че тези бесни сравнения на най-новото щатско с най-новото руско що лети тръгнаха именно от някаква австралийска история и от австралийски форуми. Мисля че беше някъде преди пет-шест години.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                    За най-меродавна информация, симулация на реален бой и изводи за мен остават ученията от серията "Ред Флаг" организирани редовно от амитата в Аляска с участието на всички страни от НАТО. Мисля, че там достатъчно добре са се постарали хората да вкарат най-новата информация, тенденции и реален опит в практиката. Също това е мястото където се правят реални учебни боеве от всички нови самолети на ОТАН. Някъде през 90тте години там официално участваха и руснаци със Сута (Витязите). Данните и резултатите все ги има някъде по нета. Ако не, казвайте да търся в мазето по архивите. Именно там редовно участва и агресорската ескадрила на ВВС на Щатите с Ф-5/16/15/18, които реално това им е работата- симулация на червените и тренировка на родните ВВС. Oт последното участие на немците с техните Евробойци имам пряки отзиви от немски пилот. Казано с 2 думи- на близък бой немците с лек превес над Рапторите или равни. На далечни дистанции, категорично Раптора заради радара и ракетите.
                    За мен това може да е меродавно инфо. Разните машинки и т.н. са ми малко тинтириминтири. Съжалявам, че съм старомоден.


                    Последно редактирано от Dagobar; 13-06-14, 00:14.
                    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                    Коментар


                    • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                      Симулациите със Су-то, австралийците ги правят главно заради Китай, не заради Русия. Затова и "битката" е около този регион.
                      Китайците имат над 150-160 J-11,който си е Су-27, а сега ще купуват май доста бройки Су-35, плюс трансфер на технологии. И естествено после ще го "клонират" до впечатляваща бройка.
                      Тъй че 240 бройки Су-та определено ще са реалност в региона. Въпросът е до бройките на "Ф"-ките.

                      Коментар


                      • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                        Симулирани въздушни боеве също провеждат например в Малайзия, само че реални.Например в момента тече съвместното учение Cope Taufan 2014, в което за първи път на учение м/у ВВС на САЩ и малайзийските ВВС участват и ф-22, конкретно 4 броя.По принцип резултатите от техните учения(в частта им относно въздушните битки) не се оповестяват официално, а не се намират и неофициално.До колкото информация се дава от страна на малайзийците, тя е свързана с това,че освен всичко друго използват ученията и за определяне изискванията спрямо следващия тип изтребител, с който някога ще се въоръжават.Относно Су-30 информация не се дава, но официално е заявено, че е определено следващия им изтребител да превъзхожда Миг-29 във всеки един аспект.Отварям само една скоба - в достатъчно източници се посочва, че малайзийските Миг-29 са най-способните от този тип въобще, превъзхождащи по бойни възможности дори руските.Американците от своя страна също са лаконични в коментарите си относно тези учения, извън обичайните изказвания за полезността, развитието на сътрудничеството и отработването на различни бойни тактики, но все пак признават, че су-та и миг-те от съветско време все още представляват най-сериозната заплаха за техните пилоти(сега някой ще каже - "ми то други няма"...).Като стана въпрос и за пилотите - малайзийските пилоти изтребители са известни като едни от най-агресивните и най-находчивите и често пъти американците споменават при коментарите на резултатите от ученията, че там където има изоставане във възможностите на техниката, малайзийските пилоти го компенсират с нестандартни и неочаквани решения и тактики, агресия, използвайки в пълна степен възможностите на самолетите си(разбира се, познавайки във висша степен тези възможности).
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                          И пресна снимка от Малайзия.

                          Коментар


                          • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                            Появи се информация, че все пак може да се окаже отново проблем с двигателя.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14205907308_2de3cf8b68_o.jpg
Прегледи:1
Размер:261.7 КБ
ID:5593732
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                              Абе само на мен ли ми правят впечатление висулките под тялото и от нишите на колесника?

                              Като че ли е пообрал доста храсталаци след уловката. Или пък са нещо друго?

                              Коментар


                              • От: Сухой Т-50 ПАК ФА.

                                Горял е. Това сигурно са нишките от изгорения композит. Явно не всичко е от метал.
                                Иначе тотална щета - този самолет повече няма да види небе.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X