Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Когато се задават параметрите за построяването на самолет се търси определена тяговъоръженост.
    На времето американците решават, че най-удачно е да подържат два типа самолети - лек и тежък изстребител. И обяваяват конкурс. За лекия се състезават прототипите на F-16 и F-18. Единият проектиран като еднодвигателен, а другият с два.
    Тук работата е завързана и лобитата на производителите са наклонили везните - печели 16-ката за ВВС, но Ф-18 веднага е лапнат от флота и морската пехота, защото на море без два двигателя не може.
    Както и да е, принципно не може да се сравнява двигател на едномоторен, с двигател на двумоторен самолет, при еднаква маса на двете машини. Търсена е определена тяга и е постигната по различен начин. И Ф-16, и Ф-18 постигат сходни данни по различен път.
    Естественно Грипен, като много по-лек самолет да ползва вече доказаният двигател - разработка на такъв струва колосални цифри, което ще качи цената на проекта и самолета. И ползва само един, защото му е достатъчен - далечина на полета с определено гориво, тяговъоръженост, скорост, набор на височина и т.н.
    Последно редактирано от nitro; 03-04-14, 07:47.

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
      Точно за него ми е репликата.
      Понякога си мисля, че някой хора умишлено се правят на неразбрали за какво иде реч в дискусията. Наистина ли не схвана смисъла на написаното от мен ? Или ей така, да върви лафа... ме питаш ?
      И какъв е смисъла на "небивалици"?
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
        И какъв е смисъла на "небивалици"?
        Например определението "двигател загубил конкурс" - за Грипеновия е небивалица. Сега разбра ?

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Малко свежи новини. Май ще се раздвижат нещата и по ирония на съдбата, руснаците ще помогнат да си купим западен изстребител



          Вигенин: Трябва да се купят нов тип изтребители, за да се прекъсне зависимостта на армията от Русия

          http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2014/...ebiteli_za_da/


          Найденов: Част от възможностите са придобиване на нов тип изтребители, а не модернизация, тъй като това ще увеличи зависимостта на българската страна.

          http://pan.bg/view_article-6-22301-C...na-MiG-29.html

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Не се отварят!
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              При мен се отварят може някакъв временен проблем.

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Отварят се.

                Иначе от днешна Русия всичко може да се очаква. Щом накараха одеските евреи да викат "аллах акбар" покрай джамията, какво пречи да накарат БСП да строши някоя сделка с традиционния международен партньор? Отделно ако ЕС наложи ембарго.

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                  Например определението "двигател загубил конкурс" - за Грипеновия е небивалица. Сега разбра ?
                  Участвал ли е при избора на двигател за F-16, участвал е. Избран ли е, не е. Какво е небивалица не знам. По важното е че е лицензен и пак ще се влиза в разни странни зависимости само че с посредник шведите. Така е и с въоръжението което не е шведско, така е и с локатора който не е шведски и с кой знае колко неща които не знаем. Небивалица е да си купиш нещо направено с части от всички възможни европейски и неевропейски производители и да твърдиш че ще си независим.

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Първоначално публикуван от I.Rangelov Преглед на мнение
                    Участвал ли е при избора на двигател за F-16, участвал е. Избран ли е, не е. Какво е небивалица не знам. По важното е че е лицензен и пак ще се влиза в разни странни зависимости само че с посредник шведите. Така е и с въоръжението което не е шведско, така е и с локатора който не е шведски и с кой знае колко неща които не знаем. Небивалица е да си купиш нещо направено с части от всички възможни европейски и неевропейски производители и да твърдиш че ще си независим.
                    То от когото и да купиш нещо, все си зависим. Алтернативата е да си го правиш сам, което няма как да се случи.

                    И пак - въпросния двигател като характеристики е МНОГО далеч от тоя във F16. Не знам въобще какво са сравнявали, та да загуби. Ако е било 2бр. срещу един, ще да е била цената.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      А, здравейте-гледам "приказката" върви "чудесно", основните участници-капацитети са си същите(което ме радва), ами да попитам, че не разбрах-ще ли сдобиваме аероплани(чрез покупка, или подарък), и какви, или няма...?Мисля, че ако купим някакви хвърчила те основно ще престояват на земята, така че е излишно да се хвърлят пари на вятъра
                      Наздраве и успешно пописване Ви пожелавам, а аз ще чета и ще Ви се радвам!
                      Последно редактирано от mbenz; 03-04-14, 19:07. Причина: допълнение
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Що не спреш да се заяждаш бе професор?

                        разбрах,че МосквичО и най-добрата кола щото се поправя с чук и тел,друго имаш ли какво да кажеш?
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          Що не спреш да се заяждаш бе професор?

                          разбрах,че МосквичО и най-добрата кола щото се поправя с чук и тел,друго имаш ли какво да кажеш?
                          Ако се отнася за мен "чух" те ти какво каза и що ли не съм изненадан-благодаря!
                          Наздраве!
                          много автомати-слаби резултати!

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Първоначално публикуван от I.Rangelov Преглед на мнение
                            Участвал ли е при избора на двигател за F-16, участвал е. Избран ли е, не е. Какво е небивалица не знам..
                            Ами и това е небивалица, колега. Съжалявам.

                            Виждам, че с основни неща не сте наясно, а водите упорито някакъв спор.
                            Накратко F-16 ползва двигател F-100. Същият двигател (два двигателя) ползва тежкия F-15.
                            F-18 е с двигател F-404 - с два двигателя. А вариант на F-404 е сложен и на Грипен.
                            Но на Грипен е сложен само един, защото празен е 6,6 тона, за разлика от двудвигателният F-18, който празен е 11 тона.

                            В резюме двигателите на F-16 и Грипен не могат да се сравняват, защото са създадени за различни по размер самолети.
                            А ако сравняваме F-16 и F-18, трябва да сравняваме тягата на един срещу тягата на два двигателя, защото е търсена тяговъоръженост за лек изстребител от 11,5 тона, както е било зададено в конкура. Просто два конкурентни конгломерата от фирми са търсели едно и също по два различни начина.
                            F-16 печели за ВВС, защото всички виждат, че е обречен в конкурса за палубната авиация. И заради лобита в сенатските комисии - все пак не ние сме измислили подкупите

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                              И заради лобита в сенатските комисии - все пак не ние сме измислили подкупите
                              Не само че не сме ги измислили, ами ги и ползваме по възможно най-калпавия начин, но за сметка на това възможно най-често.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                А-ма пичове - стига с тази зависимост. Ние самолети не правим вече 60 години (дали пък не е точно за да е така...)
                                Значи ще купуваме (ако разбира се искаме да имаме). Аз лично - вече - нямам колебание, че държавната ни и военно-политическа върхушка (не конкретна партия - през всичките тези години) гледа на членството ни в НАТО (и ЕС, и прочие), като на някаква временна авантюра... И са/сме се - как беше - попривели докато отмине вятъра.
                                За да стигнем до гротескната ситуация (повтарям се, но ще ме извините), руснаци да инспектират единствените ни два летящи самолета, докато те час по час излитат да „посрещат“ руски разузнавачи. В същото време осем двигателя (четири самолета) са платени със доставка „лани“ - ма ги нема (и кой знае още какво, и по какви всевъзможни причини). Сред „населението“ пък, основните трепети са как да не сме били събудели заспали чувства.
                                Диверсификация ръ'йш ли. Напрактика това значи да седим на два стола. А-ми че ние през цялото време (25 години) точно това правим - хем прекрасно знаем какво еднозначно следва (пък то за нагледност - паралелно - се и случва). Грипен, Мрипен, ала-бала (самолет като самолет) - важното е да не бил „Ф-ъ“, 'щот той пиндостански. Ма заблуждава ли се изобщо някой - няма никакво значение кой какво отношение има към Русия (и Швеция в това число) - това, което има значение е, че отношението на Русия към всички е враждебно! Като така, това е най-несъстоятелният мотив.
                                А може би все-пак Тукан-и. Бразилия е оня край на света и Русия като че ли наистина ш'е да няма претенции към нея...
                                Последно редактирано от davc; 03-04-14, 22:02. Причина: публикувах преди да го напиша...
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X