Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Рангелов, ти сам си се досетил за причините, като проблема не е само в чистотата на пистата, но и конкретното състояние/неравности (и последвалите в тази връзка модификации в Ф16). За наложителните смени на двигателите - това са факти.. Тълкувай както си искаш. Дали е заради начина на експлоатация или отново във връзка с пистите - дефектите са факт. С това разполагаме. Или трябва да сменим и цялата инфраструктура?
    Приятеля не е поддръжник нито на руските, нито на американските самолети.. И имайки предвид опита му съм склонен да му се доверя.
    Също така навярно се досещаш, че не е коректно да се оповестява повече - ако приятеля реши - ще сподели...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Когато баща ми е бил курсант, ако не се лъжа са започвали да летят на 3-тата година, да не е и на втората. Това е обучение от нула. Колко би отнело на действащ пилот да се преквалифицира - да каже който е наясно.
      В Израел срокът на обучение на бойни пилоти (от нулата) е три години. После почват да бомбят чаршафите. А за това дали са добри пилоти, мисля не се коментира.
      Така, че за готов пилот няма да е чак толкова сложно и дълго да свикне с нова техника. Просто нашето обучение във военните училища е малко разтеглено и с това представите ни са леко изкривени..

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Не съм се досетил, а го знам. И изобщо не е свързано със самолета а точно с пистата в единствено число, защото засега ни е една и тя вече е на над 10 години след обновяване на настилката.
        И един съвет от мен, не слушай пилоти за технически неща. Те са пилоти и са учили за пилоти, всичко техническо им е преподавано като за обща култура и те остават с впечатлението за всезнаещи, а не е така.

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          В конкретния случай става въпрос точно за дистанционен поглед - пилота или ще лети на даденото изделие, или изделието ще се ремонтира.
          Пилота не го интересува ЗАЩО ТОЧНО машината не работи. Интересува го изделието да може да лети добре, удобно, и да може да излети когато се наложи без да дава дефект. А дали дефекта е заради незатегнато болтче, или заради повредени лопатки заради писта или некадърен техник т.н. - него не го интересува.
          Също както и мен не би ме интересували оправданията на техниците и началствата ЗАЩО машината не може да извърши полет - дали поради технически проблем, недоставяне на ЗИП, липса на финанси за конкретния ЗИП, или пък защото пистата била неравна точно за дадения модел (и няма пари да се направи 'специална' за 'специалното' изделие)...
          Крайния резултат е същия - полет няма да има...
          И затова винаги съм се отнасял с голямо подозрение към решения от рода 'ще вземем супер машина, а след това ЩЕ оправим инфраструктурата така, че да съответства на супер машината, ще обучим пилоти, ще доставим ЗИП...'.. ЩЕ ...ЩЕ, ама резултата го знаем..
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            И понеже за Грипена имаме всичко изброено предлагаме да е той и по възможност да му сложат гуми за кал за да излита от черни пътища, да може да носи ракетите на 21-ците та да не купуваме , да се зарежда от мазовете КЗ, да се върти от уралите АПА, и да гори керосин примесен с тиня от ГСМ-ите строени от немците едно време. Ако шведите са съгласни да поемат и доживотна гаранция при изброените изисквания предлагам да организираме подписка във форума и да я пратим на министъра.
            А иначе грипена си е една платформа в развитие, с лицензен американски двигател загубил търг за вграждане в еднодвигателни американски самолети, въоръжение в началото също с американско и напоследък по нещо европейско( с опция да си поръчаш какво да бъде) и ако имаме по-добър достъп до него май ще се окаже че не е чак толкова добър колкото го хвалят

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Първоначално публикуван от I.Rangelov Преглед на мнение
              И понеже за Грипена имаме всичко изброено предлагаме да е той и по възможност да му сложат гуми за кал за да излита от черни пътища, да може да носи ракетите на 21-ците та да не купуваме , да се зарежда от мазовете КЗ, да се върти от уралите АПА, и да гори керосин примесен с тиня от ГСМ-ите строени от немците едно време. Ако шведите са съгласни да поемат и доживотна гаранция при изброените изисквания предлагам да организираме подписка във форума и да я пратим на министъра.
              А иначе грипена си е една платформа в развитие, с лицензен американски двигател загубил търг за вграждане в еднодвигателни американски самолети, въоръжение в началото също с американско и напоследък по нещо европейско( с опция да си поръчаш какво да бъде) и ако имаме по-добър достъп до него май ще се окаже че не е чак толкова добър колкото го хвалят
              Но пък изглежда ще е най-достъпен...
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                Но пък изглежда ще е най-достъпен...
                С разтягане на лакърдий не може да се определи кой ще е най-достъпен. Прави се търг, задават се параметри и изисквания в дългосрочен план да речем 15 години и се гледат офертите. Взима се каклкулатора и се смята.
                Давам пример с джипове.Купуваме лада нива за 15к и тойота за 40к. От първия ден ладата праска 14/100 бензин и след 15000 километра започва да стои в сервиза за твоя сметка, тойотата си гори 9/100 при еднаква експлоатация до 150000 в сервиз ходи само за масло и филтри. След 150000 километра правим сметка с колегите и разликата само в гориво е 7500 литра по 2.50 и сметката излиза. Ладата вече е за скраб, а тойотата си струва едни 15000 лева остатъчни. Случая е реален с реалните марки и модели но го ползвам само за пример. На една фирма с договор за определена дейност от две години и е простено да не прави сметка дългосрочно но със самолетите и държавата не е така.
                Колкото по дългосрочна и всеобхватна е сметката токлова ще е по-вярна.

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Първоначално публикуван от I.Rangelov Преглед на мнение
                  ...толкова добър колкото го хвалят
                  Всъщност - кой пък го хвали? То кой си е купил изобщо!
                  Измежду рационалните доводи, най-съществена е цената, ма тя напрактика не се получи това, което се очакваше. Защото нещо не излязоха разчетите за тиража (което - каквото и да се говори - е най-сериозният фактор за цената).
                  Тези глупости за „диверсификация“ и политическа неутралност са си в сферата на ирационалното.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Всъщност - кой пък го хвали? То кой си е купил изобщо!
                    Измежду рационалните доводи, най-съществена е цената, ма тя напрактика не се получи това, което се очакваше. Защото нещо не излязоха разчетите за тиража (което - каквото и да се говори - е най-сериозният фактор за цената).
                    Тези глупости за „диверсификация“ и политическа неутралност са си в сферата на ирационалното.
                    Имаше там разни статий за Унгария, за Бразилия. Но пък има и страни в които излиза от лизинг и мислят да го сменят. Интересното е че никъде не се цитират мнения от тези страни, а само се бълва реклама, което е дразнещо за всеки който намери поне малко време да се замисли.

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      ...Тези глупости за „диверсификация“ и политическа неутралност са си в сферата на ирационалното.
                      ... За българската действителност - 100% си прав
                      Абе общо взето - колкото и да го дъвчем, каквото ни кажат, такова ще купим
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Е то няма как да се мине без реклама.Но тогава какво - едните са стари, другите не стават, третите са скъпи, руските - не може.И тогава за нас какъв?
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                          И тогава за нас какъв?
                          Е квадратен, какъв
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Е квадратен, какъв
                            Може би искаш да кажеш - черен, четвъртит.С разширени вени.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Искам да кажа каквото съм казал - квадратен:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:80237345_tak-vot-tyi-kakoj-kvadratnyij-koren.jpg
Прегледи:1
Размер:114.9 КБ
ID:5576024
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                А да попитам някой бил ли е в заводите на СААБ и знае ли точно какво произвежда СААБ и за кого и каква точно империя представлява ?Подсказка - СААБ е видимото име на една империя от фирми,някои от тях с оборот съпоставим с нашият брутен вътрешен продукт и световно известни.Грипените си летят и то здраво,че даже кацат и излитат от едни пътища и то никак дълги.Виждал съм ги в раьона на Троллхатан.Не го знам що за самолет е ама ми направи впечатление че каца и излита от нищото.Може да не е най-доброто,ама какво ни е нивото на нас?
                                BMW X6

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X