Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Помня една мъдрост изказана в "Седмте самураи" - по-евтино е да купиш хора с мечове, отколкото мечове. Не знам дали е така при въздушното патрулиране, но ако не беше така, трите прибалтийски държави досега да се бяха уредили със собствена авиация. Е самочувствието страда от факта, че някой друг лети въоръжен в небето ни, но ако имаме средства с които този някой друг да го накараме да не лети, въобще не ми пука.

    При положение, че липсва цялостната концепция за тортата "отбрана", не ми трябва златната и черешка.

    Коментар


    • #92
      От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
      Босс - не друго човек ама много се дразня - искали нашите хубостници Грипен. Браво.... Специалните ни сили пък искат барем по един чифт читави кубинки и по един гора-текс, и некви такива "подробности " като прилични раници и спални чували. Ама няма- при това няма вече 7 ма година ..... Бронираните Г класи в Афганистан са с полупрозрачни стъкла (матирани са от пясъци и чакълища) ама и за тяхната замяна пари "няма". И изобщо списъка на нямане в тея дето всеки ден чакат да им падне мината на главата или някой изперкал шахид в униформа на афганистанска армия/полиция да ги зачеше на къси редове е по- дълъг от брадата на пророка. И на тоя фон техни величества летателите "искали" еди кво си.... Аман бре...

      А да видиш аз за какво пиша 3 страници вече - или купуваш това което ти трябва и го купуваш ново или не си играй с боклуци които на третото крьгче им изтича ресурса,а тегача на дежурни машини водна помпа няма щото няма пари за нея.

      Авиация ни трябва,тя почва и така ще бьде.Ма в момента с тия пари ни трябва колкото и на Македонците,колко Г класа у Афганистан.Тойота Хайлукс нямаше ли или Гто по-евтинко им стьпи.Или ведньж да взема процента от Геги па после да се оправят.........


      Не сьм в игрите,не сьм бил и военен ако не се брои службата,но израснахме по едни места по едно време което като го сравнявам сьс сегашното и сегашната ситуация..............ебем ти и Фките.Многоцелеви,след 2 години половината няма да могат да отлепят,а вие ще се вьрнете кьм вьшкарниците.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #93
        От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Българската "пехота" е викала не еднократно въздушна поддръжка , получавала я е и е коригирала попаденията. Проблема е, че в нито един от случаите това не е бил български самолет. Също така е викала не еднократно "медивак" , получава го е - и пак никога хвъртикоптера не е бил български. На последният "Джакал Стоун" имаше и разиграване на насочването на "умна" бомба от роден разузнавателен екип.... само дето "бомбата" я хвърли Ф 18 ка от Авиано.
        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
        No man left's behind !!!!

        Коментар


        • #94
          От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Имаме половин летище сега. Тогава имахме по две летища в окръг и всичките много въоръжени, много налетяни, много супер... Само дето аз, като пехотинец, за двете години от 15.09.1988 до 30.08.1990 нямам нито едно занятие с, против или поне на тема авиация. Тогава поне имахме читави кубинки. Та карахме пеша, щото БТР- имахме за един взвод, а бяхме в школата цял батальон пехотинци.

          Сега знам, че кубинки като хората нямат. Купуват си ги сами, ако искат читави.

          Иначе и на мен ми се иска да имаме поне две ескадрли "Грипен" и една евроистребители, ама лисва тортата на която да турим тази черешка. А ако се сдобием с Ф-ки тази черешка освен излишна, освен скъпа, ще е и леко загнила. Голямата прахосмукачка не ми е от любимците. Въобще всико създадено от "Локхийд-Мартин" възприемам с леко недоверие. До началото на седемдесетте са били изключителни майстори на летящи неща, но в края на 60-те когато тече конкурса за нов стратегически въздушен транспорт решават, че е по-изгодно да се инвестира в ... америкаците му викат "лобизъм".
          Последно редактирано от Alexr; 20-10-12, 01:14.

          Коментар


          • #95
            От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            А да видиш аз за какво пиша 3 страници вече - или купуваш това което ти трябва и го купуваш ново или не си играй с боклуци които на третото крьгче им изтича ресурса,а тегача на дежурни машини водна помпа няма щото няма пари за нея.

            Авиация ни трябва,тя почва и така ще бьде.Ма в момента с тия пари ни трябва колкото и на Македонците,колко Г класа у Афганистан.Тойота Хайлукс нямаше ли или Гто по-евтинко им стьпи.Или ведньж да взема процента от Геги па после да се оправят.........


            Не сьм в игрите,не сьм бил и военен ако не се брои службата,но израснахме по едни места по едно време което като го сравнявам сьс сегашното и сегашната ситуация..............ебем ти и Фките.Многоцелеви,след 2 години половината няма да могат да отлепят,а вие ще се вьрнете кьм вьшкарниците.
            Щото горе долу по същото време (във връзка с едни леки политически пазарлъци за ЕС) се подписа и рамков договор с Даймлер- Крайслер за цитирам 12 000 единици автомобилна техника. От тоя договор са изпълнени около 3% към днешна дата , та се налагаше да се вземат гегите "по неимение лудшего". В момента единствените машини които нямат проблеми в Афган са Хъмвитата - щото ги караме при хамериканските изедници и там ни ги ремонтират директно в базата и вместо фактура подавят листчето с "подпишете тук". Същата е и причината да се закупят ф16 - щото за тях ако закъсаме за нещо може да поплачем малко и да ни огрее.... Навремето когато ако не се лъжа Норвегия или Дания беше решила да излиза от проекта Ф 35 Бучо велики им беше казал - ОК- и ако имате проблеми някакви откъм Изток - предлагам да се обадите в Стокхолм за поддръжка.
            Последно редактирано от Mad Dog; 20-10-12, 01:14.
            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
            No man left's behind !!!!

            Коментар


            • #96
              От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Алекс иде ми да си трая и това ще направя,но потьрси едно време колко дни в седмицата пердашиха бомби на полигоните.И вие и те сте си работили по задачите,няма нужда да има пехота която да му рькопляска като уцели целта с МИГа.

              Говорим за пари,време,пилоти,самолети...............сега пари като няма ни остава времето,за пилоти,самолети и полети.............е ясно.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #97
                От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Mad Dog, аз ще го кажа, ти ме поправи само, ако греша. Може ли човек със средно добра кашишка подготовка и далекобойна пушка да извади от строя "дежурни машини" в Графа? Аз си мисля, че може. Щом ги виждах от пътя.
                За незапознатите- това са самолетите, които са в пълна бойна готовност за излитане. Първа защита на въздушното пространство. Машините, които трябва да предотвратят директно попадение на полосата на летището- гръмнат ли полосата, поделението започва да цака карти...


                От горното, аз поне си вадя заключение, че сопата за прескачане ни е височко. Играем си на войници...
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #98
                  От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  Алекс иде ми да си трая и това ще направя,но потьрси едно време колко дни в седмицата пердашиха бомби на полигоните.И вие и те сте си работили по задачите,няма нужда да има пехота която да му рькопляска като уцели целта с МИГа.

                  Говорим за пари,време,пилоти,самолети...............сега пари като няма ни остава времето,за пилоти,самолети и полети.............е ясно.
                  Ами не беше толкова често. Поне веднъж седмично бяхме на нашия си полигон на Венеца. Техния беше отсреща - отатък Владиня. Нямам особен спомен от множество летящи самолети. Веднъж на две или три наши занятия да съм видял самолет. Това ми се струва по-малко от колкото трябваше, ако вървеше обучение на пълна пара в Долна Митрополия.

                  А колко сме си отработили задачите - това е за друга тема. Ама си беше мъка. Не случайно в първото си включване се определих като "по-малко мото и долу-горе стрелкови" според подготовката си.

                  Но да се върнем на темата - още в ранните 90 години някой от типа на Соломон Паси, заяви самоуверено, че нашата авиация ще се модернизира и то точно с Ф16-ки. Извинявам се на бившия ни външен министър, ако той тогава не е казвал такива работи, но мисля, че в битието си на председател на Атлантическия клуб говори такива неща. Та от там ми тръгна един интерес към маркетинговата политика на "Локхийд - Мартин" и май наистина ще ни натресат Ф-ките. След това както с "Хъмвитата", ще са в движение ако американския данъкоплатец се бръкне за нас.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                    Mad Dog, аз ще го кажа, ти ме поправи само, ако греша. Може ли човек със средно добра кашишка подготовка и далекобойна пушка да извади от строя "дежурни машини" в Графа? Аз си мисля, че може. Щом ги виждах от пътя.
                    За незапознатите- това са самолетите, които са в пълна бойна готовност за излитане. Първа защита на въздушното пространство. Машините, които трябва да предотвратят директно попадение на полосата на летището- гръмнат ли полосата, поделението започва да цака карти...


                    От горното, аз поне си вадя заключение, че сопата за прескачане ни е височко. Играем си на войници...
                    Мисля, че аз с "Майнлихера" от балканската война ще мога. Верно, че не всяка дупка в корпуса на самолета е фатална за него, но от около 1500 метра ще мога да уцеля нещо достатъчно важно и уязвимо. Перфектния инструмен за това, обаче е куполната установка на БТР-а. Имам някакъв спомен, че с КПВТ-то трябват около 12 попадения в силуета на самолет или въртолет за да сме сигурни, че няма да полети преди много сложен и скъп ремонт. При това, дистанцията на прицелен огън е два километра. Иначе куршумите му долитат до къде 4-5. Ама с миномет от още по-голяма дистанция може директно да се посоли полосата. А на ф16 не случайно му викат "голямата прахосмукачка". Той не може да лети от писта, която преди излитането му не е изметена. Не говорим за грунтови писти или прави шосета. Там този самолет въобще е неизползваем. Не е нужно да има попадение с бетонобойна бомба на полосата. Чувалче с мозайка да метне някой и излитането се отлага докато се премете целия му път от стоянката до края на пистата.

                    А "Грипен"-а може да се ползва от всяко шосе, което е що-годе хоризонтално и има 800 метра прав участък. Мисля, че ставаше и от грунтови летища, но трябва да проверя.

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      За по незапознатите това са ДВАТА САМОЛЕТА които трябваше да излетят при тревога,а бяха даже 3 по едно време.


                      Куче 3 % викаш,значи имаме още бая Геги да усвояваме.Аз мислех,че в Авганистан и на всяка по гореща точка в света части за Геги много или поне като няма нещо нашите спокойно си го купуват с парици и дьржат техниката в бойна готовност.

                      3%........ако бяха набабанили 'сите 100 сега и за мен щеше Гега да има.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                        Mad Dog, аз ще го кажа, ти ме поправи само, ако греша. Може ли човек със средно добра кашишка подготовка и далекобойна пушка да извади от строя "дежурни машини" в Графа? Аз си мисля, че може. Щом ги виждах от пътя.
                        За незапознатите- това са самолетите, които са в пълна бойна готовност за излитане. Първа защита на въздушното пространство. Машините, които трябва да предотвратят директно попадение на полосата на летището- гръмнат ли полосата, поделението започва да цака карти...


                        От горното, аз поне си вадя заключение, че сопата за прескачане ни е височко. Играем си на войници...
                        Бах... кашиците с повишена мощност (специалните сили) по скоро ще се заиграят нощеска да ти набутат директно два пакета С4 или роден пластит във въздухосборниците..... А иначе - до 1300 м. с нещо в .338 лапуа магнум се уцелва човек- от първи, айде от втори изстрел -не самолет... Група правилно мотивирани и подготвени палавници с размер около рота може да занули родното ВВС в рамките на около 30 минути. След това вече необезпокоявани да си се качът на хелитата от същата тая писта - да помахат по живо по здраво на горящите машини/ хангари и адиос- буйрум или квото там.
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          За по незапознатите това са ДВАТА САМОЛЕТА които трябваше да излетят при тревога,а бяха даже 3 по едно време.


                          Куче 3 % викаш,значи имаме още бая Геги да усвояваме.Аз мислех,че в Авганистан и на всяка по гореща точка в света части за Геги много или поне като няма нещо нашите спокойно си го купуват с парици и дьржат техниката в бойна готовност.

                          3%........ако бяха набабанили 'сите 100 сега и за мен щеше Гега да има.
                          Момент- миноритарен процент от това са Геги -основно са Актрос , Унимог , Зетрус .... Но иначе сметката е, че при настоящият състав на сухопътни войски що годе на всеки солдат можеше да му се зачисли по нещо с трилъчна звезда отпреде.
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Мале NIKSD ако знаеш в къв филм ме вкара.... Просто си го представих.... Направо 4D и със съраунд звук. Тичащите кюфтенца от ОХР то по полосата, които за последен път са стреляли със щатното АК по-лани. Да не говорим на коя минута ще си оправят памперсите и ще изпълзят от помещенията за да... умрат героично.....Лелелелелеле.... А не като да не са се случвали такива неща в историята - САС например им е специалитет и от Втората Световна и от Фолклендите ако не ме лъже склерозата....
                            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                            No man left's behind !!!!

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Mad Dog, входа на домника на дежурни машини гледа към пътя. И пилотите от там излизат... И винаги съм си представял как някой просто спира в канафката, пуска примерно аварийни, сваля прозореца и...
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                                Момент- миноритарен процент от това са Геги -основно са Актрос , Унимог , Зетрус .... Но иначе сметката е, че при настоящият състав на сухопътни войски що годе на всеки солдат можеше да му се зачисли по нещо с трилъчна звезда отпреде.

                                Така де,аз примерно само дадох Гегите,то е ясно,че някой и частите трябва да им носи.На Камаза какво му е,не е по половин милион на бройка ли?Или 50 годишна Виетнамка не вьрши работа и се иска мерник.............баси,чорапи нямат ма в Мерцедеси.


                                А иначе за дежурни машини не е никак сложно,то не трябва и голямо вьображение.АПА,ТЕГАЧ,домникари двама,двама пилоти и още трима кияка имаше.Около кьщичката им няма и ров,няма кьде да легне човек,няма даже и тенеке ограда,че да не се вижда.Има една беседка в която поста пуши,колко пьти сьм ги стряскал като сьм ходил да се преобличам само аз си знам.И брата де,все ми викаше Ше те застреля някой така.........да бе,на половината им трябваше време да си намерят пушката.

                                И каква рота говориш - шут на вратата,коридора е пред теб и в дьното в дясно се вижда шкафа с орьжието,те не си го дьржаха и под леглото или по стаите.

                                Самолетите и те надупени стояха,и зад тях нищо нямаше освен екраните,а като погледнеш кьм пьтя и почти се виждаше крайната сергийка на крайпьтния пазар.Познайте колко дупки има в тая ограда след като това е пьтя през който идват и си отиват пагоните,а и най-краткия пьт на стоп за войската.Не трябва и да тьрсиш,има си пьтеки.

                                Голямата тайна дето е - 2 самолета подьржаха бойната готовност и тях ги пазеше един войник дето половината време пуши седнал в беседка до малка кьщичка изтьпанена на гола поляна.Грипон,Галфон,Голфан............с шамари можеш да ги превземеш еле ако са някои по-лабави.Няма и стреснати новобранци да ти вдигнат или заредят,там се караше шапка на тояга / в сравнение с това какво трябва да е на един такьв пост /.Кой не е стоял там той не знае какво е да стьрчиш като ташак в тава,то знамето,бомби,Консервацията поне имаше кьде да се скатаеш ако те залупат.По-гадно беше на ескадрилите - ходиш по поласата между буксите или на най-ниското и равно място,всеки един добьр с прашка ше ти сьбере очите ако те метне от някьде.А вьтре в буйсите какво мислите има?САМОЛЕТИ МИГ 21,модел 58ма.Галфони да вземат или Европеливан,но поне аларми да им монтират,да не ги крадат за старо желязо.



                                Като казах старо желязо ми идва да ви разкажа как цигани крадяха камионски гуми от старата Аерогара в Графа.Бе 3 дни тумба с цигани и каруци не могат да хванат,а ние за самолети си говорим
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X