Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
    П.П. И стига сте се отбранявали от Турция, освен всичко друго, тя ни е съюзник от доста време вече, а и има доста по-безпроблемни начини да си ни завладее, без да ни присъединява към територията си - това не е нужно! Вижте колко е средната заплата там и колко е тука и ще се сетите...
    Ъхъ, нали затова повдигнах темата с Турция! То и Гърция и Румъния са тъй (съюзници)! За Черно море няма да говорим! И какво остана - Сърбия и Македония? Ми за тях ли ще влагаме тия милиарди?
    П.С. И не ми казвайте, че съюзниците са до време! Знам! Ама това не променя нищо в момента!
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Е да де - на нас нито ни трябва висок таван, нито голям обсег, нито голям товар. За това си има други самолети, най-малкото с по 2 двигателя и доста по-сериозни като размери и всичко останало, включително и цена.

      На нас ни трябва нещо дето се обслужва лесно и харчи и струва малко. И ни трябва да го ползваме максимално дълго време, щото не можем да ги сменяме през ден, дори бидейки втора ръка. Колкото по-малки са тия разходи, толкова повече ще има за летене.
      Ми сметката ти би била правилна при една нормално функционираща система - ама не е баш така в родната конкретика. ПузвУлиети да ви убЯсни милорд: Парите не са константна даденост - те се преразпределят в началото на всяка година на т.нар. военен съвет. От гласуваният от НС бюджет , първо се изваждат парите за заплати, после парите за командировъчни и за осигуряване на мисиите. След това сумите дължими по рамкови договори След това почва боя кой колко и за какво да вземе. Всъщност бюджета на ВВС винаги е бил около 80-90% от всички суми за "дълготрайни материални активи" .... От там на сетне, дори и хвъркатите нямаха очички да искат много пари за керосин или примерно за елементарни консуматива (един тъп търг за пиропатрони се отваря и затваря пет пъти, поради липсата на средства)- подобен е и примера с противообледенителите на хеликоптерите станал печално известен около с. Бисер. Елегантното на решението Ф -16 е че това е еднократна сделка, която ще бъде гласувана от НС и като краен резултат парите ще бъдат платени за сметка на републиканския бюджет (или по- точно на излишъците по него към края на годината), а не от бюджета на МО. Защо- защото сега са изпаднали сега се вземат и плащат. Ако обаче се вземе нещо на дългосрочно изплащане шансовете същото да бъде прехвърлено , като досегашните рамкови споразумения към бюджета на министерството е около 80%. Т.е. пак се връщаме на патовата ситуация , при която огромният процент от пари за отбрана отиват за погасяване на задължение. С други думи МО е като български гражданин на бюджетна заплата- като си плати парното и тока, и даде по някой лев джобни на децата пари му остават , колкото да си купи едно парче салам кучешка радост, една бутилка шльокавица и да се натряска от мъка.
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        То е ясно че в тая тема сметките не можем да направим, щото са без кръчмаря.

        Ама защо реши че кинтите за Ф16-ките ще се дадат на куп, и от следващия ден ще започнат да хвърчат?
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
          излизат по 68 мил. за грипена, срещу 74 мил. за нов F16, срещу 50 мил. за португалските.
          А Гаргамела какво включва в тая цена?И нов Ф16 не влиза и в сметката,а нещо на 20+ години което си е разлика и то голяма.Все едно да сравняваш ТЛК 80 с ТЛК200.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            За мене е безсмислено да се купуват самолети втора употреба независимо от "изгодната" цена . Такъв тип машини се купуват с переспективата че ще летят едни 30 години машини с изтекъл и изтичаш ресурс и сега си имаме достатъчно .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              600 милиона за 12 бройки и 475 милиона за тренировки и подрьжка,това уйро,не левове,крайна цифра милиард и горница за следващите 5 години.Добре,че Румьнците ни изпревариха за сделката ма сега са СИЛА,а не като нас

              Направо бият кой не вземе
              Последно редактирано от BENZBOSS; 22-10-12, 07:25.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                Трябва войска за малък конфликт или за спиране на група. Човека ви го каза по горе- ако ще мислим за Турция като нападател, веднага забравяме за каквито и да са по-големи от РПГ системи. Просто ще ни сметат за ден-два.
                Трябва но високо мобилна, добре оборудвана и добре тренирана малка армия специални части. Гаргамели, мигчета, ефчета... ще отнесат шамарите за първия половин час при конфликт с големите. Самолети ни трябват за спиране на тъп терорист каращ към София. Всичко останало е пъчене на въшливи гърди. И прахосване на пари.
                Абсолютно!+1!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                  Кхъ.кхъ. Ами... не е баш тъй. Всъщност добави две нули отгоре, умножи грубо по две и ще получиш що годе вярна цифра. Което е останало от около 1.5 милиарда патрона. Това е и една от причините поради които армията все още не е преминала на 5.56 мм. Всъщност парите за цялото превъоръжаване на Сухопътни войски съставляват около един/един и половина самальот.... Просто за протокола. И патрони и АК та и РПГ та и ПК има- бол...Лошото е че след последните "риформи" май 2014 няма да има кой да ги носи. Благодарение на генерираната паника за пенсиите и заплатите при пенсиониране всичко което е навършило 20 години служба (или 15 летателни) си е написало вече рапортите и само чака да види кво ще стане. За сведение - и парашутистите получават летателни и те също имат право да се пенсионират на 15 тата година- което означава, че в единият вариант целият сержантски състав (и голяма част от офицерите) могат тея дни да кажат "аривидерчи" - в това число и реално всички "инструктори".
                  А за другото- не ме разбирайте неправилно - не съм против това да имаме модерно ВВС , както и модерен флот, абе модерни въоръжени сили един вид. Ако говорим за ВВС съм най навит на Евро- бойците- това есамолет който още поне 40 годинки (с модернизациите) ще е актуален - а в момента е най-доброто достъпно на пазара.... НО....
                  Дали е така, както казваш..?!! Написал съм "резерв"! По-големите количества са в складовете по частите, но 400 000 000 патрона армията ни отдавна няма. Въпросния резерв е заделен да обслужи оръжейния резерв на кал. 7,62, който ще се задели след преминаването на натовския калибър. Демек, ако недай си боже стане нещо и се наложи всеобща мобилизация - джепането ще се изпука за няколко часа до едно-две денонощия и после - гащи долу! Цифрата която съм посочил е неофициална... Дори да е занижена с една-две нули пак е нищо и съм сигурен, че ако се изкара една статистика за разходваните муниции в Афганистан и Ирак (изстреляни патрони/убит чаршаф), тя ще докаже думите ми!

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    От У.С. и НАТО трябва да бутнат рамо,тия на стрелби за 1 час стрелба ,2часа метат гилзи,ще чупат малко 7.62 не може да нямат!Изгодни свестни изтребители,обаче няма как,те си имат , ще изискат и от нас и трябва да си купиме,ако ще и 3,4 бр.,те повече не ни и трябват-за патрул и за наземна огнева подръжка!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                      ... Колкото до тт данни - единствените предимства на грипена е, по-лесното обслужване и по-ниския разход. Нито виждам да носи повече товар, нито да има по-висок таван, нито по-голям обсег ...
                      Грипен-ът е правен за нуждите на една страна с размера на България, на която би могло да й се наложи да се отбранява срещу многократно превъзхождащ противник в лицето на СССР (имаше такъв по времето, когато направиха Грипен ). Като имаш предвид скромните ни нужди на дребна държавичка по-лесното обслужване и по-ниския разход са много съществени аргументи.
                      На всичкото отгоре, това нещо може да излита от 800-м писта, защото са го мислили да може да действа от пътната мрежа и след като превъзхождащият противник направи неизползваеми авиобазите.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                        Дали е така, както казваш..?!! Написал съм "резерв"! По-големите количества са в складовете по частите, но 400 000 000 патрона армията ни отдавна няма. Въпросния резерв е заделен да обслужи оръжейния резерв на кал. 7,62, който ще се задели след преминаването на натовския калибър. Демек, ако недай си боже стане нещо и се наложи всеобща мобилизация - джепането ще се изпука за няколко часа до едно-две денонощия и после - гащи долу! Цифрата която съм посочил е неофициална... Дори да е занижена с една-две нули пак е нищо и съм сигурен, че ако се изкара една статистика за разходваните муниции в Афганистан и Ирак (изстреляни патрони/убит чаршаф), тя ще докаже думите ми!
                        Преминаване в натовския калибър се очаква на най- близкото кукуво лято..... А баш тогава ще си ебе мамата щото тия патрони не са на остатъчна стойност от 19ХХ големия сняг, а трябва да се пазаруват днес и по актуална пазарна цена.... Те тогава и по три патрона на година няма да има.... Количествата са приблизително тези за които споменах. Проверено...
                        П.П. Сега погледна- само миналата година МВР са опродали около 12 милиона като "излишък". МО ако не ме лъже склерозата тази година пусна някъде около 20 - основно стари партиди.
                        Последно редактирано от Mad Dog; 22-10-12, 08:51.
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          На всичкото отгоре, това нещо може да излита от 800-м писта, защото са го мислили да може да действа от пътната мрежа и след като превъзхождащият противник направи неизползваеми авиобазите.
                          Според някои сведения - на 600, и излитане и кацане, без спирачен парашут. И се обслужва от техник + 5 човека за 10 минути, преди пак да излети.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Добре де, боса ни сведе тука една информация обаче никой не се хвана за нея.На Хърватия им трябват 12 /без да взимаме в предвид марката/, а на България - нито един брой.И що така?
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              С какво старо Фче превьзхожда 29ка?
                              Задаваш въпрос към масовата публика тук какъвто съм и аз или?Навярно обаче ще получиш доста типични отговори от доста "специалисти".
                              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                                Преминаване в натовския калибър се очаква на най- близкото кукуво лято..... А баш тогава ще си ебе мамата щото тия патрони не са на остатъчна стойност от 19ХХ големия сняг, а трябва да се пазаруват днес и по актуална пазарна цена.... Те тогава и по три патрона на година няма да има.... Количествата са приблизително тези за които споменах. Проверено...
                                П.П. Сега погледна- само миналата година МВР са опродали около 12 милиона като "излишък". МО ако не ме лъже склерозата тази година пусна някъде около 20 - основно стари партиди.
                                Продават като луди всичките! Само за Грузия кой-знае колко замина преди и по време на кризата там (аз знам за поне два кораба)... А какво се води на отчет по документи и какво реално има в складовете е съвсем отделен въпрос (както и това - какво от него става за нещо...)... Та запасите ни биха стигнали да се оправим с няколко хиляди човека - примерно както беше проблема в Македония и то при положение, че Биг Брадър подпира от въздуха! Толкова са ни силиците на армията в момента и самолетите съвсем не са и най-големия проблем!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X