Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Първоначално публикуван от cross4funbg Преглед на мнение
    Има ли значение? Руско е, и е безаналогово - значи требе да се купи! ...
    Сляпото отричане на нещо само защото е руско никак не се различава от сляпото превъзнасяне, защото е руско. Т.е. присмяла се кука на крива бука ...

    А за случая би могъл лекинко да попиташ, примерно, кака си Вики и да видиш, че в сравнение със западни аналози, Ми-17, ако че НЕ е "без аналогов", може да носи повече товар и да се вдига на по-голяма височина. Отделно по-ниска цена на придобиване и поддръжка.

    С подобен казус сега се сблъскват американските другари в Афганистан, където отначало купуваха Ми-17 за афганистанските ВВС, а в един момент политиците натиснаха военните и взеха да доставят UH-60A Black Hawk. При което се оказва следното:
    а) Ми-17 афганистанците го поддържали на 80% със собствени сили и до 20% с помощта на външни специалисти. За поддръжка на американския хеликоптер са принудени да разчитат на 100% на външни специалисти;
    б) Блекхоук носи 2 пъти по-малко товар от Ми-17. Т.е. за превозиш, примерно, 1 взвод, трябва да вдигнеш 2 UH60 вместо 1 Ми-17 ...
    в) Ми-17 се качва на места, където американецът не може.

    В крайна сметка, основният плюс на новия вариант се оказва политическата коректност. Това, от гледна точка на афганистанците де. За американците е ясно. Дори и да плащат повече им е по-изгодно парите да отиват в техен производител. А и private contractors, които поддръжат хеликоптерите, са си техни ...

    Ние дали имаме нужда от хеликоптер като Ми-17? Я да видим! Откак падна онзи в Крумово, дали не останахме без хеликоптер, който да може да гаси горски пожари?
    Унгарци, поляци и турци май нямат никакъв проблем да използват руски хеликоптери. Последно, поляците май си купиха няколко бройки преди 8-9 години. Продължават да си използват и Ми-24. Ако че е руски ...


    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    ... Инак какво Чавдар бил казал, означава само какво Чавдар бил казал. (А и то е "лекичко" различно от това, което ти интерпретираш.) Най-малкото, защото това не е вярно (поне наполовина). Защото ако е вярно, че Русия е единствената държава в Европа, която след Втората световна война е анексирала територия от- и осъществила нападение над- -съседна държава, то изобщо не е вярно, че тя и Турция били единствените, които били пращали войски в други държави. Това са правили комай почти всички, включително и ние. ...
    Правиш ли разлика между повече или по-малко международноправно урегулирани мисии зад граница и турското (както и руско) прескачане през комшийски граници, защото "така ни устройва и можем да си го позволим"?
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 20-01-19, 09:42.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Ние дали имаме нужда от хеликоптер като Ми-17? Я да видим! Откак падна онзи в Крумово, дали не останахме без хеликоптер, който да може да гаси горски пожари?
      Това защото едни хора осраха обществената поръчка за бамби пакетите за Кугърите.Инак руския е по-евтин квото и да гледаме.Само, че Ми-17 нов няма да видим вече.Дори когато говореха за хеликоптер да се купи само с идеята за борба с пожарите, не се споменаваше руският.Зер кинтите идват от запад, няма как да идат на изток.

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        То по тази логика и проблемите между Русия и Украйна са чисто технически един подпис на Хрушчов някога И като правило инициатор винаги е била Украйна на въпросните заглавичквания . Само че последния път не им върза с Путин .
        Какво бил подписвал Хрушчов е без значение, когато преди трийсет години се основа независимата държава Украйна, той не само, че не беше никакъв фактор, ами беше и покойник. Също и когато се даваха международни гаранции за неприкосновеността на суверенитета ѝ, когато трябваше да се откаже от ядрените си оръжия.
        А техническите проблеми са точно технически - има острови (десетки), от които като мериш 12 мили и си върху континенталната територия на Турция (респективно и обратното). И ред други неща от тоя род.


        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Правиш ли разлика между повече или по-малко международноправно урегулирани мисии зад граница и турското (както и руско) прескачане през комшийски граници, защото "така ни устройва и можем да си го позволим"?
        Правя, точно това и казвам.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
          ... Само, че Ми-17 нов няма да видим вече.Дори когато говореха за хеликоптер да се купи само с идеята за борба с пожарите, не се споменаваше руският.Зер кинтите идват от запад, няма как да идат на изток.
          На този етап стига да си оправим поне наличните. В т.ч. и Ми-24. Като тази работа не е задължително да се свърши от руснаци. Турците са подписали договор за ремонт на Ми-тата на тяхната жандармерия с Украина. И без това до преди няколко години двигателите на руските хеликоптери идваха от там. Поляците пък имат някакви схеми за модернизация на Ми-24, в т.ч. и с интегриране на оръжия по западни стандарти (оръдие, ракети на Талес, че май и за ПТУР).

          А вече, ако някой тръгне да ни дава пари за купуване на техника, естествено, че ще се съобразяваме с него.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            На този етап стига да си оправим поне наличните. В т.ч. и Ми-24. Като тази работа не е задължително да се свърши от руснаци.
            Като изключим сделката за ремонт на Су-25, при нас мисля винаги заляга в проекта за ремонт или модернизация да е с разрешение или участие на производителя.

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              "Ода за Безаналоговите"
              Къде видя да отричам нещо бре другарю Матросов. Нали това казвам - най-добре да се прекрати процедурата за Фъ-тата и да се вземат Ми-та и Цъ-та!

              Иначе хвала ти правим с какъв комсомолски плам браниш всичко руско само не дай боже някой да напише нещо за тях дето те жегва.

              Еххх хамерико... хамерико - завиждай! Защото никой нема да ви люби тъй дълбоко от сърце, душа и Д.




              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              На този етап стига да си оправим поне наличните. В т.ч. и Ми-24. Като тази работа не е задължително да се свърши от руснаци


              Злите езици говорят, че ремонтите могат и се правят във България.
              Последно редактирано от cross4funbg; 20-01-19, 13:08.
              Life is good... on a dirt bike!

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Мислете за Ф-16 - там ВСИЧКО ще бъде 'по второ направление'... Съответно - а сме решили, че нещо не ни е изгодно - а са ни спряли кранчето...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Що се сравнява Ми 17 с "Блекхоук"?Нямат общо,освен че са и транспорт.Ми17 е сравним.като габарити с Кугър,Сиа Кинг,СН,до някаква степен с Чинук .Ми 17 си е летящ вагон ,сравнен с Блекхоук.Блекхоука замества работата на Хюито.
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Първоначално публикуван от cross4funbg Преглед на мнение
                    ...



                    Злите езици говорят, че ремонтите могат и се правят във България.
                    Спокойно, г-н активен борец срещу тъмните сили! Ако у нас е останал някакъв капацитет за ремонтиране на хеликоптери, няма лошо и тук да се направят. Ама нещо не се забелязват признаци да е така. Щото иначе не би трябвало са сме останали само с един летящ Ми, колкото да го покажат на парад.

                    Това, какво можело да се направи у нас, го приказват най-вече едни пребоядисани другари, които крадат и с гъза си, та нищо не остава.

                    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                    Що се сравнява Ми 17 с "Блекхоук"?Нямат общо,освен че са и транспорт. ...
                    Сравняват го американските другари, че заместват едното с другото в Афганистан.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Мислете за Ф-16 - там ВСИЧКО ще бъде 'по второ направление'... Съответно - а сме решили, че нещо не ни е изгодно - а са ни спряли кранчето...
                      Еее, ти че плашиш куче с кокал. Като ни спрат кранчето кво? Че седнем да им се молим ли, че си го преместим в другия крачол и толкова. Щото както знаем и без това от осем самолета няма смисъл(освен да разсмиваме руснаците с тях де ). Но да, все пак е по-добре да вземем Ми-та и Цъ-та - те ще са по 38-мо направление и няма никакъв шанс при каквито и да е обстоятелства бра-тушките да спират каквото и да било кранче. Може и Грифони, ма за тях требе доста да замижим за хамериканското им кранче, а нема да е лесно, че остава неприятен вкус, та за туй Ми-та и Цъ-та.




                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      Що се сравнява Ми 17 с "Блекхоук"?Нямат общо,освен че са и транспорт.Ми17 е сравним.като габарити с Кугър,Сиа Кинг,СН,до някаква степен с Чинук .Ми 17 си е летящ вагон ,сравнен с Блекхоук.Блекхоука замества работата на Хюито.
                      Щото се пише "Ода за Безаналоговите" и требе да се предаде повече значимост, те за това!




                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Ама нещо не се забелязват признаци да е така.
                      Е, сори аз взимам инфото от Кака Вики не като тебе с връзките дето го взимаш от сенките и кораба майка, та съм се объркал. Оказа се че даже няма капацитета българското знаме да нарисуват на вертолета, а какво остава за нещо по сериозно. Ехх Тато - Тато на кого ни остави!
                      Последно редактирано от cross4funbg; 20-01-19, 16:43.
                      Life is good... on a dirt bike!

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Първоначално публикуван от cross4funbg Преглед на мнение
                        ... Ехх Тато - Тато на кого ни остави!
                        Как на кого, на най-добрия си ученик - Човека от народа и неговите верни другари ...

                        А за капацитета ... Когато фактите говорят ...

                        ... От 5 хеликоптера Ми-17 не лети нито един, от 5 Ми-24 лети само един, от 12 "Кугар" летят 3-4, а от 6 "Бел" летят 3
                        0 от 5, 1 от 5, 3 от 12, 3 от 6 ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Мислете за Ф-16 - там ВСИЧКО ще бъде 'по второ направление'... Съответно - а сме решили, че нещо не ни е изгодно - а са ни спряли кранчето...
                          Хе хе, това не беше ли от репертоара от времето на "приятелството" ни с кремълци?
                          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                            Хе хе, това не беше ли от репертоара от времето на "приятелството" ни с кремълци?
                            Аз не знаех, че "първо направление" ("братски соцЯлистически страни от СЭВ и ВД") още съществува във външната ни търговия... макар и редуцирано до Матушка.
                            Ама що ли се чудя, като натам изтичат най-много мЕлярди $$$$
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              А за капацитета ... Когато фактите говорят ...

                              0 от 5, 1 от 5, 3 от 12, 3 от 6 ...
                              Това какво доказва за капацитета? Щото аз на същото мога да ти отговоря с:

                              Life is good... on a dirt bike!

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Аз не знаех, че "първо направление" ("братски соцЯлистически страни от СЭВ и ВД") още съществува във външната ни търговия... макар и редуцирано до Матушка.
                                Ама що ли се чудя, като натам изтичат най-много мЕлярди $$$$
                                Тия направления не се определяха толкова от посоката, колкото от разплащателните инструменти. Съответно изгубиха смисъл много отдавна, откогато българският лев отново е истинска, нормална, състоятелна валута.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X