Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Единствената причина Турция да може, а ние не, са пари. Какъв би бил проблемът ние да си купим и Грипен, и Ф-16 (та и още някакви, или пък по-повече от същите), ако можем да си ги платим. Но понеже не можем, ще купим само по-доброто и именно в осем бройки.
    Предполагам логистично-организационен? Не,че ако набиеш много пари не може да стане, ама в един момент се пита, дали има смисъл.
    То и турците се съмнявам да купят и двете ЗРК. Ще получат Патриота, именно защото се засилиха да взимат С-400 и американците изведнъж се сетиха, че можело, що да изпускат парете.
    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Като стана въпрос за парите, времето, качествата и пр... Оня въпрос, защо не са ни предложили и разни други самолети, става пак интересен.... Ако цената се вдигне до тази за F16 плюс разходите за ремонт на руските докато го доставят, може пък и да се предложи нещо свястно и в кратки срокове.
      Логично е, да се направи нов конкурс, с новите условия.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
        Предполагам логистично-организационен? Не,че ако набиеш много пари не може да стане, ама в един момент се пита, дали има смисъл.
        То и турците се съмнявам да купят и двете ЗРК. Ще получат Патриота, именно защото се засилиха да взимат С-400 и американците изведнъж се сетиха, че можело, що да изпускат парете.
        Защо питаш, като сам отоваряш?
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          не е по темата...
          Последно редактирано от Dagobar; 17-01-19, 11:58.
          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
            Е па щом казваш, че биографиите на всички тези 1001 гения по избор е партенка, ОК, съгласявам се.
            Признавам, че не съм ги чел всички, но ти се доверявам безрезервно.
            Не само аз казвам:
            Първоначално публикуван от Ясен
            Аз да напомня: Алберт Айнщайн е бил лош ученик и тн само в някои пошли вицове. Документите, които са му издавали разни образователни институции са налични сканирани в Интернет, потърсете си ги.

            Същото се отнася и за други велики хора, на които се приписват традиционни калпазански качества.
            А шуробаджанащината е явление световно. Израстването в йерархията на големи корпорации или учреждения е изследвано от много учени (а и от учЕни също).
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Дразни ме представянето на F16 като нещо безаналогово, безалтернативно и априори най-доброто за нас, без да ни се казва докрай какво ще е точно. Това от страна нашите политици и лобистите на "Локхийд-Мартин". Този тон нещо ми е познат и тук много членове на форума скачат срещу него, когато идва от североизток, ама сега като идва отатък голямата вода го приветстват. На ниво държава, на САЩ им е малко все тая какво ще купим, щото "Грипен"-а го правят половината с американски компоненти. И то по-скъпите компоненти. Обаче лобистите на СААБ не са били на стаж в "Локхийд Мартин" и сега СААБ губи.
              Бягането от конкурса ме дразни! Като са толкова велики "Локхийд-Мартин" ми да заповядат на конкурса и да размажат с офертата си недостойните. Ама не идват на конкурс! Защо ли? Защото предлагат най-доброто на най-добрата цена или защото ни пробутват боклук по цена на нещо истинско? Нещо като онези ученически раници, за които разказах в една затворена тема: https://www.offroad-bulgaria.com/sho...67#post3359467

              Другото което ме дразни е лекотата с която неглижират един голям недостатък на F16 - разположения му отдолу въздухозаборник. Заради него стоянката, рулевите пътеки и пистата му трябва да са не просто пометени, а изпрахосмучени, за да може самолета да излети или кацне. В другия случай засмуква всякакви боклуци от земята и поврежда двигателя. Та като знам какви мърльовци сме, а познайте дали пистите ще са в нужното състояние или постоянно ще си подменяме лопатки по турбините.
              И едно последно съмнение - дали F16V ще са новопроизведени или "Локхийд - Мартин", като един Франкенщайн, ще усвоява "труповете" от хранилищата в Аризона и Ню Мексико и ще ни ги представи като нови. Щото прочетох, че USAF имат някаква програма да им осъвременят 841 стари самолета до стандарт "V".
              И много бързо се забрави, че ни се предлагаше и нещо от "Боинг", ама го изкараха невъзможно скъпо, ненужно съвършенно и въобще заметоха идеята.

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                Аз това го разбрах като въпрос, та рекох да предположа.
                То и е въпрос, но поскоро риторичен, а и ти в края на краищата до същия извод стигаш.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  не е по темата
                  Последно редактирано от Dagobar; 17-01-19, 11:59.
                  Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                    ...На ниво държава, на САЩ им е малко все тая какво ще купим...
                    Надали. Купуване на самолет от тях означава влияние, хич и да не гледаме парите. Конкретно за Локхиид-Мартин означава и още поръчки за новя завод, тоест заводът ще им излезе по-евтин, когато има повече поръчки. Едни шефове ще прибират заплати и бонуси, по-големи и по-дълго време, едни тамошни служители ще взимат и те заплати по-дълго време. Това че на нас тия работи са ни чужди на държавно ниво, не означава че някой ги е отменил.

                    Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                    Ама не идват на конкурс! Защо ли? Защото предлагат най-доброто на най-добрата цена или защото ни пробутват боклук по цена на нещо истинско?
                    Защото имат достатъчно влияние за да реализират такива сделки.

                    Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                    Другото което ме дразни е лекотата с която неглижират един голям недостатък на F16 - разположения му отдолу въздухозаборник.
                    Едни го неглижират, други го преекспонират, а истината, както винаги, е някъде по средата. При бройката произведени и в експлоатация F16, включително в пустинни условия, за тия над 40 години ми се струва че би-трабвало да е кристално ясно колко е недостатък и колко не е. За който гледа обективно де. То и за колесниците и останалите неща.

                    Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                    И едно последно съмнение - дали F16V ще са новопроизведени или "Локхийд - Мартин", като един Франкенщайн, ще усвоява "труповете" от хранилищата в Аризона и Ню Мексико и ще ни ги представи като нови.
                    Ще ни предостави самолети със съответните спецификации за летателни часове, планови ремонти и поддръжки и т.н. От какво и как ги е сглобявал е без значение, ако си покриват спецификациите. Ако не - за бой са не американците, а тия, дето си затварят очите или просто лъжат.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                      не е по темата
                      Абе темата, тя вече темата не е по темата (няма общо със заглавието). А беше интересно.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Абе темата, тя вече темата не е по темата (няма общо със заглавието). А беше интересно.
                        Беше. Aма вече триха един път. Сега пак да напишем 2-3 страници и пак да ни изтрият- мързи ме. А и може някой задвратник да отнесем...
                        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Надали. Купуване на самолет от тях означава влияние, хич и да не гледаме парите. Конкретно за Локхиид-Мартин означава и още поръчки за новя завод, тоест заводът ще им излезе по-евтин, когато има повече поръчки. Едни шефове ще прибират заплати и бонуси, по-големи и по-дълго време, едни тамошни служители ще взимат и те заплати по-дълго време. Това че на нас тия работи са ни чужди на държавно ниво, не означава че някой ги е отменил.
                          Интересите на държавата САЩ няма да са ощетени и в другия случай. Но на "Л-М" ще са. И понеже там имат великолепни лобита във Вашингтон, от там тръгва натиска към нас. Този натиск не е добър нито за нас, нито за САЩ, но на "Л-М" не им пука.
                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Защото имат достатъчно влияние за да реализират такива сделки.
                          И затова на всяка цена избягват конкурса! Защото на конкурса ще умрат.
                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Едни го неглижират, други го преекспонират, а истината, както винаги, е някъде по средата. При бройката произведени и в експлоатация F16, включително в пустинни условия, за тия над 40 години ми се струва че би-трабвало да е кристално ясно колко е недостатък и колко не е. За който гледа обективно де. То и за колесниците и останалите неща.
                          Ами не съм сигурен, че точно ние, точно с пресонал набиран по критерия "кой е готов да работи за МРЗ" ще осигурим нужната поддръжка на наземните съоръжения. Още повече, че най-вероятно почистващите пистата машини ще си останат съветските. Дето са на възраст около моята. Да се надяваме, че имаме писти дето са по-гладки от плитко изорана нива, та поне с колесника няма да има проблеми.

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Ще ни предостави самолети със съответните спецификации за летателни часове, планови ремонти и поддръжки и т.н. От какво и как ги е сглобявал е без значение, ако си покриват спецификациите. Ако не - за бой са не американците, а тия, дето си затварят очите или просто лъжат.
                          Ами точно поради
                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Защото имат достатъчно влияние за да реализират такива сделки.
                          никой няма да посмее да не приеме, това което ни се пробута.

                          Затова - за да сме по-далеч от греха - конкурс с нашите условия, дават техните условия, и да видим дали ще се договорим, но публично! Просто не желая с моите пари да се правят тайни договорки. Щото те ще са тайни само от нас - данъкоплатците.

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Няколко дни им слушам какво говорят по разни интервюта и предавания , та какво разбрах. Обявили са конкурс , но година и половина са водили разговори с американците.
                            Това което ще се купи , ще струва доста над обявената сума в конкурса , но е секретно колко повече. Първите два самолета ще дойдат най-рано след 5-6 години. Ще трябва да заплатим цялата сума наведнъж предварително след подписване на договора. Според новата комисия от специалисти , Грипен е по добър като самолет , получаваме 10 самолета , първите два идват до две години , идват с ракети въздух-въздух , плащаме разсрочено , офертата отговаря на зададената в конкурса. Но Ф16 печели , защото има и допълнително въоръжение/същото се доставя и за Грипен/ , има срок на експлоатация 80 години. Типично за обществена поръчка от правителство на герб. И сега най-интересното. Американците ще обучават пилотите на четири самолета , като първо ще започнат на витлов самолет. Което аз го разбирам , че настоящите пилоти няма да се обучават и летят на Ф16. Американците ще обучават пилотите от нула , нови пилоти, най-вероятно добре ще ги обучат , но не само да пилотират. А пък това го разбирам , че след време ще имаме ВВС с поставени пилоти за което ще си платим секретно но доста, и в комбинацията с поставено правителство ще е много интересно . Като се започне подмяна на танковете и бойните машини , най-вероятно ще има подобен "конкурс" и подобно обучение. На това му се вика от трън та на глог.
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Ми предвид опита с пилота резидент руско мекере (и не само той) е нормално да не се допускат непроверени военни до тайни на НАТО.
                              Което и е голям проблем. За някои.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Ми предвид опита с пилота резидент руско мекере (и не само той) е нормално да не се допускат непроверени военни до тайни на НАТО.
                                Което и е голям проблем. За някои.
                                Тогава направо да ни пратят едно американско правителство и президент , техните лихви на банките , техните заплати , ...... Няма да имам нищо напротив при това положение. Дори съм съгласен и новия завод за Ф16 да го построят тука.
                                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X