Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение


    Рангелов, Грипени от модификацията, която ни предлагаха, има произведени и налични. Т.е. не би трябвало да е проблем да се предоставят временно именно такива. Ф-16 блок 70 произведени нЕма. Нема бе, другари, и в склада нЕма и старшинката знае.

    Даже и старците по селата разбраха вече че все още няма серийни Ф-16 блок 70 но и Грипени без лицензни неща по тях едва ли има та не е много сигурно какво могат да дадат и след колко време преговори и то баш с чичковците дето нямат Ф-16

    А иначе зад квиченето по всички медии не стои заинтересованост какви ще са самолетите. 20 години го отлагат този момент и сега дойде времето в което американците ще си подбират хората с които да работят(останат). Решиха да започнат от ВВС но това ги чака и другите които искат нова и съвременна техника, която представлява интерес за болшевиките. На много хора ще им бият шута по линия недаване на допуск и това е големият страх.

    Просто с цялото това говорене пренавиха пружинката и до последно не вярваха че американците ще обърнат внимание на търг за 8+8 самолета

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Понеже тук се споменава довода "ама то на нас само за еър полисинг ни трябва"....

      Един приятел ми прати швейцарския доклад от 2008-ма. Сравнителни тестове между Юрофайтър, Рафаел, Хорнет и Грипен. Тестовете са в няколко области - разузнаване, въздушен бой, удари по наземни цели и еър полисинг. Единствения самолет който не покрива минималните изисквания на швейцарците за еър полисинг е.... Грипен.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        То верно че тоя раздел не е в политиката, но е ясно, че самото избиране на американския самолет, промяната на конкурса заради него, и пр, целия цирк, всъщност не са просто за да се вземе най-доброто възможно...
        Ясно е, че с тия бройки, реално е почти все тая какви са точно. Решението касае влизането ни в по-дълбока зависимост от по-далечните ни съюзници. Те го искат и си плащат, но не е ясно това доколко ще има други влияния и отражения върху икономиката ни.
        Именно привидната невероятна изгодност на офертата(и политическият натиск), задълбочава съмненията в тази посока.

        Та реално изборът може да е, дали най-модерното хвърчило за парите ни, избрано/платено днес(с пристигане когато дойде), или едни пари за страната ни, от разни транспортни и енергийни потоци/проекти, туризъм и пр. в идните години.

        А и да се тупне нЕкой в гърдите, че сме си купилИ отличен самолет, а не просто "добър", ползата за обикновенния човек е твърде съмнителна.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Първоначално публикуван от cross4funbg Преглед на мнение
          Според мен(може и да бъркам де) истериите са щото Фъ-то доста сериозно застрашава руските интереси
          С 8 самолета които евентуално ще дойдат след 3 - 5 години освен Шойгу да умре от смях
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Първоначално публикуван от I.Rangelov Преглед на мнение
            А иначе зад квиченето по всички медии не стои заинтересованост какви ще са самолетите. 20 години го отлагат този момент и сега дойде времето в което американците ще си подбират хората с които да работят(останат). Решиха да започнат от ВВС но това ги чака и другите които искат нова и съвременна техника, която представлява интерес за болшевиките. На много хора ще им бият шута по линия недаване на допуск и това е големият страх.

            ...
            Ало! Партийното събрание не е тук!
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              Ясно е, че с тия бройки, реално е почти все тая какви са точно.
              Това съвсем не е така и са приказки за маса. А да не говорим, логиката го показва, че точно защото са малко е най-важно какви са. Чудя се какъв пример да дам, но да речем израелците са пример за успешни мисии със значителен резултат. Мисии в които не са пращали въздушна армада. То изобщо тая представа от втората световна за почернялото от самолети небе си е една отживелица от много отдавна.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Първоначално публикуван от I.Rangelov Преглед на мнение
                Даже и старците по селата разбраха вече че все още няма серийни Ф-16 блок 70 но и Грипени без лицензни неща по тях едва ли има та не е много сигурно какво могат да дадат и след колко време преговори и то баш с чичковците дето нямат Ф-16
                Зачетох се каква е историята с лицензите. Допреди три години Сааб са били в концерн с БАЕ в Грипен , като англичаните са се занимавали с по-специалната електроника и оръжие. Само че .. Приказката има край. След скандала за даваните подкупи към ЮАР , Чехия и Унгария за да изберат Грипен, В Англия се провежда дело и осъждат БАЕ ,за да се отърват, плащат едни милиони долари на Америка и се оттеглят от Гипен.
                Чехите в момента са с едни много , ама много дърти ракети "купени" от Германия, Унгарците не знам с какво са, В ЮАР грипените ги замразиха - прибраха ги в склада и не летят . Интересното за корупциония скандал е официалната шведска позиция. 0 , нищо, няколко публикации в пресата и до там. обаче тръгнали да ни учат на правосъдие.

                Много се накефих на Красимира Стоянова , как се пали и ни плаши ТОЧНО с официална реакция на Швеция,
                "Аз не искам да съм на мястото на г-н Каракачанов, за да обясни как от една конкурентна процедура, с широк кръг от представители - от САЩ и Европа, как сега ще продължим", коментира Стоянова."

                И аз не бих искал да съм на негово място да обяснявам как като се е искало военен самолет сме получили мирен лебед без един партон...
                Да припомня ли отново поста на Дагобар

                Но пък говори за интересни неща и ми навяват спомени
                "Красимира Стоянова заяви, че от преди 15 години производителите на "Грипен" преговарят с България за въоръжение с изтребители, а предложението на българските министри ги е изненадало."
                „Не знам как президент може да лобира за някакви продукти. Не, Румен Радев никога не е лобирал за нашите продукти. Той, разбира се, имаше своите функции, като командващ ВВС, в този много дълъг процес, който върви от 2004 г.”, заявява Стоянова.
                Румен Радев: "Изборът на многоцелеви изтребител F-16 беше триумф на лобизма"


                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                С 8 самолета които евентуално ще дойдат след 3 - 5 години освен Шойгу да умре от смях
                Незнам дали се смее, но със сигорност е наясно че и два ф-16 с линк16 са достатъчни да запушат дупката в югоизточния фланг на НАТО

                Първоначално публикуван от I.Rangelov Преглед на мнение
                А иначе зад квиченето по всички медии не стои заинтересованост какви ще са самолетите. 20 години го отлагат този момент и сега дойде времето в което американците ще си подбират хората с които да работят(останат). Решиха да започнат от ВВС но това ги чака и другите които искат нова и съвременна техника, която представлява интерес за болшевиките. На много хора ще им бият шута по линия недаване на допуск и това е големият страх.
                Е тука ако знаеш как уцели,

                PP интересна статия
                Генерал Спасов
                Последно редактирано от biol; 24-12-18, 10:00.

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Ти, ако си на мястото на американците:
                  1) Би ли си прецакал възможността за продажба на собствените (по-скъпи) самолети като допуснеш вместо тях да бъде купено по-евтино корейско изделие (пък било то и по твой лиценз)?
                  2) Би ли оставил страна от НАТО, намираща се в близост до един от основните ти противници, да вземе на въоръжение непълноценни самолетчета, чиито възможности като изтребител се свеждат до прехващане на някой заблуден пътнически самолет или на някой Ил-20? Че нали, ако се стигне до някакво спречкване с руски изтребители, въпросните корейски машини могат да бъдат свалени още преди пилотите им да са видели Су-тата. Не, щото Су-тата са "стелт", а щото радарът на корейците има над 2 пъти по-малък обхват. А и засега могат да носят само по 2 ракети с ИЧ насочване за близък бой?
                  Трябва да опиташ за да разбереш.
                  Ирак по-свободен ли е от нас при вземането на тия решения? (купиха и руския Т-90)

                  За нашите ВВС е много по-важно да имаме много пилоти, а не много машини
                  Следователно десетки KAI FA-50 подготвящи за F16,F22,F35 са по-полезни дори от налични 5бр. F22, Защото при конфликт, машини евентуално ще получиш, ама пилоти?
                  Нооо, няма такава позиция при нашите шапкари. И като я няма, следва каквото следва.
                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Ало! Партийното събрание не е тук!
                    Някъде нещо за партии да съм написал? Става въпрос за секретни технологии и опазването им.
                    Новата и съответно секретна техника ще върви с подбор за достъп до нея и много дребни душици няма да го минат.
                    Например глупостите от посока Плевен идват защото едно тамошно училище, което съм го завършил и аз, директно ще се превърне в музей

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Първоначално публикуван от I.Rangelov Преглед на мнение
                      Някъде нещо за партии да съм написал? Става въпрос за секретни технологии и опазването им.
                      Новата и съответно секретна техника ще върви с подбор за достъп до нея и много дребни душици няма да го минат.
                      Например глупостите от посока Плевен идват защото едно тамошно училище, което съм го завършил и аз, директно ще се превърне в музей
                      Ще ми се (все се и надявам), ама никак не споделям тоз оптимизъм !

                      Коментар


                      • Re: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Първоначално публикуван от biol
                        Незнам дали се смее, но със сигорност е наясно че и два ф-16 с линк16 са достатъчни да запушат дупката в югоизточния фланг на НАТО
                        biol ти си невероятен, оправи ми деня, жив и здрав да си, весели празници. [emoji23][emoji1787][emoji23][emoji1787][emoji23][emoji1787][emoji1787][emoji23]

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                          Трябва да опиташ за да разбереш.
                          Ирак по-свободен ли е от нас при вземането на тия решения? (купиха и руския Т-90)

                          За нашите ВВС е много по-важно да имаме много пилоти, а не много машини
                          Следователно десетки KAI FA-50 подготвящи за F16,F22,F35 са по-полезни дори от налични 5бр. F22, Защото при конфликт, машини евентуално ще получиш, ама пилоти?
                          Нооо, няма такава позиция при нашите шапкари. И като я няма, следва каквото следва.
                          За пилотите си абсолютно прав, за самолета си в огромна грешка, нищо не може да те подготви за Ф-16 освен самия Ф-16, същото е и с всеки друг самолет.
                          Учебно бойния дори да е 1:1 с изтребителя вътре, дори и софтуерно да го докарат да се държи като бойната машина, никога ама никога не може да подготви пилота напълно до степен да слезе от учебния да се качи на изтребителя и да е на 100% готов.
                          Ако беше така в мирно време щяха да летят само с учебните, а бойните щяха да са по хангарите, никой не е луд да троши ресурс и пари ако тоя номер минаваше, никъде по света обаче подобна практика няма.
                          Точно за това ни е нужен пълноценен боен самолет, дори и в минимални бройки, за да произвежда пълноценни пилоти, дали това ще се случи е отделен въпрос.

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                            Незнам дали се смее, но със сигорност е наясно че и два ф-16 с линк16 са достатъчни да запушат дупката в югоизточния фланг на НАТО
                            Човек Линк 16 е комуникационна система за приемане и предаване на данни в реално време . Колко ще работи в един реален комфликт с държава като Русия която има и използва съвременни средства за РЕП един господ знае .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Човек Линк 16 е комуникационна система за приемане и предаване на данни в реално време . Колко ще работи в един реален комфликт с държава като Русия която има и използва съвременни средства за РЕП един господ знае .
                              И кво тестват в Сирия?
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • Re: От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                И кво тестват в Сирия?
                                Краставици тестват. Линк 16 работи по същия начин както примерно един gsm, има подобно секюрити и една и съща стратегия за комуникация. Ползва същите честоти 960 - 1215 мегахерца. Та колко ще работи не е ясно

                                Няма да ти обяснявам технологиите, ако искаш чети си спецификации за TDMA, JTIDS-MIDS. Да яко е, но не е като комуникацията на хилядолетния орел [emoji23]
                                Последно редактирано от Daniel; 24-12-18, 17:51.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X