Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
    Искате ли това всичкото горенаписано да го обясните на сърбите, румънците, чехите и поляците? Че те явно са глупави и нали не четат капацитетите в нашия форум, та няма кой да ги информира горките, колко се се прецакали? Може да го обясните и на аржентинците, испанците, англичаните и франсетата. Поне толкова намерих от първо четене, че произвеждат подобни самолети.
    Чавдаре, къв обхват на ракета от 100 км, в страна дето е 650 км. по диагонал?
    То хубаво, ама и сърбите, и румънците и чехите (много ясно) и поляците, нямат САМО такива самолети, а имат И тях, и ги ползват за каквото стават. Ако например вместо пилатуси нашите тикви за обучение бяха купили такива, щях да им ръкопляскам, защото това им е ОСНОВНОТО предназначение. И съвсем резонно трябва да могат и да пуснат някоя бомба на полигона. Ама истински самолет с истински пилот вътре ще ги накара твърде бързо да подвият опашки, ако въобще имат време. ПОнякога доста малка разлика в параметрите води до много съществено предимство на единия пилот пред другия, а тук говорим за разлики в пъти и имане/нямане на някои неща - форсаж например.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Момче
      Нещо опит за ехидност и превъзходство пробваш? Може, ама е грешка. И е извън темата.
      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
        Нещо опит за ехидност и превъзходство пробваш? Може, ама е грешка. И е извън темата.
        Пак ти казвам, момче, търси си аргументи и избягвай квалификациите! Тук аргументи конкретни в подкрепа на твоята теза не съм видял. Само общи лакърдии. По-горе подробно и с конкретно цитирани примери съм разяснил защо мисля, че теориите ти издишат.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          То хубаво, ама и сърбите, и румънците и чехите (много ясно) и поляците, нямат САМО такива самолети, а имат И тях, и ги ползват за каквото стават. Ако например вместо пилатуси нашите тикви за обучение бяха купили такива, щях да им ръкопляскам, защото това им е ОСНОВНОТО предназначение. И съвсем резонно трябва да могат и да пуснат някоя бомба на полигона. Ама истински самолет с истински пилот вътре ще ги накара твърде бързо да подвият опашки, ако въобще имат време. ПОнякога доста малка разлика в параметрите води до много съществено предимство на единия пилот пред другия, а тук говорим за разлики в пъти и имане/нямане на някои неща - форсаж например.
          Спарки, темата тръгна в съвсем различна посока. Идеята беше за офсета и неговите алтернативи. Нормално е, малка страна като нашата да не може да си произвежда всичко сама. Нормално е, като никога не си произвеждал самолети в последните 60 години да не може да сътвориш алтернатива на Ф,МиГ Тайфуун и подобни. Въпросът е, че не са търси алтернатива. Въпросът е като не можем да си купим 50 от тия, какво правим? Купуваме 8 трета ръка, 2 чисто нови? Или пък купуваме 20, ама дозвукови? Или пък казваме майната му, ще караме без авиация? Или пък казваме що пък да не пробваме да напрвим бизнес от това? Алтернативи има. Аз разсъждавах по една от тях. Другите разсъждаваха какво ми е самочувствието. Аз нямам проблем да не съм прав или да мисля в грешна посока. Но до сега винаги се оказвало, че в дългосрочен план все пак съм бил прав. Въпрос на занаят...Та да се върна, че се отплеснах. Дали ще подвият опашката зависи от това до колко едната евтина, специализирана единица може, в съответните условия и числено превъзходство, да представлява достатъчна заплаха за скъпа многофункционална единица. Толкоз. На скоро беше публикувано мнение (не знам до колко е достоверно) че Ф 22 в пряк двубой би загубил от МиГ 29. А уж е следващо поколение самолет.
          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            момче
            Втори път. Прекаляваш.

            И понеже ме оборваш с цитати и ми даваш съвети аз да се пробвам да реализирам идеите си, били извадил 1 милиард евро, подобно на сърбите, за такива самолети? Или сме силни само на цитати?
            Последно редактирано от NovemberCharlie; 25-10-12, 21:26.
            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
              ... И понеже ме оборваш с цитати и ми даваш съвети аз да се пробвам да реализирам идеите си, били извадил 1 милиард евро, подобно на сърбите, за такива самолети? Или сме силни само на цитати?
              Цитатите са на факти, доказващи, че говориш наизуст.
              А за единия милиард евро ...
              Въпросът е какви са ми алтернативите. Ако алтернативата е да извадя много по 1 милиард, за да се опитам на голо място място да разработя и произведа собствени машини, след което да прекратя производството поради липса на експортни пазари (както са направили чехите и вероятно са на път да го направят шведите), то единият милиард определено е по-добрата опция.
              Ако нямам един милиард, ще търся по-евтини варианти. Примерно с достатъчно качествена употребявана техника. Далеч по-богати страни са го правили и то неведнъж. Не трябва да сме комплексари, които се притесняват да не би да се чувстват като хора "втора ръка", щото самолетите не били с найлон върху седалките. Важното е срещу всяка похарчена пара да има нещо реално използваемо.

              Ако и за читава употребявана техника нямам пари ... Ами значи нямам и просто няма как да сложа на гол корем чифте пищови. Т.е. оставам си без самолети.
              По-добре да знам, че, поради липса на финансови възможности, нямам нищо, отколкото да хвърля пари за нещо, което гарантирано няма да върши работа, но ще създава фалшиво усещане за сигурност и ще източва и без това оскъдните средства, които може да са по-полезни в други области.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Цитатите са на факти, доказващи, че говориш наизуст.
                Но факт е от друга страна, че най-малко 10 държави използват точно този подход.
                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                А за единия милиард евро ...
                Въпросът е какви са ми алтернативите. Ако алтернативата е да извадя много по 1 милиард, за да се опитам на голо място място да разработя и произведа собствени машини, след което да прекратя производството поради липса на експортни пазари (както са направили чехите и вероятно са на път да го направят шведите), то единият милиард определено е по-добрата опция.
                Ако нямам един милиард, ще търся по-евтини варианти. Примерно с достатъчно качествена употребявана техника. Далеч по-богати страни са го правили и то неведнъж. Не трябва да сме комплексари, които се притесняват да не би да се чувстват като хора "втора ръка", щото самолетите не били с найлон върху седалките.

                Ако и за читава употребявана техника нямам пари ... Ами значи нямам и просто няма как да сложа на гол корем чифте пищови. Т.е. оставам си без самолети.
                По-добре да знам, че, поради липса на финансови възможности, нямам нищо, отколкото да хвърля пари за нещо, което гарантирано няма да върши работа, но ще създава фалшиво усещане за сигурност и ще източва и без това оскъдните средства, които може да са по-полезни в други области.
                Като изключим разликата в светогледа относно втората ръка, нещо, което мислех, че сме приключили, няма разлика в мисленето. Има обаче разлика в подхода. Аз направих предложение, умно или глупаво, не е важно за случая вече. По-важно е1 че единственото, което ти направи беше да ме оплюеш, включително с ехидни подмятания. Вероятно това идва от светогледа. Винаги когато споря с теб се сещам за това
                Айде, лека вечер. И не се вживявай твърде. Това е само форум. Служи за обменяне на мнение, а не за мерене на ...самолети
                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  NC колкото и да давиш рибата - теорията че ако трябва да участваш в състезание от Формула 1 и нямаш пари за нов болид трябва да пробваш Х броя чисто нови Ф-3000 болида вместо Ф-1 болид втора ръка леко издиша...

                  Особено в контекста на състезание в което има печеливши и губещи, особено когато при загуба губещите не могат да теглят по една псувня и да се подготвят за следващия път...
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                    Спарки, темата тръгна в съвсем различна посока. Идеята беше за офсета и неговите алтернативи. Нормално е, малка страна като нашата да не може да си произвежда всичко сама. Нормално е, като никога не си произвеждал самолети в последните 60 години да не може да сътвориш алтернатива на Ф,МиГ Тайфуун и подобни. Въпросът е, че не са търси алтернатива. Въпросът е като не можем да си купим 50 от тия, какво правим? Купуваме 8 трета ръка, 2 чисто нови? Или пък купуваме 20, ама дозвукови? Или пък казваме майната му, ще караме без авиация? Или пък казваме що пък да не пробваме да напрвим бизнес от това? Алтернативи има. Аз разсъждавах по една от тях. Другите разсъждаваха какво ми е самочувствието. Аз нямам проблем да не съм прав или да мисля в грешна посока. Но до сега винаги се оказвало, че в дългосрочен план все пак съм бил прав. Въпрос на занаят...Та да се върна, че се отплеснах. Дали ще подвият опашката зависи от това до колко едната евтина, специализирана единица може, в съответните условия и числено превъзходство, да представлява достатъчна заплаха за скъпа многофункционална единица. Толкоз. На скоро беше публикувано мнение (не знам до колко е достоверно) че Ф 22 в пряк двубой би загубил от МиГ 29. А уж е следващо поколение самолет.
                    Пак бъркаш. Докато Л-четата се накумят да прихващат и други подобни, оня ще ги е издухал и ще е на 50 километра. Нито могат да го догонят, нито могат да избягат. Това е като да отидеш на формула 1 с дедовия москвич - и 10 човека да сте, оня ще ви задмине 20-ина пъти, а докато докато финиширате вече ще си е на яхтата да почива.

                    За F22 срещу МиГ 29- каквото и да ти твърдят, докато не се степат равностойни пилоти, и не се натрупа достатъчно статистика, подобни твърдения са голословни. Първо, нито един от двата самолета не е създаден за близък бой, и второ, в близък бой няма твърде голямо значение колко компютъра има между ръката ти и крилата, а какво може самолета чисто физически, както и пилота му. Докато за МиГ-а е известно какво може, защото на кой ли не е продаван, то за F22 си знаят само американците, и не виждам особени мераци да го споделят с някой. Пък и далеч не само МиГ-a e единствения самолет, дето правят руснаците.

                    ПП: И друго - да се натрупа такава статистика няма и да се отвори случай. В днешно време се стрелят от далече. Трябва да стане голяма патаклама, за да видиш тия двата в близък бой, и то ако не са имали друга опция.

                    ППП: Ето ти и руския съвсем новичък отговор на F22: http://en.wikipedia.org/wiki/Sukhoi_PAK_FA
                    Последно редактирано от sparkybg; 25-10-12, 22:45.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      проблемът е че тези ф 16-ки са блок 15 , а ми то горе долу като миг 21 че може и по зле да е
                      няма смисъл да се заменят 21-та с тях, само да закрепят положението за 2-5 години и да се харчат пари на данъкоплатците
                      а самолети със ресурс България има ,даже и с по добри възможности от миг 21 и ф 16 блок 15, но са свалени от въоръжение и обявени за продажба
                      говоря за Су 22 - единственият в България който е нямал сериозен инцидент и загуби на машини
                      Поляците продължават да си ги летят ,с модернизация до стандартите на нато

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        А-бре хора, нещо май се поунесохме! К`ви са тези работи... Ми дайте да изровим архивите с чертежите на ДАР и Лаз и да ги внедрим в серийно производство, та да въоръжаваме армията! Може да поръчаме в Русия възстановяване производството на Т 34 ... и т. н. в този дух. Може да демонтираме и Берданите от оградата на Военната академия. Ми не е сериозно.
                        От теб лично сега и веднага искам да ми покажеш Берданите на оградата на Военна Академия.... Рязането от мен- за теб бонус една напълно окомплектована Бердана 2 без дървения. На ограданта има само турски Маузери и Мосинки.
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                          Но факт е от друга страна, че най-малко 10 държави използват точно този подход. ...
                          А поименно може ли? Кои са тези страни и какви собствени разработки на многоцелеви изтребители са приели или планират да приемат на въоръжение. Не се броят произведените през 1980- и някоя учебни и др. подобни екземпляри.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Пак бъркаш. Докато Л-четата се накумят да прихващат и други подобни, оня ще ги е издухал и ще е на 50 километра. Нито могат да го догонят, нито могат да избягат. Това е като да отидеш на формула 1 с дедовия москвич - и 10 човека да сте, оня ще ви задмине 20-ина пъти, а докато докато финиширате вече ще си е на яхтата да почива.

                            За F22 срещу МиГ 29- каквото и да ти твърдят, докато не се степат равностойни пилоти, и не се натрупа достатъчно статистика, подобни твърдения са голословни. Първо, нито един от двата самолета не е създаден за близък бой, и второ, в близък бой няма твърде голямо значение колко компютъра има между ръката ти и крилата, а какво може самолета чисто физически, както и пилота му. Докато за МиГ-а е известно какво може, защото на кой ли не е продаван, то за F22 си знаят само американците, и не виждам особени мераци да го споделят с някой. Пък и далеч не само МиГ-a e единствения самолет, дето правят руснаците.

                            ПП: И друго - да се натрупа такава статистика няма и да се отвори случай. В днешно време се стрелят от далече. Трябва да стане голяма патаклама, за да видиш тия двата в близък бой, и то ако не са имали друга опция.

                            ППП: Ето ти и руския съвсем новичък отговор на F22: http://en.wikipedia.org/wiki/Sukhoi_PAK_FA
                            Гат ФАК Па влезе в серия смятам да съм се пенсионирал- за сравнение- първи прототип Ф22- серия ф 22- ФАК-ПА е отговор колкото нещо - прототип е отговор на нещо серийно в 1ХХ бройки.- сиреч отговора на Айшето- " А дано ама надали".
                            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                            No man left's behind !!!!

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              То хубаво, ама това харчи като змей, и Тяга/маса: 0.68 и претоварване до 7, максимална скорост 1860км/ч, 16.4 тона зареден, боен обхват 1150км с 2 тона бомби, ресурс 2000 часа. резервоар 3770кг/4600литра двигателя харчи 87.7kg/kN.h

                              За сравнение:
                              F16 - тяга/маса 1.095 (може да се изкачва вертикално нагоре), претоварване до 9 и максимална скорост 2410км/ч 12 тона зареден, боен радиус 550км с 2 тона бомби, ресурс 8000 часа. резервоар 3160 литра - не намирам данни колко харчи
                              Грипен - тяга/маса 0.95 (за модификациите с новия двигател 1.02), претоварване 9, максимална скорост 2204км/ч, 8.5 тона зареден, максимално тегло 14 тона, боен радиус - 800км, не се споменава с какъв товар, ресурс 8000 часа. резервоар 3150 литра двигателя харчи 82.6kg/kN.h

                              Сам си прецени кое какво е и кое най-ни трябва.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                                Гат ФАК Па влезе в серия смятам да съм се пенсионирал- за сравнение- първи прототип Ф22- серия ф 22- ФАК-ПА е отговор колкото нещо - прототип е отговор на нещо серийно в 1ХХ бройки.- сиреч отговора на Айшето- " А дано ама надали".
                                Ми, до тогава су35 е в серия.

                                ...ма много се отплеснахме. И ф22 и двете СУ-та никак не ни трябват, нито можем да си позволим самолет от тоя калибър, пък бил той и F14, да речем. Тия са огромни и летят надалеч.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X