Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Здравейте!Колега Рангелов:

    1. Припомни ми кога и кой модел/дериват/ на МиГ-29 е носил Р-13 та я споменаваш?!

    2. Къде съм написал, че трябва или е необходимо да разстиковаме МиГ-29 А за да го преоборудваме. Написах само , че е възможно но не и рентабилно.

    3. За балансировката не се притеснявай има определени мероприятия за това. Била тежка апаратурата ами има мотори , които да осигуряват определени неща.

    4. Нашлемната система и Р-73 / специално изработена за нея/ позволяват целеуказване и стрелба доста настрани/както ти се изрази/. А това колко настрани и под какви ъгли/зони/ е предмет на документация , чието съдържание не се коментира в свободното пространство и мисля , че ти едва ли си се докосвал до такива.

    5. За стрелба с нарезно оръжие и ракетно такова си има определени мах. и мин. далечини , но ти пак едва ли си запознат с това, като ти чета цитираните цифри.

    6. За това колко е седял определен самолет във ремонтен завод едва ли има вина самолета!

    7. Сравнението , което съм направил по години и модели се прави именно такова ако искаш да е обективно, а не първата версия на даден самолет с последната такава на опонента му!

    8. Те във Граф Игнатиево имало доста и разни версии и блокове на Ф-16 и на разни притежатели , но един НЯМА въздушна победа в близък и среден бой срещу МиГ-29А/първата версия на 29-та/!

    9. Ф-16 може да се застане в позиция в която да си използва оръжията за БВБ срещу МиГ-29 само в два случая: 1. Наистина да има способности на НЛО. 2. Пилотиращия МиГ-а да има твоите способности, познания и умения за пилотиране на самолет и водене на въздушен бой.

    10. В писанията си не хваля МиГ-а, нито прокламирам за него , това са просто факти доста извън контекста на рекламните проспекти намиращи се в свободното пространство. Както вече споменах ПРАКТИЧЕСКАТА АЕРОДИНАМИКА на ТИПА САМОЛЕТ не я интересува кой каква държавна принадлежност има или какви интереси, въжделения, желания и амбиций тя е обективна и безпристрастна , пристрастни са само хората ползващи я !
    Пздрави.
    Последно редактирано от Goblin; 19-11-14, 19:56.

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Здравей колега Благо! На последното ти твърдение е отговорил Самодържец. На втория ти въпрос:обективен източник за ефективността на съответните оръжия при БВБ и ДВБ/BVR/ едва ли ще се намери в свободното пространство по понятни причини , но ако има някакъв източник то той е съвсем повърхностен. Ако не съм се изказал добре то: при сравняване на въоръжението за БВБ и такова за ДВБ , по-висока ефективност има това за БВБ. В нета има достатъчно инфо кой, кога и при какви условия. Ако това не ти е достатъчно то: ако вземем две ракети без значение на произхода; едната за БВБ, другата за ДВБ; каква е вероятноста за поразяване на целта при едната и другата; каква е стойността на тази вероятност за поразяване при пуск на 2хракети за БВБ и 2хракети за ДВБ; и каква е вероятността за поразяване в гореупоменатите от мен случаи само че при енергично маневрираща цел/ с претоварване 7-9 и максимални ъглови скорости/. Ако се добереш до такива данни някои неща ще те учудят доста. За първото ти твърдение пак ще се повторя: документация пряко свързана с реалното използване на самолета, системите и въоръжението съдържа само емпирични данни или качва се в самолета авиатор/пилот изпитател/ и започва едно след друго. След това тези общо казано ограничения се събират в дадени книги и са реални. Именно поради това процеса по създаването на даден изтребител трае такъв голям период от време от първия полет с неприбрана механизация през заводски, дуржавни и армейски изпитания. Че даже и изпитания в реални бойни действия. И винаги наученото се събира в определена литература за летателен и инж.-технич. състав и прилилага от него.

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Здравей, Биол! За едни неща си прав за други не. Крайни оценки не бих дал ако не съм в дадена система. А за състоянието на армията имаме вина ВСИЧКИ НИЕ!Поздрави.

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Колега Петьо, пробвай да скачаш от време на време на нов ред. Мненията ти са плътни, инфориращи, но трудни за четене и проследяване. Някой и друг enter от време на време ще е от полза за всички. Може би пишеш от мобилно устройство, не знам. Когато мога редактирам, но не мога всичките.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Здравей , Гоблин. Извинявам се за това. Ще си взема бележка. Често пиша от мобилно ус

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Първоначално публикуван от petyo413 Преглед на мнение
              Здравейте!Колега Рангелов:

              1. Припомни ми кога и кой модел/дериват/ на МиГ-29 е носил Р-13 та я споменаваш?!

              2. Къде съм написал, че трябва или е необходимо да разстиковаме МиГ-29 А за да го преоборудваме. Написах само , че е възможно но не и рентабилно.

              3. За балансировката не се притеснявай има определени мероприятия за това. Била тежка апаратурата ами има мотори , които да осигуряват определени неща.

              4. Нашлемната система и Р-73 / специално изработена за нея/ позволяват целеуказване и стрелба доста настрани/както ти се изрази/. А това колко настрани и под какви ъгли/зони/ е предмет на документация , чието съдържание не се коментира в свободното пространство и мисля , че ти едва ли си се докосвал до такива.

              5. За стрелба с нарезно оръжие и ракетно такова си има определени мах. и мин. далечини , но ти пак едва ли си запознат с това, като ти чета цитираните цифри.

              6. За това колко е седял определен самолет във ремонтен завод едва ли има вина самолета!

              7. Сравнението , което съм направил по години и модели се прави именно такова ако искаш да е обективно, а не първата версия на даден самолет с последната такава на опонента му!

              8. Те във Граф Игнатиево имало доста и разни версии и блокове на Ф-16 и на разни притежатели , но един НЯМА въздушна победа в близък и среден бой срещу МиГ-29А/първата версия на 29-та/!

              9. Ф-16 може да се застане в позиция в която да си използва оръжията за БВБ срещу МиГ-29 само в два случая: 1. Наистина да има способности на НЛО. 2. Пилотиращия МиГ-а да има твоите способности, познания и умения за пилотиране на самолет и водене на въздушен бой.

              10. В писанията си не хваля МиГ-а, нито прокламирам за него , това са просто факти доста извън контекста на рекламните проспекти намиращи се в свободното пространство. Както вече споменах ПРАКТИЧЕСКАТА АЕРОДИНАМИКА на ТИПА САМОЛЕТ не я интересува кой каква държавна принадлежност има или какви интереси, въжделения, желания и амбиций тя е обективна и безпристрастна , пристрастни са само хората ползващи я !
              Пздрави.
              Колега petyo413, ще ти отговоря в твой стил и няма да напиша нито ред повече за планера МиГ-29 с който разполагаме

              1. Р-13 я споменавам защото именно нея като я погледнеш до AIM-9 става ясно кой от кой е копирал и кой колко е напред или назад. Дотолкова е прекопирана че частите от едната са взаимозаменяеми с другата.

              2. По тази точка ти директно ти казвам че е невъзможно и не е виновен самолета а ние нямаме технологията и инструментите.Планера е зглобен да е с вътрешни напрежения в покой на земята и като го разглобиш ти се разминават всички отвори и няма зглабяне

              3. "Мероприяие" е да идеш на митинг. Стига с тия глупости от руските учебници. Единственото мероприятие, когато става дума за самолет е да го държиш в оригинален вид

              4.Това кой до какво се е докосвал съм го написал по-напред и ме убеждава че не си чел темата, но за теб ще го кажа пак.Отиваш в Графа в ескадрилата или теча, имаш имената и питаш дали съм се докосвал до тази толкова яка документация дето я имаме. Отиваш в Долна, установяваш че началник по учебната част е оръжейник, имаш името ми пак и го питаш дали съм докосвал тази яката документация и дали случайно не е имало някой с дипломна работа който да накара ПЦ с паскал да решава цялата задача на прицелването с всичко което носи Су-22 на три страници паскал. Дали някой който е написал такава програма знае ъгли, претоварвания и всичко свързано с прицелването.

              Пак нагоре в темата съм писал как ни бяха излъгали че ако съберем три боекомплекта ракети за 23-ките ще ги оставят и че сме събирали от две три ракети една годна за да направим бройката. Дали съм пипал и разглобявал ракета и дали знам върха на технологията на руснаците. Ако самолетите са с 50 години преди автомобилите като технология, то ракетите са 50 години преди самолетите. И като я отвориш и ти изпаднат платки като от шаси на телевизор "Рубин" и всичката хвалба в документацията отива на кино.
              По едно време една американска ракета бутна един покрив в Горна Баня и частите и бяха докарани пак на това същото място дето аз не пипах ракети за да се разследва кой наш самолет я е пуснал. Нали сме винаги наведени та янките казали че не е тяхна и край, наша е. Та това за технологията и поколенията не го пиша ей така както повечето тук.


              По другите точки нямам какво да ти кажа мисля че ги изчерпах с горните

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Вероятно съм твърде некомпетентен...
                Грозно и скучно е да се сравняваме с върхови технологии у нации, дето не можем да ги погледнем, камо ли да ги стигнем.
                Има проста истина.Сега сме в НАТО.Имаме едно задължение в ВВС.Да си облитаме границите, да не влезе некой Ербъс, пълен с бомби и камикадзета.
                В тоя смисъл....грозно и срамно - и МиГ-21 става.
                Ама ако погледнем по-иначе...
                Длъжни сме да вземем Еф, Сааб, или евробоец.Толкова.Не е важно, че миг-едикойси е по-добър във ВСД.
                Голем праз...По-добър, но не можем да го купим.
                Дори и политически да не беше така...Ако трябва да сме честни американците бият всичко живо в логистика и поддръжка.
                Като клиент, бих си взел кола 120 коня със страхотна поддръжа на всяка бензиностанция, пред кола 250 коня, ама има сервизи в три града, има час след седмица, и вземат тройно...Мисля, че ме разбрахте..
                Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                0887/осемпет 66 4осем

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  За съжаление в днешно време камикадзетата са точно нашите пилоти. Участват в някаква обща система за охрана на въздушното пространство ама само на думи. Реално летят на каляски без изобщо да знаят какво се случва около тях и без те да могат да върнат някакви смислени данни какво правят. Нямат защитен канал за данни, нямат дисплей свързан с тази обща система за да видят какво има около тях. Летят на сляпо с устни команди от земята и си мечтаят за маневрени боеве ама по възможност да излитат с противника от едно летище или поне да си уговорят място за среща щото ако нещо от земята млъкнат няма и да се намерят.

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Маркони общо взето си прав. Имаш лека неточност с единственото задължение и 21-то. Но това нито е предмет на темата нито ми е работа да го коментирам. Един колега помоли за сравнение м/у ф-16 и Грипена. Ще прочета и ще се опитам да отговоря. Лека нощ.





                    отстъпва. По отношение на въоръжението то то е идентично ясно защо. Грипена също е многоцелеви. Грипена









                    притежава HOTAS, ергономична кабина. При ударни задачи самолета може да прави еволюции като същевременно
                    пилота да използва бомбовото въоружение/ извършва грубо прицелване и след това да донасичи управляемата бомба
                    през цялия и полет за по-точно попадение/ без да си превключва вниманието по поддържане на режима на полета.
                    Догонването, изравняването и поддържането на режима на полета при дозарядка във въздуха стават по много лесен начин през деня и ноща. Грипена също има ЕДСУ, което го прави по-конвенционален за използване от пилотите. Етапите излитане и кацане могат да се осъществят дори без контрол на скоростта.
                    Грипена може да оперира от слабо подготвени ПИК, което не може да се каже за ф-16. Основните предимства на ф-16 са, че има доста боен опит в различни конфликти, което способства за по-пригодното му почти непрекъснато доразвиване още от края на 70 -те. За ф-16 има много повече заводи за ремонт и поддръжка включително и у наша съседка.
                    Като цена ми се струва че ф-16 е почти два пъти по скъп. Можем да придобием два пъти повече на брой Грипена.

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Първоначално публикуван от I.Rangelov Преглед на мнение
                      За съжаление в днешно време камикадзетата са точно нашите пилоти. Участват в някаква обща система за охрана на въздушното пространство ама само на думи. Реално летят на каляски без изобщо да знаят какво се случва около тях и без те да могат да върнат някакви смислени данни какво правят. Нямат защитен канал за данни, нямат дисплей свързан с тази обща система за да видят какво има около тях. Летят на сляпо с устни команди от земята и си мечтаят за маневрени боеве ама по възможност да излитат с противника от едно летище или поне да си уговорят място за среща щото ако нещо от земята млъкнат няма и да се намерят.
                      Верно е в голяма степен, за съжаление.

                      А м/у другото пак се появи информация, че бразилците искали да вземат повече грипени, нещо като 104 бройки.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                        Как па си го изсмука от пръстите това?
                        От контекста на коментарната нишка.

                        Аз коментирах сравнение на колегата, касаещо въздушен бой между МИГ-29 и F-16, в което в частност споделих лично мнение за превъзходство на радарите на Ф, което ти коментира с постнати снимки на цялата налична развойна гама от модели в етап на проектиране и изпитване (а някой май са за пенсиониране, преди да ги въведат във въоръжение) на Русия.

                        Може би не разбрах целта на поста, моля за пояснение.

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                          Верно е в голяма степен, за съжаление.

                          А м/у другото пак се появи информация, че бразилците искали да вземат повече грипени, нещо като 104 бройки.
                          Те и аржентинците искат. Ама ингелизите слагат пръчка в спиците на колелото.

                          Междувременно докато ние водим тука поредната въздушна (форумна) битка и громим всякакви видове самолети, от министерството пак си седят на кота 0 под мотото "пари нема- действайте".
                          На въпроса имаме ли възможност в момента да купим нови самолети за Българската армия, министър Ненчев отговаря така: „В момента такава възможност нямаме, тъй като те са доста скъпи.
                          Последно редактирано от Dagobar; 20-11-14, 10:13.
                          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                            От контекста на коментарната нишка.

                            Аз коментирах сравнение на колегата, касаещо въздушен бой между МИГ-29 и F-16, в което в частност споделих лично мнение за превъзходство на радарите на Ф, което ти коментира с постнати снимки на цялата налична развойна гама от модели в етап на проектиране и изпитване (а някой май са за пенсиониране, преди да ги въведат във въоръжение) на Русия.

                            Може би не разбрах целта на поста, моля за пояснение.
                            А, снимките са само за онагледяване на някакви рлс-и, дори единия май е PESA (миг-31).
                            А пък ако разглеждаме миг-35 като 29-ка на стероиди...
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Първоначално публикуван от I.Rangelov Преглед на мнение
                              Бях си обещал да не пиша повече в тази тема, обаче през 10-20 страници се появява някой и като навит на пружина започва да обяснява колко е велик МиГ-29.
                              А според мен на колегата пружинката му е яко навита в посока МИГ, нещо като от Искаро по.....
                              Ние тук няма да купуваме самолетите, така че гимнастиката в "убеждаването" ни е излишна, си мисля.
                              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                                А според мен на колегата пружинката му е яко навита в посока МИГ, нещо като от Искаро по.....
                                Ние тук няма да купуваме самолетите, така че гимнастиката в "убеждаването" ни е излишна, си мисля.

                                Пък на други пружинката им е навита в посока F-нещо като от Искаро по...та така...

                                А продължителният спор е абсолютно нахалост, за съжаление-самолети скоро няма да има, а ако има всички ще сме разочаровани!

                                П.С. М/у другото се пише сглобявам, а не зглобявам. Как човек докосвал се толкова много до самолети и ракети може да пише така...?
                                много автомати-слаби резултати!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X