Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купуваме стари F-16 без конкурс

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
    Ама аз кога съм казал, че са в неравностойно положение?Нещо пак си измисляш...говорехме за политкоректност - ми за всички, които не се сещат - не е политкоректно да се закупуват изтребители от страна извън НАТО.
    И тук опираме не до политкоректност а пак до стария еврейски принцип парите да не излизат от семейството .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

      Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
      Хе, хе.
      Викаш леко по тъча се измъкваш от въпроса ?
      От никакъв въпрос не се измъквам.Но не съм казвал "евреите са в неравностойно положение при оръжейните конкурси"
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
        Ама аз кога съм казал, че са в неравностойно положение?Нещо пак си измисляш...говорехме за политкоректност - ми за всички, които не се сещат - не е политкоректно да се закупуват изтребители от страна извън НАТО.
        Вярно че съм невеж политкоректор,
        ама САЩ kfir от къде са го купували и САЩ в НАТО ли са
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

          Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
          Вярно че съм невеж политкоректор,
          ама САЩ kfir от къде са го купували и САЩ в НАТО ли са
          В САЩ кфир се е използвал за "агресор" в тренировки.
          България не е САЩ, нито е щат на САЩ.Така че на САЩ както сам се сещаш няма кой да им диктува оръжейните доставки, на нас има и го правят.Но така и няма да бъдем техен щат, така както не бяхме еди-кой си номер република.
          Ако се разглеждат израелски предложения, то трябва и индийски, китайски, охо...и руски.За сега се тиражира основното изискване за западен изтребител(дори не и от натовска държава), което говори достатъчно...а и Израел не е "западен производител" примерно.Но ти за тези неща и сам знаеш...
          Та това е изискването - да купим от някоя западна държава.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

            Според мен изискването е, да имаме някаква въздушна полиция съвместима с натовците(бенцбоса съвсем точно го описа),
            корумпетата натискат за друго,
            а руски 100% вече няма да са, щото се видя колко им струват подписите.
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

              Точно така, нещо такова е изискването.До сега, поне официално, не са излизали някакви препоръки, насоки и/или изисквания относно минимални възможности.Повтаря се само това - имате нужда от западен изтребител.А както знаем нато-съвместим изтребител практически може да бъде всеки.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                Точно така, нещо такова е изискването.До сега, поне официално, не са излизали някакви препоръки, насоки и/или изисквания относно минимални възможности.Повтаря се само това - имате нужда от западен изтребител.А както знаем нато-съвместим изтребител практически може да бъде всеки.
                Ако не намериш нещо в Интернет, най-вероятно си търсил лошо.

                Ще се самоцитирам отпреди време (че темата е вече на възраст )

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Като сме се писали евроатлантици и сме се хванали на хорото, общо взето, трябва да го играем някакси. НАТО си има изисквания по отношение охраната на въздушното пространство, с които трябва да се съобразяваме. По отношение на авиацията изискванията, най-общо, са самолетите да са многоцелеви, да имат възможност за прехващане на цели извън зоната на видимост, както и да могат да действат нощем и при сложни МТО условия. ...
                Това, с удебелените буквички в последното изречение, е прочетено от натовски източници и представлява изискванията към авиацията. Към него трябва само да се добавят изискванията за съвместимост (на системи за опознаване, свръзка, обмен на данни и логистика).
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                  А има ли информация изискванията със задължителен характер ли са?
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    А има ли информация изискванията със задължителен характер ли са?
                    Може и да не са задължителни в смисъла "Ако не направим това, ще ни напляскат по дупето", но на практика са задължителни. Защо това е така става достатъчно ясно от ПДФ-а, прикачен тук , в който се разглежда въпроса за нуждата от нов самолет за датските ВВС.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                      Може би е най-удачно да ни задължат "силово", защото иначе не е ясно какви ще ги свършим.Интересно ми е, защото имаше микро-полемика покрай италианските тайфуни транш 1, които ни предлагаха, за които се твърдеше че са чист изтребител и не разполагат с многоцелеви възможности...
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                        Според мен изискването е, да имаме някаква въздушна полиция съвместима с натовците(бенцбоса съвсем точно го описа),
                        корумпетата натискат за друго,
                        а руски 100% вече няма да са, щото се видя колко им струват подписите.
                        Те и на другите толкова струват .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                          ......аз пък днес видях цялата ни бойна авиация в полет 29-ката и двете 21-ци, ма нямаме нужник за повече самолети....бахти 3 (три) бр.
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                            ......аз пък днес видях цялата ни бойна авиация в полет 29-ката и двете 21-ци, ма нямаме нужник за повече самолети....бахти 3 (три) бр.
                            Подготовка за парада по случай 6ти. предполагам. Да, интересен парад ще е- ще може да се види във въздуха цялото ни налично ВВС. Малко държави по света си позволяват на парада да си изкарат цялото ВВС и 2/3 от действащата армия.
                            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                            Коментар


                            • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                              Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                              ..... 2/3 от действащата армия.
                              Разбира ти на теб главата от армия.......
                              Целата бре, целата (боеспособна) 2/3 маршируват отпред, 1/3 М'нистра и на'акник щаба ( + све що има генералпенсионергъзолизец) на трибуната пиремът парадъТ - т.е. целото аскер - 8 роти ( с юношите мл.възраст) 4-6 колесници(може и въоръжени) и 3 бойни плашили (фърчила)....
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • От: Купуваме стари F-16 без конкурс

                                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                                Разбира ти на теб главата от армия.......
                                Целата бре, целата (боеспособна) 2/3 маршируват отпред, 1/3 М'нистра и на'акник щаба ( + све що има генералпенсионергъзолизец) на трибуната пиремътъ парадъ - т.е. целото аскер - 8 роти ( с юношите мл.възраст) 4-6 колесници(може и въоръжени) и 3 бойни плашили (фърчила)....
                                Забрави и важното караулно псе...

                                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X