Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Реквием за АН-12

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Реквием за АН-12

    http://www.youtube.com/watch?v=d3h9ql3CZSE

    В целия свят са останали десетина, и те видимо вече няма да летят, след вчера. На всичко му идва времето ...
    Не знам дали го обичах, но много уважавах този самолет. Труден за каране, труден за правене, обаче много силен. Въздушния Джуган.
    Жалко че вече няма да го има.

  • #2
    От: Реквием за АН-12

    Защо няма да летят? Какво е станало "вчера"?
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

    Коментар


    • #3
      От: Реквием за АН-12

      Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
      Защо няма да летят? Какво е станало "вчера"?
      Окончателно им е изтекъл ресурсът.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #4
        От: Реквием за АН-12

        Един се разби на Камчатка.
        Дявол знае какво е станало, не са скочили. Там всички летят с парашути, защо не са ...

        Коментар


        • #5
          От: Реквием за АН-12

          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
          Окончателно им е изтекъл ресурсът.
          Колко пък да им изтекъл ресурсът? DC-3 а.к.а. С-47 е от 1935, пък още има някоя и друга бройка в експлоатация тук-там по света ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: Реквием за АН-12

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Един се разби на Камчатка.
            Дявол знае какво е станало, не са скочили. Там всички летят с парашути, защо не са ...
            http://poluostrov-kamchatka.ru/pknew...il.php?ID=6835
            Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
            Dacia Duster 4WD

            Коментар


            • #7
              От: Реквием за АН-12

              Аха, а аз поддържам в експоатация кухненски ножове от прадядо ми.
              Верно ли си толкова светнат къде и как летеше Ан-12?
              Имай малко срам, а? Щеше да е смешно, ако не беше тъжно. Научи нещо за самолета, после дълго няма да имаш желание да обсъждаш технически теми. Научи за биографията му, после дълго няма да говориш за собственото си евровеличие. Екипажите на тия самолети едва ли някога ще се издигнат до вашите знания за авиациата, и затова едва ли скоро ще публикувам тук разговорите си с тях. Собствения ми ужас от стъкления нос, без друго ще си остане шега помежду ни.

              Да, репликата беше към няколкото по-предишни поста.

              Коментар


              • #8
                От: Реквием за АН-12

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                Аха, а аз поддържам в експоатация кухненски ножове от прадядо ми. ...
                Явно си ги поддържал по-добре, отколкото разни руски авиокомпании поддържат самолетите, които експлоатират ...

                Предпосылки для аварии самолета Ан-12, пропавшего в Магаданской области во вторник, были и раньше, сообщил журналистам в среду полпред президента РФ в Дальневосточном федеральном округе Виктор Ишаев. "Предпосылки аварии на Ан-12 были раньше. На самолете были поломки", - сказал он.

                После пресс-конференции журналисты попросили разъяснения по этому вопросу, на что заместитель полпреда Владимир Пысин пояснил, что 30 апреля этого года у этого самолета сломался грузовой люк. Это происшествие произошло на Чукотке.
                "Система предпосылок этой ситуации - она накапливалась. Обслуживание самолета, по всей вероятности, проводилось некачественно. Авиакомпания маленькая. Самолет в лининге находился, поэтому из него они выжимали все, что можно", - отметил Пысин.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: Реквием за АН-12

                  Не разбрах. Някой ще дава ли КР-15 за зареждане на единствения достъпен КП-21, или само ще скачаме на пишещите в темата?
                  За пресиращите - там това беше щатно оборудване. Под седалките имам и друго, работи нормално, просто тежи много. Измисленото е по-удобно.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Реквием за АН-12

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    Не разбрах. Някой ще дава ли КР-15 за зареждане на единствения достъпен КП-21 ...
                    Да не би някой да има нужда от кислород за ликвидиране на последствията ???
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Реквием за АН-12

                      Щом няма "руски алкозелцер", общонародноизвестен като "огуречный рассол", става и кислород!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Реквием за АН-12

                        Че аз ако знам кога ще има нужда от кислород, изобщо няма да го возя. Ще предотвратя ситуацията, щом е на земята.
                        А ако потрябва за твоите деца, примерно, не дай боже?
                        Що в аптечките имам сто метра игли и конци ще питаш ли? За шиене на копчета на ризи не винаги са нужни фасциални. И за сутринта е по-лесно шкембе, не маркучи до банките с разтвори, ама пак се въргалят някъде отзад.
                        Простотия такава ... Като няма и "нитрозалцер" ...
                        Последно редактирано от Стефан; 11-08-11, 13:51.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Реквием за АН-12

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          ... Простотия такава ...
                          В същност, така и не стана ясно какъв е поводът за заупокойната молитва. Инцидентът в Камчатка едва ли може да бъде такъв.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Реквием за АН-12

                            А какво не е ясно? На останалите няколко, явно няма да им продължат летателната годност. Значи - заупокой ...
                            Остават "крилата на десанта" Ил-76, обаче те не са същото, пък и те остаряха. Значи - край.
                            А, вденах. Прощавай, разбира се, не те засягаше, всъщност.
                            Последно редактирано от Стефан; 11-08-11, 14:14.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Реквием за АН-12

                              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                              А какво не е ясно? На останалите няколко, явно няма да им продължат летателната годност. Значи - заупокой ...
                              Щом така и така са останали десетина - въпросният заупокой може да се изрази в реставрация по авио клубове, привеждане в състояние по-добро от ново...
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X