Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подготовка на новата ми 11:Metre One Design

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    Какво пише за начините на нанасяне на грунда? Няма ли и вариант за пръскане с пистолет?

    П.П. Така, както си описал нещата, първия слой върху гела по-скоро е полиестерен течен кит, който вероятно е нанесен точно заради дупчиците по гела. А дупчиците по гела може да се получат и когато се остържат балончетата от осмозата.

    Има вариант за пръскане с пистолет. Но това не е за навън на вятъра и не е за мене 😂

    Сега я гледам и й се радвам. Продължавам със следващия слой пък да видим.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16842499526786707167357583020161.jpg
Прегледи:427
Размер:441.0 КБ
ID:6923829
    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
    Gabriel Garcia Mаrquez

    Коментар


    • #17
      Напреднах, само дето не съм свършил още. След като сложих първите две ръце грунд, предприех още едно основно шкурене с грит 120. Това доведе на места да стигна пак до гела, но резултатът ми хареса. Местата с язвичките станаха доста по-добре и спрях да се притеснявам дали грунда ще ги запечата добре.
      Малко им загубих бройката на ръцете грунд, които общо сложих, но след първите две сложих още 3 или 4. Май са 3 все пак. Сега е лъскава.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230528_160904_127.jpg
Прегледи:362
Размер:425.8 КБ
ID:6925535

      Остана да реша проблема с обработката под подпорите и торпедото на кила. За подпорите си купих вчера от Баш Майстора (докато търсех хюнебеци) нещо, дето му викат вертикализатор. Купих два, ще действам първо отпред, после отзад. Сега трябва само да се престраша да подпра лодката с това и да махна подпорите от ремаркето

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:350508596_575221891398610_1380049333714188794_n.jpg
Прегледи:372
Размер:293.0 КБ
ID:6925534

      Тука е сложен само за снимка, разбира се. Ще трябва да му сложа нещо плоско и меко между желязото и лодката и да го фиксирам някак си.
      "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
      Gabriel Garcia Mаrquez

      Коментар


      • #18
        Има ли развитие проекта?
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #19
          Има 😄

          Намерих решение на въпроса с обработката под подпорите. С тия хюнебеци и вертикализатори нищо не стана - подпрях я хубаво лодката от двете страни, но подпората от ремаркето не можеше изобщо да се свали - лодката много тежеше върху нея.

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20230607_193534_958.jpg Прегледи:0 Размер:614.6 КБ ID:6927271

          И викнах кран. Хубаво, че преди да дойде крана покрай мене мина един от местните майстори и ми каза да я подпра с греди. Малко акъл трябва, ама навреме.

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20230613_153203_993.jpg Прегледи:0 Размер:368.6 КБ ID:6927268
          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20230613_180606_043.jpg Прегледи:0 Размер:638.2 КБ ID:6927269

          Е, и единия вертикализатор свърши работа, подпрях за всеки случай носа, да има подпора, като махна тая от ремаркето.

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20230615_185216_195.jpg Прегледи:0 Размер:529.4 КБ ID:6927270
          Сега лодката е навсякъде с грунд, вчера го изшкурих още веднъж.

          Днес съм мобилизирал брат ми, отиваме да сложим още един слой грунд и два слоя антифаулинг.

          Само мачтата не съм намерил как да си докарам от Швеция 😞
          Последно редактирано от Андрей Боянов; 17-06-23, 07:08.
          "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
          Gabriel Garcia Mаrquez

          Коментар


          • #20
            Днешното намерение за полагане на оставащите слоеве боя премина в още едно цялостно шкурене с грит 120. Малко се скапахме 😂.

            Но ефектът е екстра. Супер гладка е сега лодката. Въпросът е имаше ли смисъл, след като утре с мечето резултатът пак ще е сравнително груб слой...

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16870160436676701514306337677045.jpg
Прегледи:287
Размер:444.1 КБ
ID:6927327
            "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
            Gabriel Garcia Mаrquez

            Коментар


            • #21
              Ето го крайният резултат. Е, сигурно ще пипна още нещо, де, но вече я смятам готова за пускане на вода.

              Можеше да е още по-добре, но съм много доволен.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230618_202254_348.jpg
Прегледи:278
Размер:363.9 КБ
ID:6927480
              "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
              Gabriel Garcia Mаrquez

              Коментар


              • #22
                Ехее.. тя като нова!

                Коментар


                • #23
                  Мдаа, докато дойде и мачтата, това ще е най-дълбоко газещата моторница на рейда
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • KingofROAD
                    KingofROAD коментира
                    Редактиране на коментар
                    А с мачтата какво става? тя не е ли разглобяема? или трябва цяла да се пренася?
                    Старата не може ли временно да се закърпи, докато дойде новата?

                  • Андрей Боянов
                    Андрей Боянов коментира
                    Редактиране на коментар
                    Цяла е, не се разглобява. Стои в Швеция и ме чака да намеря някой ТИР, който е запълнен равномерно на височина и може да се сложи отгоре. 12 метра е.

                    Счупената ще мисля да я закърпя някак, но май не става...

                  • Андрей Боянов
                    Андрей Боянов коментира
                    Редактиране на коментар
                    А пък ако не намеря кой да ми я докара, ще трябва да ходя на регата на Балатон следващия месец, моя швед ще е там и ще ми я докара 😃
                    Голяма история с тая мачта.
                    Но сега се връщам от една регата в Норвегия с лодки като моята и всичкото чакане си заслужава.
                    Лодката е супер.

                • #24
                  За да не си помислите, че съм затаковал проекта:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230721_163310.jpg
Прегледи:177
Размер:599.4 КБ
ID:6931338

                  И мачтата е тука, малко е крива на едно място, ама каквото-такова.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1689946711893520284165.jpg
Прегледи:172
Размер:696.2 КБ
ID:6931339
                  "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                  Gabriel Garcia Mаrquez

                  Коментар


                  • #25
                    От втория опит успяхме да вдигнем мачтата.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-d53eb12d002ff66a946011cd3f1c0cf8-V.jpg
Прегледи:132
Размер:256.4 КБ
ID:6932418

                    Даже я изкарах една вечер сам за час-два. Успях да заседнах на връщане в една тиня и да омотая въжето на мъртвата котва около винта на извънбордивия двигател, но беше голям кеф. Карах само на стаксел поради ограничения екипаж.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-51f24aec73f943abd459304cc434ff3e-V.jpg
Прегледи:127
Размер:267.6 КБ
ID:6932419
                    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                    Gabriel Garcia Mаrquez

                    Коментар


                    • pan_rt
                      pan_rt коментира
                      Редактиране на коментар
                      Не тежи ли на управлението, ако се плава само на стаксел

                    • Андрей Боянов
                      Андрей Боянов коментира
                      Редактиране на коментар
                      Хич. Той е малък и лодката се държи екстра. То не беше силен вятърът, де...

                  • #26
                    еее браво

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X