Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремарке за килова лодка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Това с разместването си е проблем на боутярда.
    А така и така ще и правиш сериозно освежаване, защо не демонтират кила и тогава по-лесно ще я натоварят.

    Коментар


    • trapper
      trapper коментира
      Редактиране на коментар
      Преди 50 години дядо ми превози лодка 12 бруто рег. тона от Севлиево до Созопол със свален кил, оловен. По спомени тежеше 1 тон. Мисля, че това е правилният начин.

  • #17
    В Европа има ограничение на дължината на композицията. По спомен е 12 м. Проверете!
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

    Коментар


    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Колега, какво е това единично МПС, всички случаи описани от мен са единично МПС, моля те поясни или дай картинка?

      Композиция е влекач + ремарке, по закон ремарке се води всичко, което няма работещ двигател задвижващ влаченото нещо, в това число каравани, леки коли/джипове на А-рамо, платформа за превоз на леки коли, а има такива платформи за 2 коли, които са много дълги.

      Влекача лек автомобил/джип/пикап/микробус от преден номер до края на теглича ако е да кажем 6 метра + 7-8 метра ремарке/каравана и т.н. стават 13-14 метра, това е редовно срещано по международните пътища.

      Чувал съм за ограничение по ширина на товара за стандартни превози да е макс - 240 или 250см, моя кемпер примерно е 255см и това е проблем за Европа, за това сменям концепцията.

    • NovemberCharlie
      NovemberCharlie коментира
      Редактиране на коментар
      Отваряш директивата и четеш. Там пише, включително и за ширината https://eur-lex.europa.eu/legal-cont...L0053-20190814

    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Цитирам наредбата, която си посочил като обръщам внимание на факта, че наредбата НЕ покрива, тоест наредбата ИЗКЛЮЧВА товарните (N1) автомобили:

      1.1. максимална дължина:
      — Моторно превозно средство, различно
      от автобус 12,00 м 12,00 м
      — ремарке 12,00 м
      — съчленено превозно средство 16,50 м
      — автовлак 18,75 м
      — съчленен автобус 18,75 м
      — автобус с две оси 13,50 м
      — автобус с повече от две оси 15,00 м
      — автобус + ремарке 18,75 м

  • #18
    Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
    Това с разместването си е проблем на боутярда.
    А така и така ще и правиш сериозно освежаване, защо не демонтират кила и тогава по-лесно ще я натоварят.
    Еми и това мисля. Но пак тия от боутярда трябва да могат да стигнат до лодката, за да я повдигнат, та да изпадне кила. И трябва да ги питам колко взимат на вдигане, всичките маневри да не излязат накрая много скъпо.
    Събота се надявам да разбера какви са възможностите подробно, като се видя със собственика и, надявам се, тия от боутярда
    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
    Gabriel Garcia Mаrquez

    Коментар


    • #19
      Засега отпада въпросът. Собственикът се отказа. Но всички мнения ми бяха много полезни, благодаря!
      Ще кажа, като пак тръгна да превозвам нещо 😁
      "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
      Gabriel Garcia Mаrquez

      Коментар


      • #20
        Но пък намерих друга от същия модел, в Германия И я купих, нищо че е със счупена мачта.
        Освен това си е с ремарке, така че приключението ми започва отначало.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:493788-2654ce3db73383dcfbfd2a4a0d5ef558-x-4241449-27a19c9a667840b713ec35c1ce054f0f.webp.png
Прегледи:411
Размер:222.0 КБ
ID:6915160
        "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
        Gabriel Garcia Mаrquez

        Коментар


        • Венци- малкия
          Венци- малкия коментира
          Редактиране на коментар
          Ха.. честито.

        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          Честито, много беаварийни морски мили :-)
          Ама, цялата тази галимация дали е достатъчно стабилна?

        • Андрей Боянов
          Андрей Боянов коментира
          Редактиране на коментар
          Мерси мерси

          Говорих с един швед, който има такава лодка и я вози насам на там. Каза, че тоя колесар от снимката е много хубав и че тая лодка с подходяща кола се теглела доста добре....

      • #21
        ЛУДА РАБОТА

        Честито,приключението започва
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #22
          Намерих и резервна мачта втора употреба, която да не струва повече от самата лодка. Даже са две, трябва да избирам.
          Но са в Швеция, та транспортната задача съвсем се усложни

          Накрая се виждам на екскурзия из цяла северна Европа с лодка отзад.
          "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
          Gabriel Garcia Mаrquez

          Коментар


          • Венци- малкия
            Венци- малкия коментира
            Редактиране на коментар
            Че къв е проблема. Само ти трябва подходящ влекач. Най-накрая ще разкараш това ауди недоразумение.

        • #23
          Хахахаха

          Няма нищо да разкарвам
          Но мисля да наема кемпер и да ходя с него на разходка.
          Само ми трябва някой с категория Е да дойде с мене, но и това ще се уреди.
          "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
          Gabriel Garcia Mаrquez

          Коментар


          • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
            ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
            Редактиране на коментар
            "Е" категорията се изкарва за 2 седмици и в сравнение с другите ти харчове за мероприятието е без пари ; )

          • Андрей Боянов
            Андрей Боянов коментира
            Редактиране на коментар
            Книжката ми е белгийска, иначе да съм изкарал вече. Май ще я сменям пак с българска.

          • KingofROAD
            KingofROAD коментира
            Редактиране на коментар
            Кораба-майка тежи къмто 2 тона празен, и се кара с Б катгория. Та за мен нема проблема с Лепа Брена

        • #24
          Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
          Намерих и резервна мачта втора употреба, която да не струва повече от самата лодка. Даже са две, трябва да избирам.
          Но са в Швеция, та транспортната задача съвсем се усложни
          Стандартно полуремарке е с дължина 13,60 метра !

          Ако мачтата е под този размер , проблема с доставката и е никакъв , може да се включи в някой групажен превоз.
          Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

          Коментар


          • Андрей Боянов
            Андрей Боянов коментира
            Редактиране на коментар
            12 метра и нещо е мачтата. Къде да търся такъв групажен превоз?

            Засега съм пратил запитване на фирми, които се занимават с превоз на мачти, но те го дават много тежко и очаквам да ми отрежат главата.

        • #25
          .... Къде да търся такъв групажен превоз?......

          ------------------------------------------------------

          В гугъл , - ключови думи *групаж швеция-варна*

          Ако не се справите , ще съдействам...
          Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

          Коментар


          • #26
            Въпреки всички съвети тука, които ми звучаха много разумно, все пак ще теглим лодката от Германия до Варна. 2300 км. Всички изисквания са спазени - лодката, заедно с колесара тежат 2т., което е и максималното разрешено тегло според документите на колесара. Колата (Volvo XC90) има право да тегли до 2500 кг. Максималната разрешена скорост на ремаркето е 80 км/ч, така че няма да се бърза.

            Исках да намеря кемпер под наем, с който да я теглим, за да има къде да спим, но не намерих.


            Въпросът ми е следния. Трябва ли ми/мога ли да си направя отделна застраховка за лодката по време на пътуването?
            "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
            Gabriel Garcia Mаrquez

            Коментар


            • #27
              Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
              Въпреки всички съвети тука, които ми звучаха много разумно, все пак ще теглим лодката от Германия до Варна. 2300 км. Всички изисквания са спазени - лодката, заедно с колесара тежат 2т., което е и максималното разрешено тегло според документите на колесара. Колата (Volvo XC90) има право да тегли до 2500 кг. Максималната разрешена скорост на ремаркето е 80 км/ч, така че няма да се бърза.

              Исках да намеря кемпер под наем, с който да я теглим, за да има къде да спим, но не намерих.


              Въпросът ми е следния. Трябва ли ми/мога ли да си направя отделна застраховка за лодката по време на пътуването?
              Ако ремаркето е с отделен идивидуален номер ти трябва застраховка за него + преглед.

              Аз винаги тегля с английски влекачи и ремаркето винаги има същата регистрационна табела като влекача и следователно ползва същата застраховка и преглед, спирали са ме, пробвали са да се заяждат, но Се Ла Ви - с една англиска табела карам и влекач и ремарке.

              Аз бих наблегнал на много добро укрепване на товара с професионални колани, няколко не само 2-3.

              Аз бих ревизирал набързо спирачките на ремаркето.

              Аз бих смазал добре главините/лагерите на хъбовете на ремаркето + всички гресьорки по ремаркето.

              Преди да тръгна на дълъг път бих направил 50-60КМ около продавача в тих час на денонощието за да тествам как се държи композицията и при най-малки съмнения се връщам и коригирам проблема.

              Пътя до Румъния си го знаеш но аз ще ти предложа маршрут вътре в самата Румъния от който вече години съм много доволен - Szeged M43 => Mako M43 => Arad A1 => Timisoara A1 => Lugoj A1 => Caransebes E70 => Orsova E70 => Drobeta-Turnu E70 после гониш Калафат.

              Най-важния съвет => планирай да минеш през Германия Събота след 19:00 да караш колкото можеш вечерта, да дремнеш и после в Неделя остатъка от Германия и Австрия ще са ти БЕЗ никакви тирове, в Унгария и Румъния не ебават много забраните за Неделя но ти вече ще си минал адския ТИР трафик Германия и Австрия.

              Лек път и успех.

              Аз бих купил застраховка пътна помощ без ограничения и т.н.

              Аз бих взел един крик тип хай джак(ако се размести товара да го оправиш с крика и коланите) освен автомобилните и разбира се всички жилетки, триъгълници, маркировки за извънгабаритен товар, фенерчета, аптечки, пожарогасители, Ред Бул няколко и т.н.
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • aig
                aig коментира
                Редактиране на коментар
                Много разумен съвет! ТИР Трафика въобще не е за пренебрегване. Ще те нервят и тебе, ще ги нервиш и ти.... Особено като те изпреварват.

            • #28
              За съжаление няма да мога да тръгна събота. И мене тировете най-много ме притесняват - лодката е доста висока и си представям как се лашка от въздушната струя.

              Ще карам лодката във Варна, тръгвам от района на Хамбург. Така че Австрия няма да я минавам. Чудя се дали през Чехия или през Полша, ама май през Чехия.

              В Румъния ще гоня Русе.

              Благодаря за всички съвети за ремаркето. Ще ги следвам. То е минало TUV миналата седмица и освен това не е карано много, но е статично и последните 5 години не е мърдало.
              "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
              Gabriel Garcia Mаrquez

              Коментар


              • Пламен Атанасов
                Пламен Атанасов коментира
                Редактиране на коментар
                Щом е минало скоро преглед , с ремаркето би трябвало всичко да е наред . Ако няма резервна гума е хубаво да си вземеш . Карай си Германия / Чехия / Словакия / Унгария / Румъния / Бг- Русе . Аз живея в Бремерхафен , около 140 км. западно от Хамбург , Ако затрябва някаква помощ може да се обадиш , ако искаш пиши да ти изпратя номера си на лично .

              • Андрей Боянов
                Андрей Боянов коментира
                Редактиране на коментар
                Има резервна гума, а тия, които са монтирани са на по 500 км. Благодаря много, ако се появи въпрос, ще се възползвам от помощта ти. Аз взимам лодката от Rendsburg, мисля да публикувам тука напредъка на пътуването.

            • #29
              Отивам да я взимам, в самолета съм 🙃

              Да питам още нещо - трябва ли ми пълномощно за пътуването, ако договорът за покупка на ремаркето не е на мое име?
              "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
              Gabriel Garcia Mаrquez

              Коментар


              • Пламен Атанасов
                Пламен Атанасов коментира
                Редактиране на коментар
                Не трябва.
                Ако не е късно да допълня . Трябва да получиш за колесара два талона , договор за покупка , и преглед . Като си вземеш временните номера с тях е включена застраховка и данък за периода. Това е необходимо за безпроблемно пътуване и регистрация . За лодката не мога да кажа точно какви документи трябват , но със сигурност поне договор за покупка .
                Последно редактирано от Пламен Атанасов; 10-04-23, 13:15.

              • Андрей Боянов
                Андрей Боянов коментира
                Редактиране на коментар
                Тенкс, утре ще минаваме през администрацията тука. Има ги тия неща, за които говориш.

            • #30
              Януари с приятел ходихме да докараме лодка от Варна до София.
              На място установихме, че единия лагер на главината се е разпаднал.
              Продавача закара ремаркето в една работилница и смениха двата лагера с нови, но!!!
              На връщане, въпреки че беше нов, единия лагер грееше много, ама много.
              Пътувахме на страх цяла нощ, 11 часа до София.

              Успех и дано всичко мине по вода!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X