Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремарке за килова лодка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремарке за килова лодка

    Здравейте,

    Може да се наложи да превозя една лодка 11:Meter One Design от Белгия до Варна, та се чудя откъде и какво ремарке да намеря. Всичко ме устройва - и наем и покупка. Разглеждам всички опции в Белгия, засега без особен успех.

    Лодката не е тежка, но е малко дълга. Ето параметрите:

    Дължина: 10.30 м.
    Тегло: 1600 кг.
    Газене: 1.80 м.

    П.П. Темата май е за по-горния раздел, моля някой власт имащ да я премести, ако е така...
    Последно редактирано от Андрей Боянов; 04-01-23, 03:55.
    "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
    Gabriel Garcia Mаrquez

  • #2
    Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
    Здравейте,

    Може да се наложи да превозя една лодка 11:Meter One Design от Белгия до Варна, та се чудя откъде и какво ремарке да намеря. Всичко ме устройва - и наем и покупка. Разглеждам всички опции в Белгия, засега без особен успех.

    Лодката не е тежка, но е малко дълга. Ето параметрите:

    Дължина: 10.30 м.
    Тегло: 1600 кг.
    Газене: 1.80 м.

    П.П. Темата май е за по-горния раздел, моля някой власт имащ да я премести, ако е така...
    11 метра ремарке не съм сигурен, че е нещо тривиално за Европа.

    Аз преди година-две бях с 13'тина метра композиция и чесно казано не искам да повтарям това преживяване, от Англия до София...

    Чувал съм, че с ТИР (10-11 метра дълги ремаркета) струва 3-5 000 Евра курса от Кале до Дунав Мост, поне така беше миналата година по слухове.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      Какво беше трудното?
      На превозвач бих го дал, ама ми искаха 7000 паунда.
      За 5000 евро ще ми е по-добре да си купя ново ремарке, тамън ще имам върху какво да я вадя тука. Но остава въпросът с трудностите при тегленето през Европа ...
      "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
      Gabriel Garcia Mаrquez

      Коментар


      • #4
        Като демонтираш мачтата и я качиш на стойките колко ще е висока лодката? Ще може ли да се натовари на стандартно тир ремарке или ще се търси ниско подово, специализирано ремарке?
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
          Като демонтираш мачтата и я качиш на стойките колко ще е висока лодката? Ще може ли да се натовари на стандартно тир ремарке или ще се търси ниско подово, специализирано ремарке?
          Има кил, който стърчи доста надолу. Проблемът е с укрепването, затова аз поне не се сещам как да стане със стандартно ремарке.

          Виж пример в прикачената снимка, моделът на лодката на снимката е същия:

          "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
          Gabriel Garcia Mаrquez

          Коментар


          • Андрей Боянов
            Андрей Боянов коментира
            Редактиране на коментар
            Могат, и това съм го мислил. То тия лодки, когато са били нови, са били доставяни с разглобени кил и рул.
            Но си представям, че ще е трудно. Килът тежи към 700 кг. Ще говоря със сегашните собственици и тия от паркинга.

          • KingofROAD
            KingofROAD коментира
            Редактиране на коментар
            Защо е толкова тежък? за баласт ли?

          • Андрей Боянов
            Андрей Боянов коментира
            Редактиране на коментар
            Е да, за да държи лодката права, колкото може

        • #6
          Прав си няма как да стане със стандартно ремарке. Търси се нещо такова.



          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • #7
            Трудното беше заетоста по паркингите, след 19-20:00 няма шанс да паркираш нито по бензиностанциите нито по местата за отдих и почивка извън пътя, всички ТИРаджии са се наместили и аз с дългата композиция след часове търсене трябваше да ходя извън магистралата да спя покрай села и ниви и полицаите да ме обикалят на всеки час.

            Отделно всяко разминаване с голям камион е веселие защото ти си лек но с много голяма площ и се получават едни страшни ефекти и опасни ситуации.

            И най-кофтито бяха проходите и задръстванията в градовете, познай как се маневрира в задръстване с километри особено ако си объркал пътя или искаш алтернативен маршрут, с 11 метра ремарке изнасянето и раидуса на завой ще са горе-долу колкото на Титаник, никак не е романтично по проходите.

            Плати си на камион и да ти е мир главата, защото аз бях късметлия да не ме спрат и глобят, една по-сериозна глоба и си "изплатил" лодката...

            Успех и мисли прагматично и логично, а не емоционално.
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #8
              Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
              Здравейте,

              Може да се наложи да превозя една лодка 11:Meter One Design от Белгия до Варна, та се чудя откъде и какво ремарке да намеря. Всичко ме устройва - и наем и покупка. Разглеждам всички опции в Белгия, засега без особен успех.

              Лодката не е тежка, но е малко дълга. Ето параметрите:

              Дължина: 10.30 м.
              Тегло: 1600 кг.
              Газене: 1.80 м.

              П.П. Темата май е за по-горния раздел, моля някой власт имащ да я премести, ако е така...

              https://www.bulstar.bg/transport-en/
              Three witches watch three Swatch watches.
              Which witch watch which Swatch watch?

              Коментар


              • #9
                Първоначално публикуван от sergej Преглед на мнение
                Тука вече съм пратил запитване. Но тия услуги са скъпи, заслужено скъпи, но все пак скъпи. Лодката не струва толкова. Но проучвам и всички такива варианти, предпочитам даже.
                "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                Gabriel Garcia Mаrquez

                Коментар


                • #10
                  Винаги остава варианта по вода без зор и под формата на лежерно плаване по цялото средиземноморие..

                  Коментар


                  • #11
                    Може би - https://mont-trans.com/

                    Коментар


                    • #12
                      Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                      Винаги остава варианта по вода без зор и под формата на лежерно плаване по цялото средиземноморие..
                      Нали знаеш, че преди цялото Средиземноморие има целия Атлантически океан?
                      Мислил съм го по-скоро по реките...
                      Ама няма толкова време.
                      "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                      Gabriel Garcia Mаrquez

                      Коментар


                      • Венци- малкия
                        Венци- малкия коментира
                        Редактиране на коментар
                        Сега ще кажеш, че няма какво да видиш и правиш по крайбрежието на Бретан, после са баските, Португалия..

                      • Андрей Боянов
                        Андрей Боянов коментира
                        Редактиране на коментар
                        Взимам лаптопа, събота и неделя плавам, през седмицата - бачкам 😁 Не е лошо, и година да отнеме... 😂
                        Само с какво ще зареждам лаптопа? Има фотоволтаици на лодката - два панела по една педя широки. Не вярвам да стигнат 😁

                      • Венци- малкия
                        Венци- малкия коментира
                        Редактиране на коментар
                        По марините има ток бре.

                    • #13
                      Такова нещо или по вода или по суша с доказан превозвач. Цената на товара в случая не е важна.

                      Коментар


                      • #14
                        Ето я "паркирана". Сега обмислям превоз с ТИР заедно със стойката - тази от снимката, ако и я продадат или друга подобна.

                        "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                        Gabriel Garcia Mаrquez

                        Коментар


                        • #15
                          Друг е въпросът как ще я извадят от там - пред нея е тъпкано с лодки, които трябва да се разместят.
                          "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                          Gabriel Garcia Mаrquez

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X