Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Надуваеми,разглобяеми и преносими ветроходни лодки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Надуваеми,разглобяеми и преносими ветроходни лодки

    Здравей,колега! Честита придобивка. Явно не се шегуваш. Подходил си съвсем сериозно по въпроса. Не знам дали си обикалял по руските сайтове на тази тема. Ако отбираш от руски мога да ти пратя някой файл за справка по доработките. И аз почти от Нова година се чудя дали да взема един такъв красавец, ама на мене не ми го подаряват за съжаление а му искат едни 1000Е. Иначе се твърди, че е чисто нов и несглобяван. С други думи необятно поле за модернизации. Но лошото е, че бройките са от някога си и се притеснявам за целостта на балоните. Пък не ми се бият едни 500км, за да видя, че нищо не става от изделието. Твоя колко годишен е и с оригиналните балони ли е? И последно, ако трябваше да го плащаш, щеше ли да го вземеш?
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #32
      От: Надуваеми,разглобяеми и преносими ветроходни лодки

      http://aus-f16.blogspot.com/2010/08/...sie-blade.html

      Коментар


      • #33
        От: Надуваеми,разглобяеми и преносими ветроходни лодки

        има хора които обикалят дори карибите с ето такъв мъник.....http://www.freewebs.com/paradoxbuild/

        Коментар


        • #34
          От: Надуваеми,разглобяеми и преносими ветроходни лодки

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          Не знам дали си обикалял по руските сайтове на тази тема. Ако отбираш от руски мога да ти пратя някой файл за справка по доработките.
          Тя информацията ми е точно от руските сайтове. Годината на производство не му знам, но е поне на 20г. Руснаците казват, че оригиналните "морковки" не стават, а аз все повече се убеждавам в това им заключение, но нови такива от ПВЦ са над 1000лв. Всъщност този катамаран е за ентусиасти , които рядко ще го пускат на вода. Сглобяването му отнема 2ч. на двама души, а разглобяването почти още толкова. Има смисъл само, ако си за повече от 3-4 дни.
          "има хора които обикалят дори карибите с ето такъв мъник.....http://www.freewebs.com/paradoxbuild/" направата на твърди поплавъци и всичко останало на ново, е едно добро решение за катамаран за редовна употреба. В случая не е изгодна замяната на "морковките" с такива от ПВЦ, защото оригиналното закрепване е само чрез нанизване на едно въже в жлеб. Едвали ще ме разберете така, но нямам снимки. Това позволява на поплавъците да се усукват и правят катамарана нестабилен, протриват се и започват за изпускат въздух. Вдигането само на един поплавък е невъзможно. Въобще си е голям компромис, но за разчесване на "крастата" наречена ветроходство става. Лошото е, че след това вероятно спиране няма и се влиза в едни филми, а и пари.
          Ето и две снимки от началото на описаното ни приключение Натиснете снимката за да я уголемите

Име:945627_588107524545874_45784778_n.jpg
Прегледи:1
Размер:40.4 КБ
ID:5499769Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1013031_588107497879210_871563376_n (1).jpg
Прегледи:1
Размер:43.7 КБ
ID:5499771а това е спасителната ни лодка.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1010450_588107491212544_161264264_n.jpg
Прегледи:1
Размер:100.5 КБ
ID:5499770
          Последно редактирано от nola; 09-07-13, 12:25.
          [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

          Коментар


          • #35
            От: Надуваеми,разглобяеми и преносими ветроходни лодки

            Накратко казано ти окончателно ме разубеди да купувам подобно недоразумение. Имам резервен вариант за оборудване на надуваема лодка с ветрилно стъкмяване, но не знам колко ще е удачно за двама души. Поне определено няма да се сглобява 2 часа.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #36
              От: Надуваеми,разглобяеми и преносими ветроходни лодки

              Всеки решава за себе си. Аз бих купил с твърди поплавъци, въпреки че транспорта им е проблемен, но такива на живо още не съм виждал. Може и да не ми харесат. Знам ли...
              [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

              Коментар


              • #37
                От: Надуваеми,разглобяеми и преносими ветроходни лодки

                Мен точно транспорта ме притеснява, иначе за две седмици се изработват поплавъците и то непотопяеми от стиропор и стъкломат. Само не съм смятал колко ще е себестойността. Едно е сигурно - ще издържат повече от "морковите". А катамарана ми е детска мечта.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #38
                  От: Надуваеми,разглобяеми и преносими ветроходни лодки

                  Мерак се лекува, като му се отдадеш. Варианта с надуваема лодка и платна е несериозен, тъй като удоволствието от управлението и, няма да има нищо общо, дори и с катамарана който притежавам. Руснаците правят такива опити, но аз не съм им фен. По-скоро бих си пригодил лодката с допълнителен поплавък и трапец между тях, за да е нещо като катамаран и лодка с платна.
                  [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                  Коментар


                  • #39
                    От: Надуваеми,разглобяеми и преносими ветроходни лодки

                    В твоя случай на снимките не виждам обтекателите на носовите части на поплавъците. Не си ги получил или не си ги монтирал? А с допълнителен поплавък става ПРОА, но е прекалено екстремално за моите възможности на ветроходец. Знам, че и катамарана прави всякакви кълбета, но на него изпитвам поне "психическо" спокойствие. Май накрая ще се разходя до Велико Търново за един "Простор". В България изработват ли поплавъци от ПВХ или трябва да се търсят връзки из рускоговорящите държави?
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #40
                      От: Надуваеми,разглобяеми и преносими ветроходни лодки

                      Обтекателите не ги слагам, защото са сцепени и могат да спукат балоните. Не знам, за какъв допълнителен поплавък говориш. Вероятно става въпрос, за такива, които са допълнение към лодка. Балони от ПВХ и в България ще се намери кой да направи, но цената няма да е ниска, като се има в предвид материала и количеството.
                      [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                      Коментар


                      • #41
                        От: Надуваеми,разглобяеми и преносими ветроходни лодки

                        Казвайки поплавък имах предвид балон. То хубаво "ще се намери", но по какво ще ги изработи? Визирам не повторение на старите балони, а такива с подобрена форма и повишен в предната част обем. И това "над хиляда лева" колко е? Защото аз имам едни 1000Е назад само за покупката на конструктора с двусмисленото наименование "Простор".
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #42
                          От: Надуваеми,разглобяеми и преносими ветроходни лодки

                          Поправиси ги,ще носи по-добре.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #43
                            От: Надуваеми,разглобяеми и преносими ветроходни лодки

                            Днес попаднах на поредно доказателство, че руснаците обичат да копират http://www.catapultcats.com/rig.assemble.3.mast.html не вярвам някой да се е опитвал да копира катамаран "Простор".
                            [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                            Коментар


                            • #44
                              От: Надуваеми,разглобяеми и преносими ветроходни лодки

                              Преди няколко дни попаднах на един магазин, в който продават малки ветроходни лодки, може да има нещо което да ви е интересно:
                              lodkite. com
                              Последно редактирано от nickbochev; 13-07-13, 10:25. Причина: премахване на хиперлинк къв търговски сайт

                              Коментар


                              • #45
                                От: Надуваеми,разглобяеми и преносими ветроходни лодки

                                Няколко снимки от участието ми в 58-та регата по р.Дунав "ТИД - 2013"
                                [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X