Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор между лодка или джет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Самодържец
    коментира - отговор
    Ходили сме на язовира с надуваема лодка с 6 коня Сузуки мотор. Знам там как я спират вълните, представям си у морето. Запознат съм с вариантите за нещо прилично, за прилични пари заедно с колесара, имам и къде да ги държа. Това, което ми допада е въпрос просто само на не много пари и предстои в средносрочна перспектива. Тия удоволствия дето ми ги споменаваш не ме привличат толкова, че да съм готов да им плащам цената. Кеф ми прави на душата само леко да си пърпоря.

  • коко келеша
    отговори
    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
    Мен лодкари от южното черноморие ме посъветваха да се насоча към надуваема лодка с извънбордов, която да мога да транспортирам на багажника на покрива. Става въпрос за лодка за разходка, най-най- любителски вариант.
    Значи, трябва да си много-много спокоен мен, който не се вълнува от възможността за излизане на глисаж с буйно развята прическа и темподобни изтънчени удоволствия.

    П.П. В темата на Вальо може да се проследи еволюцията на размишленията

    Остави коментар:


  • bmwww
    отговори
    Абе и моята идея беше такава , но като удвоя бюджета излизат доста примамливи оферти . Като цяло джета го отписвам май и него . Попрочетох насам натам и джет под 40-50л/ч над 130к.с няма , докато лодките по 100к.с. вървят около 10-20л/ч . Колко е вярно не знам ама си е двойно по-нисък разход с 2 пъти повече място т.е. за хора . Та остава RIB или стъклопластова . Намирам някой брутални RIB-ове ама там бюджета отива х3 . Абе историята се повтаря , който ми знае темата за избор на джип , ще ме разбере и сега

    Остави коментар:


  • Самодържец
    отговори
    Мен лодкари от южното черноморие ме посъветваха да се насоча към надуваема лодка с извънбордов, която да мога да транспортирам на багажника на покрива. Става въпрос за лодка за разходка, най-най- любителски вариант.

    Остави коментар:


  • bmwww
    отговори
    Попрочетох го вчера още . Сега опипвам почвата и почвам да търся теглич за джипа , пък лодка или джет ще е каквото дойде на далавера . Лошото е , че не съм се качвал на нито едното , нито на другото и изобщо нищо не разбирам . Тук във Враца няма много да не кажа , че 1 не съм видял с джет или лодка . Та няма и къде да се повозя на такова и да видя кое е като за мен .

    Остави коментар:


  • Пенчо
    отговори
    Тука попрочете ли?

    https://offroad-bulgaria.com/forum/%...2%D0%BE-%D0%B8

    Остави коментар:


  • bmwww
    отговори
    Сигурно се поизхвърлих с тия 100 в час ама затова и пуснах темата . Да опипам почвата , колко е нормално като мощност , колко като разход и т.н.

    Остави коментар:


  • NIKSD
    отговори
    Малко, много малко са хората дето са виждали 100 км/ч на вода. И при такава скорост, харченето на бензин е най-малкия проблем...

    Остави коментар:


  • v_0
    коментира - отговор
    Вземи си една надуваема с 10-15 коня, виж дали ти харесва и ако е твоето, продаваш и взимаш по-голяма. Аз от 7, на 15, на 60 и сега гледам за 130-150.

  • коко келеша
    отговори
    Доколкото аз съм запознат с нещата, за скорости от над 100км/ч се търси джет с мощност над 200 коня, по почина на Мечо Пух. При това, такива скорости се постигат с един човек на борда при разход от 50-60 литра на час. Нямам представа какви са цените на подобни джетове втора ръка, но се съмнявам, че ще ти харесат. То и цената на 60 коня мотор втора ръка също не е за слабонервни. В това отношение водния транспорт е доста по-зле от сухопътния. Има разни състезания с джетове по язовирите и по морето. Разходи се до някое такова и поговори с участниците. Не всички са разговорливи, но има и такива.

    Остави коментар:


  • NIKSD
    отговори
    20 коня мотор, 4 човека, каса бира и един RIB- 20 километра в час /или там някъде/.
    Най сериозно те съветвам, измисли как да се повозиш на нещо такова преди да вкарваш пари.

    Остави коментар:


  • коко келеша
    отговори
    Първоначално публикуван от bmwww Преглед на мнение
    Е сега за лодка не ми е приоритет 100км/ч , я по скоро кажете 50-60к.с Меркюри извънбордов колко ще го докара към разход .
    В твоя случай, разходът ще е правопропорционален на кефа Нямам представа колко актуална може да е в морето подобна таблица, но това са данни от производителя

    http://mercury-sprut.ru/info/25-Norm...atelei-Mercury

    Остави коментар:


  • bmwww
    отговори
    Добре , а надуваема лодка с до 20к.с. извънбордов как ще е като скорост ? Или твърдо дъно с надуваеми бордове което си е все RIB лодка ,а защо пък не твърд корпус до 20 коня . Абе общо взето да е между 15-20 коня . Все пак идеята е да се пускам по ръкавите на Широка поляна,Доспад,Цанков камък,Въча и т.н. хем че за Въча май джета ще е по адреналиново . Чак толко луд не съм да давам по средно 100 кинта на час-два за гориво .

    Остави коментар:


  • santaclash
    отговори
    Джет съм карал доста пъти. Забавно е, ама откъм разход нещата са страшни-стотина коня мотор си изяжда едни 50 литра гориво за 4 до 5 часа и то ако не го юркаш особено. Спокойно ги изяжда и за два часа. Трябва ти и качествена екипировка. Много лесно се пада от това нещо. Като цяло...голяма забава, струва скъпо, харчи много и не навсякъде може да се кара. Хора не трябва да има наоколо. Рискът да утрепеш някой е напълно реален. Машината е много бърза.

    Остави коментар:


  • Венци- малкия
    отговори
    Кеф цена няма. Така ,че разхода за гориво за този вид кеф, не е определящ.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X