Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор между лодка или джет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • v_0
    коментира - отговор
    Ако са лева, няма много какво да се вземе

  • bmwww
    отговори
    Е сега за лодка не ми е приоритет 100км/ч , я по скоро кажете 50-60к.с Меркюри извънбордов колко ще го докара към разход .

    Остави коментар:


  • NIKSD
    отговори
    Първоначално публикуван от bmwww Преглед на мнение
    Чак толко дебил няма да съм , особенно ако тва харчи наистина 40-50 литра на час даже ако харчи наистина толкова няма и да съм с джет
    А колко мислиш, че харчи лодка резачка със “100 километра в час”?

    Колеги, я обяснете на питашия колко коня му трябват за бърза лодка /над 100-150/ и колко ще харчи такъв двигател.

    Остави коментар:


  • bmwww
    отговори
    Чак толко дебил няма да съм , особенно ако тва харчи наистина 40-50 литра на час даже ако харчи наистина толкова няма и да съм с джет

    Остави коментар:


  • brum
    отговори
    И с джета може да се дърпа ринг. Има едни дебили дето всеки уикенд ходят на същото място с 6-7 джета. Гледам ги, че дърпат разни надуваеми неща по вода и в тях се возят по 3-4 човека. Подозирам, че на това му викате ринг.

    Дебили са, защото отказват да се съобразяват с хората. Идват, почват данданията и гонят всички наоколо. Местните им е писнало от тях и точно т'ва място са го отсвирили. Отделно, че през нощта бучат по язовира и будят де що има народ. Последният път в 3 сутринта бучаха, че и музика бяха накачили по джетовете...

    Остави коментар:


  • bmwww
    отговори
    Че то зимата е за свинско и винско , не за язовири и рингове ремъркето на село в двора

    Остави коментар:


  • NIKSD
    отговори
    Отиваш и наемаш джет. Покарай малко. И го виж колко тежи и колко харчи. Аааа, и ако сте компания, колко още човека можеш да качиш и колко бири да вземеш.
    Повтори същото упражнение с лодката.
    И накрая- твърдо дъно лодка с надувни бордове и голям извънбордов мотор. Цялата тая дандания на ремарке /и къде ще го държиш ремаркето зимата?/.

    Остави коментар:


  • bmwww
    отговори
    Ника няма общо с марката иначе нещо до 7-8 000 .

    Остави коментар:


  • rosen_offroad
    отговори
    Не си казал колко пари имаш за харчене

    Нооооо щом ника е БМВ жет май търсиш....

    Остави коментар:


  • novatech
    коментира - отговор
    100 в час по вода си е все едно да караш формула 1 - много си далеч от истината.

  • bmwww
    отговори
    Като разход на гориво как е едното и другото , също така най-голям проблем се оказва , че не знам колко коня ще са ми достатъчни т.е. не знам 20 коня по вода много ли са малко ли са , 110 коня за джет много ли е малко ли е , 60-80-100км/ч по вода добре ли е , отекчаващо ли е . Разбирате ме какво казвам . Знам само , че примерно 100км/ч по вода на усещане са като примерно 140 в кола , ама и така сравнението не е добро защото ти със 140км/ч си в колата , какво толко да му усещаш .

    Остави коментар:


  • large
    отговори
    Вземи си каяк, има някакви с мотор.
    Сигурно може да се прекали с мощността на мотора и имаш о двете: джет-лотка

    Остави коментар:


  • v_0
    отговори
    Ринг може и с джет да се дърпа. Ако си сам - джет, ако си семеен, компания или рибар- лодка. За мен основен недостатък на джета е, че не може да хвърлиш котва в някой залив и да лежиш цял ден там. Това за морето, за язовир не мога да кажа.

    Остави коментар:


  • bmwww
    започна тема Избор между лодка или джет

    Избор между лодка или джет

    Здравейте, след като се зарибих с джипката , идва ред да му избера другар Главно чуденето ми беше между каравана,лодка или джет като караваната май отпадна за сега . Като се знам обаче какъв съм ще ми е интересно да ме насочите или поне плюсове и минуси на едното и другото . Проблема ми е , че искам хем скорост , хем приятна разходка из язовирите . Не знам с джет това осъществимо ли е , като че клоня към джет повече , но знам ли . Идеята ми е Съботите да прекарвам на язовирите , барбекю с приятели , да се накефим на джета или лодката , евентуално преспиване в джипа и на следващия ден тръгване . За мен плюса на джета е по компактния му размер и тегло , скорост , но пък с лодка може да пробваме ринг и водни ски , което ми звучи по като забавление . За ринг и ски цената на лодката ще е сигурно х2 от цената на джет с да не кажа двойно по-голяма мощност . Изобщо нищо не знам от към подръжката на двете и затова и пускам темата . Ако можете да помогнете с някой съвет или да си изкажете предпочитанията . Забравих да напиша , че при лодката има някои подразделения , например надуваема ли , надуваема с твърдо дъно или изцяло с твърд корпус . Със сигурност ще ходи и на море в дългосрочен план , не само по язовирите .

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X