Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Капитанско разрешително за малка лодка.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Капитанско разрешително за малка лодка.

    Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
    Аз го карах в Карела. Имат лодка и в Гърция и там също практика може допълнително да се кара.
    Изобщо запалил ли си се.. доста разходи те чакат

    Като всяко хоби
    Карела и аз ги гледах и те точно ми обясника, че това, което е първоначалното е морско разрешително, а за Дунав (цитирам) трябват допълнителни часове и още един изпит пред МА,
    Имат два дни през седмицата по два часа теория и през уикенда и двата дена имат практика на Панчарево, това около месец или пет седмици беше...

    А сега и друг въпрос, гледам че други фирми предлагат еднодневен курс за следното:

    "РАДИОКУРС ОПЕРАТОР НА МОРСКО УКВ НА RYAСертификатът за работа с морско УКВ е задължителният минимум за лица, боравещи с корабна или преносима морска радиостанция. Радиокурсът SRC VHF на RYA е еднодневен, а сертификатът доживотен!"

    И понеже имам едни уоки-токита, дето могат да се позасилят бая, а именно BAOFENG BF-UVB2 PLUS, дали ще ми е нужен такъв курс за тях, за да ги използвам легално на лодката? Или мога да си перкам докато не ме засекат съответните отговорни лица?

    Коментар


    • #17
      От: Капитанско разрешително за малка лодка.

      Цитат от наредба 5:

      1. "пътнически кораб" е всеки кораб, който превозва повече от 12 пътници независимо от предназначението му; 2. "товарен кораб" е всеки кораб, който не е пътнически; 3. "крайбрежно плаване" е плаването в териториалните води на Република България; 4. "вътрешни водни пътища на Република България" са водите, включващи акваторията на р. Дунав в частта й между десния бряг и демаркационната линия на границата между Република България и Румъния от км 845.650 до км 374.100; 5. "вътрешни водни пътища на Европа" са реките, езерата и каналите на Европа, ползвани за корабоплаване; 6. "малък кораб" е всеки кораб, плаващ по вътрешните водни пътища, чиято дължина на корпуса е по-малка от 20 m, с изключение на корабите, построени или оборудвани за влачене, тласкане или придвижване на борд на кораби, които не се считат за малки кораби, кораби, на които е разрешено да превозват повече от 12 пътници, и фериботи;
      Иван Маринов
      Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
      ЕНДУРО ВАРНА

      Коментар


      • #18
        От: Капитанско разрешително за малка лодка.

        И от мен едно рамо за Карела
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #19
          От: Капитанско разрешително за малка лодка.

          Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
          Цитат от наредба 5: ...6. "малък кораб" е всеки кораб, плаващ по вътрешните водни пътища, чиято дължина на корпуса е по-малка от 20 m, с изключение на корабите, построени или оборудвани за влачене, тласкане или придвижване на борд на кораби, които не се считат за малки кораби, кораби, на които е разрешено да превозват повече от 12 пътници, и фериботи;
          Пенчо, аре сега като тарикат, бегай да изкараш и трите кетапа та да си спокоен при плаване из всичките водни басейни.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #20
            От: Капитанско разрешително за малка лодка.

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            И от мен едно рамо за Карела
            Ешшш пък тоз... Ти къде се буташ в 3та група ?!?

            Виж си мейла, имаше оферта за една 6 метрова от 73та година от LA до Мексико.. гледам ти е скучно.

            Коментар


            • #21
              От: Капитанско разрешително за малка лодка.

              Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
              Ешшш пък тоз... Ти къде се буташ в 3та група ?!?

              Виж си мейла, имаше оферта за една 6 метрова от 73та година от LA до Мексико.. гледам ти е скучно.
              Жените ни приятелки,а да не кажа са се състезавали заедно на пича с Карела та побутвам и аз в правилна посока,наясно съм и с какво и как се занимават........колко разбирам де

              Чак пък скучно,наредил съм ги на суджук за месец поне
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #22
                От: Капитанско разрешително за малка лодка.

                Там при вас какви документи искат ? Едва ли са еднакви твоите и на тоя дето кара примерно самолетоносач
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #23
                  От: Капитанско разрешително за малка лодка.

                  На твоя лодка никакви,застрахователя иска да ти разпиша,че няма се пребиеш на първата маневра,а това ти го обяснявам за 3-4 часа,после се иска кредитна карта
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #24
                    От: Капитанско разрешително за малка лодка.

                    Тая година едни приятели дойдоха с една лодка с 500 коня мотор нищо особено и пак бая кредитна карта се иска Навремето за малко да се набутам в еднта специалност корабни машини и механизми ама овреме реших че не искам цял живот да обикалям по трюмовете На един приятел баща му беше цял живот шеф механик на най големите български кораби . Десет години след пенсионирането още миришеше на нафта и мазут То не че сега е по различно с тия стари немски дизелови горелки в завода и душата ми вони на нафта
                    Последно редактирано от sek.1; 02-10-19, 05:56.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Капитанско разрешително за малка лодка.

                      Къде са корабите къде е 5 метрова джапанка,капитанско да и искат.Няма лошо от един курс ма тапия на това е прекалено.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #26
                        От: Капитанско разрешително за малка лодка.

                        Принципите на управление са едни и при джапанка 5 метра и при самолетоносач . Даже при самолетоносача е много по лесно всички бягат от теб .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #27
                          От: Капитанско разрешително за малка лодка.

                          По принцип принципно е така,на практика практиката показва,че не е баш
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #28
                            От: Капитанско разрешително за малка лодка.

                            Не е . И там като на всякъде важи правото на по големия Ще се набуташ ли под някой 100 000 тона водоизместимост само защото си с предимство и по принцип имаш право ? Всеки божи ден на пътя тоя избор го правя поне по няколко пъти .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #29
                              От: Капитанско разрешително за малка лодка.

                              Кат се замисля, в джапанката може би ще е бая по-опасно, отколкото в големо корито. Щото едни 50 см. вълнички най-вероятно ще се усещат различно в джапанката в сравнение с големото корито, дето няма да ги отрази даже.

                              Тая година изкарах дребния с едно водно колело и едни подобни такива вълнички му изкараха акъла, особено като заставахме странично на тях при маневра. Даже един от спасителите се разходи с джета до мен да ми каже да не влизам толкова навътре (което не беше повече от 200-тина метра от плажа). Става въпрос за Арапя и понеже там има нещо като малко заливче, явно като доближи човек по-към края му и вълнението започва да се усеща. Предполагам, че и с джапанката ще е същото, но може и да греша.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Капитанско разрешително за малка лодка.

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Не е . И там като на всякъде важи правото на по големия Ще се набуташ ли под някой 100 000 тона водоизместимост само защото си с предимство и по принцип имаш право ? Всеки божи ден на пътя тоя избор го правя поне по няколко пъти .
                                Зависи колко ме е ядосал,някои се правят на луди та им пробвам нервите от време на време
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X