Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мъките на морските електроники

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Мъките на морските електроники

    Е да,но като почне да кляка пък ти нямаш вина и така 7 от 7 то кое да и харесам..........майката
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #62
      От: Мъките на морските електроники

      Босе, неслучайно в докладите на самолетните катастрофи и аварии не се търси вина, а се търсят причини, и начини за избягването им...
      И неслучайно споделих горните реални случки - да, имало е 'неизследван' (или недомислен) ефект с електрониката в първия случай. Имало е случаи, при които електрониката е работила добре и се е опитвала докрай да изправи нещата, ама не е била доразбрана (вероятно недоглеждане поради стреса в момента на ситуацията) от пилота и съответно и е било пречено да отстрани грешките при пилотиране.. И то точно защото поради усещане на проблем е дала повече власт на пилота (доколкото се сещам - при усетения проблем със сензор преминава от Normal в Alternate Law)... При Airbus електрониката работи в три режима - Normal, Alternate, Direct Law, като в първият случай електрониката практически не позволява на пилота да излезе от комфортния шаблон на полета.. При вторият - позволява много по-голяма свобода на пилота, а при третия - директно изпълнява без да мисли до степен пилота да може да строши механично самолета...

      Дали проблемът е бил в електрониката? Ами формално погледнато - съвсем не... Електрониката е казала - 'имам проблем - помогни'... В резултат на доклада се правят механични промени в сензора за да не се допуска замръзването му (в случая дори индикацията да бе напълно механична, ефектът би бил един и същ - не смятам, че електрониката е фактор в случая). И най-вече - правят се доста повече тренировки на пилотите да не забравят да летят и да откриват и избягват подобни ситуации....

      Въобще не става въпрос за харесване или не - в съвременният свят независимо дали ти се иска или не, електрониката заема едно от водещите места за повишаване на безопасността...
      Вземи всички автоматични системи за избягване на сблъскване, сигнализации за пързаляща се котва, радари, AIS, GPS и друга информация и комуникации при корабите... При самолетите TCAS (знаеш за катастрофата до Боденското езеро - ако изпълняваха стриктно инструкциите от електрониката, а не от кулата, щяха да се разминат), GPWS, синтетичното зрение и т.н... При автомобилите ABS, TC, ESP, BA, автоматичното спиране, следене на лентата и т.н. ...
      Дали може без тях - ами на времето е можело, но наличието на електрониката позволява да се намали вероятността за човешка грешка ... Или пък позволява много по-добро и точно следене на параметри...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #63
        От: Мъките на морските електроники

        Добре звучи, ама... пред мене имам 2 монитора, и всичко минава през тях. Ако спрат, спират и моторите, и радиото. Не мога един мейдей даже да викна. Казаха, че нямало да спрат... Кретени.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #64
          От: Мъките на морските електроники

          Сетих се за филма Passengers, един от малкото, дето ми харесаха последните години.
          Та, сюжетът се върти около арогантността на конструкторите, че хибернационната капсула не можело да се счупи.
          Една кола излиза със сума ти и познати бъгове, и ги чистят лека полека. Не са катастрофални, най много да останеш на пътя.
          При авиацията няма аварийна лента, и дори подозирам, че бюрокрацията е още по-брутална и от автомобилния бранш.
          Системните аналитици обикновено са индийци, или такива, дето дори за junior програмисти не се класират. Те пишат изискванията към компютрите.
          После нямаш право да коментираш тая спецификация, ако и на теория да го имаш.
          После се тества изцяло на автоматизирани тестове, нямаш дори шанса да го разцъкаш това устройство.
          После изделието излиза на пазара, и дори няма кой по едно наздраве да каже, кво остава да го видим на живо.
          Много е вероятно тия компютри никой да не ги е тествал в по-екстремни реални условия.
          За шефове изплуват канцеларски плъхове, с много редки изключения. Моделът се самовъзпроизвежда.
          Това е част от тъпнята в електрониката за превозни средства. Ако продължа с подробностите - ще ме обявите за луд. Безумно е! Прави са моряците да псуват, а тия дето се пребиха заради електроники дори нямат този шанс.

          Коментар


          • #65
            От: Мъките на морските електроники

            И повярвай ми В авиацията нормите да доста по-високи от тия по лодките ако въобще тук ги има,всеки си прави каквото си иска.

            Тьп Янмар тракторен дизел са го нафлякали с електроника,да бил по-чист и тих,а дали върви не им пука........ПЕДЕРАСИ
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #66
              От: Мъките на морските електроники

              Значи- пред мене се кумят два плоски тъч скрина. Изглеждат върха! През тях минава всичката навигация, всичките мотори, оправление на 99% от нещата по лодката... отделни копчета имам за чистачките, тутурутката, и пръскалката на чистачките. Освен, че отзад имам две въртящи се цигании на които са ми хванати винтовете на главните мотори, и ги мисля кога ще станат разногледи и ще хванем за майната си, сега стискам и палци на мониторите да не спрат. Щото ако спрат, ще си бибиткам, пръскам с пръскалки и махам с чистачки. SOS копченцето ми и то е на мониторчетата турнато...

              На тоя дето го е измислил му пожелавам да се качи на едно такова, и да му потрябва упдейт на софтуера по време на буря /за Четвъртък дават 20’ мъртвак и 7’ ветрова вълна от горе./ Аз на 18 метра вълна с тия мониторчета не искам!

              Ей, индиец, който и да си, където и да си, да ти са бъгне мониторчето мамицата ти!
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #67
                От: Мъките на морските електроники

                Двоен пост, изтрийте го.
                Айфон...
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #68
                  От: Мъките на морските електроники

                  Ми ползвай си пада бре,няма какво да удариш там.

                  Няма да го трия пък

                  Венци защо малчи,пази карька да не избяга ли?Ти пази дървета,там съм удрял с Хамптьна и Рукито.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #69
                    От: Мъките на морските електроники

                    Как да ги пазя тия дървета? Караме с 25 възла в тъмницата. Има за $250 000 шибанийки нацвъкани, ама една обикновенна . камера за нощно виждане не са сложили. Ако прасна нещо с тая скорост, се качваме на надувната лодка. Ама пък за нея ми трябва хидравлика да я пусна, пък тя през шибанийките минава...
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #70
                      От: Мъките на морските електроники

                      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                      Как да ги пазя тия дървета? Караме с 25 възла в тъмницата. Има за $250 000 шибанийки нацвъкани, ама една обикновенна . камера за нощно виждане не са сложили. Ако прасна нещо с тая скорост, се качваме на надувната лодка. Ама пък за нея ми трябва хидравлика да я пусна, пък тя през шибанийките минава...
                      Те такова нямаш ли си Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1509.JPG
Прегледи:1
Размер:24.2 КБ
ID:5770049
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #71
                        От: Мъките на морските електроники

                        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                        ...Има за $250 000 шибанийки нацвъкани, ама една обикновенна . камера за нощно виждане не са сложили. Ако прасна нещо с тая скорост, се качваме на надувната лодка. .
                        Никсън, продължаваш да потвърждаваш тезата ми - недоволен си от електрониките (при калпаво измислена и проектирана електроника и аз бих бил недоволен/ядосан), обаче сам искаш още една електроника на борда, която би ти помогнала при определен случай...

                        Та затова 'битката' трябва да не е за ограничаване на електрониката, а за вкарването и в поносима здравина и предоставянето на достатъчно добри алтернативи...
                        Електрониката поне е достатъчно евтина за производство, така, че предоставянето на аварийна алтернатива е доста по-лесно отколкото например предоставянето на авариен резервен двигател (и той може да се строши пу пу пу )...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Мъките на морските електроники

                          Ти не четеш и това си е
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #73
                            От: Мъките на морските електроники

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            Ти не четеш и това си е
                            Как стигна до този лаконичен извод?! И с кое конкретно от писаното от мен не си съгласен?
                            Щото да - добре звучат приказките, че електрониката не струва и в механиката е истината, щото можеш да я оправиш с чука.....
                            Ама въпреки, че имаш 'механични алтернативи', все пак предпочиташ в доста от случаите да ползваш електрониката... Чупела се - ами всичко се чупи и амортизира...
                            Калпаво конструиран 'древен' двигател, дето има обичай да превърта шийките е също толкова несигурен, колкото калпаво конструирана електроника за 'ъпдейт' на същия двигател - и в двата случая при повреда двигателя не работи...

                            Примерите на Никсън са ярък пример за левашки проектирана електронна система - ами нормално е да не искаш да плаваш с такова корито...
                            По същата логика - в авиацията дълго време резервните прибори бяха електромеханични, вакуумни и т.н.. Всичко друго, но не и чисто електронни...
                            Обаче от няколко години се достигна до извода, че електронните прибори са станали достатъчно сигурни (или поне - не по-несигурни от механичните), и затова на по-съвременните модели резервните прибори (аварийните авиохоризонт, компас, скорост, височина) преминаха на електроника (разбира се с алтернативно захранване)...
                            Техниката върви напред...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Мъките на морските електроники

                              Ама вярно май не четеш всичко. Аз електрониката я харесвам, когато и където трябва да я има, когато не взема решенията вместо мен, и когато е инсталирана добре.
                              А сега ми кажи защо всичката и формация ми е на един екран. Избирам или да гледам радар, или налягане на масло...
                              Защо нямам байпас на компютъра на моторите. И защо въобще трябва да има компютър да ги контролира, а не само да ми дава информация за тия мотори.
                              Защо аварийно спасителните системи са на същия монитор. Като изгасне монитора и спрат моторите, да не ми бачка и SOS...

                              Има и още, ама няма смисъл. И няма човек, който да ме убеди, чи всичките маймуни на един клон е добра идея, еле когато всяка от тях е хванала по една бичкия, и се чуди кога да започне да реже.

                              Праввт електрониките така, че те да вземат решенията. И слагат платки за тъпи неща. Хубавото на дизела е, че не трябва никакъв ток за да работи, еле ако го палиш със сгъстен въздух. За чий ми е компютър да ми го гаси когато си поиска?! И там е проблема...
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • #75
                                От: Мъките на морските електроники

                                Eдно време Мерцедес е било еталон за качество и замисъл. БМВ - подобно.
                                Сега ги гледаме по камиончетата на пътна помощ, защото бъгнало някое от електрифицираните копчета на дръжката на датчика на филтъра на меките частици който се е запушил и е дал грешка и колата се самозаключва гаси и пуска сервизен режим на половината квартал.
                                http://forums.mbclub.bg/topic/18674-...E%D0%B2%D0%B5/

                                Имаха смелостта да пуснат коли дето връзката от волана до гумите минава по оптична мрежа. Чувал съм, че на някои от френските коли не ще да пали, ако отчете, че имаш мека гума. И като се повреди датчика пак така.
                                И пак не е като да си насред океана, и да те гони ураган...

                                Зарязах близо десетилетие опит в тая индустрия, защото се напълни с всякакви маймуни на отговорни позиции. Лошото е, че като клиенти всички сме заложници на това малоумие.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X