Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мъките на морските електроники

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мъките на морските електроники

    Идеята е че при обратна осмоза трябва да изпомпаш всичката вода която ще пиеш срещу осмотичното налягане на морската, което е примерно 30 бара. Загубите отделно.

    А не една циклова порция като при теста на дюза.

    То, има дизели с циклова порция 200мл ама нея съм сигурен че няма да я изпомпаш с ръка. Пък и не съм убеден че такъв съд изобщо може да влезе в Черно море.

    Коментар


    • От: Мъките на морските електроники

      Замисли се - тук въпросът не е по-сериозен отколкото на 'циклова порция'...
      В края на краищата ти не изпомпваш цялото количество на един мах, а грамче по грамче при всяко помпене...
      На час - 4-5 литра прясна вода предполагам ще е достижимо...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Мъките на морските електроники

        Абе ясно. Ще има вода.

        Коментар


        • От: Мъките на морските електроники

          Абе като видиш зор, и по 200 грама на час са достатъчни.

          Ма ако има компютър в тази машинарийка-ще има да стоиш жаден.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Мъките на морските електроники

            Тая точно машинарийка и да има компютър съм и го изчоплил 10 минути след като спре и на някого от екипажа му се допие вода.

            Коментар


            • От: Мъките на морските електроники

              А като няма акъл - се кандилкаш 5 месеца из океана...
              Продължавам да се чудя - има нещо гнило в цялата история... Ти да вземеш храна за година за такъв преход, да имаш и да знаеш да ползваш дестилатор, ама да си 'изпуснеш телефона' и да загубиш всякаква връзка с околния свят - не знам... На снимките не изглеждат бедстващи - може просто да са търсили реклама...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Мъките на морските електроники

                То бедстването има различни измерения.

                Коментар


                • От: Мъките на морските електроники

                  Бедстват им главите смотани. Лодката от снимката се кара на платна само без никакъв проблем. Ветровита генератор отзад е модел Air breeze- напълно достатъчен да пристигна където и да е със студена бира в хладилника. Геноата си е прилично навита на ролрифа- само с тая Генка се обикаля света. Грота си стои на гика, и на същия тоя гик се виждат въжета с, които може да се вдигне грота. За незапознатите- нищо от снимката не показва някакъв проблем в лодката, който да те спира да си обиколиш света с нея.
                  Колкото до “супурнайсе дни не мога да викна помощ”- само в раницата си имам 3 различни джуджавки които не струват никакви пари и работят навсякъде или почти навсякъде в световния океан.

                  Като човек плавал с ветроходна лодка до Хавай и обратно двайсетина пъти, и очиствам в “спасяването” на точно такива кретени /наложи се да ги влачим на буксир 700 мили/, моята диагноза е “пречи им акъла на тия”. Жалко за похарчените от военните пари!
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • От: Мъките на морските електроники

                    Ае ся не с лошо.

                    Първо не се знае дали е актуална снимка на коритото към момента на спасяването.

                    Второ не се знае колко им е на тия акъла да веят платна. За 5 месеца трябваше да се научат де ама знае ли човек.

                    Трето военните са изхарчили максимум 10 тона нафта и половин кило сапун за спасяването на бедстващите. Ще ги изпишат отнякъде.

                    Коментар


                    • От: Мъките на морските електроники

                      Според статията под снимката, направена е от екипажа на военния кораб по време на спасяването...
                      Под 'счупена мачта' си мисля или са изтървали някой фал и не могат да вдигнат грота, или някоя ролка е излязла... Ама то ако за такъв проблем 'бедстват' - да отидат в някой нашенски морски клуб да ги научат...
                      Затова и си мисля, че може всичко да е 'реклама' на булките... Току виж сега излезе книга, след това филм за героичното оцеляване и т.н... (поне са имали резервно месо - тези кучета 'гоуем късмет изкараха' )...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Мъките на морските електроники

                        Ааа, няма с лошо, само по честно и по братски. Аз ако съм, и “спасявам” лодка в това състояние, след спасителната операция ще съдя собственика за направените разходи, и лодката на търг... Прекалено много са тия дето “ако я загазя, все ще има някой да ме спаси”. Тъпотията се лекува с бой по портмонето. И по същия начин се отсяват глупаците.

                        Може да звуча краен, ама на тия проблема им се решава с една книга струваща под $50. Ама трябва акъл да я купиш, и още акъл да я прочетеш.
                        Мръсното по бордовете е обрастването с водорасли от това, че лодката се е клатила на дрейф. Ако стои в марината или на котва, няма да са черни бордовете. Лично с очичките съм го виждал.
                        Снимката е актуална. Тия са кретени.
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • От: Мъките на морските електроники

                          Slowtraveler, забележи че геноата е на ролрифа. Който и лагер да е изпляскал и да не се върти, платното на ръка се размотава за 5 минути. Аз имам 15-20 обиколки на света навъртени мили, счупен ролриф не съм виждал.
                          На края на гика се виждат въжета водещи до топа на мачтата, никакъв проблем да си вдигна грота с тях.
                          ... Има и още, ама няма смисъл. Жалко за изхарчените пари! Тия 10 тона нафта можеха да се дадат на някое училище да се топлят децата.

                          Между другото, тая тъпотия се лекува.
                          Помоооощ!
                          Тук съм, какво става?
                          Изгубих се, спасявай ме!
                          Ок, скачай зад борда, ще дойда да те взема.
                          Ами лодката?!
                          Аааа, аз съм длъжен да те спасявам тебе, не лодката ти...

                          Навремето едва не си изгубих двата крака за да спасим на един и лодката му. Докарахме ги до брега. Само за да запали на следващия ден и да “продължи пътуването”. Никога не пристигна. Ако не му бяхме спасявали и лодката, сега можеше да е жив. От тогава лодки не спасявам. Скачай зад борда, идвааам!
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • От: Мъките на морските електроники

                            Ники, точно това имах предвид - че всичко изглежда ОК... Единствено ролка горе на топа ако е умряла, ще е тегаво (не че няма решения).. Просто се чудих на кое казват 'счупена мачта'...
                            Единственият моряк там май е било кучето пред нока на мачтата - я виж колко гордо гледа
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Мъките на морските електроники

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              Ники, точно това имах предвид - че всичко изглежда ОК... Единствено ролка горе на топа ако е умряла, ще е тегаво (не че няма решения).. Просто се чудих на кое казват 'счупена мачта'...
                              Единственият моряк там май е било кучето пред нока на мачтата - я виж колко гордо гледа
                              За кучето съм съгласен. И да е блокирала горната ролка на ролрифа, разнизваш шкотите от блокивете, въжетата на кангал, и размотаваш колкото геноа ти трябва. С половин геноа тая лодка стига до континент за 45 дни. Без да се потиш да развиваш влага геноа или да се мъчиш с останалите платна. Че и на автопилот ще пристигнеш, даже няма да ти се налага да я караш на ръка /връщал съм лодка от Хавай на ръка, излизат ти мазоли хахаха/.
                              Счупена мачта им е тиквата. И да я скършат от краспиците, пак за 45 дни са се прибрали. Идиоти. Май наистина е подплънка за писане на книга “Как геройски оцелях”. Не купувайте такива книги, насърчавате идиотите да си вдигат летвата.
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • От: Мъките на морските електроники

                                Сега пак се загледах във снимката- на ляв борд от топа на мачтата слиза външен черен фал. От шкотовия край на гика върви бял топинант и червен гротфал. Платна се вдигат за 20 секунди.
                                Мачтата на всичко отгоре има и стълби завинтени по нея- с един счупен крак можеш да се качиш и да си нанижеш каквито въжета искаш. Тия са за затвора!
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X