Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мъките на морските електроники

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мъките на морските електроники

    Да, разбрах те за генуата (то като почнаха да излизат ролрифовете ние при време още смъквахме стаксела и рифовахме с въженца грота по нашите лодки, та такава алтернатива хич не ни е чужда като решение

    Няма комуникация, ама кучето е със спасителна риза То може и спасителите да са я донесли де - все пак правят спасителна операция....
    Сега трябва да потренират стрелба с главния калибър за да няма навигационна опасност, и въпроса се решава
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: Мъките на морските електроники

      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
      ... Тия са за затвора!
      Е па, отлежали са си.

      Коментар


      • От: Мъките на морските електроники

        После на мене ми се сърдят като ги псувам на български по радиото след сигнал за бедствие.

        Помоооощ....кажи бе,какво става......свърши ми горивото ......бе я си таковай майката.......помощ бре......майка ти бе.

        Без да им гледам снимката - със строшена мачта около Хавай на матраци и спални чували ще я подкарам и пак съм на брега след 2-3 месеца,кой носи храна за година при преход 25 дни ми е ясно,аз ако бях тия още да плават.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Мъките на морските електроники

          Малко встрани от темата за морето, ама пак е електроника (или по-точно странното ѝ поведение )...
          Направих си самостоятелно ъпдейт на фирмуера на големия екран на Джипката (може да си го направиш официално - пишеш VIN номера, дават ти фирмуера, слагаш го на флашка и всичко си върви нататък)... Стана шарено, красиво и т.н.... Само дето камерата за задно виждане изведнъж почна да показва през мъгла....
          Чесах ряпата, написах писъмце на FCA, които върнаха информацията към София, от там - тукашния сервиз... Ама много заети, та реших сам да се оправям...
          Първото нещо, което всеки ползващ уиндоус прави ако нещо не е ОК- рестартира
          Ефект нямаше...
          Второто - 'преформатиране' Т.е. 'връщане на заводски настройки'... От тук почнаха странностите... Влизаш в сервизно меню с комбинация от клавиши, избираш factory reset, пише ти - след 2 минути ще се рестартира устройството, съгласен ли си? Е съгласен съм - ДА! И устройството се връща в главна страница, работейки си нормално
          Докато пробвам други настройки - хоп, рестартира се след 2 минути?! През това време бях избрал още веднъж factory reset... Явно през това време нещо си мисли, ама без да го споделя.
          Първият рестарт - никакъв ефект (освен забравените станции на радиото )...
          Втори рестарт - появи се логото на SRT Викам си - ей го на как с един ъпдейт на радио-навигацията, добавяш едни 3.4л отгоре Камерата се проясни! Обаче станциите на радиото почнаха да работят странно - вместо RDS името, се появяваше invalid...
          Трети рестарт - върна се нормалното лого на Jeep и всичко си дойде на мястото...
          Какво да се прави - всяка техника си има странности
          За да не кажете, че само електрониката е така - на времето си палехме всяка кола с чалъм... Не умериш ли чалъма - или я давиш, или пада акумулатора
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Мъките на морските електроники

            Дреме ти,от това не се мре
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Мъките на морските електроники

              Аз затова и експериментирам - най-много да ми спре вентилацията на седалките или да спре да ми удря само спирачки
              Там, където е критично - фирмуер, софтуер - нищо не се пипа, докато не можеш да го пробваш добре около брега/базата
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Мъките на морските електроники

                https://arstechnica.com/information-...-ui-confusion/

                Гъзоглав дизайн на система за управление съчетан с идиоти.

                Коментар


                • От: Мъките на морските електроники

                  Много показателна случка- ненужно изгъзена система управдавана от малоумници. И като “изгубиш” управление, пък ръчни заден, спри кораба, хвани радиото и кажи на навалицата около тебе, че нямаш управление за да те заобикалят. Те се возили до последно без да знаят кой държи волана. Кретения!
                  Последно редактирано от NIKSD; 06-11-17, 12:51.
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • От: Мъките на морските електроники

                    От тая случка май имат 10 "невъзвратими загуби". Защото освен на околните корита и на своите си хора не са казали да се разкарат от отсеците които ще ударят. А от момента в който са знаели че ще се ударят до самия удар е имало повече от минута.

                    Коментар


                    • От: Мъките на морските електроники

                      В случаят не виждам какво е виновна електрониката... Проблемът е в CRM (Crew Resource Management) - общата работа на екипажа, с обяснение кой какво прави и яснота в ситуацията...
                      Единия щракал копчетата, другия щракал.. Никой ни никого не казал какво СМЯТА да направи и какво е направил....
                      Електрониката е работила безотказно според желанията на хората, ама май хората не са знаели кой какво прави...
                      Така можеш да потрошиш и най-дуракоустойчивата техника...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Мъките на морските електроники

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Електрониката е работила безотказно според желанията на хората, ама май хората не са знаели кой какво прави...
                        Системата за управление ТОТАЛНО ги е объркала и направила на кълбета.

                        Почнало се е от това че човек с някаква различна от нула морска грамотност се е затруднил да контролира едновременно руля и моторите (или поне така е преценил отговорният шеф, намиращ се в същото помещение). Тва на съд с ръчки и въжета го мога и аз. Ама професионален военен моряк не могъл, що ли?

                        После шефът наредил само моторите да се прехвърлят на някой друг. Колко е правилно това решение не съм компетентен да преценя ама все едно не са успяли да го направят точно така.

                        Отговорният за кормилото изобщо не е разбрал че не той управлява кормилото. Цъкал е нещо по екрана и по копчетата и системата е реагирала все едно че прави нещо, а той след известно време забелязал че коритото ходи накъдето си знае, в частност - у лево към цивилния кораб.

                        Шефчето наредило да се спрат поне моторите - и аз това бих наредил ама тоя на който били прехвърлени моторите спрял само левия. И пак не разбрал отведнъж грешката си - поради липса на индикация за резултата от действията си.

                        Две педи екран и на него няма място да покажат колко жега отляво, колко отдясно и накъде РЕАЛНО сочи кормилото. И кой точно управлява всичко това.

                        Коментар


                        • От: Мъките на морските електроники

                          Не би трябвало да можеш да прехвърлиш работещата консола без тоя дето поема оправлението да потвърди, че го поема. Индикацията кой кара кораба явно не е добра. Защо при смяна на конзолата, компютъра връща руля на средата? Има и още “защо” ама работата е ясна- претрупана и претупана електроника в съвкупност с малуумници.
                          По много от лодките имаме по 4-5 места от които мога да карам. Ама се вижда от 20 метра коя е работешата. И с едно натискане на копчето мога да я заключа, че да не поеме управлението 3 годишния внук на собственика от долния етаж. Мотори не палят докато нямаш активна станция и тя е на неутрална на трансмисията. И много гот... докато ... виж брат ми какво писа за последната лодка в Аляска.
                          Много е било сложно да се сложи по една лампа за “управление на рул активно”, “управление на главни машини активно” директно на конзолата и всички да я виждат. Поне дежурния като е кретен и са се опетлали, някой да му каже къде са му вързани командите.
                          Абе излишно претрупано, без нужната индикация и това си е.
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • От: Мъките на морските електроники

                            Тя електрониката мисли вместо тебе,не бой се - тя мре и ти мреш с нея,да си солидарен.Тук електрониката тьпа и целия екипаж се води по акьла и........тъп комп да ми обяснява как са кара лодка,супер.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Мъките на морските електроники

                              Ники, почти 100% съм убеден, че и в случая е имало индикация... Съмнява ме точно на такъв параход да няма индикация...
                              Да оставим настрани това, че на доста кораби, които съм гледал различните постове по мостика по принцип са активни дори да няма индикация (да, можеш принудително да го изключиш при авария с поста, но по принцип си работят всички)...
                              Т.е. селсини мърдат ръчките (например за ходовете и положението на колонките) в актуалното им състояние дори и на поста да няма никой...
                              Та затова ми се струва, че примерът навярно не е съвсем точен - 'дървени моряци са се опитали да карат стоманен кораб, а не обратното'
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Мъките на морските електроники

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Ники, почти 100% съм убеден, че и в случая е имало индикация...
                                То може да е имало ама 4 човека заедно и поотделно не са разбрали какво е искал да каже поетът.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X