Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса за чарколя за лодка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няколко въпроса за чарколя за лодка

    Здравейте колеги. Тези дни се обзаведох с един RIB 6м. и ми се иска да свърша някои неща по лодката, докато съм ентусиазиран .
    В риб-а има 3 резервоара, голям, малък и резервен. За момента превключването на резервоарите става като се разедини маркуча на изпразнения резервоар и се съедини маркуча на другия, към маркуча, който отива към двигателя. Естествено, това е малко "първобитно" решение и трябва всеки път да коленича и да се завирам в багажника под седалката и ми се иска да го модернизирам по някакъв начин. Мислех си, че най-малкото мога да сложа някакъв тройник и да избирам от къде да смуче двигателя чрез кранче. Някой би ли могъл да ме насочи какъв и къде да търся такива тройници с кранчета, че аз нещо не се ориентирам? Естествено бих бил благодарен и ако предложите някакво по-модерно морско решение.
    Друг въпрос, който ме мъчи, е има ли някъде в Бг магазин за телескопични крака за маса, която като се свали надолу да става и на място за лежане? Тук е важно да мога да махам крака с масата, за да ги скривам в някой рундук, докато не ми трябват. Намерих доста такива по чужбинските сайтове, но ми се иска да го видя и пипна и да преценя дали ще ми върши работа.
    И последния ми въпрос е свързан с акумулаторите. Има две батерии, които се редуват да работят всеки ден, за да са винаги заредени. Превключвателя е с 4 позиции: Off, 1-ви, 2-ри и двата в паралел. Лошото е, че този превключвател също се намира на убийствено място и е голяма мъка да го достигам сутрин и вечер, когато паля и паркирам лодката. Има ли някакъв вариант това превключване да стане с някакъв вид дистанционно? Преместването на ключа също е вариант, но ще е голяма мъка, защото ще трябва да се мести цялата инсталация.
    Ще бъда благодарен за всякакви предложения.
    Последно редактирано от Бай Гуджан; 23-05-15, 19:43.

  • #2
    От: Няколко въпроса за чарколя за лодка

    В Икея има едни маси дето им се отвиват краката. Можеш отделно да си докупиш още 4 крака и да ги скъсиш или да я ползваш съвсем без крака.

    За горивото:
    Търси кранчета при мотористите ако искаш да е механично. Може и с клапани за бензин от газови уредби, ако искаш да е с копче и си склонен да прежалиш половин ампер разход на ток и още някакви жици из лодката.

    Коментар


    • #3
      От: Няколко въпроса за чарколя за лодка

      Виж в яхтения магазин на Бул. България, след Каблешков на стотина метра в дясно.

      Коментар


      • #4
        От: Няколко въпроса за чарколя за лодка

        Обикновени крака няма да свършат работа, защото трябва да се застопоряват някак в пода.
        Механичния тройник ще свърши работа, че не ми се дават оскъдните ми ампери на нещо, което не ми трябва в момента. И без това има музика, ще има кулър на 12v, та тока ще ми трябва.

        Коментар


        • #5
          От: Няколко въпроса за чарколя за лодка

          Ей така между другото - ако маркучите за гориво са на "бързи връзки" по-скоро ги остави както са. Кранчетата са източник на ядове - по определение. Тия ядове дето съм ги брал в леки коли хич не бих ги искал на вода. Може и да са направени добре ама това ще го разбереш по трудния начин.

          Какво имаш предвид като застопоряване в пода?

          Коментар


          • #6
            От: Няколко въпроса за чарколя за лодка

            Ами да, маркучите са на бързи връзки, ама лазя на 4 крака из багажното под задната седалка, докато стигна и маркучите и превключвателя на акумулаторите. За това ми се искаше да си улесня малко живота . А електрическите тройници, които спомена, напрекъснато ли са под напрежение и дърпат този половин ампер, или смучат само когато ги оперирам?
            Крака на масата трябва да е хванат за пода в някаква основа, която на всичко отгоре не трябва да стърчи много. Демек крака трябва да е телескопичен и да се отделя както от основата, така и от плота на масата/леглото. Абе много изисквания, много нещо .

            Коментар


            • #7
              От: Няколко въпроса за чарколя за лодка

              Те електрическите не са тройници ами единичници. Пускаш ток - пуща бензина. Спреш тока - няма бензин. Ще ти трябват три щом имаш три гюма.

              Коментар


              • #8
                От: Няколко въпроса за чарколя за лодка

                Сега разглеждам нещо такова, ама не знам дали ще ми свърши работа.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HydraforceValve.jpg
Прегледи:1
Размер:43.7 КБ
ID:5662067

                Коментар


                • #9
                  От: Няколко въпроса за чарколя за лодка

                  Ного сложно бе.
                  Ето какво аз ти предлагам
                  https://www.google.bg/search?q=%D0%B...w=1316&bih=667

                  Коментар


                  • #10
                    От: Няколко въпроса за чарколя за лодка

                    Да, разбрах. Ама няма ли да се увъртя в клапани, два де, ама и копчета по таблото и т.н.? Иначе е само един 3 пътен клапан с едно копче и карай колкото газ има .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Няколко въпроса за чарколя за лодка

                      Всякак може. Всъщност важно е и каква е запалителната система на лодката. Т.е. трябва ли да можеш да я запалваш без ток?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Няколко въпроса за чарколя за лодка

                        Без ток не става . Двигателя е 150 коня Меркюри и няма вариант без ток.
                        А ето я и нея
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150508_160205 - Copy.jpg
Прегледи:1
Размер:90.1 КБ
ID:5662104
                        Последно редактирано от Бай Гуджан; 23-05-15, 23:15.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Няколко въпроса за чарколя за лодка

                          Големият и малкият резервоар свържи в паралел, а резервният го остави както си е. Така или иначе той не трябва да се пипа, докато не се наложи. Излишни тоци на лодката не ти трябват, след няколко месеца всичко ще се е окислило ( особено ако плаваш в солена вода) и няма да е надежно. Дистанционен ключ маса има, но цената няма да ти хареса - към 500 лв.
                          I get High by going Down

                          Коментар


                          • #14
                            От: Няколко въпроса за чарколя за лодка

                            Да не прозвучи като реклама но виж в саита на Lalizas има всичко .
                            Grand Vitra ddis 2008
                            SEAT Althea XL tsi 2010
                            Mitsubishi Canter

                            Коментар


                            • #15
                              От: Няколко въпроса за чарколя за лодка

                              Ако си из езерата едва ли ползваш двата резервоара - изпразни другия, вентилирай го, и остави за работен само този, който ти върши работа... Дали да ползваш резервата - ти си знаеш...
                              Ако е с резервата - може да се види трипътен механичен кран.. Внимавай МНОГО какъв кран вземаш ако ще работи в морска вода - преди няколко месеца уж свестни неръждавейки явно имаха примес, и станаха на решето за около 2 седмици (все едно някой ги е дупчил с кърфица)..
                              За токовете - това си е силов шалтер, през който минава доста ток - не бих го премествал въпреки неудобствата за работа с такъв...
                              Въпреки, че трябва да прегледам дали съм щракнал един подобен риб (по-голям и с 350к.с. бордови дизел) - нямам спомен къде му бе този шалтер.. Но пак си бе добре защитен (риб-а бе работна лодка за работа по морета и океани при всякакви условия..
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X