Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за извънбордовия двигател !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси за извънбордовият двигател !

    колега ,качи една две снимки да видим как е станала сватбата между руснака и китаиката

    Коментар


    • От: Въпроси за извънбордовият двигател !

      И аз да попитам Лодката е с бордови двигател, към нея ми дадоха стойка чисто нова за извънбордов двигател и мисля да купя един за резерва или за бавно каране, не че съм запален риболовец. От къде и какъв да купя за резервен предимно?

      Коментар


      • От: Въпроси за извънбордовият двигател !

        По такъв начин зададен въпроса, имам чувството, че или не си виждал извънбордов двигател или на лодка не си се качвал.
        Първо трябва да споделиш, каква е лодката/вид, тип, кг/, след това къде ще се движи и накрая за какво точно ти трябва. Все пак в един случай може да ти свърши работа ел.двигател с 2к.с., а в друг бензинов с 200к.с. да е малък.

        Коментар


        • От: Въпроси за извънбордовият двигател !

          Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
          И аз да попитам Лодката е с бордови двигател, към нея ми дадоха стойка чисто нова за извънбордов двигател и мисля да купя един за резерва или за бавно каране, не че съм запален риболовец. От къде и какъв да купя за резервен предимно?
          Казах ти и в другата тема - разходи се до Солун. Има и бои и двигатели. Втора ръка двигател сервизиран ще ти свърши чудесна работа.8-15коня ти стигат.
          Меркюри,за предпочитане.

          Абе, ак имаш път наоколо, звънни и да се видим. Да си поговорим за лодки и мотори. Пък и за други работи може!
          Последно редактирано от Пенчо; 10-01-13, 11:46.

          Коментар


          • От: Въпроси за извънбордовият двигател !

            Колега, за начало я вкарай в някой язовир и я покарай в компанията на някой, който знае как.
            Така ще се запознаеш в детайли с кусурите и качествата на парахода си, както и ще разбереш от какво реално се нуждаеш.
            Например, никога нямаше да се сетя, че ми трябва стълбичка, ако не ми се беше наложило да се кача на лодката си от водата.
            Вторият двигател е хубаво и необходимо нещо, особено на този тип лодки, при които греблата са почти неизползваеми.
            Бих заложил на двутактова въздухарка, около 7 - 8 к.с. защото е проста, почти неизискваща обслужване, лека, супер икономична, не е претенциозна към пространственото положение при транспорт и съхранение, можеш да я завреш навсякъде из лодката и да я монтираш лесно и бързо на вода, в случай на необходимост.
            По никой начин не се лъжи по ниската цена, да ползваш какъвто и да е съветски двигател. Освен за баласт или котва не става за друго.
            Последно редактирано от Scrapheap; 10-01-13, 11:47.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • От: Въпроси за извънбордовият двигател !

              може ли една снимка на стойката за допълнителния двигател
              When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

              Коментар


              • От: Въпроси за извънбордовият двигател !

                После ще я снимам и ще я кача снимката. От лодки нищо не разбирам Карах я вече на Искъра добре върви и може да се юрка като джет се върти До Солун ме кани еидн приятел непрекъснато та ще ида явно да си накупя неща, то няма нито жилетки котви нищо. Ще звънна да се видим тези дни. З аруски двигател 100% няма да е, след последната ми руска машина съм се заклел руско само рускиня да се занимавам Стълбичка си има моята Утре мисля да сваля оста която е крива и да видя дали може да се оправи ако не нова е 700лв

                Коментар


                • От: Въпроси за извънбордовият двигател !

                  Имам такава стойка но и до сега не съм я монтирал.
                  За вътрешни води (язовири и водоеми) е безсмислена. Там винаги има още някой който идва и помага.
                  Монтирана твърдо на транеца само пречи. Да я правиш сваляема е филм който не си заслужава. Има смисъл само ако ще ходиш за риба и ти трябва много баван и тих ход.

                  Ако твоята е същата като моята, то 3-5 коня е максимума който може да понесе. На моята пишеше макс 3нР.
                  Не знам на каква лодка мислиш да я слагаш, но в тихо време 3 коня са напълно достатъчни да стигнеш брега със 7м корито.
                  Ако времето е лошо или има вълни, все едно я нямаш.
                  Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                  Към модераторите-А изтрийте го сега.
                  Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                  Коментар


                  • От: Въпроси за извънбордовият двигател !

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Меркюри,за предпочитане.
                    Аз пък съм за Ямаха, може и да е субективно, но за мен разликата е като м/у ТЛК и Чероки.
                    3-5к.с. само за маневриране ползвам, за друго почти не става. Това за твърда 4,2м лодка.
                    Последно редактирано от Лъчезар; 11-01-13, 08:24.

                    Коментар


                    • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                      Ще я снимам с размери стойката, голяма е. Ще се ползва 99% само за авария, че мисля по море да се щъка лятото. Дали едно ел двигателче няма да ми е по-от полза? Аз иамм И ТЛК и Чероки и 2те са готини Ианче едно електро за , как се казва отзад дървеното като тераска дето е, генераторче едно мисля да се оборудвам и така.

                      Коментар


                      • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                        Снимай я накрая тая лодка, че така само глупости си говориме. Боба свърши.
                        Последно редактирано от drukman; 11-01-13, 11:47.
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • От: Въпроси за извънбордовият двигател !

                          Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                          И аз да попитам Лодката е с бордови двигател, към нея ми дадоха стойка чисто нова за извънбордов двигател и мисля да купя един за резерва или за бавно каране, не че съм запален риболовец. От къде и какъв да купя за резервен предимно?
                          най-важното е да провериш стойката какъв мотор може да издържи /ако е читава ще пише или конски сили или килограми или и двете/...
                          Електрически двигател едва ли ще ти свърши работа за резервен, защото ще си силно зависим от акумулатора. Щом лодката ти е с бордови мотор, един от често срещаните случаи на отказ е изтощаване или дефектиране на акумулатора - големият мотор не можеш да го запалиш, а малкият ако е на ток

                          Затова най-добре е вторият /резервен/ двигател да е нещо от сорта на 4-6кс /може и по-голям, ако лодката е над 1 тон/ с ръчен старт и напълно независим от основния /да имаш отделен резервоар или тубичка с бензин/. В бензина е желателно да има стабилизатор, а мотора да се припалва поне веднъж на месец-два... Иначе става паметник, който няма да работи, когато най-много ти трябва...
                          Ако си риболовец, помощният мотор може да го ползваш за тролинг - хем ще икономисващ много гориво, хем ще е във форма...

                          Аз между другото се занимавам и с лодки/двигатели и често ми попадат малки двигатели от мои клиенти, които си купуват по-мощен мотор и връщат стария... Т.н. buy-back... Често има и моторчета на по 1-2 месеца - на практика чисто нови.
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • От: Въпроси за извънбордовият двигател !

                            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                            ....... които си купуват по-мощен мотор и връщат стария... Т.н. buy-back... Често има и моторчета на по 1-2 месеца - на практика чисто нови.
                            офф
                            Дай телефон.
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • От: Въпроси за извънбордовият двигател !

                              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                              офф
                              Дай телефон.
                              0885461763
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                                Пиши ми ако изпадне нещо. Еми това дето казваш е най-добрия вариант, ще търся нещо изгодно, после като слезна ще снимам прочутата стойка.В другата тема има снимки. http://www.offroad-bulgaria.com/atta...0&d=1356793880.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X