Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за извънбордовия двигател !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Въпроси за извънбордовият двигател !

    Aз моето Evinrude го направих от XL на L без много затруднения просто белгийците са тарикати, и са му сложили подвижен елемент на ботуша ,който е дълъг 15 см.Маха се ,и после има два варианта -евтин и скъп , скъпия е нов задвижващ вал и щанга за скорости + тръбичка за водното от дистрибутора във Варна, ама имам спомен че само вала беше към 180 гущера .Евтиния и по бързия -реже се вала на струг , колкото ти е висок елемента и му се правят нови шлици -всеки уважаващ себе си фрезист ще ти ги направи.Режат се и щангата и тръбичката за вода .Сьбира се всичко и така получаваш по къс ботуш . Аз моя го преработих преди 3-4 год. и нямам ядове ,веднага промени вървежа - по бързо , по малко потапяне на транеца и съответното по слабо навирване на носа

    Коментар


    • #77
      До: Въпроси за извънбордовият двигател !

      Първоначално публикуван от stoyko Преглед на мнение
      Aз моето Evinrude го направих от XL на L без много затруднения просто белгийците са тарикати, и са му сложили подвижен елемент на ботуша ,който е дълъг 15 см.Маха се ,и после има два варианта -евтин и скъп , скъпия е нов задвижващ вал и щанга за скорости + тръбичка за водното от дистрибутора във Варна, ама имам спомен че само вала беше към 180 гущера .Евтиния и по бързия -реже се вала на струг , колкото ти е висок елемента и му се правят нови шлици -всеки уважаващ себе си фрезист ще ти ги направи.Режат се и щангата и тръбичката за вода .Сьбира се всичко и така получаваш по къс ботуш . Аз моя го преработих преди 3-4 год. и нямам ядове ,веднага промени вървежа - по бързо , по малко потапяне на транеца и съответното по слабо навирване на носа
      Колега, мерси за тоният и изчерпателен отговор. Точно това ме интересуваше.

      Коментар


      • #78
        До: Въпроси за извънбордовият двигател !

        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
        колега, толкова мощен мотор с къс ботуш е рядкост - 80 коня обикновено са Л и ХЛ, поне при новите мотори е така... по-добре повдигни транеца да стане 50-51см до кила...
        Колега той не е къс а дълаг.А това тренец въобще не знам какво е А камоли кво да правя с него.Нямам си никакво понятие от лодки и мотори.
        sigpic

        Коментар


        • #79
          До: Въпроси за извънбордовият двигател !

          Колеги тествах мотора с по голямата дълбочина.Вървеше много добре,но правеше много голяма струя от 2те страни на мотора на височина около 4 метра.Днес го вдигнах както трябва да бъде.Малко снимки ако на някой му предстой тази процедура може да ползва идея.Вдигнах го с 10см. Ето и линкове за видео http://vbox7.com/play:41763d62 и този http://vbox7.com/play:d25b3d92 това е преди да вдигна мотора нагоре.
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от Евгени turboto; 14-05-09, 20:47.
          sigpic

          Коментар


          • #80
            До: Въпроси за извънбордовият двигател !

            Днес след вдигането на мотора монтирах и едни крила.Служели за по бързо излизане на глизаж и н по нисак разход на гориво.Също вдигали максималната скорос.Нека ако някой има повече наблюдение над тях да сподели.Аз несъм го тествал още,но ще споделя задължително.
            Прикачени файлове
            sigpic

            Коментар


            • #81
              До: Въпроси за извънбордовият двигател !

              Първоначално публикуван от Евгени turboto Преглед на мнение
              Днес след вдигането на мотора монтирах и едни крила.Служели за по бързо излизане на глизаж и н по нисак разход на гориво.Също вдигали максималната скорос.Нека ако някой има повече наблюдение над тях да сподели.Аз несъм го тествал още,но ще споделя задължително.
              При мен с гуменетката и 8 к.с. след поставянето им скоростта се качи от 23 на 29 км/ч. по ЖПС-то. Доволен съм. За разхода мисля,че намаля, но не съм се опитвал да го засичам. При лодките просто не знам как да стане.

              Коментар


              • #82
                До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                крилата -(хидрофоилите) са голяма работа въпреки че на това SUZI не му трябват за да ти глисира лодката-има си достатъчно мощ.Ама лошо няма помагат доста .Ще очакваме отзиви

                Коментар


                • #83
                  До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                  'Крилата' вършат работа основно при процеса на ускорение, ако мотора е с променлив ъгал на атака. На по-тежките лодки и когато се налага каране с неудобна скорост. При теглене на wakeboard примерно. Скорост от 30 км/ч. не винаги е достатъчно да извади лодката на глисаж.

                  Евгени сега отиваш на урока с 'перките'.
                  Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                  Към модераторите-А изтрийте го сега.
                  Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                  Коментар


                  • #84
                    До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                    Да ви питам -с какво си почиствате моторетките след употреба ,че аз моите ги чистя със чист бензин ама не знам дали е добре за боята

                    Коментар


                    • #85
                      До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                      С водица....ако има.

                      Бензина не е добре. Има гумени части които не го харесват. Не се виждат ама има.

                      Ако си уцелил някое мазно петно, малко веро и много вода е достатъчно.
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • #86
                        До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                        Няма лош извънбордов двигател, има лоши стопани.... Много важно е в каква вода се експлоатира двигателя... Солената вода му разказва играта за няколко сезона. Разликата между двутактовите и четиритактовите двигатели основно е в разхода на гориво- четиритактовите са доста по икономични. Освен това има и значение дали двигателя е скъс или дълъг ботуш.... От значение е и каква е лодката спрямо двигателя....Лодките са 2 вида-водоотблъскващи и глисиращи/плъзгащи се върху водата/. Първите имат по голяма товораподемност, а вторите-по голяма скорост и искат съответно по мощен двигател...

                        Коментар


                        • #87
                          До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                          [QUOTE=antony63;962541]Няма лош извънбордов двигател, има лоши стопани.... Да бе. Ти попадал ли си на "Made in USSR"

                          Коментар


                          • #88
                            До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                            [QUOTE=Пенчо;962604]
                            Първоначално публикуван от antony63 Преглед на мнение
                            Няма лош извънбордов двигател, има лоши стопани.... Да бе. Ти попадал ли си на "Made in USSR"
                            Да ама има винаги място за тунинг

                            Коментар


                            • #89
                              До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                              [QUOTE=juri_fursov;962961]
                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              Да ама има винаги място за тунинг
                              Както и за фитнес! Приятеля ми, със "Салюта", такива мускули си сътвори покрай него!!!! Половината язовир обикаляше "на въже" докато го подпали!

                              Коментар


                              • #90
                                До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                                пак се връщаме в начало ,няма лош двигател .................
                                Но имаш право русска техника ,още в момента на покупка изисква купувачат да бъде не само карач но и механик-инженер ,+ лЮбител на бодибилдинг/да не кажем профессионалист/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X