Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за извънбордовия двигател !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Въпроси за извънбордовият двигател !

    Мерси Тедо. Аз за това казах, че на пластмаса в морето само дълъг. Тука няма да видиш кус ботуш на нищо, което е с твърдо дъно незавидимо колко е транеца.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #62
      До: Въпроси за извънбордовият двигател !

      Едва ли ще видите много твърди лодки с нисък транец като за къс ботуш.
      Зависимостта не е в материала а пак във височината и предназначението.
      Дълъг ботуш на висок транец пак прави същото като къс на нисък.

      Short: 15" 381 mm
      Long: 20" 508
      X-Long: 25" 635
      XX-Long: 30" 762
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #63
        До: Въпроси за извънбордовият двигател !

        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
        това, че дългият ботуш е само за спомагателни мотори на яхти, хич не вярно... По-сериозните лодки задължително са с Л, а доста често и с ХЛ ботуш... На практика от мореходните лодки само дадуваемите са с къс ботуш и то ако не са RIB
        все пак говорим за 9.9 4т и 4 м корито а не за сериозни лодки и мотори ,нали? това си е Перфектната рибарска лодка а не супербайк.

        Коментар


        • #64
          До: Въпроси за извънбордовият двигател !

          Първоначално публикуван от stoyko Преглед на мнение
          все пак говорим за 9.9 4т и 4 м корито а не за сериозни лодки и мотори ,нали? това си е Перфектната рибарска лодка а не супербайк.
          Хайде да си го кажа направо. Лодка за море с твърдо дъно е по безопасна с дълъг ботуш. Наложи ли ти се да бягаш към брега срещу къса и остра вълна с мръсна gas на мотора, колкото по дълбоко е винта толкова по добре. Това, че на хартия транеца позволява да се ползва къс ботуш не означава, че правилното за ситуацията е късия ботуш. Винта ДОЛУ ако ще е за море.
          4 метра лодка е точния размер корито позволяваш да ти се събаря носа зад вълната и да вирваш транеца. Резултата е винта навънка от водата, разбит транец и лодката на дрейф към Сочи. Лодка с меко дъно се "гъне" по гребена на вълната, транеца не скача толкова пък и така или иначе с меко дъно на вълна няма глисажи / за мощностите за които говорим./
          Не си правете та.ак. Сложете си дълъг ботуш!
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #65
            До: въпроси за извънбордовият двигател !

            Колега, най-вероятно е стара работата, то моторчето дали се продава още? Търся си 15 к.с двутактово с къс ботуш и ако някой има такова може да ме намери на тел. 0898400864

            Благодарско!


            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
            Дават конските сили, защото те са най-важният параметър...
            Естествено в документацията на моторите пише и бр. цилиндри, кубатура /работен Обем и т.н./

            След мощността най-важно е дали е 2-тактов или 4-тактов...

            Охлаждането на 99% от моделите става с вода от гьола /морето/ - водата се засмуква от спец. помпа, минава през блока и излиза на няколко струйки отстрани/отзад на мотора - ако не виждаш струйките, значи мотора не се охлажда и веднага трябва да го загасиш!

            Газовете се отвеждат през витлото и/или отвори близо до витлото... Водата служи за шумозаглушител...

            друго ако те интересува, питай!

            Този от снимките е 15кс 2Т, 250cc, произв. 2004г и се продава!


            Коментар


            • #66
              До: Въпроси за извънбордовият двигател !

              Продаден е отдавна този от снимките!
              Аз нямам 2т мотори, но може да провериш в Ямаха имаха финална разпродажба на 2т мотори и имаха 15кс, но мисля с дълъг ботуш...

              Защо искаш 2Т? - мога да ти предложа чисто нови 4Т - Меркури 9.9 38кг или Парсън 15 49кг...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #67
                До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                Хайде да си го кажа направо. Лодка за море с твърдо дъно е по безопасна с дълъг ботуш. Наложи ли ти се да бягаш към брега срещу къса и остра вълна с мръсна gas на мотора, колкото по дълбоко е винта толкова по добре. Това, че на хартия транеца позволява да се ползва къс ботуш не означава, че правилното за ситуацията е късия ботуш. Винта ДОЛУ ако ще е за море.
                4 метра лодка е точния размер корито позволяваш да ти се събаря носа зад вълната и да вирваш транеца. Резултата е винта навънка от водата, разбит транец и лодката на дрейф към Сочи. Лодка с меко дъно се "гъне" по гребена на вълната, транеца не скача толкова пък и така или иначе с меко дъно на вълна няма глисажи / за мощностите за които говорим./
                Не си правете та.ак. Сложете си дълъг ботуш!
                Колега виш това и ми кажи ако може,дали ще се държи лодката добре с този мотор и с дългия ботуш.Защото получавам различни мнения от познати.А доколкото разбирам си наясно с лодките.Поздрави
                Прикачени файлове
                sigpic

                Коментар


                • #68
                  До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                  Първоначално публикуван от Евгени turboto Преглед на мнение
                  Колега виш това и ми кажи ако може,дали ще се държи лодката добре с този мотор и с дългия ботуш.Защото получавам различни мнения от познати.А доколкото разбирам си наясно с лодките.Поздрави
                  Малко е трудно да се прецени от снимките колко точно надолу слиза мотора. Колегите са го казали колко е минимума. Колкото по надолу, толкова по малко вероятно е да излиза във въздуха като тръгнеш срещу остра вълна.

                  Аз обичам дълги ботуши, даже и на лодки предназначени за къс- ползваш ли в морето по добре да си е дълбоко винта= дълъг ботуш. Е, има си и недостатъци. По-голямата площ на ботуша във водата води до увеличено съпротивление. За конкретния случаи- не се ли види този мотор в свалено положение е трудно да се каже, но така както е сега според това, което виждам аз на снимките си е ок. Ако е за купуване- комбинацията ми харесва. Лодката ще може да тегли ски с тези 80 кончета. Като го гледам е и двутактов. Харесвам ги повече- по прости моторетки- по малко проблеми и по лесни за поправка.

                  Съвета ми е- вкарай я във водата, намери 4 дебелички да се возят и gas. Тогава ще си проличи. На мене ми харесва, пак ти казвам. Не виждам нищо лошо в комбинацията. Успех!
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #69
                    До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                    Благодаря за компетентното мнение.Поздрави.
                    sigpic

                    Коментар


                    • #70
                      До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                      Колеги, имам пласмасова лодка, от долу е тримаран , а вътре е плоскодънна с размери 310х125х45 см и тегло около 65 кг.. От миналото лято се сдобих с Евинруд Яхтуйн 8 к.с., 2Т, но с дълъг ботуш . Според вас струва ли си да го преправям, като се има в предвид, че този мотор ще се кара само по Дунав, за язовир имам 4 к.с., въздухарче и не искам да преправям лодката. Някой преправял ли е мотора си така - от дълъг на къс ботуш , струва ли си и какви са предимствата и недостатъците ? Предварително благодаря на всички който изкажат свойте компетентни мнения.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #71
                        До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                        Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                        Колеги, имам пласмасова лодка, от долу е тримаран , а вътре е плоскодънна с размери 310х125х45 см и тегло около 65 кг.. От миналото лято се сдобих с Евинруд Яхтуйн 8 к.с., 2Т, но с дълъг ботуш . Според вас струва ли си да го преправям, като се има в предвид, че този мотор ще се кара само по Дунав, за язовир имам 4 к.с., въздухарче и не искам да преправям лодката. Някой преправял ли е мотора си така - от дълъг на къс ботуш , струва ли си и какви са предимствата и недостатъците ? Предварително благодаря на всички който изкажат свойте компетентни мнения.
                        Аз си надстроих борда и определено има ефект. скороста се вдигна с около 4 км/ч. От 25 на 29.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                          Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                          Колеги, имам пласмасова лодка, от долу е тримаран , а вътре е плоскодънна с размери 310х125х45 см и тегло около 65 кг.. От миналото лято се сдобих с Евинруд Яхтуйн 8 к.с., 2Т, но с дълъг ботуш . Според вас струва ли си да го преправям, като се има в предвид, че този мотор ще се кара само по Дунав, за язовир имам 4 к.с., въздухарче и не искам да преправям лодката. Някой преправял ли е мотора си така - от дълъг на къс ботуш , струва ли си и какви са предимствата и недостатъците ? Предварително благодаря на всички който изкажат свойте компетентни мнения.
                          С този борд 45 см, ако и транеца ти е толкова висок (не се вижда добре на снимката) то лодката и без това си е за нормален дълъг ботуш. Виж ако този "Яхтуйн" да не е XL или XXL. Тогава ще е добре да си надстроиш транеца. Ама да е здраво че винта ще има доста добро рамо за чупене на транци! Виж по-ранните постове за дължини и нормална инсталация. Това ще ти даде икономия и скорост.
                          Ботуша много по трудно ще пре-правиш, освен ако не е с удължаваща приставка (като за яхти). Не забравяй че вътре е и вала и пръта за управление на муфата (преден-заден) и тръбата за охлаждащата вода от помпата нагоре. Не че е невъзможно но някой сплави не се заварят добре и сигурно ще стане слабо.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                            Това "борда" в горния ми пост да се чете - транеца. ЕГН-то работи. Уф!!

                            Коментар


                            • #74
                              До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                              Първоначално публикуван от MAP Преглед на мнение
                              С този борд 45 см, ако и транеца ти е толкова висок (не се вижда добре на снимката) то лодката и без това си е за нормален дълъг ботуш. Виж ако този "Яхтуйн" да не е XL или XXL. Тогава ще е добре да си надстроиш транеца. Ама да е здраво че винта ще има доста добро рамо за чупене на транци! Виж по-ранните постове за дължини и нормална инсталация. Това ще ти даде икономия и скорост.
                              Ботуша много по трудно ще пре-правиш, освен ако не е с удължаваща приставка (като за яхти). Не забравяй че вътре е и вала и пръта за управление на муфата (преден-заден) и тръбата за охлаждащата вода от помпата нагоре. Не че е невъзможно но някой сплави не се заварят добре и сигурно ще стане слабо.
                              Лодката е за къс ботуш, имам такъв мотор и го ползвам за язовири. На прикачената снимка , там къдета е номер 1 имам удължаваща приставка, която е 25 см., под номер 2, "крилото" или както се казва на късият ботуш идва точно на най-долната част на лодката, а на Евинруда - 25 см., надолу. Разглобих ботуша, но не мога да изкарам тръбичката на охлаждащата вода, иначе вътре са пръта за скоростите и вала на перката. Ако някой е скъсявал ботуш, като е махал тази приставка да каже как е извадил тръбичката, че направо се е "заварила". Транеца не искам да го надстройвам, защото това означава, че и за напред трябва да работя с дълъг ботуш .
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • #75
                                До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                                колега, толкова мощен мотор с къс ботуш е рядкост - 80 коня обикновено са Л и ХЛ, поне при новите мотори е така... по-добре повдигни транеца да стане 50-51см до кила...
                                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X