Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за извънбордовия двигател !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    T................ ............
    Двигателчето е YANMAR D27A...
    Видях го.
    Има вариант и с хидравлик, но твоя явно не е такъв.
    Я, чукни на лични някаква цена.
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

      Не съм мислил цена колега, нито пък съм готов психически да го продавам....
      Все още се надявам, че ще мога да го навра на нещо и да си правя кефа по вода
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

        Първоначално публикуван от Igrata91 Преглед на мнение
        Здравейте имам проблем с един мотор Ветерок. Проблема е в охлаждането изведнъж както си работеше добре спря да охлажда, загрява и не иска да работи. Не съм го разглобявал и незнам какъв може да е проблема. Ако някои се е сблъсквал с това и го е отварял ще съм много благодарен да сподели информация как става. Ето го и мотора старичък е но ми върши добра работа.
        Освен импелера, както ти казаха, друга възможна причина е скапване на връзката от помпата към тръбичката за блока, или запушване. Също така е възможно изгоряла гарнитура и газовете да не позволяват на водния поток да се качи към горната част.
        Ако си гъзар, откачаш "двигателя" от ботуша, хващаш вала с бормашината, топиш в една кофа, въртиш и гледаш дали помпата работи.

        IMHO Единствената възможна правилна употреба на това съоръжение, е да се използва за мъртва котва.
        Последно редактирано от Scrapheap; 17-02-14, 19:10.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

          Благодаря за информацията днес го разглобих и се оказа че тръбичката се е извадила и даже е пуснала и малко вода и в маслото утре ще го сглобя и ще разбера дали това му е бил проблема.

          Коментар


          • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

            Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
            Ел. двигателите ги харесват рибарите, защото са много тихи и безпроблемно се движат на много ниска скорост. Такъв двигател извоще ама никак не те спасява в аварийна ситуация и тотално не става за море.
            Обикновенно тоя двигател се ползва с акумулатора от колата. Върви задължително в комплект с хубави гребла и кабели за ток. На есен си купуваш нов акумулатор.
            Потвърждавам. Ползвам за риболов електрически Minn Kota 30 либри на 2,40м надуваема лодка. Ползвам отделен акумулатор (дееп сайкъл) 110 А/ч. Моторът дърпа 4 ампера на първа скорост, та мога да влача въдицата цял ден без проблем. При вятър е кофти. Греблата са задължителни за всеки случай. Управлението е много удобно.

            И за протокола: теглил съм 200 м 5м алуминева лодка с 4 човека и двигател колкото на трабантче. Беше чисто нова и мотора нещо се сбъгна.
            Toyota Land Cruiser BJ70 1985
            Lexus LS430

            Коментар


            • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

              Здравейте колеги, за да не отварям нова тема реших да питам тук.
              Помагайте!
              Наскоро се здобих с едно дърто магаре Mercury Thunderbolt 402 40k.с. 77г. с камшично запалване. Преди няколко дена го тествах на язовир Батак, много съм доволен справя се добре. Каране на средните обороти и м/у средни и високи ми даде 6.5л. на час с 2ма души по 130кг на Прогрес-3, като имах не малко насрещен вятър и вълнение на язовира.
              Проблема е следния на високите обороти ми прихълцва и веднага гасне след тва пак и пак...задам му високите или ще прихълца и веднага гасне, или веднага гасне без да се замисля. Това ми го прави над 20 пъти....на самия двигател си има горивен филтър отворих и го изчистих, правих струвах пулих се, като теле... ама като не му разбирам и ме лови яд. Знам, че нещо не му достига.. гориво ли к'во ли и аз не знам.
              Колеги кажете, ако някой е имал подобен проблем или пък да ми препоръча добър майстор от регион Пазарджик или Пловдив да го закарам там двигателя да ми го прегледат.
              И още нещо не мога да му намеря свещи. Свещите са му много странни, нямат полюс и електрод, като останалите, а са плоскодънни. Като ги оглеждам и виждам едно кръгло каналче с периферия дето играе самата искра. За съжаление не мога да ги снимам да ги покажа, никога не съм виждал такива свещи и са ми много странни. Все пак трябва да ги заменя с нови 2, че тия сегашните може и да работят, ама кой ги знае от кога са....пък и винаги съм свикнал да имам поне 1 комплект резервни свещи в лодката, че не се знае кога може да ми потрябват.
              Колеги ще ви бъда благодарен, за всяка ценна информация!
              Поздрави!

              Коментар


              • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                Ако свещите са такива каквиро съм виждал би трябвало да изглеждат така.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:201003181556333342.jpg
Прегледи:1
Размер:88.0 КБ
ID:5584454
                Водят се racing spark plugs и нищо чудно проблема да е от тях.
                Ето и всички видове racing spark plugs
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:51z+DYWWYwL.jpg
Прегледи:1
Размер:44.4 КБ
ID:5584462
                Последно редактирано от radotin; 03-05-14, 21:05.

                Коментар


                • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                  На втората снимка долния ред 1вата свещ точно такива са и мойте на Меркурито с марка Ngk. Колега къде мога да закупя такива свещи?

                  Коментар


                  • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                    Напиши в гуглето ngk racing spark plugs и даи търсене на станици написани на Български.
                    Има няколко онлайн магазина които ги предлагат.

                    Коментар


                    • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                      В магазин за авточасти.Пробвай да речем в "Косер".Виж си първо сервизното на двигателя-каква свещ препоръчват и тогава с номера й отиваш.Понеже е японски, няма как да не са ти препоръчали освен NGK и DENSO.И двете марки не са лоши, а втората е доста по-евтина!

                      Коментар


                      • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                        Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
                        В магазин за авточасти.Пробвай да речем в "Косер".Виж си първо сервизното на двигателя-каква свещ препоръчват и тогава с номера й отиваш.Понеже е японски, няма как да не са ти препоръчали освен NGK и DENSO.И двете марки не са лоши, а втората е доста по-евтина!
                        Така и ще направя колега, ще сваля свещите и ще обикалям с тях по магазините за авточасти да видя къде могат да ми предложат същите. Сервизно на двигателя нямам, както писах и по горе двигателя е старичък 77г. До колкото ме запознаха с историята му някога е внасян от Швейцария втора ръка. В България му били навъртяни не повече от 100 мото часа работа. Аз го закупих от човек, който ми каза, че не бил пален от 2009 и съм склонен да му вярвам, че не е пален 5год., защото си преправяхме път в продължение на поне 30-40мин. в един гараж докато стигнем до двигателя.

                        Коментар


                        • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                          NGK BUHW-2 Това излиза като свещи за твоя мотор.

                          Коментар


                          • От: До: Въпроси за извънбордовият двигател !

                            Здравейте,скоро си купих надуваема лодка ЗЕНДЕР, с алуминиево дъно (4,30 м.) .Проблемът е че все още нямам двигател.Бих искал ако ожете да ми дадете някаква идея какъв двигател е най-добре за този модел лодки.Видях само че максималната мощност на двигателя може да е 30 к.сно ме интересува марка,модел,дължина на ботуша,и възможност за мореходност.Ще ви бъда благодарен ако дадете идеите си.Можете да ем намерите в ФЕЙСБУК на Plamen Lilov.

                            Коментар


                            • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                              Със същата съм от 3 години. Ползвам стар, но почти неупотребяван Меркюри Маринър 20 к.с. 2-тактов, къс ботуш. Може би с дълъг би било по-добре, но и така нямам грижи. На някоя вълна при по-така море и бързане увисва, но не е болка за умиране. Ползвам я само на море. Двигателя и е предостатъчен (според мен), с трима излиза на глисаж за секунди. То повече от трима за риба и не излизаме. Сравнително голяма и удобна, диаметъра на балоните е 50 см. Без да съм някакъв професионалист, на добро море съм вдигал с двама до 32-34, тук там и 36 км/час (засечени по гармински джи-пи-ес 76-ца за офроуд, той е влаго и ударо защитен и не потъва). Нормален ход при средно море 18-22 км/час, но много къпе. Винаги дозареждам с по 10 литла преди излизане, при излизане от Каварна или Болата и обикаляне в този район харчи 6-8 литра за цял ден, рядко повече, в търсене на сафрид или чернокоп.
                              Така, имах и проблем с дъното - при сравнително бурно море и повече напъване на двигателя и удари по вълните се СПУКАХА две от гредичките на средното дъно, срещуположно. Спукаха се в открито море с трясък! Не Т-образните двойни лайсни с които се съединяват съмите дъна. Заварки на аргон и пилене на ръбове и улеи, купих още лайсна и донадих на цялата дължина отстрани, стана добре - вече година карам така, но винаги си имам едно наум вече и внимавам.
                              След всяко излизане промивам двигателя(имам тапи с накрайник за маркуч) и почти винаги и лодката. Експлоатация в годината - 10 -15 влизания пролет м. юни и 15-20 есента края на септември, октомври и началото на декември, в зависимост от времето и рибата.
                              Mitsubishi L200 DobbleCab

                              KTM XC 450 RW 2009
                              KTM 350 SX 2011

                              Коментар


                              • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                                Здравей колега и честита ти лодка със здраве да си я ползваш. Дължината на ботуша се определя от височината на транеца на лодката, трябва да имаш табелка на транеца която ги указва тези неща. За мотор бих препоръчал четиритактов да си вземеш с мощност около максималната, но зависи също и как смяташ да я транспортираш тази лодка. Ако използваш колесар нямаш грижи и 30 кс. да и сложиш, ама ако смяташ да я сгъваш и разгъваш всеки път, започват вече един математики относно кг. на двигателя и тн. та дай малко повече инфо. Колко пари си заделил да двигател? Колесар?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X