Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за извънбордовия двигател !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

    Автобоите немат никаква работа, на лодка, която ще влиза във вода.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

      Ок значи полиуретанова ще купувам тия дни.

      Коментар


      • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

        Както ти казаха колегите, с каквото и да вапцаш винта, няма да се задържи. Достатъчно е да е с добри работни повърхности и без язви, нащърбвания и деформации. Особено за лодка, която не е постоянно на вода.
        По-скоро, обърни внимание на всички механизми по колоната, управлението, мотора и всички системи.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

          Аз така или иначе ще боядисам колоната, и за визуална и за защита. Цялата колона е разглобена на съставни части, нещо нямам време и JEEPа и нея съм зарязал. Тези дни ще почвам да сглобявам, всички снадки О пръстенчетата + червен силикон, чудя се с медна грес ли да наклепам движещите се части и най-вече там където се движи в едни втулки нагоре надолу. Има гресьорка само на долното рамо за ляво/дясно движение, за горната няма, та се чудя дали да не сложа и там, или поросто всяка есен разглобяване. Маслото е едно за навсякъде, предполагам че е така, ще го видя в книжката (пак благодарности за линка)

          Коментар


          • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

            Аз знам, че като се съберат бакър и х'алумин почва галваничен секс. Ако ли пък се плацикат в морска вода, секса става групов, като в най-добрите швецки филми по темата.
            За триещите се части си купи някаква морска грес- продават я в магазините за лодки и извънбордови двигатели. Обикновено е вапцана в син цвят, но не е задължително.
            От година използвам и съм много доволен от една х'американска грес Corrosion Block. Benzbossa я беше препоръчал преди време.

            За винта и други алуминиеви чаркове ти препоръчвам грунд за цветни метали на Лакпром Световрачане- много добър продукт. Превъзхожда един куп вносни и скъпи грундове.
            При сглобяване на колоната, намажи резбите на болтовете с Loctite 8060 Aluminium Anti seize. Трябва да го има в читавите железарии. Прилича на червило за двуметров негър-травестит. Ако не използваш червилото, ще дойде негъра.
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от Tramp; 31-01-13, 16:06.
            There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
            No wahalla.

            Коментар


            • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

              Мерси, ще спазя съветите ти. Да ми препоръчате магазин за боята и греста да си купя, може и някъде с доставка не в БГ, не са спешни нещата все още Макар че като гледам времето март ще сме на море Аз купих някакъв грунд ХАМЕР ли незнам какво си специално за цветни метали, много добре покрива но нещо не държи много здраво определено, иначе скъп 36лв май беше 1кг.

              Коментар


              • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                Ако се търси "фаца" требе винт от 800лв. инокс...
                Няма никакъв смисъл да слага стоманен винт на тази лодка за целите, за които ще я ползва!
                Ако внимава как излиза на брега, на алуминиевият за един сезон боята няма да мръдне...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                  Най-вероятно довечера ще са тук двигателите и ще ги гледам. Не се знае в аккво състояние са, как се пробва и тества такъв двигател?

                  Коментар


                  • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                    Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                    ..... как се пробва и тества такъв двигател?
                    Носи се на Жоро.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                      Здравейте нов съм в сайта. Наскоро закупих лодка с двигател Сузуки 6 к.с. 4Т.2009г. От познати разбрах ,че често се случва да удариш винта в препятствие. Става въпрос за река Дунав . На повечето мотори зад винта има чоп от по -мек материал,който при удар се чупи и предпазва винта,проверих при моя мотор няма . знаете ли при този вид двигател как е решен този въпрос и каква резервна част ми е необходима при евентуална щета. предварително благодаря...

                      Коментар


                      • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                        Първоначално публикуван от galin71 Преглед на мнение
                        ... На повечето мотори зад винта има чоп от по -мек материал,който при удар се чупи и предпазва винта,проверих при моя мотор няма . .....
                        Това зад винта дето си го видял е за друго. Не предпазва винта...поне не от удар. Най добрия предпазител от удар е кадърен кормчия. Има разни смешки в тая насока но аз лично не съм виждал нищо което да си заслужава. На 6 к.с. мотор винта не струва достатъчно за да те амбицира да откриваш Америка.
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                          Има при някои стари модели 2-6кс такъв щифт, който да се скъса при удар на перката в дъното и тя превърта... На по-новите няма... Перката е на шлици.
                          Ако удариш в "препятствие", моли се да се счупи винта, защото е несравнимо по-евтин от частите след него (вал, зъбни колела)...
                          Но общо-взето, рядко се стига до тежки повреди - предполага се, че като е плитко караш на минимални обороти и тогава моторът просто угасва, а периферията на перката леко се нащърбва... Също така по-новите мотори имат междинни леко вдигнати положения на трима за движение в плитка вода... Най-готино е на двигател с хидравлика - вдигаш до нивото на кила и не се притесняваш от удар дори като "акостираш".
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                            При мен на пропелера има гумен хъб, който уж превърта при удар, но и аз не мисля, че ще спаси винта - особено при сичкото газ.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                              При мен на пропелера има гумен хъб, който уж превърта при удар, но и аз не мисля, че ще спаси винта - особено при сичкото газ.
                              при 3 бири и "цЕлата" газ може не само винта, мотора, лодката, ами и "екипажа" да замине на далечно плаване (еднопосочно)...
                              Идеята на гумения хъб е по-скоро да намалява вибрациите...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                                .........Идеята на гумения хъб е по-скоро да намалява вибрациите...
                                По-скоро, "само" да намалява вибрациите. На най-новата изгъзица в бранша тоя тампон дори не е гумен а пластмасов.
                                Най-готини са пластмасовите перки. При удар стават на парчета. Никакви щети по колоната и задвижването.
                                Вадиш резервния винт, монтираш за 5 мин и гааааз.
                                По-добре вървят и са два пъти по-еФтини.
                                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X