Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за извънбордовия двигател !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
    .... Представям си на редуктор за 10 пъти по-голяма мощност какви са цените на частите...
    10 пъти по-голяма и Волво. "Волво" е ключовата дума.

    Един познат преди година две продаваше меркури с колоната барабар 5.7, V8 и цената не беше лоша. Ще проверя дали още е жива тази оферта.
    Ако 5.7 ти се вижда много, може да се сменим. Ще ти дам моя 4.3
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

      Тоя V8 сигурно ще харчи 2 пъти повече от волвото.
      Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
      http://www.facebook.com/JeepBG
      LZ1GGC

      Коментар


      • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

        Първоначално публикуван от gogosi Преглед на мнение
        Тоя V8 сигурно ще харчи 2 пъти повече от волвото.
        Вярно.
        С гребла излиза най-тънко.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

          Колега, мисълта ми е че ни трябва разумен компромис. Нямаше да питаме за дизел ако не ни интересуваше и икономията. Джипа ми харчи 40 на 100 V8, в гората го качвам и нагоре, затова споменах че този ще харчи много, а ние си имаме една ламя - волвото.
          Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
          http://www.facebook.com/JeepBG
          LZ1GGC

          Коментар


          • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

            Момчета , както бях писал по горе не е проблем монтажа на някакъв дизелов двигател ,проблем е испускателния колектор които е във водна риза . Фолксваген го предлагат оригинален кат. номер: 064 121 201 и 064 253 091 ( в ЕТКА -програмата на VW го има) но струва 2000- 2500 евро, но ако можете да си направите няма проблем

            Коментар


            • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

              А това 4,3 продавали се , заменяли се за по-голям или по-малък ,Всъшност нали говорим за шестака на меркруизер

              Коментар


              • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                А няма ли вариант изпускателните колектори да се омотаят с някаква термо лента ?
                Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                http://www.facebook.com/JeepBG
                LZ1GGC

                Коментар


                • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                  Абе мислил съм и този вариант ама жегата си е жега, тия мотори на лодките нали все се карат на почти ФУЛ и колектора се напича до червено

                  Коментар


                  • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                    Първоначално публикуван от gogosi Преглед на мнение
                    А няма ли вариант изпускателните колектори да се омотаят с някаква термо лента ?
                    Има такъв вариант- даже в долапа имам подходяща лента, но на лодката нямате място за противопожарна система с подходящ обем и дебит. Изпускателният колектор е по-малкия проблем, големият секс започва след него. Къде и как смяташ да изведеш нагорещената тръба на ауспуха? През борда, през колоната? Как?
                    Защо мислиш, че хиляди инженери в десетки развойни отдели на най-големите фирми не омотават колеторите и не си свиркат, а се гърчат с проектирането на охлаждане им, даже и на съвсем малките двигатели от 20 к.с.?
                    Не знам от къде и за колко сте я взели тази лодка ( и не искам да знам), но когато и да се отървете от нея ще сте на голяма печалба. Ако и се повозите преди това, значи сте изпълнили "програма максимум".
                    There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                    No wahalla.

                    Коментар


                    • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                      Да ви пускам ли сцепен ауспух на лодка под година и половина и карана на 1000 оборота или ще повярвате сляпо на Трампа?
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28.jpg
Прегледи:1
Размер:164.2 КБ
ID:5444914

                        Може да се увие, как да не може. Ще дойдат с частен самолет, ще ги вземе специалния микробус, ще се появят на лодката, ще сложат белите ръкавици и ще го направят! Оооопс, не се разбрахме за цената. Да имаш $20 000- 30 000 излишни? Всичко може, само пари да има.

                        Да не отчайвам собственика на лодката, но- направи я да работи и я продай. Защо- дълго е за разказване.


                        Трампе, другия път ти гасиш пожара, аз изливам маслото обратно в мотора. Гледай като пръскаш да не пада в тавата с маслото изтекло под мотора, че ми трябва чисто.
                        Предпочитам да потъвам отколкото да горя на ход... И чукам да дърво докато пиша. Отливам на пода...
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:003600845.jpg
Прегледи:1
Размер:53.5 КБ
ID:5444915

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:003600842.jpg
Прегледи:1
Размер:42.6 КБ
ID:5444916
                        Последно редактирано от NIKSD; 19-01-13, 07:43.
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                          Само не разбрах защо да си продавам лодката? Защо да не се завият изпускателните колектори? Аз с термо вата завивам комини на котли, при които стига до 800градуса температурата, не се знае този двигател дали му има нещо, а най-вероятно му няма нищо. Да продам здрава хубава лодка за 1000 часа работа само защото е Волво-според специалистите един от най-добрите двигатели за целта и при положение че имам всички части по 2, нещо логиката не я схващам да ви кажа.

                          Коментар


                          • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                            По това, което се вижда на снимките- лодката е стояла занемарена в солена вода. Това за да стане надеждна лодка, ще глътне един кашон пари. Виждал съм лодки на по 1000 часа- не изглеждат така.
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                              Не си разбрал добре. Това, че е Волво не значи, че е лошо. Значи, че е скъпо. Волвото е европейско. Другото е хАмериканско.


                              Идеята на аспуха във водна риза е охлаждане на газовете преди да ги завреш в колоната. Като ги разбъркаш с вода и ги прекараш през средата на винта се получава и завидно обезшумяване. Ако ги завиеш във вата губиш охлаждането и колоната.
                              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                              Към модераторите-А изтрийте го сега.
                              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                              Коментар


                              • От: Въпроси за извънбордовия двигател !

                                Лодката е стояла в солена вода 1 сезон, преди това в Швейцария. Не разбрах как от няколко снимки с телефон се разбира една лодка колко е ползвана Аз пък си мисля че ако е толкова зле щеше вътре да е изтърбушена, а не да е чисто нова, и отвън боята щеше да е трагедия, а не леко захабена от слънцето? Ама може и да греша. Каква камара пари и за какво, двигателя е здрав колоната е здрава, за козметика може да се боядиса с 2 кутии боя- 64лв, днес ги видях колко са и да се измие хубаво салона, че е зацапан.
                                А защо трябва да вкарвам ауспуха в колоната вобще, не може ли просто да си излиза на вън да си чади на спокойствие като на рибарска лодка? Пък и след като е читав този двигател, замяната му отпада, тоя добре си тегли определено.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X