Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми надуваема лодка!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръчайте ми надуваема лодка!

    От много четене на реклами за лодки научих, че кевларът освен за броне-жилетки, се ползва и за лодки, с което кашата стана яка. Затова, моля препоръчайте ми надуваема лодка! Ще се ползва предимно за риболов и разходки в язовири, големи реки и в крайбрежните води на Черно и Бяло морета. Ще се транспортира в багажника на Диско-2. Товаро-носимост - около 350 кг; дължина около 330 см; с 2 седалки; транец за мотор; цена до 2000 лв. Приемам и предложение за втора употреба за 1-2 годишни запазени лодки.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    От: Препоръчайте ми надуваема лодка!

    Каквото и да си купиш след 2004-та все ще върши работа. Избягвай старите надувни лодки от гума.
    За кевлара, може и да е висока технология, ама скъпо. Армираните винили са доста добри. Добре щее да е с надувно твърдо дъно. То е въведено от Зодиак през 2002-ра. Та затова и препоръката за годината. Сега доста модели под 4м са с такова дъно.
    И си прав 3-3,80 е оптималния вариянта за мобилност. Не ти е необходимо ремарке и чантите се събират в багажника.
    Мотор до 20 к.с.
    наслука
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

    Коментар


    • #3
      От: Препоръчайте ми надуваема лодка!

      Надувно твърдо дъно (каквото казва колегата по-горе) не зная какво означава, но от 2004 карам Zodiac 310 с 5 коня Johnson. Лодката има разглобяемо твърдо дъно от 4 секции, водоустойчив шпертплат, които се държат солидно от два странични алуминиеви профила. Това позволява при спокойно море да се изправи човек и да замята стоешком. Ходя на риба всяка година есенес по нашето море и съм я разкарвал по Средиземното. Без забележки.
      LZ1AIV

      Коментар


      • #4
        От: Препоръчайте ми надуваема лодка!

        Надувното рвърдо дъно е революцията на Зодиак.
        Това е една структура с идеята за ...кора на вафла, но при налягане около 1-1,2 бара става нещо дебело около 12 см и притежаващо минимално осукване и огъване. Просто е твърдо дъно. Даже с кил. Стоиш прав и си все е дно върху дъска.
        Сега карам един надувен сърф. 3,13мХ,80мХ0,12м.
        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

        Коментар


        • #5
          От: Препоръчайте ми надуваема лодка!

          За тази цена класна лодка - невъзможно . Каквото и да вземеш китайче ще ти свърши работа ,и ще се побереш в бюджета. Според мен си вземи нова , по възможност с твърдо дъно ( алуминиево) . Ако се ползва за риболов , ще е по удобно ( не иска много пазене ). Имам добра оферта за нова лодка , но е 380 см . Днес съм я пуснал за продажба , ако имаш интерес - ще кача подробности.

          Коментар


          • #6
            От: Препоръчайте ми надуваема лодка!

            Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
            За тази цена класна лодка - невъзможно . Каквото и да вземеш китайче ще ти свърши работа ,и ще се побереш в бюджета. Според мен си вземи нова , по възможност с твърдо дъно ( алуминиево) . Ако се ползва за риболов , ще е по удобно ( не иска много пазене ). Имам добра оферта за нова лодка , но е 380 см . Днес съм я пуснал за продажба , ако имаш интерес - ще кача подробности.
            До сега съм ползвал няколко служебни класни лодки и така и не разбрах защо са 2х по-скъпи от много други. Пускай обявата за твойта лодка.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #7
              От: Препоръчайте ми надуваема лодка!

              Разходи се до яхтения магазин на Бул. Българиям малко след Каблешков в дясно.
              Или на Самоковско шосе след околомръсното пак в дясно.
              Или до Киров - Бош в Люлин.

              Коментар


              • #8
                От: Препоръчайте ми надуваема лодка!

                Пенчо, в каква посока от Каблешков трябва да се търси магазина - Бояна или центъра?
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #9
                  От: Препоръчайте ми надуваема лодка!

                  Бояна. има нещо като задънено локално.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Препоръчайте ми надуваема лодка!

                    Благодаря!
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Препоръчайте ми надуваема лодка!

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:а.jpg
Прегледи:1
Размер:101.0 КБ
ID:5495618Натиснете снимката за да я уголемите

Име:б.jpg
Прегледи:1
Размер:74.5 КБ
ID:5495619Натиснете снимката за да я уголемите

Име:г.jpg
Прегледи:1
Размер:48.1 КБ
ID:5495620Натиснете снимката за да я уголемите

Име:д.jpg
Прегледи:1
Размер:63.0 КБ
ID:5495621Натиснете снимката за да я уголемите

Име:и.jpg
Прегледи:1
Размер:95.8 КБ
ID:5495622Натиснете снимката за да я уголемите

Име:х.jpg
Прегледи:1
Размер:32.7 КБ
ID:5495623Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ц.jpg
Прегледи:1
Размер:66.1 КБ
ID:5495624Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ш.jpg
Прегледи:1
Размер:130.8 КБ
ID:5495625 Не е ползвана ,надута е само за проба . Параметрите са 380/180/46 , товароносимост 780 кг.( или 6 човека) , двигател до 30 к.с. , тегло -86 кг. Производител -Китай , но е правена за Германия от където съм си я купил . Цената по обявите е 1800 лв. - за продажба на колега от форума 1700. Надявам се че не нарушавам правиилата на Форума , понеже темата е твоя .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Препоръчайте ми надуваема лодка!

                        Без да им разбирам много на тия надувните- ако материала е Хапалон /или нещо такова се произнасяше/ лодката е двойно по-скъпа от тия дето били "обикновенни". Извинявка, че не мога да го обясня точно, но това съм чувал. Никога не съм купувал лодка и не ми се е налагало да се ровя.
                        Горното надувно корито много си го бива. Алуминиево разглобява що се дъно няма кой да го бие. Е, само алуминиево неразглобяващо де ама вие искате да ги мъкнете насам-натам.
                        За извънбордов мотор Yamaha. Да, и други има ама ... Yamaha!
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • #13
                          От: Препоръчайте ми надуваема лодка!

                          Хипалона е вид синтетична гума, армиран, не старее, много здрав на протриване, скъсване и срязване. При търкане в бетонна стена на скорост не оставя даже следа. Потърсете Тедо /LJ73/ от форума, той може да ви разкаже и покаже много лодки.
                          За Ямаха - да, имаме два двигателя и никакви грижи.
                          Show must go on!
                          LZ1VES

                          Коментар


                          • #14
                            От: Препоръчайте ми надуваема лодка!

                            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                            ...За извънбордов мотор Yamaha. Да, и други има ама ... Yamaha!
                            Днес ни пердложиха китайски мотор Genova, 5 кс, 1480 лв., който бил лиценз на Yamaha, с 2 год. гаранция. Това е 500 лв. по-евтино от оригинала. Видяхме и добре направени лодки Colibry от Украйна - 3.30 м за 1530 лв. Заслужават ли си?
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Препоръчайте ми надуваема лодка!

                              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                              Днес ни пердложиха китайски мотор Genova, 5 кс, 1480 лв., който бил лиценз на Yamaha, с 2 год. гаранция. Това е 500 лв. по-евтино от оригинала. Видяхме и добре направени лодки Colibry от Украйна - 3.30 м за 1530 лв. Заслужават ли си?
                              За украинските - не знам, ама има и Руски правени с шведски и талянски материали и са добри. Май "фрегат" бяха.
                              Имам от техните/ от по ниския клас/ и вече 5та година не е направила проблем никакъв.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X